PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbulda çevirmeler sıklaştı -DİKKAT-

Sayfa : 1 [2] 3

phradrel
10 Ocak 2014, 12:32
ya ben bu hafta sürekli işe gidip geldim hiç görmedim çevirme. boğaz köprüsü, şile yolunu takip ediyorum.

yalnız iki hafta önce emniyet şeridinde sürekli polis vardı tuttuklarını öpüyorlardı. bize bir şey demediler.

agrasiwe
10 Ocak 2014, 12:47
abi motorun 600cc 4 silindir ise zaten bağırıyor orjinali ilede, mis gibi sesi var, iki veya tek silindirli ise neyi tatmin ediyorsunuz eksoz değişerek ya :) bence 4 silindir değilse motorun sessiz çalışması ama hızlı gitmesi çok daha güzel bana göre.

sardokar
10 Ocak 2014, 13:06
Sabah FSM gişeleri geçince beni de çevirdiler. Rezil durumdaki( kir pas içinde)orjinal bir cbf 150 den bile kıllandı adamlar. Ehliyet,trafik sigortası kontrolü yapıyorlar sanırım.

ozwizard
10 Ocak 2014, 13:35
Ben her sabah kozyatağından bağlanıyorum ve Ümraniye - şile yolu sapağından çıkıyorum. Dün sabah 7.30 - 8.00 arası hiç polis yoktu. Daha doğrusu ümraniye sapağına 500M kala sağda bir polis arabası duruyordu ama çıkmamışlardı dışarı. Hafta boyunca hep polislerle karşılaştım emniyet şeridinde ama hiç durduran olmadı, bi tanesi tam arabaya biniyordu mecbur durdum çünkü şeritte ki araba yüzünden aradan geçicek yer yoktu, polis kapayı kapatıp bana yol verdi, sen geç ben öyle binim dedi güldü :)

phradrel
10 Ocak 2014, 13:58
galiba mesai giriş çıkışında yoğunluk olduğundan yapmıyorlar, gün içinde yapıyorlar. arakdaşlar saat de belirtirse iyi olur valla.

Nomad_41
10 Ocak 2014, 15:39
Yamaha yzf r125 aldim param da var akrapovic egzos opsiyonuyla.. Naapcam ben, her cevirmede taksit taksit para mi odeyecegim bi de?

Sacma sapan isler, orjinal egzos taraftarlarina selam, yamaha sizleri de dusundu :) ama yamaha da sorumlulugu atmis ustunden non street legal diyor :)

Oğuz abi bana kitlencen diyip duruyordu kitlendim :D Allah daha büyük bişey demedi adamın dediği çıkıyo ayağınızı denk alın hee :D . Şuan standart egzozu taktım . Gidip men i kaldırıcam eve gelip akrepee devam :pl:

cem_bloodz
10 Ocak 2014, 16:18
hemen gidiyimde susturucumu takayım :mrgreen: inşallah çalıntı motorları yakalarlarda bizim varaderoda çıkar piyasaya :salut:

scooboy
10 Ocak 2014, 16:23
galiba mesai giriş çıkışında yoğunluk olduğundan yapmıyorlar, gün içinde yapıyorlar. arakdaşlar saat de belirtirse iyi olur valla.

Mesai saatinden sonrada yapılıyor. 5 gibi geçtim dün avrupadan Anadolu yakasına 1.köprüde kim var kim yok
durduruyorlardı.

Smyrna35
10 Ocak 2014, 18:23
izmir için twitter ve face adreslerini paslar mısın?

Dediğim isimle aratırsanız görebilirsiniz "İzmir'de çevirme radar"

Linwelin
10 Ocak 2014, 22:07
Dediğim isimle aratırsanız görebilirsiniz "İzmir'de çevirme radar"

Saolasın kardeşim :)

Smyrna35
11 Ocak 2014, 01:34
Saolasın kardeşim :)

Rica ederim,her zaman :)

swath
11 Ocak 2014, 01:58
Motor çevirmeleri yaygınlaşsın ki şu motor çalınmalarının önüne geçilebilsin... Dolaştığım şehirlerde plakasız bir sürü motor geziyor duyduklarıma inanmak istemiyorum muayenelerden ve satışlardan geçebilen çalıntı araçlardan bahsediliyor...
Ben şahsen uygulamayı yerinde buluyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Bu arada verginizi ödemeyi unutmayın bu ayın sonuna kadar...

