PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ktm Duke 390 aldım

Sayfa : [1] 2 3

architect
30 Ocak 2014, 20:32
Evet başlıkta da söylediğim gibi bir delilik yapıp Duke 390 aldım hafta başında; en azından kaporamı verdim motor gelince sahibi olacağım inşallah. Motorumu izmir eyüp motordan aldım Ktm izmir bayisi onlar şu anda ancak spormotodan gelicek. nc700s almayı düşünürken bir anda gaza geldim bunda spormotonun yaptığı kur sabitleme kampanyası da etkili oldu herhalde. Birde bu kuru Ağırlığının şu anda kullandığım scootere çok yakın olması. 139kg bir motor şehir içinde çok işimi görür vitesli motora alışmamda da kolaylık sağlar diye düşündüm bakalım göreceğiz evlilik önces yaptığım bu delilik nasıl olacak. hepinize iyi sürüşler

Nomad_41
30 Ocak 2014, 20:35
Hayırlı olsun duke'ler hep hosuma gitmiştir . Umarım evlilik öncesi yapmış olduğundan 1 ay sonra . " Evlilik nedeniyle acil " ilanını gormeyiz sahibinden'de . Tekerin düz . Depon full olsun :king:

Ahmet Abi
30 Ocak 2014, 20:36
Hayırlı olsun.

sedarsad
30 Ocak 2014, 20:56
Hayırlı olsun. Motor gelince fotoğrafları bekliyoruz :bestmt:

sdirer
30 Ocak 2014, 20:59
Hayirli olsun. Kazasiz belasiz insallah

krd
30 Ocak 2014, 21:07
Doğru karar. NC700 den çok daha keyifli bir motor aldınız.

F54
30 Ocak 2014, 21:12
hayırlı olsun...

TheCooL
30 Ocak 2014, 21:30
Hayırlı olsun motor gelince bol bol foto bekleriz. Bide ne kadara aldığını sorsak ? :)

rumelian
30 Ocak 2014, 21:40
Cok guzel bir secim. İcin rahat olsun. Fiyati ne oldu?

wolrath
30 Ocak 2014, 22:19
fotograf-vıdeo-yakıt,surus dınamıgı ve dıger tecrubelerı de beklıyoruz.hayırlı olsun.ben de dusunmedım degıl gecen ay :)

shooter1
30 Ocak 2014, 23:59
7.000 euro yaklaşık 20 bin

architect
31 Ocak 2014, 00:18
Herkeze iyi dilekleri için teşekkürler. Evlilik sonrasında satacağımı düşünmüyorum ama umarım sürüşüm azalmaz. Fiyat 7000€ şu anki kurlarla 21000tl yapıyor ancak spormotonun kuru sabitleme kampanyası ile 18900 e geliyor, sahibindende 18500 e gördüğüm ilanlardan sonra almak daha cazip geldi diyebilirim.

yiqit
31 Ocak 2014, 00:26
Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Çok güzel bir tercih olmuş :cat:

edit: Bol bol resim bekliyoruz... :)

ERROR88
31 Ocak 2014, 00:27
cok kalıtelı kendını ıspatlamıs bı marka bu motorda bı cok ulkenın ıhtıyaclarını karsıladıklarını soyluyordu vıdeosunda cok hosuma gıden modellerden bırısı kazasız belasız kullanırsın inşallah

Green Arrow
31 Ocak 2014, 00:44
Kurdu oydu buydu hiç takmayın paranız varmış keyfinize gelmiş almışsınız.Aldığınız motor herhangi bir markanın o fiyata sattığı motordan çok daha kaliteli,çok daha prestijli.Güle güle kullanın hayırlı olsun.Bazı markalar 6-7 bin dolarlık motoru 20-21 bin liraya satıyor burda :)

Oguz7734
31 Ocak 2014, 00:49
Hayırlı Olsun

kalafatoglu
31 Ocak 2014, 01:06
Hayırlı olsun diyelim

TAYFUNBORA
31 Ocak 2014, 01:31
Cok guzel tercih.Cok zevkli bir motor kesinlikle.O motora o kadar para verilir mi muhabbeti bu forumda gereksiz laf kalabaligi.Parasi olan ister sokaga atar ister motor alir bosver sen motorunun tadini cikar burada da bol bol paylas.

adiren
31 Ocak 2014, 01:37
Hayırlı olsun. Tekeriniz düz bassın. Güzel motor
http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=650

architect
31 Ocak 2014, 01:46
Hayırlı olsun. Tekeriniz düz bassın. Güzel motor
http://www.motoron.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=650

