PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LS2'yi nasıl bilirsiniz?

norace
12 Ocak 2014, 23:40
http://feyizoglu.com/OF-569-Track-Vizorlu-Kask_46740.html#0

Şu modeli hoş duruyor. Çok da kötü bir marka değil diye biliyorum. 300 liraya kadar beyaz, sade, yarım kask önerilerinize açığım.

Fullface'in daha güvenli olduğunu biliyorum. Zaten şununla birlikte alacağım:
http://feyizoglu.com/FF351-Single-Mono-Kapali-Kask-Beyaz_47039.html#0

ERROR88
12 Ocak 2014, 23:46
alınabılecek en ucuz kask ıyımıdır deıldır ama en ucuzu tıplısı dır kullanımı rahat ama ruzgar gecırır ses alır cabuk eskır 2 sene sonunda coptur hergun kullanırsan 7 ay ancak dayanır kuması cene acılır aldım 180 e pişmanmısın ewet lazer tavsıye ederım fıyatlar bu aralar ıyı gıbı

Tİme_shİft42
12 Ocak 2014, 23:47
İyilerin dostu kötülerin düşmanıdır

tr_select
12 Ocak 2014, 23:48
160 sonrası tahammül edilemez uğultu yapıyor. Aerodinamik yine bu süratlerde kötü...
120 gibi süratlerde parasına göre gayet iyi.
İç astar kalitesi güzel.
Vizör biraz kolay çizilebiliyor.
Parçaları her yerde bulunabiliyor...

Ve yarım kasklar pek bir koruma sağlamaz ne yazıkki... Benden bu kadar :)

shooter1
12 Ocak 2014, 23:52
hocam kaskları yanlış anlamışsın ömürlük kullanılmaz 2000 tl ye kask alsan son kullanma tarihleri vardır

alınabılecek en ucuz kask ıyımıdır deıldır ama en ucuzu tıplısı dır kullanımı rahat ama ruzgar gecırır ses alır cabuk eskır 2 sene sonunda coptur hergun kullanırsan 7 ay ancak dayanır kuması cene acılır aldım 180 e pişmanmısın ewet lazer tavsıye ederım fıyatlar bu aralar ıyı gıbı

Ose
12 Ocak 2014, 23:56
çakma kasklardan iyidir bende f350-f351 bide çene açılır bi tipi vardı dışı termo plastik f350-f351 80 den sonra hava almadığı yer yok bi yandan iyi vizör buğu yapmıyor :) ancak uzun yolda çekilmez oluyor çene açılır modelede bi türlü ısınamadım gitti eğer yen bi kask alacak olsam

AGV-K3

http://4.bp.blogspot.com/-AYp8O6ohoo8/Temzwp4yIII/AAAAAAAAAFU/1HUz6Ggov00/s1600/AGV-Logo.jpg

Nolan N64- N86

http://www.mundodemotos.com/nolan/imagenes/nolan_logo.jpg

Bunları tek geçerim...

ArdiaroS
13 Ocak 2014, 00:03
Benim gibi 90'ı görmeyen, sakin tiplerdensen yeter sanırım. Ama yüksek hızlara çıkan biriysen yetmez muhtemelen çünkü hava aldığı doğru. Gerçi benim gözlük buğu yapıyor ön camı kapatamıyorum :pale: . Cebinde paran yoksa bir şey diyemem ama paran varsa kullanımına göre kask seç bence. Yine kendimi örnek veriyorum: Aralıktan itibaren ya 5 kere ya 10 kere binmişimdir motosikletime -bunlar da kısa mesafeler-, bahar olup havalar ısınmaya başlayınca binmeye başlıycam. Bu yüzden ls2 kask benim için yeterli.

zerzura
13 Ocak 2014, 00:04
160 sonrası tahammül edilemez uğultu yapıyor. Aerodinamik yine bu süratlerde kötü...
120 gibi süratlerde parasına göre gayet iyi.
İç astar kalitesi güzel.
Vizör biraz kolay çizilebiliyor.
Parçaları her yerde bulunabiliyor...

Ve yarım kasklar pek bir koruma sağlamaz ne yazıkki... Benden bu kadar :)

Aynen.
Geçen komple yıkadım.
Astarları falan söküp. Kolaycana geri toplandı.
İç malzeme kaliteli. Made in China yazıyordu içinde ayrıyetten.