Linwelin
11 Ocak 2014, 02:00
uygulamalara kimse karşı çıkmıyor zaten de bizim derdimiz, her stickerlı egzosa apaçi muamelesi yapılması, ceza kitlenmesi. Alper gerçi orjinal egzosla da ceza yedi de :) Saçma cezalara karşıyız, yoksa çevirsinler çevirebildiklerince.. ehliyet alırken bi eleman vardı 6 senedir 600rr kullanıyorum bi kere durdurmadılar, full koruma giyiyorum diye. düşün 6 sene ehliyetsiz binmiş adam. bu da ceza almalı bana göre..

alp_tunay
11 Ocak 2014, 02:36
Keşke her köşe başında yapsalar uygulamaları...
Sadece motor değil bitin araçları...
Özellikle gece 12 den sonra...

tr_select
11 Ocak 2014, 11:40
uygulamalara kimse karşı çıkmıyor zaten de bizim derdimiz, her stickerlı egzosa apaçi muamelesi yapılması, ceza kitlenmesi. Alper gerçi orjinal egzosla da ceza yedi de :) Saçma cezalara karşıyız, yoksa çevirsinler çevirebildiklerince.. ehliyet alırken bi eleman vardı 6 senedir 600rr kullanıyorum bi kere durdurmadılar, full koruma giyiyorum diye. düşün 6 sene ehliyetsiz binmiş adam. bu da ceza almalı bana göre..

30 küsür yaşlarındaki adam 3 sene boyunca r6 kullandı ve kimse hop hemşerim, ehliyet ruhsat demedi.... Üstelik İstanbul gibi bir yerde. Düşün artık.

canerol
11 Ocak 2014, 12:29
bitek istanbulda değil samsundada aynı her köşe başı ordu yolunu sağlı sollu çevirmeler nerden kitlesem diye bakınmalar...köy yolunda çevrildim arkadaş...

oguzyilmazer
11 Ocak 2014, 14:36
Bende Harley kullaniyorum ve uzerine 3000TL verip egzoz taktirdim.
Bu egzoz yurt disindan geliyor ve gumrukten gecerken devlet babalar gibi vergisini aliyor ve satisina izin veriyor da ben motoruma takinca mi sıkıntı oluyor..!!!
Ayrica zorlamadikca oyle kimseyi rahatsiz etmiyor ve yolda giderken beni gormeyip ustume dogru yandan yanasan arabalarin sayisinin da azalmasini sagliyor yani binek araclar beni daha net fark ediyor..!!!
Madem yasak hiç getirtmeyin arkadaş millette böyle uğraşmasın.
Ben şimdi gitsem sıfır akrapovic veya vance hines gibi egzozlar almak istesem alabiliyorum devlet bundanvergi alıp para kazanıyor ama takınca suçluyum...!!!

DKN
11 Ocak 2014, 15:07
çevirmeler nerelerde yapılıyor aynı sıklıkla devam ediyor mu ? güncel bilgi verirseniz sevinirim

Linwelin
11 Ocak 2014, 15:17
30 küsür yaşlarındaki adam 3 sene boyunca r6 kullandı ve kimse hop hemşerim, ehliyet ruhsat demedi.... Üstelik İstanbul gibi bir yerde. Düşün artık.

tapa gaz, butonlu otomatik katlanır plakalık.. yaptığımdan değil, yapanlar varmış öyle duyuyoruz Oğuz'cum, hiç görmek istemediğimiz hareketler oysa ki bunlar http://img389.imageshack.us/img389/7408/forumtrancekro9dx6.gif

tr_select
11 Ocak 2014, 15:22
tapa gaz, butonlu otomatik katlanır plakalık.. yaptığımdan değil, yapanlar varmış öyle duyuyoruz Oğuz'cum, hiç görmek istemediğimiz hareketler oysa ki bunlar http://img389.imageshack.us/img389/7408/forumtrancekro9dx6.gif

Ben yapmadım masumum o yaptı ben bilmiyorum haberim yok :pl: Ve asla durmam değil hep dururum hep durdum hep ceza yazılması için dururum :bounce:

swath
11 Ocak 2014, 16:37
Bende Harley kullaniyorum ve uzerine 3000TL verip egzoz taktirdim.
Bu egzoz yurt disindan geliyor ve gumrukten gecerken devlet babalar gibi vergisini aliyor ve satisina izin veriyor da ben motoruma takinca mi sıkıntı oluyor..!!!
Ayrica zorlamadikca oyle kimseyi rahatsiz etmiyor ve yolda giderken beni gormeyip ustume dogru yandan yanasan arabalarin sayisinin da azalmasini sagliyor yani binek araclar beni daha net fark ediyor..!!!
Madem yasak hiç getirtmeyin arkadaş millette böyle uğraşmasın.
Ben şimdi gitsem sıfır akrapovic veya vance hines gibi egzozlar almak istesem alabiliyorum devlet bundanvergi alıp para kazanıyor ama takınca suçluyum...!!!

