PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorda telefon sorunu

TRUCKER
25 Nisan 2006, 10:20
arkadaslar motorla yoldayken telefon işini nasıl hallediyorsunuz? bluetooth kulaklığı almayı düşünüyorum ama kaskta hiç bosluk yok nasıl olacak ikisi bir arada? zaten gözlüğü zor takıyorum:) varmı baska yolu bunun bluetooth kulaklığı içinde olan kasklar varmıs ama çok pahalı daha basit bi çözümü olmalı bu işin....

Jazzbass
25 Nisan 2006, 10:25
Motor kullanırken bırak rüzgarını hisset. Ne iş yerinden arasınlar nede evden.. Telefonunuda kapat bide tele sekreter koy " Aradığınız kişi şuan motor kullanmakta. Yolculuğu bitince telefonunu açacaktır" :queen:

TRUCKER
25 Nisan 2006, 10:30
valla dooru söylüyosun aslında özellikle msj olayı iyi fikir:) ama iş gereği tel hep açık benim büyük problem oluyor gidip gelirken. kuryecilik yapan arkadaslar var bluetooth kulaklığı takıyorlar ama geniş ve bol kask almışlar sırf bu yüzden o da bana saçma geliyor kask bol olunca kaskın ne anlamı kalıyor ki!

PcKopatGhostRider
25 Nisan 2006, 10:42
walla en iyisi sağa çekip konuşmak.. yoksa her türlü tehlikeli..

MrSandman
25 Nisan 2006, 13:49
Tavsiyem budur:
http://www.nokia.com.tr/id65583.html

Sadece kulaklık kısmı kaskın içinde kaldığı için hiç sorun yaratmıyor.. :)

NeTMaViSi
25 Nisan 2006, 14:06
her daim tehlikeli telefonla konusmak iki elin gidonda olsa bile dikkatin dagılıyor onun için en dogrusu çek sağa rahat rahat konuş derım...

adosonic
25 Nisan 2006, 14:09
benim bi tavsiyem var ama pek mantıklı değil bence sadece arnavutköy'de birisi yapıyordu tasvip etmeye çalışayım..
1.yeni model bi tel olmalı (sesi hopörlerden dışarı veren bi model mesela 6230 du o)
2.full kapalı kask takmalısın(vizör acıktı adamda)
telefonun hopörlör özelliği acık,gözünün sol tarafına vizörün içinde kalacak şekilde sıkıştırmıştı eleman garip görünüyodu ama konuşuyordu işte ama karşı tarafın konuşmasını bende duyuyodum 2 metre yanında neyse:mrgreen:

dersaxcoa
25 Nisan 2006, 21:24
telefona kablo ile baglı kulaklıkar var onlardan kullanabilirsin ayrıca telefonun radyo özelligi varsa radyoda dinlersin ......

telefona kablo ile baglı kulaklıkar var onlardan kullanabilirsin ayrıca telefonun radyo özelligi varsa radyoda dinlersin ......

saykoshey
25 Nisan 2006, 21:36
Pahali, ucuz cok cozum var. Harcamak istedigin paraya bagli.

songokhu
26 Nisan 2006, 00:04
Arkadaşlar ben Jabra nın 250 modelini aldım işitme cihazı gibi kulağınızın arkasına monte ediyorsunuz tek sorun kaskı takarken biraz dikkat etmeniz gerekebiliyorhttp://www.pro-pro.gr/pro-pro/pro-pro_dora/propro_jabra_bt250gift.jpg
Hiçbir zorluk yaşamıyorsunuz diğer blutut lar gibi kulağın üzerini kaplamıyor çok ince ve hafif. Bu arada 500 modeli çıkmış diye duydum ilgilenenler biraz bekleyip 500 modelini araştırsınlar

tiryakimurat
26 Nisan 2006, 02:30
en iyisi telefondan tamamen kurtulmak.at çantaya çalsın dursun.
Bir de yoğun trafikte kullanıyorsanız, dikkat etmek lazım. Bir anlık dikkatsizlik sonucunda çok şey yitirebilirsiniz.