Acayip buğ yapıyor önlemini almassan.

Asıl görevini ise iyi yaptığını düşünüyorum ki bir kaç konu vardı forumda. Kazadan sonra LS2 tecrübeleri ile alakalı.

O fiyata alınabilecek en iyi kask bana göre F351.

Ben 2-3 günde bir detaylı temizlerim kaskı. Hala ilk günkü gibi. Bu konuda da hemen pert olduğuna katılmıyorum.
Ha ama bir kere kafamda kask varken kafamı tabelaya vurdum. Görmedim :D O yüzden üstünde bir çizik var :D

norace
13 Ocak 2014, 00:07
Yeni başlayacağım ve Atom Karınca olacağım. :flower: Yani scooter kullanacağım ve 80'i geçeceğimi de sanmıyorum. İlk motor ve ilk kask olacak yani. Bu durumda önerir misiniz?

Ose
13 Ocak 2014, 00:08
Yeni başlayacağım ve Atom Karınca olacağım. :flower: Yani scooter kullanacağım ve 80'i geçeceğimi de sanmıyorum. İlk motor ve ilk kask olacak yani. Bu durumda önerir misiniz?

Al gitsin ozaman daha uygun ve daha kalitelisi yok :) tam senlik (Oran/orantı)(Fiyat/kalite)

norace
13 Ocak 2014, 00:09
Ha ama bir kere kafamda kask varken kafamı tabelaya vurdum. Görmedim :D O yüzden üstünde bir çizik var :D :queen:
Geçmiş olsun. :cat:

tr_select
13 Ocak 2014, 00:15
Bu arada ls2 varken kazada yaptım.

60km ile yerde sürüklendim... Kask hariç diğer korumalıklarım üst düzeydi.

Kaskta derin çizikler olmasına rağmen görevini yaptı. Kaza muhabbeti kafanızı karıştırmasın. Test edildi, onaylandı :pl:

120 üstü için net bir şey söyleyemem ama :)

beko12345
13 Ocak 2014, 00:15
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/120457-ls2-ff396-kask-incelemesi.html

300tl fiyatı. Kendi kaskım. İncelememi forumda paylaşmıştım. Linki koydum inceleyebilirsiniz. Ben memnunum .

Tsubasa
13 Ocak 2014, 00:33
ls2 kötünün iyisi bir kask. bunu bilin.
fazla paralar vermeyin. fazla da bişi beklemeyin.
bütceniz artırınca kask olayında bir cok alternatif var.
özellikle parasına göre japon malı marushin kasklar sharp testinden 5 yıldız almış kaskları var.

sedici
13 Ocak 2014, 01:31
işitme kaybına sebep olan bir kask sırf ucuz diye satıyor... kaskın ses alması belki tolore edilebilir, ama ls2 başlıbaşına kendi gürültü yapıyor

ERROR88
13 Ocak 2014, 01:37
5 yıl janım o sure

Tİme_shİft42
13 Ocak 2014, 03:01
Aynı paraya hangi marka hangi modeller var onları önce bi araştır sonra burda marka model teşhisi koyarız

Chikoo
13 Ocak 2014, 16:34
yeni başlayan adam Arai kask alıcak değil ya :D bunun bide çalınma olaylari var ls2 yi 2 dk motor üstünde birakip gidin geldiğinizde aynı yerinde duruyomu bi bakın :D bu yüzden ls2, venom, fazer gibi kaskları öneririm :D ama bence scooter şehir turu atacak adam için bu bayar beni bayiyor mesela şehirde ben takmıyorum şehir ici ama nazi kaskları var full açık :D şehir içi onu onerebilirim ama sadece scooter e

BatuhanK
13 Ocak 2014, 16:46
yeni başlayanlar kaza yapmıyor sanırım

cece89
13 Ocak 2014, 16:50
nazi kaskları için hiç birşey demiyorum ben:farao:

bende ls2 yarım kask kullanıyordum açıkcası çok dikkatliydim hiçte güvenmiyordum ama almıştım bir kere ne yapacaksın :jocolor:

Bu kaskların kimse kısa mesafe düşük hızlar için çok uygun 125lik motor kullanırken çok ideal demesin arkadaşlar eğer düşerken çenenizi gök yüzü ile paralel konuma getirerek düşme kabiliyetine sahip adam yoksa aranızda

aksi durumda 60 km hızla giderken bile çenenin asvalta bırak vurmasını 5 saniyelik sürtünme halinde bile akşam yemeğini burnundan yemeğe başlarsın.

suratın kafatasından ibaret değil hatırlayın boğazda vespaya çarpıp şehit olan polisi !

sailor33
13 Ocak 2014, 16:56
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/120457-ls2-ff396-kask-incelemesi.html

300tl fiyatı. Kendi kaskım. İncelememi forumda paylaşmıştım. Linki koydum inceleyebilirsiniz. Ben memnunum .

Bekonun önerdiği kaskın tıpkısının aynısının krımızı beyaz olanını kullanıyorum:queen: Gayet tatminkar (ses alma olayı filan saymıyorum.) Hatta ufakbir kaza gecirdim 35-40 km arası bir hızda. Görevini fazlası ile yerine getirdi. Kaska ne olduya gelirse sadece vizorun kapandığı çerçevenin alt kısmında bir sıyrık.

phradrel
13 Ocak 2014, 19:21
burada satmıyorlar ama geçen sene dakar şampiyonu cyril despres ls2 kask kullanıyordu. adamlar iyi kask da yapıyorlar ama bizim piyasadakiler en ekonomik olanlar. şöyle hızınız 70-80 üstü olmuyorsa paranız da yoksa ls2 öneririm.

Tİme_shİft42
13 Ocak 2014, 19:40
Yarım kask ne ise yarar :queen:

motorcu48
13 Ocak 2014, 19:45
ls2 nin o modellerini 3 senedir kullanmaktayım temel gereksinimi karşılamakta yalnız kask ilk aldığım gibi baş bölgesini sıkmamakta buda herkaskta oluyormuş sanırım .en kötü yanıda vizör kapalıyken ruzgarın gözüme gelmesi gözlerim maffoluyor.

htmetin
13 Ocak 2014, 20:05
Benim gözümde kullan-at tarzı bir kask. Sürekli motor üstündeyseniz 6 ay, yazdan yaza binerseniz iki yaz rahatlıkla iş görür. Aslında malzeme kalitesi iyi fakat ses ve rüzgar alma sıkıntısı var. Onun dışında bir yamuğunu görmedim.

merak ederim
13 Ocak 2014, 20:19
nazi kaskları için hiç birşey demiyorum ben:farao:

bende ls2 yarım kask kullanıyordum açıkcası çok dikkatliydim hiçte güvenmiyordum ama almıştım bir kere ne yapacaksın :jocolor:

Bu kaskların kimse kısa mesafe düşük hızlar için çok uygun 125lik motor kullanırken çok ideal demesin arkadaşlar eğer düşerken çenenizi gök yüzü ile paralel konuma getirerek düşme kabiliyetine sahip adam yoksa aranızda

aksi durumda 60 km hızla giderken bile çenenin asvalta bırak vurmasını 5 saniyelik sürtünme halinde bile akşam yemeğini burnundan yemeğe başlarsın.

suratın kafatasından ibaret değil hatırlayın boğazda vespaya çarpıp şehit olan polisi !

5 saniye bence çok iyimser 60 km hızla saniyede 16.5 metre yol alıyoruz 5 saniyeden 83 metre yapar bence o hızı 1 saniye korusak 16.5 metre yapar bence ağır hasar almak için 1 saniye bile yeterli

Tsubasa
13 Ocak 2014, 21:09
yeni başlayan adam Arai kask alıcak değil ya :D bunun bide çalınma olaylari var ls2 yi 2 dk motor üstünde birakip gidin geldiğinizde aynı yerinde duruyomu bi bakın :D bu yüzden ls2, venom, fazer gibi kaskları öneririm :D
Lafa bak, Zihniyete bak.
Çalarlar diye kask mı almayacagız?
Senin beynin Bu kadar ucuzsa kask takmayacak kadar zihniyetsizsen.
ben sana bimden yoğurt kasesi alır yollarım, onu kullanırsın.
Yogurt Kasesini Motorun üstünde Güvenle Bırakabilirsin Kimse Çalmaz.