Bu durumu altın elbiseli adama yazalım... programında o da bahsetsin... Gerekirse bu konuda dilekçeler yazılıp, ilgili bakanlıklara yollansın. Mail de evrak niteliğindedir, mail atılsa da resmi işleme girer. Bir şeyleri değiştirebilmek aslında vatandaşın elindedir.

Farkındalık yaratalım ve Barkın Bey de bu forumda bu yazıları okuyorsa çarşamba akşamı canlı yayınında bu konuyu gündeme getirip bir kamuoyu oluşturabilsin. Canlı yayın sorularına sizlerde yazın... yazılan her maili okuyamayabilir kanımca ama bir çok kişi bu konunun gündeme getirilmesini sağlarsa bir sonuç çıkabilir diye düşünüyorum.

Shrieker
11 Ocak 2014, 17:06
Bu tip egzozların satışı yasak değil çünkü alıp mesela pistte kullanabilirsiniz. Ancak trafiğe çıkan araçların belirli bir desibel sınırı var. O sınırı geçince doğal olarak cezaya tabi oluyorsunuz. Aslında buna muamelede iyice bakmaları lazım ama anlaşılan bakmıyorlar. Gerçi benim duyduğum genelde bu tip egzozlu motorlar muayaneden geçemiyor.

Wiking
11 Ocak 2014, 17:09
Bu tip egzozların satışı yasak değil çünkü alıp mesela pistte kullanabilirsiniz. Ancak trafiğe çıkan araçların belirli bir desibel sınırı var. O sınırı geçince doğal olarak cezaya tabi oluyorsunuz. Aslında buna muamelede iyice bakmaları lazım ama anlaşılan bakmıyorlar. Gerçi benim duyduğum genelde bu tip egzozlu motorlar muayaneden geçemiyor.

Bu marka egzozların yanında Db killer geliyor diye biliyorum.Db killer takılı olsa bile durduruyorlar mı?

redmachine
11 Ocak 2014, 17:10

Benim 600RR'da karbon AKREP var ve 2 ay önce hiç sorunsuz Maslak Muayeneden geçti.

acemi60
11 Ocak 2014, 17:12
Bu sabah beni de durdurup evrak kontrolü yaptılar. Benden sonra durdurdukları motosikletli kasksızdı. Kaskını artçısına vermiş. Polise mazeretini anlatmaya çalışıyordu. Bu denetimlerin daha da yoğunlaştırılmasından yanayım. İyi sürüşler...

tr_select
11 Ocak 2014, 17:22
Kasksız artçı yüzünden ceza yersiniz...
Artçıya kask olayını geçtim, ben kasksız artçı bindirmedim şahsen arkama bu zamana kadar :)

Egzoz ve muayane işi biraz şans diyelim. Bazı görevliler çakal oluyor ve muayaneden motoru geçirmiyorlar. Bazıları ise orjinal değil bu kardeş diyiveriyorlar. Sizde abi bu orjinal diye direttiğinizde iyi bari diyebiliyorlar. Buna denk geldim çünkü :mrgreen:

Genel olarak şans diyelim egzoz meselesi...

Linwelin
11 Ocak 2014, 17:22
Benim 600RR'da karbon AKREP var ve 2 ay önce hiç sorunsuz Maslak Muayeneden geçti.

Muayenede pek sikinti cekmiyoruz zate, cevirmede hic bisey bulamazlarsa egzosa kitliyolar dert tasa o..

c3nk
11 Ocak 2014, 17:55
Dün benide 15km içinde 2kere durdurdular ben çok memnun oldum şahsen. İnş uzun bir süre böyle devam ederde bahara kadar nekadar apaçi varsa ayıklanmış olur. Kayıp motorlarında bulunması çok iyi olur.

aynen katılıyorum bu sürecin devam etmesi gerekiyor uzunca bir süre ;)

DKN
11 Ocak 2014, 19:26
Bu sabah beni de durdurup evrak kontrolü yaptılar. Benden sonra durdurdukları motosikletli kasksızdı. Kaskını artçısına vermiş. Polise mazeretini anlatmaya çalışıyordu. Bu denetimlerin daha da yoğunlaştırılmasından yanayım. İyi sürüşler...

sadece evrak kontrolü mü yapılıyo ? yoksa sinyallere falanda bakıyolar mı ?