Teşekkürler aslında bu yazı sayesinde aldım diyebilirim özellikle ağırlığının düşük olması beni benden aldı gibi

cece89
31 Ocak 2014, 01:49
Gule gule kullanin altinizda eskisin :)

dockerengin
31 Ocak 2014, 03:05
Kazasız belasız kullanırsın inşallah. Ağırlık konusunda bayağı iddaalıymış.

architect
31 Ocak 2014, 13:05
Teşekkürler hepimize kazasız belasız sürüşler motorun yarın gelmesini bekliyorum herhalde bı hafta sonu boş geçicek haftaya inşallah işlerden güçlerden fırsat bulursam fotoğrafları ve ilk izlenimleri paylaşabilirin

dolphin_star
31 Ocak 2014, 13:23
Allah kaza bela vermesin, motorun hayırlı olsun. darısı benim gibi ktm duke 390 ın fiyatı birgün düşecek yada biri sıkılıp kelepir fiyata satacak bende alacağım motor çürüyene kadar bineceğim hayaliyle yaşayanlara inşAllah:)

MotojeN
31 Ocak 2014, 13:50
Hayalimi gerçekleştirdin allah belanı versin :D
Şaka bi yana kazasız belasız sürüşler dilerim harika ötesi bir motosiklet aldın az yakar çok pis kaçar :D güle güle kullanmanızı dilerim.

Salih_T
31 Ocak 2014, 14:00
Hayırlı olsun, güzel motor..

Evlilik öncesi mantıklı karar..

Evlenince zaten alamazdın.. :)

RAMİREZ
31 Ocak 2014, 14:32
Evet başlıkta da söylediğim gibi bir delilik yapıp Duke 390 aldım hafta başında; en azından kaporamı verdim motor gelince sahibi olacağım inşallah. Motorumu izmir eyüp motordan aldım Ktm izmir bayisi onlar şu anda ancak spormotodan gelicek. nc700s almayı düşünürken bir anda gaza geldim bunda spormotonun yaptığı kur sabitleme kampanyası da etkili oldu herhalde. Birde bu kuru Ağırlığının şu anda kullandığım scootere çok yakın olması. 139kg bir motor şehir içinde çok işimi görür vitesli motora alışmamda da kolaylık sağlar diye düşündüm bakalım göreceğiz evlilik önces yaptığım bu delilik nasıl olacak. hepinize iyi sürüşler

Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Yalnız bir detay var söylemeden geçemeyeceğim. Sanırım motorda skutır tecrübeniz var.Sakın yanlış anlamayın. Ukalalık için söylemiyorum. Daha önce ybr kullanıp duke'e geçince afallamıştım biraz.
Uzun zaman kullandıysanız vitesli motora alışmakta sıkıntı çekmezsiniz. Ancak bu duke serisi (125 ve 200 den biliyorum)biraz cabbar. 200 lüğü bile devirlenmede ve sert kullanımda çok agresif. Kaldıki 390 sanırım 40-45 hp civarıydı. O kiloya o güç süper birşey olmalı. Aman alışma zamanında dikkat edin. Meret tekere falan çabuk geliyor.
Tekrar hayırlı olsun...

scooboy
31 Ocak 2014, 14:37
İyi günlerde binmek nasip olsun. Güzel motor.

yusufgursoy
31 Ocak 2014, 14:38
Bende de duke 125 var. Kısmet okursa ileride bundan almayı planlıyorum. Gerçektrn çok keyifli ve aşıeı derece dikkat çeken bir motosiklet. Euro bazında da değer kaybetmek yerime değer kazanıyor şaka maka. Biraz parçalar pahalı sanırım diğer motorları bilmiyorum ama kazasız belasız sürüşler

68charger
31 Ocak 2014, 14:39
Öncelikle hayırlı olsun geldiğinde gülle gülle kullan.

Lakin keşke MT07 yi bekleseydin.

Bir Duke 200 kullanıcı olarak çok beğeniyorum ama inan MT07 sen iyi değil!

Benimde aklıma yatan bir motor helede düke a alışınca daha güçlüsü olsun ama aynısı olsun diye geçiriyor insan!

Fakat haftasonu MT 09 kullanma şansım oldu ve 07 de ona çokta uzak bir motor değil.
Pusuya yattım dört gözle fuarı ve fiyatı bekliyorum.

