PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor almak için aile ikna etmek

kngsze
01 Şubat 2014, 15:31
Merhaba arkadaşlar benim sorunum biraz sıkıntılı yaşım 17 2013 honda cbr125 almak için 2 senedir para biriktiriyorum martta ehliyet sınavına giricem alacağım motor için kaskımı ceketimi omuzluklarıma hatta güzel ses çıkarsın diye takacağım egsozumu bile aldım ama annem ve babam izin vermiyor teklikeli diyor bana yardımcı olun böyle hayır diyemeyecekleri bişiyler lazım ?

antilop_skul
01 Şubat 2014, 15:33
önce al motoru sonra zaten bıse dıyemezler =) ilk banada izin vermemişlerdi işe girip kendı paramı kazanınca 16 yasımda almıstım ılk motorumu

Jokzilla
01 Şubat 2014, 15:38
Evdekilerden izinsiz alma babani bosver git anneni ikna et de ki ona motorun yaninda camasir makinesi veriyolarmis :) E sende cuzdani ac biraz annene camasir makine vs. bisey al bisey demez ozaman izin verir :queen:

Rider95
01 Şubat 2014, 15:42
Ehliyetini eline al biraz daha yumuşarlar ve bi vakitten sonra alma demezler.
Aynı şekilde ailem karşıydı şuan sadece ailem dikkat et diyorlar başka bişey demiyorlar sürme falan hiç duymadım :)

kngsze
01 Şubat 2014, 18:17
Valla ben 15 yaşında okulu bıraktım , 2 senedir muhasebe ofisinde çalışıyorum maaşım çok şükür bana yetiyor zaten bu 2 sene içinde buzdolabı , ORTOPEDİK yatak , gümüş vitrinlik vs.vs. bir sürü şey aldım her ay başı parada veririm :D kese mese kalmadı yani ayrıca bide abim var sıkıntı küçükken motordan düşüp kalça kemiğini kırmış 6 ay yatmış diyorum benim alacağım motor gitmiyor hız yapmıyor bişey yapmıyor kaskım var herşeyim var genede yok diyorlar bide motoru alamam çünkü yaş 18 olmadan bildiğim kadarıyla ruhsat benim üstüme olmuyor :S ha bide gittim ehliyete yazıldığımı söylemedim bizimkilere bide o var :D

AWESQME
01 Şubat 2014, 18:32
işe girip kendin alıcaksın. Yada benim gibi okulun bitmesini bekleyip iş hayatına atılınca gene kendin alıcaksın :)

Ramazan Can
01 Şubat 2014, 18:41
böyle bir derdim olmadı.... babam motorcu idi...işin zor ama kendini kabul ettirmeyi becermelisin...

kngsze
01 Şubat 2014, 18:51
Valla bende anlamadım ne yapacağımı :sunny: deyneğin iki ucuda ***lu , hep zaten bu kasksız saçma sapan yerlerde hız yapanlar yüzünden motorun adı çıkmış :pale:

ArdiaroS
01 Şubat 2014, 18:57
cbr125'e bilmeyen adam bakınca bir şey sanar(200km/h yapar vb.). Ailen de bir şey sanabilir. Böyle daha mülayim tipli şeyler almaya çalış bence hatta git ucuz bir scooter al bir süre sonra bakarlar iyi sürüyor yumuşarlar :D Ama apaçiysen makas atmayı seven tiplerdensen pek umudun olmasın

MetinK.
Skype Varsa Özelden Yolla Yardımcı Olalım.

AWESQME
Benim ailemde motor binmeme karşı hem de katı bir şekilde. Ben de ikna etmekten vazgeçtim ve artık içimdeki motor manyağını dizginleyip okulun bitmesini bekliyorum başka çağre yok :farao: 2 yılım kaldı şunun şurasında ha gayret :thumleft: :flower:

kngsze
01 Şubat 2014, 19:09
Akşamları sokaklarda motoru bas bas bağırttırıp dolananlara zaten gıcık olurum ben normal biniciyim fazla ekşın aramam zaten allah korusun bi düşsem herhalde heryerim parçalanır öyle bi durumda 1.92 boy 110 kilo var :D

bende eğer sabredersem ilerde daha büyük daha fazla hız yapan bi motor alırım işte o zaman benim için daha sıkıntı gece rüyama bile girer oldu siz düşünün :D

skyp var da nasıl bir yardımcı olma ? :D valla annemi alıp yanıma oturur açarım skypı:D

EmrE_09
01 Şubat 2014, 19:30
ses çıkarsın diye egzosu bile almışsın motoru almadan,ohaa :queen: oldu olacak benzininide al bir damacanaya koyakoy :queen:

Baraza
01 Şubat 2014, 19:47
Bende 21 yaşındayım,geçen sene ilk bir kere açayım dedim konuyu,direk kestirip attılar,babam direk tavır koydu,bende 2-3 küfür edecek boyuta geldim,o gün konu sonuçsuz kapandı,bisikletim vardı 1,5 milyara aldı babam 2 sene önce,2-3 ay önce bisiklete alıcı çıktı,dedim bakın ben böyle ciddiyim bu işte,bisikleti satıp ekipmanlarımı alacağım dedim,oturduk konuştuk,cbr 125 e ikna ettim,bakalım yaza kadar alacaklar,bende kask ve montumu aldım şimdiden,bu süre zarfında dergiler,kitaplar aldım,motoron aldım 4-5 sayı var elimde,motosiklet teorisi kitabını aldım donald duck abimizin,yani bilinçli olduğumu koydum ortaya,bu şekilde ikna ettim,fazlada uğraştırmadılar desem yalan birde bana sorun,her gece hayal kuruyorum hala,sanırım motoru alsamda gene her gece hayallerim devam edecek,Mart-nisan gibi istanbula hondanın eğitimlerine gideceğim inşallah,bu işi böyle yapalım bence,sevdiklerimizi üzmeyelim.Umarım ikna edersin,geleceğin hayırlı olur.