Shrieker
11 Ocak 2014, 19:37

O zaman istisna olmuşsunuz. Muayende devir aralığının tamamını kapsayacak şekilde desibel ölçümü yapıldı mı ? Bu testin yapılması gerekiyor. Bu testten geçip muayene onayı alan motorlara da polisin gık dememesi gerekiyor. Polis şu an tam törkiş iş yapıyor çevirmelerde. Egzozun uygun olup olmadığına neye göre karar veriyorlar ? Hadi diyelim desibel ölçüm aleti olsun polisin elinde. Yok, kaldı ki olsa bile teknik ölçüm yapmak polisin işi değil. Kafalarına göre milleti alıkoyuyorlar.

Memleketin neresini tutsan elinde kalıyor. Egzoz işine sıra gelene kadar ohooo... Ankara merkez kafasına göre herkes. Polis de dahil, hatta polis başı çekiyor.

redmachine
11 Ocak 2014, 20:32
O zaman istisna olmuşsunuz. Muayende devir aralığının tamamını kapsayacak şekilde desibel ölçümü yapıldı mı ? Bu testin yapılması gerekiyor. Bu testten geçip muayene onayı alan motorlara da polisin gık dememesi gerekiyor. Polis şu an tam törkiş iş yapıyor çevirmelerde. Egzozun uygun olup olmadığına neye göre karar veriyorlar ? Hadi diyelim desibel ölçüm aleti olsun polisin elinde. Yok, kaldı ki olsa bile teknik ölçüm yapmak polisin işi değil. Kafalarına göre milleti alıkoyuyorlar.

Memleketin neresini tutsan elinde kalıyor. Egzoz işine sıra gelene kadar ohooo... Ankara merkez kafasına göre herkes. Polis de dahil, hatta polis başı çekiyor.

Valla muayeneye ben götürmedim, arkadaşım götürdü. Detaylarını sormadım hiç. Hatta benim arka plaka mühürsüz olmasına rağmen ona muayene pulunu bile yapıştırmış.
Polisin bahaneside şu; "kardeşim muayeneden bu egzozla geçtiğini nerden bileyim, muayeneden çıktıktan sonra gidip taktırmışsındır" diyip işin içinden sıyrılıyor. "Git bu egzozla muayeneye gir bakalım geçicek mi" diyor. Sonra orjinalini taktığını iddia ediyor yine vs. vs. kısır döngü.

Serk21
11 Ocak 2014, 20:32
Apaçilerin buyuk kismi korumali kiyafeti olmadigindan bu sogukta yollara cikamiyor,dolayisi ile cevirmeye girenlerin çoğu bizim gibi bilinçli kullanici oluyor.şu işi yazin ortasinda yapsalar da atlet don gazlayan apaçileri yakalasalar ya!
Ayrica hirsizlari yakalamalari imkansiz gibi birsey,adamlar nerde cevirme oldugunu emniyet amirlerinden iyi biliyorlar. Calinti motosiklet satin alan,şasesi kazinmiş plakasiz gezen armutlari yakalarlar anca ;)

Tüv de çalisan arkadasim 3tane şase kazinmis motosiklet tespit edip emniyete haber vermiş,yani tuvdeki calisanlarin bu konuda egitilmesi şart. Cogu goruyor ama anlamiyor bile.

Yine de siz çevirildiginiz zaman polislere tesekkur ederek memnuniyetinizi belirtin,olur ya 1 tane de olsa calinti motosiklet yakalasar 1 insan sevinir.. bugun ona yarin size,mutluluk bazen sırayla ;)

Shrieker
11 Ocak 2014, 21:52
Valla muayeneye ben götürmedim, arkadaşım götürdü. Detaylarını sormadım hiç. Hatta benim arka plaka mühürsüz olmasına rağmen ona muayene pulunu bile yapıştırmış.
Polisin bahaneside şu; "kardeşim muayeneden bu egzozla geçtiğini nerden bileyim, muayeneden çıktıktan sonra gidip taktırmışsındır" diyip işin içinden sıyrılıyor. "Git bu egzozla muayeneye gir bakalım geçicek mi" diyor. Sonra orjinalini taktığını iddia ediyor yine vs. vs. kısır döngü.

