PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor da zincir gerdirme.

Hayal Perest
20 Ocak 2014, 02:42
S.a arkadaşlar.

benim motorun zinciri boldu ve tamirciye gidip zinciri yağlattım ve biraz gerdirdim.lastik biraz geri geldi.ve motora bir bindim titreme denen şey kaybolmuş.zinciri ayarlatmadan önce hafiften bir titreme geliyordu motora ama zinciri de yaptırdıktan sonra gram titreme yok.nasıl oldu anlamadım.zincir gerdirme titreşime etkisi varmıdır ? yani başka hiç bir açıklaması yok.zinciri gerdirince titreme kayboldu.motorun da titreme olan arkadaşlara öneririm.zinciri bolsa eğer gerdirsinler biraz.
Motorum KUBA CG150

Sinan Aksu
20 Ocak 2014, 03:25
Zinciri ayarsız olan her motorun kalkış anında ufak bi güç kaybı olur.
Bunun neticesinde de motorda hafif bi vibrasyon görülür.
Titreme olarak adlandirdigin mevzu tam olarak bununla alakali.
Zincir motosikletin en handikapli parçalarindan biridir,
Hatta öyle bişeydir ki, bakimsiz, yagsiz zincir senin yakit sarfiyatini bile etkiler.
Artık zincirin ayarlandiği için hem güç kaybını ortadan kaldırdın, hemde o gelen sinir bozucu sesi yok etmiş oldun.

Hayal Perest
20 Ocak 2014, 03:40
Zinciri ayarsız olan her motorun kalkış anında ufak bi güç kaybı olur.
Bunun neticesinde de motorda hafif bi vibrasyon görülür.
Titreme olarak adlandirdigin mevzu tam olarak bununla alakali.
Zincir motosikletin en handikapli parçalarindan biridir,
Hatta öyle bişeydir ki, bakimsiz, yagsiz zincir senin yakit sarfiyatini bile etkiler.
Artık zincirin ayarlandiği için hem güç kaybını ortadan kaldırdın, hemde o gelen sinir bozucu sesi yok etmiş oldun.

Motor dan fazla anlamıyorum :) ama zincirin bu kadar önemli olduğunu da bilmiyordum.teşekkür ederim bilgi için.gerçekten çok güzel oldu titreme hiç yok çok rahat :)