kngsze
01 Şubat 2014, 20:08
Güzel bir yöntem ama parada hazır bende yemedim içmedim :) akşam pedere anlatıcam hayırlısı bakalım / ekşpmanlarda bazanın altına saklı :D

Tİme_shİft42
01 Şubat 2014, 20:20
Banka kredisi çekseydin bir miktar faiz ile 2 senedir motora biniyor olurdun :queen:

Ehliyetini korumalarını al motorunu al yavaş yavaş alışırlar :)

beyazit60
01 Şubat 2014, 20:28
Aynı sorunla motorcuların çoğu karşılaşmıştır. Bende motor alırken izin vermediler ama ben bu motoru alacam ister kazasız belasız bineyim diye dua edin ister tez öleyim diye beddua edin dedim. Sonuç beşinci motorumu eskitiyorum.

Baraza
01 Şubat 2014, 20:34
Ben ehliyetimi aldım,akşamı babamla taksitleri filan hesaplarken,adam motor bekliyor daha dedi o anda nasıl seviniyor insan bilemezsin :queen: ehliyetini,ekipmanlarını al,motorda sana kalıyor artık baba dersin :)

motorcu48
01 Şubat 2014, 21:18
babanlar haklı motor diğer her araçtan tehlikelidir heleki motoru almadan güzel ses versin diye gençlik ateşiyle performans eksoz alıyorsun o yaşta ne makazlar ne top speedler ne viraraja yatmalar ... yapacaksın bizim yaşımız 26 belli bir olgunluğa geldik ancak bu yaşta bizimkiler ikna oldular .yazdıklarımı belki anlamazsın burda sana yardım etmeye çalışanlarda olacaktır

kngsze
01 Şubat 2014, 21:42
Ne kadar net bilmiyorum ama alacağım motor zaten bayır aşşağı olsa bile en fazla 140-150 arası yapıyor ki kayseriliyim cimriyimdir yakmasın diye daha yavaş giderim (hiç hız yapmam demiyom :D) ama ben 26 yaşına kadar bekleyemem.hem arabada tehlikeli arkdaşın 3.16i si var hayvan gibi basar,yanlar allah korusun bi vursa pertt.

Şu an gene ehliyete yaşım tutyor 15 yaşındayken gidip desem tokatı yer otururum aşşa sen bana kredi çek diyorsun :D

EKONOMİ
01 Şubat 2014, 22:49
rahmetli de cbr125 e binerdi
kirmizi ışıkta durmayan bir aracin carpmasi sonucu HAKK 'ın rahmetine kavuştu

gerci şehiriçi 120 yapip da mercedes içinde ölen de oluyor

"saglam kaleler icinde olsaniz da olum size yetişir"

gelelim konuya

at avrat
silah demis atalar simdiki at da bu dersin

veya elektrikli bisiklet al yavas yavas sur

kngsze
02 Şubat 2014, 01:55
İçime öküz oturdu resmen genede tavsiye için sağol ama zaten bisikletin arkasına çark taktırdım ve hiç güzel değil :) neyse an itibari ile annem ikna oldu çamaşır makinesini tavsiye eden arkadaşa teşekkürler :) sigarayı bırakacağıma söz verdim ve cbr 125 ile ilgili yavaş olduğuna dair ne kadar yorum varsa okuttum :D hayırlısıyla martta hayaller tamam :) herkese teşekkürler..sırada abim ve babam :D

emrb
02 Şubat 2014, 02:17
benim babamın amcası motor kazasında ölmüş.tabi o zamanlar kask yok ağaca vurmuş bıyıklarını ağaçtan toplamışlar.o zamandan beri motor kullanan yok sülalede.ben 1 sene evvel motor alacam dediğimde babam o motoru yakarım demişti.ben vazgeçmedim her hafta konusunu açardım,ikna etmeye çalışırdım.sonra habersiz ehliyete yazıldım aldım ehliyetimi.babam geldi ciddi ciddi konuşalım dedi.vazgeç bu motor sevdasından bu arada honda vtec arabamız var onu aatalım bmw 3.20 alalım senin olsun falan dedi.baba dedim Türkiyede yolda yürürken adamın kafasına tuğla düşüp ölüyor,otobüs beklerken denyonun biri durağa girip insanlar can veriyor bırakta şu kısacık dünyada hayatımı yaşayayım,korumalarımı her daim takacam gerisi takdiri ilahi dedim.biraz yumuşadı.

gerisi burda :)

http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/117636-buda-benim-atim.html

ama motor sürmek tehlikeli mi çok tehlikeli,belkide onu bu kadar zevkli yapan tehlikeli olmasıdır..

kngsze
02 Şubat 2014, 02:34
Güzel deneyim olmuş :) kafayı sıyırcam bende yakında zaten motor ile ilgili herşeyi ezberledim resmen :D hayırlısı ne diyelim

Siyah&Beyaz
02 Şubat 2014, 10:15
Konuyu acan arkadasim umarim aileni ikna etmissindir. Ben 42 yasinda ve 24 senedir araba kullanan biri olarak halen esimi tam olarak ikna edemedim. Motorumu dun aldim bana halen otobana cikma kopru yoluna girme diye baski kuruyor :) Halbuki sehir ici cok daha fazla risk ve tehlike iceriyor.

kngsze
02 Şubat 2014, 16:28
Abimde tamamdır :) söylemeye utanmıyor swğilim ama biraz Ağladım trip yaptım felan tamam dedi :D bide telefondan giriyorum araştırma fırsatım olmadı ama motora hız sınırı koyulabiliyor mu??