Demek ki muayenede egzoza yüksek sıcaklığa dayanıklı bi pul yapıştırmaları lazım :) İşte polis ona kulp bulamaz.

tr_select
11 Ocak 2014, 22:04
İstasyonda motorun resmini çeksen kanıt olarak ? En azından delik mahiyetinde :)

acemi60
11 Ocak 2014, 23:16
çevirmeler nerelerde yapılıyor aynı sıklıkla devam ediyor mu ? güncel bilgi verirseniz sevinirim
Ehliyet, ruhsat vs kontrolü yapılıyor. Edindikleri izlenime göre kontrolü daha etraflı yapabilirler...

RODWIN250R
12 Ocak 2014, 00:03
Bu günde beni çevirdiler Sultan Ahmet de. Evraklarımı aldılar kayıt yapacağız dediler 30sn sürmedi teşekkür ettiler gönderdiler. Ama ehliyetsizler dikkatli olsunlar.

inzell
12 Ocak 2014, 01:33
Az önce çevirmeye girdim ben de. Çok saygılı ve kibarlar. Uygulamayı sonuna kadar destekliyorum. :)

barex
12 Ocak 2014, 03:23
Geçen mayıs ayında bir ay içersinde 5 kere kontrole girmekle rekor bende sanırım. Anlamadığım, Mayıstan ocağa kadar devamlı kullanmama ve 4 kere uzun yola gitmeme rağmen bir daha hiç çevirmediler.

designserhat
12 Ocak 2014, 20:18
http://i.hizliresim.com/eaykd4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
Bizide bugün şile dönüşü 5 arkadaş çevirmeye denk geldik sadece ehliyete baktılar ve kayıt ettiler.Emniyet şeridinden gidin ama çok gözümüze sokmayın dedi memur arkadaş en azından bizi görünce yola çıkın sonra arabalarla kavga ediyoruz dedi ve yeşil reflektörlü yelek giydiğimiz için tebrik etti...

zerzura
13 Ocak 2014, 00:07
Polislere bakın,
4 tane hem de :queen: :queen:

acayüp
13 Ocak 2014, 00:18
Kayıt işi nedir yaw . Kafama takıldı neyi ne amaçla kaydettiklerini soran oldumu hiç .
Yaptıkları için çetelesini mi tutuyorlar acaba.

Slayerrr
13 Ocak 2014, 00:23
Kayıt işi nedir yaw . Kafama takıldı neyi ne amaçla kaydettiklerini soran oldumu hiç .

Eskiden beri tüm çevirmelerde yapılan bir şey, "ben bunları çevirdim" listesi.

Jokzilla
13 Ocak 2014, 00:27
Ben motora 5 sene ehliyetsiz bindim bi kere bile ceza yemedim kask vs. hersey tamam olunca bi de serseri degilsen pek bisey yapmiyolar. :) en fazla biraz azarliyolar. zaten bizim burda ehliyetli motosiklet kullanicisi bi elin parmak sayisini gecmez

designserhat
13 Ocak 2014, 00:30

Amirlerinden emir gelmiş ve hergün belli bir kotada motorsiklet çevirmek zorundalarmış.O yüzden sadece ehliyetlere baktı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:28 ----------

Ben motora 5 sene ehliyetsiz bindim bi kere bile ceza yemedim kask vs. hersey tamam olunca bi de serseri degilsen pek bisey yapmiyolar. :) en fazla biraz azarliyolar. zaten bizim burda ehliyetli motosiklet kullanicisi bi elin parmak sayisini gecmez
Bu çevirme de ehliyet olmasaydı çok güzel öperdi bizi polis amcalar :)

Jokzilla
13 Ocak 2014, 00:35
Sadece ehliyetten kaç para yazarlar? :D

acayüp
13 Ocak 2014, 00:35
Bir hikayemide ben yazim bari.

Ehliyetim yok polis uygulama yapıyor , kaldırım kenarında belki 15 motor var ve kullananlarda kaldırımda tek sıra oturmuşlar.
Ben gayet nizami giyiniğim yine , polis evrakları istedi çıakrdım verdim , bakarken şaşkın bir surat ifadesi ile döndü , aaa senin ehliyetin yok dedi.
Duruşuma ve tavırlarıma bakınca inanamadı ehliyetim olmadığına. Ama bırak A2 yi sanki bende A18 var o derece poz vermiyorum memura :)
Sonra evraklarımı uzattı , fazla etrafa çaktırmadan , al kardeşim sen ufaktan kaybol millet uyanmasın dedi. Ve gittim.
:)
İlginçti .