Sinan Er
31 Ocak 2014, 14:54
Hayırlı olsun güle güle kullan.

fastturkish
31 Ocak 2014, 15:02
"Vitesli motora alışmamda" derken, ilk vitesli motor olarak Duke 390 aldıysan ve tecrüben yoksa yanlış yapmışsın diyebilirim. En kısa zamanda asfaltla kucaklaşırsın benden söylemesi. Son vitesli motorun olmaması dileğiyle gaza fazla asılma diyeceğim ama o motorda bunu da yapmamak mümkün değil. Şimdiden geçmiş olsun diyorum.

architect
31 Ocak 2014, 15:42
iyi dilekleriniz, uyarılarınız ve öngörüleriniz için teşekkürler. Evet ilk vitesli motor deneyimim olacak ve aynı tereddütleri bende yaşadım hatta sukuteride motor deneyimim olmaması nedeniyle almıştım ancak şunu farkettim ki yapabileceğim uzunca km ve zamanım yok o yüzden bir iki merdiven çıkmak için aradaki boşluğu eğitimle tamamlayım . Geçtiğimiz sene hondadan GS! eğitimi aldım bu senede ya izmirden yada yine hondadan bir kademe daha eğitim alacağım, yinede motorun gücünün farkındayım ve uçarım kaçarım ben iyi kullanırım demiyorum dikkatlice ve zaten skuterde de kullandığım korumalarımı, ceket eldiven dizlik kask ve botlarımı çıkarmadan sakince ve alışarak kullanmaya devam edeceğim umarım öngörülerinizi haksız çıkartırım ve yerle temasım olmaz. hepinize iyi forumlar ve tekeriniz düz bassın temennilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

birde bu mt07 yide çok düşündüm ama var olan tecrübemle o güçteki motorun fazla geleceğini ve yamahanın bu motoru ne zaman getireceğinin ise tamamen soru işareti olduğu gerçekleriyle beraber birazda döviz kuru vs nedenlerle daha hızlı hareket etmem gerektiğini düşünerek bu tercihi yaptım.

ArdaAras
31 Ocak 2014, 15:48
süper bir motor. binme, kullanma şansım oldu. yukarıda ki arkadaşların dediği gibi tekere çok rahat gelebiliyor. bende 200lüğü var ve 390 tam bir canavar. Bir sonraki motorum bu olacak benimde. hayırlı olsun. Tekerin düz bassın

architect
31 Ocak 2014, 20:59
süper bir motor. binme, kullanma şansım oldu. yukarıda ki arkadaşların dediği gibi tekere çok rahat gelebiliyor. bende 200lüğü var ve 390 tam bir canavar. Bir sonraki motorum bu olacak benimde. hayırlı olsun. Tekerin düz bassın

Teşekkürler tekere gelme konusunda dikkat etmem gerektiğinin farkındayım ama arada da olsa heyecanlı bir motorolmSı benimde hoşuma gidicek gibi hayırlısı bakalım

papazkemal
31 Ocak 2014, 22:30
İyi yapmışın, hayırlı olsun

merr
31 Ocak 2014, 23:29
iyi dilekleriniz, uyarılarınız ve öngörüleriniz için teşekkürler. Evet ilk vitesli motor deneyimim olacak ve aynı tereddütleri bende yaşadım hatta sukuteride motor deneyimim olmaması nedeniyle almıştım ancak şunu farkettim ki yapabileceğim uzunca km ve zamanım yok o yüzden bir iki merdiven çıkmak için aradaki boşluğu eğitimle tamamlayım . Geçtiğimiz sene hondadan GS! eğitimi aldım bu senede ya izmirden yada yine hondadan bir kademe daha eğitim alacağım, yinede motorun gücünün farkındayım ve uçarım kaçarım ben iyi kullanırım demiyorum dikkatlice ve zaten skuterde de kullandığım korumalarımı, ceket eldiven dizlik kask ve botlarımı çıkarmadan sakince ve alışarak kullanmaya devam edeceğim umarım öngörülerinizi haksız çıkartırım ve yerle temasım olmaz. hepinize iyi forumlar ve tekeriniz düz bassın temennilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

birde bu mt07 yide çok düşündüm ama var olan tecrübemle o güçteki motorun fazla geleceğini ve yamahanın bu motoru ne zaman getireceğinin ise tamamen soru işareti olduğu gerçekleriyle beraber birazda döviz kuru vs nedenlerle daha hızlı hareket etmem gerektiğini düşünerek bu tercihi yaptım.

Bence alacağınız eğitimlede olmaz o iş.Sonuçta iki gün sürecek,ben ne öğrendim,ne yaptım diyemeden hooop motorun üstüne.
Neo bile ilk seferinde başaramadı...
Umarım siz başarırsınız....

architect
01 Şubat 2014, 01:18
Bence alacağınız eğitimlede olmaz o iş.Sonuçta iki gün sürecek,ben ne öğrendim,ne yaptım diyemeden hooop motorun üstüne.
Neo bile ilk seferinde başaramadı...
Umarım siz başarırsınız....

