PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceket seçimi

__redandblac
12 Ocak 2014, 22:37
Arkadaşlar 400 500 tl fiyat aralığında yaz kış kullanabileceğim iyi koruyabilecek bir ceket arıyorum ne önerirsiniz?

sSameT
12 Ocak 2014, 22:40
http://www.motomaxonlineshop.com/4riders-toscana-4-mevsim-ceket-pmu2125
Güzele benziyo 4 mevsimlik fiyatıda uygun
Kandilin Mübarek olsun. İyi Akşamlar.

__redandblac
12 Ocak 2014, 22:48
4riders eldivenini kullanıyorum yazlık çok memnunum ama ceketini incelemedim. sizinde kandiliniz mübarek olsun

İlker Eren
12 Ocak 2014, 22:51
1 aydır bir sürü yer gezdim. 1500 TL altında olup da 4 mevsim olan mont YOK. Gerçek dört mevsim montlarda çıkarılabilen termal ve su geçirmeyen katman olmak zorunda. Ayrıca dış yüzeyde geniş açılabilen rüzgar geçiren kısımlar da olmalı. Bunlarda benim gördüğüm kadarıyla üst düzey enduro montlarda kullanılıyor. Daha şehir içinde kullanılabilecek ve yukarıda bahsettiğim özellikleri taşıyan montlar (Mesela Revit Ignition) kış için uygun olmuyor ve yurt dışında ilkbahar-yaz-sonbahar diye satılıyor.

Satıcıların 4 mevsim diye sattıklarını internetten araştırırsanız 4 mevsim olmadıklarını görüyorsunuz zaten.

__redandblac
12 Ocak 2014, 22:56
1 aydır bir sürü yer gezdim. 1500 TL altında olup da 4 mevsim olan mont YOK. Gerçek dört mevsim montlarda çıkarılabilen termal ve su geçirmeyen katman olmak zorunda. Ayrıca dış yüzeyde geniş açılabilen rüzgar geçiren kısımlar da olmalı. Bunlarda benim gördüğüm kadarıyla üst düzey enduro montlarda kullanılıyor. Daha şehir içinde kullanılabilecek ve yukarıda bahsettiğim özellikleri taşıyan montlar (Mesela Revit Ignition) kış için uygun olmuyor ve yurt dışında ilkbahar-yaz-sonbahar diye satılıyor.

Satıcıların 4 mevsim diye sattıklarını internetten araştırırsanız 4 mevsim olmadıklarını görüyorsunuz zaten.

biliyorum biliyorum. kışın termal falan filan giyinince donmayayım yeter :D. tam korusun yeter

İlker Eren
12 Ocak 2014, 23:39
Şunu anladım: Mont seçerken ya yazın sıcağını, ya da kışın soğuğunu gözden çıkaracaksın.

zerzura
12 Ocak 2014, 23:58
4 mevsim Revit Strada kullanıyorum.
Kışın hiç üşütmedi şimdiye kadar. Donmadım demiyorum, üşümedim diyorum hatta. İçine sadece tişört giymedikçe :)

Yazın içliğini çıkartıp tüp havalandırma fermuarlarını da açınca, gerçekten çok sıcak olan günler ve dur kalk trafik dışında terlettiği de olmadı.
Hakkını verdiğini düşünüyorum.
Fiyat aralığı belirttiğin düzeyde.
Yanlız kısa belli bir mont.

Hatta sürtünme testine de tabii tuttum istemeden de olsa. Dayanıklı da.

ogzcngdk
13 Ocak 2014, 00:05
valla deri almayında :) bir kere yazın sıcağında deri giydim. ilk ışıklarda içimdeki tşört sırılsıklam oldu

__redandblac
13 Ocak 2014, 00:38
4 mevsim Revit Strada kullanıyorum.
Kışın hiç üşütmedi şimdiye kadar. Donmadım demiyorum, üşümedim diyorum hatta. İçine sadece tişört giymedikçe :)

Yazın içliğini çıkartıp tüp havalandırma fermuarlarını da açınca, gerçekten çok sıcak olan günler ve dur kalk trafik dışında terlettiği de olmadı.
Hakkını verdiğini düşünüyorum.
Fiyat aralığı belirttiğin düzeyde.
Yanlız kısa belli bir mont.

Hatta sürtünme testine de tabii tuttum istemeden de olsa. Dayanıklı da.

güzel yorumunuz için teşekkürler. güvenliği iyi yani :D eklem korumaları nasıl peki yeterli düzeyde mi sizce?

MotojeN
13 Ocak 2014, 00:59
Kışın deri mont
yazın body armor.
Tavsiye ederim

__redandblac
13 Ocak 2014, 01:03
Kışın deri mont
yazın body armor.
Tavsiye ederim

body armor sürtünmeye karşı dayanıklı olmadığı söyleniyor

MotojeN
13 Ocak 2014, 01:04
Valla darbe anında korusun yeter.

canerol
13 Ocak 2014, 01:15
Valla darbe anında korusun yeter.

darbeden sonra asfalta sürünürken bu söz aklına gelsin(tabiki allah korusun)
montun altına giyilirse body armor iş yapar ama direk body armor iş yapmaz bende kullanıyorum ama fileli bi yapısı olduğundan bağlantılar çok zayıf.
deri mont üstüne tanımam ama yazında sucuk gibi oluyor insan :)
kışın ama ne soğuk ne rüzgar geçiriyor.

zerzura
13 Ocak 2014, 01:44
güzel yorumunuz için teşekkürler. güvenliği iyi yani :D eklem korumaları nasıl peki yeterli düzeyde mi sizce?

Sırtta sadece ince bir pad var, o fiyattaki her ceket gibi.
Omuzda ve dirsekte Knox marka bol bol bilmemne onaylı koruma var :)

Ön fermuar üzerinde cırtcırtlı bir kapak var. Rüzgar almıyor.
Yarım saatlik sağnak yağmur altı sürüşlerde su almıyor. Ancak dış cepler alabiliyor. Telefon falan koymayın alırsanız.

Omuz kesiminde kullanılan kumaş kevlar imiş. Ben sadece dirsek kısmını test edebildim. (neyse ki)
Montun asfaltta sürüklenen kısmı deforme olsa da, bana hiçbirşey olmadı.

Başına birşey gelse aynısından alır mıyım? Evet.

Mehmet Turan
13 Ocak 2014, 03:10
Kışın deri mont
yazın body armor.
Tavsiye ederim
Bu konu çok fazla açıldı hepsine de yazıyorum asfaltta düştüğünüzde kolunuzun iç kısımları yere sürterse o fileler hemen erir çok fazla motosiklet kaza videosu izledim. http://www.youtube.com/watch?v=8IeQ18xX8O0(3.dakikadan sonra) buradaki gibi düşerseniz body armor yırtılıp koruma özelliğini kaybeder. Darbelere bağlı yaralanmaları önlese de sürüklenmeler de işe yaramaz.