İlk başladığım zamanlarda da sene 95-96 felan ne ehliyet ne ruhsat hiçbirşey yok.
Kaldırımda ters yönde gidiyorum . Polis in yanından geçicem , çevirme yapıyor.
Beni görünce lan lan lan nere gidiyon dur hele dedi.
Ehliyet dedi
Yok dedim
Ruhsat dedi
Yok dedim
Kimlik ded,
Yok dedim.

Lan s..tir git dedi.
Olur abi dedim.
Gittim
:)
Tabiki plakada yok. Arkamdan el kol hareketleri felan yaptıysada genciz heycanlıyız adrenalin arıyoruz ya , dururmuyum.

sdirer
13 Ocak 2014, 00:47

aferin sizlere ::biggrinn bu kafayla devam edin :bounce:, okulların yakınıda hız denemesi yapın ::pcgum::, hastahanelerin etrafında egzoz bağırtın ::igne::, yollarda da arabaları taciz edin ::xicon_ev.

en önemlisi kask, ceket, eldiven giymeyin ::stretche tamam olsun.

o sizlere birşey yapmayan polisleri de ::yanliss: alınlarından öpüyorum. öpüyorun ki hem gelecek kuşaklara hep birlikte çok güzel örnek oluyorsunuz. ::shake2::::merkez:: hem de Allah göstermesin çok acı olaylara davetiye çıkartıyorsunuz.

ve de bunu hiç çekinmeden dünya aleme ilan ediyorsunuz. :bounce:

neyse güleriz AĞLANACAK halimize diyelim. bu seferlik affedelim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Sadece ehliyetten kaç para yazarlar? :D

sürene 1400tl aracın sahibine bir 1400 daha. haa bunlara zam da gelmiştir yeni yılda.

Jokzilla
13 Ocak 2014, 00:48
aferin sizlere ::biggrinn bu kafayla devam edin :bounce:, okulların yakınıda hız

denemesi yapın ::pcgum::, hastahanelerin etrafında egzoz bağırtın ::igne::, yollarda da arabaları taciz edin ::xicon_ev.

o sizlere birşey yapmayan polisleri de ::yanliss: alınlarından öpüyorum. öpüyorun ki hem gelecek kuşaklara hep birlikte çok güzel örnek oluyorsunuz. ::shake2::::merkez:: hem de Allah göstermesin çok acı olaylara davetiye çıkartıyorsunuz.

Reyiz Ben Motorla sadece Balığa ve bağ'a amcama yardima giderim sehir icinde isim yok. kaskimi takarim herzaman 60 km uzerine cikmam :)

designserhat
13 Ocak 2014, 00:52
aferin sizlere ::biggrinn bu kafayla devam edin :bounce:, okulların yakınıda hız denemesi yapın ::pcgum::, hastahanelerin etrafında egzoz bağırtın ::igne::, yollarda da arabaları taciz edin ::xicon_ev.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

sürene 1400tl aracın sahibine bir 1400 daha. haa bunlara zam da gelmiştir yeni yılda.

Mahalleden bir arkdaş ehliyetsizlikten 1400 tl yedi ve ruhsat sahibine de ceza kesmediler dedi ben de şaşırdım benim bildiğim ruhsat sahibine ceza kesilmesi gerekir aslı nedir bilmiyorum

sdirer
13 Ocak 2014, 00:59
genç arkadaşım aynı hatayı ( ehliyet ) ben de çok kısa süre yaptım ama Allah göstermesin, en ufak kaza durumunda haklı bile olsan haksız duruma düşersin. sonra öde öde bitmez. bir de vicdan tarafı var, hemen hiç düşünmediğimiz. yani hayatın boyunca ah dersin. ah şunu yapmasaydım. kötü yani.. bunları yaş ilerleyince dah iyi anlıyor insan ::facepalm1:: :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Mahalleden bir arkdaş ehliyetsizlikten 1400 tl yedi ve ruhsat sahibine de ceza kesmediler dedi ben de şaşırdım benim bildiğim ruhsat sahibine ceza kesilmesi gerekir aslı nedir bilmiyorum

ne biliim atlamıştır polis ya da sahibi amca oğludur. yoksa atlamaz geçiriyorlar çünkü yazdıkalrı cezadan komisyon alıyorlar $$$$$ yani :)