Tabiki eğitim hiç bir zaman bitmez ama faydasıda yadaınamaz kendini bilerek trafikteki tehlikelerin farkında olarak sürmek zorundayız. İki günlük gs1 eğitiminde ve pratiklerinde yaptığımız km trafiktekiniden çok farklı ve fazla ancak tabiki ben oldum rahatlıkla sürerim diyemiyorum. Ama dediğim gibi 10bin km cbf 150 20 bin km herhangi bi 250 cc sonra 600 lük bine ile ek vaktim yok çünkü bu motorlarla bu kadar km yapamam. Eğitimle destekliyerek ve neyin ne olduğunu bilip motor kullanarak gitmekten başka çarem yok.

mhmtrn
01 Şubat 2014, 01:53
Hayırlı olsun.kazasız belasız kullanmanız dileği ile..

merr
01 Şubat 2014, 11:55
Tabiki eğitim hiç bir zaman bitmez ama faydasıda yadaınamaz kendini bilerek trafikteki tehlikelerin farkında olarak sürmek zorundayız. İki günlük gs1 eğitiminde ve pratiklerinde yaptığımız km trafiktekiniden çok farklı ve fazla ancak tabiki ben oldum rahatlıkla sürerim diyemiyorum. Ama dediğim gibi 10bin km cbf 150 20 bin km herhangi bi 250 cc sonra 600 lük bine ile ek vaktim yok çünkü bu motorlarla bu kadar km yapamam. Eğitimle destekliyerek ve neyin ne olduğunu bilip motor kullanarak gitmekten başka çarem yok.

Hem vaktim yok çok fazla motora binemiyorum diyosun hemde kur farkı falan filan deyip alıyorsun hiç karın olmayan motosikleti.Vaktin yoksa haftada bir binebildiğin scooter seni mutlu etmeye yeterde artardı.Ama senin derdin motosiklet sürmek değil.Daha hızlı,daha kısa zamanda doyurucu zevk yaşatacak alet kullanmak.E hal böyle olunca,zevki iki teker üstünde arayınca yaşamla ölüm arasında ince bir çizgi kalıyor.SEni yaşam çizgisine yakın tutacak şeyde tecrübe.İstediğin eğitimi al.İstersen rossiden al eğitimini,pratik yapmadan hiçbişeysin.Pratik ve tecrübe denen şeyde 2 günlük eğitimle olmaz.

Kusura bakma söylemezsem olmaz,bence sen kendini kandırıyorsun.Burdakilerede eğitim falan diipte güldürme..Hepsi aynı yolun yolcusu...
Kafaya koymuşsun motosiklet alıcam demişsin almışsın.Satıcının kur farkını yansıtmaması bahanen, vaktim yok, eğitimle arayı kapatırım da kendini kandırman olmuş..
Derdim laf sokmak, hata aramak değil..
Yanlış yapmışsın, inşallah başına iş almazsın...
Güle güle kullan...

sdirer
01 Şubat 2014, 12:22
Hayirli olsun kazasiz belasiz:)

Green Arrow
01 Şubat 2014, 13:22
Hem vaktim yok çok fazla motora binemiyorum diyosun hemde kur farkı falan filan deyip alıyorsun hiç karın olmayan motosikleti.Vaktin yoksa haftada bir binebildiğin scooter seni mutlu etmeye yeterde artardı.Ama senin derdin motosiklet sürmek değil.Daha hızlı,daha kısa zamanda doyurucu zevk yaşatacak alet kullanmak.E hal böyle olunca,zevki iki teker üstünde arayınca yaşamla ölüm arasında ince bir çizgi kalıyor.SEni yaşam çizgisine yakın tutacak şeyde tecrübe.İstediğin eğitimi al.İstersen rossiden al eğitimini,pratik yapmadan hiçbişeysin.Pratik ve tecrübe denen şeyde 2 günlük eğitimle olmaz.

Kusura bakma söylemezsem olmaz,bence sen kendini kandırıyorsun.Burdakilerede eğitim falan diipte güldürme..Hepsi aynı yolun yolcusu...
Kafaya koymuşsun motosiklet alıcam demişsin almışsın.Satıcının kur farkını yansıtmaması bahanen, vaktim yok, eğitimle arayı kapatırım da kendini kandırman olmuş..
Güle güle kullan...