camadan
26 Nisan 2006, 10:05
valla ben arabada bile konuşmayı pek tavsiye etmiyorum ki motorum yok iki tekerle şaka olmaz hatanın acısını can acısıyla ödemek lazım

chess
26 Nisan 2006, 10:43
Ben Nolan kask aldım. Kaskın basic kit'ini aldığımda telefona (+ mp3 çalara) kablolu olarak bağlayabileceğim. Kablosuz olsun istiyorsan paraya kıyıp kablosuz kitini alman gerekir.
Sanırım diğer markalarında benzer kitleri vardır. Mototal vs. gibi firmaları arayıp öğrene bilirsin.

vedat kaya
26 Nisan 2006, 11:15
ben kablolu kulaklık (tekli) kullanıyorum..
hem kaska sığıyor hemde otomotoik cevaplamada kendi acıyor kendi kapatıyor..
tek oldugu için diger kulagım dışardan gelen sesleri dinliyor (korna..araba sesi vs.vs..):cat:

jakobien
26 Nisan 2006, 21:24
o jabra düşersen kulak zarını delmesin sonra aman dikkat

muratd
26 Nisan 2006, 21:35
arkadaşlar bende de nokia nın bluetooth kulaklığı var..
ama bir tek şu kolaylığı var,kulağınıza takıyorsunuz,kaskınızı takıyorsunuz,telefonunuz çalınca sağa çekip motoru stop ediyorsunuz ve kaskınızı çıkarmadan konuşuyorsunuz,değilse zaten giderken rüzgar alıyor sesiniz duyulmuyor siz karşı tarafı duyamıyorsunuz,dikkatiniz dağılıyor karşı tarafa laf yetiştireceğim diye vs..vs...

kulaklıkların en iyi özelliği bence kaskı çıkarmadan konuşulabilmesi..

songokhu
26 Nisan 2006, 22:54
Aslında dogru yere dikkat çektin jabranın iyi yanı kulağınıza giren kısmı silkon -hortumun bir ucuna konusup öbür ucunu kulağınıza tuttuğunuzda ses duyma prensibi yani sesin kaynağı *sert kısım* kulağınızdan uzak- yumuşacık ve 4 ayrı silikon uç çıktı kutudan kulağınıza uygun olanı takıyorsun

watergun
26 Nisan 2006, 23:28
valla benim cebimde çalıp duruyor ama açmıyorum. Motoru durdurucan, kaskı çıkaracan, Cebinden telefonu çıkaracan. külfetli iş çalsın dursun diyorum. Bir yerde durunca görüşmeyi istediğim biriyse ararım.
Bir de bluetuth da olsa bence motorsiklettte daha tehlikeli.

Barış Şuşut
30 Nisan 2006, 18:13
kask için tasarlanmış özel bir ürün var bluetooth aşağıda linki var fiyatta abartı değil bence incelemeye değer

http://www.mobilekran.com/

PHAETONW12
30 Nisan 2006, 23:56
BBRR güzelmiş,ama çok pahalıymış yaw,çin malı olanı yokmu bunun:P

ozaktasi
01 Mayıs 2006, 00:19
Ana bu ne abi vallahi çok kazzık.Türkiş çözüm bulmamız lazım..Lastiklere ve yağa para vermekten fakir düştük zateni..

TRADER
01 Mayıs 2006, 00:33
Aslında dogru yere dikkat çektin jabranın iyi yanı kulağınıza giren kısmı silkon -hortumun bir ucuna konusup öbür ucunu kulağınıza tuttuğunuzda ses duyma prensibi yani sesin kaynağı *sert kısım* kulağınızdan uzak- yumuşacık ve 4 ayrı silikon uç çıktı kutudan kulağınıza uygun olanı takıyorsun

ben de jabra var arabada kullanıyorum ama kendı kendıne acılmıyor sanırım o bır dugmeye basmak gerekıyor dogru mu? kendı kendıne acılıyorsa motorda da onu kullanayım?

batista123
01 Mayıs 2006, 12:15
selam bende bır ara kullandım Jabra 250
ancak uzun mesafede kulagımı ağrıttığı için artık pek kullanmıyorum.
gerektiğinde normal (kablolu) kulaklıkları kullanıyorum.
Her kulaklık için telefonun özelliklerinden çalınca acılma ozelliği ni açmanız gerekıyor.

Barış Şuşut
01 Mayıs 2006, 12:25
evet ya o fiyat dolarmış ben ytl gibi gördüm
231 ytl ye denk geliyo kdv dahil
cidden pahalı
bide tanmıtım fiyatı imiş demek normal olsa 300 ytl olacak en az yuhh