PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk tecrübem olucak

Alican1998
27 Ocak 2014, 04:13
Yaşım henüz 16. 2015 Şubat ayında ehliyetime hak kazanıcam şimdiden para biriktirmeye başladım ve alacağım motor hakkında bir türlü karar veremiyorum daha önce hiçbir şekilde motor tecrübem yok bisiklet sürdüm hatta 1 yaşımdan beri e-scooter sürdüm kısa bir süre araba hakkında teknik bilgiye sahibim fakat tecrübem yok. Bu sene motor sevdasına kapıldım ve kararımı aldıktan sonra her gece uykularımı kaçırıcak derecede araştırmaya girdim okuduğum her blok ve forum sitelerinde Yamaha YBR,Honda CBF,TVS rtr150 önerisini duydum. Kim hangi markayı kullanıyorsa onu övmüş fakat ben Honda CBR 125R modeline hayran kaldım boyum 1.76 fazla kısa sayılmam ilk tecrübe olarak CBR sizce bana uygunmudur?

tr_select
27 Ocak 2014, 04:23
Daha bunları konuşmak için çok erken... Uygundur, neden uygun olmasın ?

EmrE_09
27 Ocak 2014, 04:32
uygun tabiki.ama takoz şart bence.çünkü ilk motorun olacak,keskin bir virajda yan yatırma,düşürme falan yaşanma ihtimali yüksek.motor full grenajlı olduğu için bir kaza anında hem bacağın asfalt ile motor arasına sıkışır hem motor çok hasar görür.o yüzden takoz şart bence

AWESQME
27 Ocak 2014, 11:53
Yeni başlayanlar için Honda CBR iyidir. Hem yedek parçası kolay bulunur ucuzdur hem de çok az yakıt tüketir seni sıkıntıya sokmaz rahat rahat gezersin. Ayrıca bir soru sorayım o biriktirdiğin paranın içinden ne kadarını ekipmana harcicaksın?

Tİme_shİft42
27 Ocak 2014, 12:14
Yeni kasa cbr alda gör parcası ucuzmu pahalımı

dream4life
27 Ocak 2014, 13:15
önce korumalarına karar ver, keyifle araştır, sonra cbr125 zaten her şeyiyle belli olan bir model.

Alican1998
27 Ocak 2014, 16:13
yaklaşık olarak 1000 tl kadarını ayırıcam ilk önceliğim düzgün bir kask olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Abi benim amacım hız yapıp risk yaşamak değil en azından şimdilik :) beni okuldan eve götürsün getirsin ve sabahları arkamda kesinlikle bir kişi daha olucak babamla birlikte gidip gelicez sizce ilk motor olarak yani öğrenmesi bakımdan filanda kolay olurmu ve ayrıca öyle maddi durumumda pek aham şaham değil akbank honda motorsiklete %80 kredi veriyormuş büyüklerimdende kredi konusunda yardım istiyicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Peki ilk başlayan biri olarak TVS Apache RTR 150 mi yoksa CBR 125R mi bütcem öyle çok fazla değil öğrenci geliriyle haftalıklardan arttırarak biriktirdiğim parayla kafamda kurduğum 6-7 ay kadar süreyle 5000 tl cebime koyarım allah nasip kısmet ederse sizin fikirleriniz neler

CankutKaba
27 Ocak 2014, 16:34
Motosiklet tercihi bence en sona bırakılmalı. Kendimden biliyorum bu heyecanı bu sabırsızlığı yaşayalı daha 3 yıl bile olmadı. Basit bir hesapla 6 ayda 5.000 TL para ayda 833 TL yapar. Bu da günde 27,70 TL gibi bir rakam ediyor. Yani sanırım her gün bu parayı kenara atabilmek için tahmini 40 TL günlük harçlık alman gerekiyor. Eğer ailenin durumu bu kadar iyiyse senin adına çok sevindim. Fakat değilse o yaşlarda harçlıklardan 6-7 ayda 5.000 lira çıkar gibi geliyor insana fakat öyle olmuyor maalesef. Azmini kırmak istemem fakat realist düşün. Eğer durumun o kadar iyiyse bence ehliyeti alır almaz motosiklet almalıyım diye acele etme. Madem bu kadar güzel para biriktirebilecek imkana sahipsin biriktirme süreni uzat. Bu sürede eğitim videoları izle, OMM Riders'ın kitaplarını oku ve kendini geliştir. Kendine iyi markalardan ekipmanlar al ve bunları yaptıktan sonra motosiklet aramaya başla.. Önünde uzun bir yol var.. İyi forumlar..