Bana göre de sen baya güzel hikaye ve varsayım yaratıyorsun.Bu motor direk giriş ehliyeti alan bir adamın kullanabileceği bir motor ve yurtdışında ehliyette honda eğitimi kadar bir süreçle veriliyor.Arkadaş almış,dikkat ederse başına geleceği yoksa kazanın hiçte birşey olmaz abartmayın şu işi.

Syanur
01 Şubat 2014, 14:27
Süper bir motosiklet almışsınız, hayırlı olsun. Geriye dönüp baktığınızda yıllar sonra, ne güzel motordu, ne eğlenceliydi diye hatırlayacaksınız.

Baya sallamışlar, kesinlikle gözünüz korkmasın. Alet okadar da agresif değil. Hele tekere gelme konusuna çok güldüm. Barkın bile test sürüşünde "ben motoru bir türlü tekere getiremedim, başka sürücüler yaptı ama" demişti. Neyin istemsiz tekerinden bahsediliyor anlamıyorum :)

Üstelik yapılan inceleme videolarında 390nın duke200 gibi kısa vites aralıkları olmadığı, daha uzun vites aralıkları olduğu, bu yüzden daha sakin ve sarsıcı olmayan kullanım sunduğu söyleniyor. Ayrıca bu duke serisinin motorları özellikle üst devirde çok canlı, heyecanlı. 4-5 bin devirin altında gayet sakin. En ufak bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

merr
01 Şubat 2014, 15:35
Bana göre de sen baya güzel hikaye ve varsayım yaratıyorsun.Bu motor direk giriş ehliyeti alan bir adamın kullanabileceği bir motor ve yurtdışında ehliyette honda eğitimi kadar bir süreçle veriliyor.Arkadaş almış,dikkat ederse başına geleceği yoksa kazanın hiçte birşey olmaz abartmayın şu işi.

Motor işine bu motosikletle başlayan yanlış giriş yapmış olur.Hele hele bu arkadaş gibi vaktim yok az kullanıyorum,param vardı fırsat bu fırsat aldım diyorsan zır yanlış...
Bana görede sen bişeyden anlamıyorsun çünkü hikaye dediğin şeyler gerçekler.Adam bi delilik yapıp gidip aldım diye başlıyor zaten yazıya.Altın elbiseli adam diye biri var,390 duke videosunun son saniyelerine dikkat kesil bakalım kimi tarif etmiş???

RAMİREZ
01 Şubat 2014, 15:45
DUKE KULLANAN BİRİSİ OLARAK söylüyorum; Barkın tekere getiremedi, vites aralıkları geniş, alt devirlerde sakin gibi sözlere aldanıpda GAZA gelirsen ki gelmen çok normal çünkü çok seri motordur; sıkıntı yaşarsın. Seçimin çok iyi ama çok rahat davranma, 250 liklere benzemez...

Tekrar hayırlı olsun..

Ahmet Abi
01 Şubat 2014, 16:39
Cbr250 60a ne kadar sürede çıkıyorsa buda 60tan 100e aynı ivmeyle çıkıyor büyütülecek birşey yok. Hayırlı olsun.

architect
01 Şubat 2014, 17:54

Güle güle kullan...
Uyarıların için teşekkürler umarım semi haksız çıkartırım. Seninde en azından bu konuda haksız olmayı isteyeceğini umuyorum. Yine de teşekkür ederim.

Voodoo Child
01 Şubat 2014, 18:11
hayırlı uğurlu olsun. allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. ben mt-07'yi bekliyorum.. 390 iyi hoş motor ama max sürat 175 fln . arada yaramazlık yapmak istediğinde otoyolda yapamazsın. ha zaten bu tecrübesizliğinle yapma da zaten. şehir içinde ise çok hafif, çok atak, çok seri. herhangi bir 600lüğü aramazsın. ama dur sen bu tecrübesizliğinle zaten onu da aramaman gerekir. güzel kardeşim yol yakınken sen duke 200e in bak. kalıp olarak şekil şemal olarak aynı. karizmanda bir eksilme olmaz merak etme. bu kadar atak, tek silindirli ve torklu bir makina için acele etme kardeşim.

architect
02 Şubat 2014, 00:41
Bu akşamüstü motorumu görmeye gittim işte ilk fotoğraflarhttp://imageshack.us/a/img827/3378/tzu4.jpghttp://imageshack.us/a/img801/2324/t1ha.jpg

porsuk_y
02 Şubat 2014, 00:47
maşallah çok şık duruyo allah kazasız belasız mutlu günlerde kullanmak nasip etsin...