EmrE_09
27 Ocak 2014, 16:34
yaklaşık olarak 1000 tl kadarını ayırıcam ilk önceliğim düzgün bir kask olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Abi benim amacım hız yapıp risk yaşamak değil en azından şimdilik :) beni okuldan eve götürsün getirsin ve sabahları arkamda kesinlikle bir kişi daha olucak babamla birlikte gidip gelicez sizce ilk motor olarak yani öğrenmesi bakımdan filanda kolay olurmu ve ayrıca öyle maddi durumumda pek aham şaham değil akbank honda motorsiklete %80 kredi veriyormuş büyüklerimdende kredi konusunda yardım istiyicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

Peki ilk başlayan biri olarak TVS Apache RTR 150 mi yoksa CBR 125R mi bütcem öyle çok fazla değil öğrenci geliriyle haftalıklardan arttırarak biriktirdiğim parayla kafamda kurduğum 6-7 ay kadar süreyle 5000 tl cebime koyarım allah nasip kısmet ederse sizin fikirleriniz neler

apache yide cbr ıda rahat kullanırsın,sıkıntı yaşamazsın.ama hergün artçı ile yolculuk yapacaksan cbr bakma bence.ikiniz içinde rahat olmaz

ccc67
28 Ocak 2014, 00:37
Kardeşim benim 98li versiyonumsun.bende 97liyim ehliyet mart ayında yas doluyor bu sene inş. Alacagim.arastirdigim benimde uykularimi kaciran cbr125.biriktir kardesim annenden babandan yardim işte.ben çok miktar biriktirdim fakat motora da çok zam geldi.nasip olursa para denklesirse cbr yoksa tvs gibi duruyor ama gönlüm hep cbr de.azimle devam

Alican1998
28 Ocak 2014, 01:26
kesinlikle öncelikle yorumun için teşekkür ederim CBR çok hoş motor bence ama 125 cc lik bir motora göre 8000 tl çok fazla bence eğerki zengin çocuğu değilsen. Ben haftalık 70 tl alan öğrenciyim en fazla 50 tl atabiliyorum kenarı tvs görünüş bakımından çok hoşuma gitti ybr 4450 anahtar teslim denildi ama çok cılız duruyor TVS olucak gibi

Nomad_41
28 Ocak 2014, 02:34
uygun tabiki.ama takoz şart bence.çünkü ilk motorun olacak,keskin bir virajda yan yatırma,düşürme falan yaşanma ihtimali yüksek.motor full grenajlı olduğu için bir kaza anında hem bacağın asfalt ile motor arasına sıkışır hem motor çok hasar görür.o yüzden takoz şart bence

Hacı adam ehliyeti aldıda . Ekıpmanları aldı motoru aldı sürdü de viraja girdi motoru yatırdı da takozu kaldı ? :)

EmrE_09
28 Ocak 2014, 02:40
Hacı adam ehliyeti aldıda . Ekıpmanları aldı motoru aldı sürdü de viraja girdi motoru yatırdı da takozu kaldı ? :)

ona bakarsan ehliyetini eline almasına 1.5 yıl var :) madem hiç bir açıklama,bilgilendirme yapmayalım :) ben orada takoza vurgu yapmak istemedim, grenajlı bir motorda olası tehlikeye vurgu yaptım

Nomad_41
28 Ocak 2014, 02:49
ona bakarsan ehliyetini eline almasına 1.5 yıl var :) madem hiç bir açıklama,bilgilendirme yapmayalım :) ben orada takoza vurgu yapmak istemedim, grenajlı bir motorda olası tehlikeye vurgu yaptım

..... :rendeer: .....