PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güzel Ülkemin Çirkin Adaleti...

leons
31 Aralık 2013, 16:55
Merhabalar,

Yıl 2011, Mh 125 sahibiydim. Ters şeritli ara yolda gidiyorum. Sağ tarafımda petrol ofisi mevcut, önümde motosikletli arkadaşlarım ilerliyor. Ters şeritten gelen 4 tekerlekli araç motosikletim ile beni duvar arasına sıkıştırıyor ve sıkıştırılmaktan kıl payı kurtuluyorum. 4 teker sürücüsüne ne yaptığını söylediğimde bana hareket çekerek hakaret ediyor. Arkasından buraya gel diye bağırıyorum ve ters şeritli yolda u dönüşü yaparak yanıma geliyor, motosikleti durdurup iniyorum. 4 teker sürücüsüne ne yapmak istediğini soruyorum. Çeneme bir yumruk darbesi alarak cevabımı alıyorum. Bende sinirlenip şahısa vurup onu yere düşürüyorum. Sonrasında şahsın aracında duran arkadaşı inip boğazıma yapışıyor habersizce. Bende ondan kurtulmaya çalışırken bizim arkadaşlar ayırıyor. Olayı davaya taşıyorum. Çünkü orada sıkıştırıldığımda ölme riskim vardı. Evet dava görüldü şahitim mevcut. Kamera kayıtları mevcut ama kullanmadılar. Kamera kayıtları petrol ofisinin bayisinde mevcut. Yıl 2013ün son günü ihbarname geldi. Aradan 1.5 sene geçti. Yeni sonuçlanmış mahkeme :sunny:

Zamanıda umrumda değil, herşey benim lehime, hem haklı konumdayım hem nefsi müdafaa mevcut. Karşı tarafa 2000 tl bana ise 2250 tl para cezası gelmiş :queen:

5 yıl içinde suç işlemezsem para cezası siliniyor ve ödemeye gerek kalmıyormuş ::deliir::

İki çift lafım var.

Siz siz olun haklıda olsanız yargıya gitmeyin baş ağrısı vermekten başka bir iş yapmıyorlar :cat:

Yüce Allah'ın Adaletinde Başka Adalet Yoktur

retox70
31 Aralık 2013, 16:59
2008 de ters yönden gelen bir arabaya çarptım 3 ay yattım ,ayağımda çivi var.
Tazminat aldım, ama işimden oldum, acılar çektim, hala çekiyorum. Hakkımı helal ettimmi?
Hayır...

leons
31 Aralık 2013, 17:02
Dua ediyorum Yüce Allah'ıma yaralanma olmadı

agrasiwe
31 Aralık 2013, 17:03
merak etmeyin, bu işler o kadarda ucuz değildir, mutlaka haksızlığınız vardır, tabi olay sizin anlattığınız gibi dinleyince size hak vermemek elde değil ama, hukuk işinde olduum için, o kadar basit dğeildir bu olaylar... vardır bir kusurunuz.

leons
31 Aralık 2013, 17:06
Yaptığım tek kusur karşı taraf bana vurduktan sonra ona vurmam oldu... Bu şimdi suçmu ???

Madem işin içindesin gel yolda sana vurayım durup duruken, sende bana vurma tamam ondan sonra git mahkemeye ver :bounce:

shooter1
31 Aralık 2013, 17:31
adalet saçma taksici bir abimizi sıkıştırmış o arada kavga gürültü motorlu abi kaskla adamın suratı dağıtmış suçlu kim motorlu hakkında hapis kararı çıkmış adaleti ........ ben böyle hukukun

Macit250
31 Aralık 2013, 17:39
2008 de bir kavgada, kavgadan 100 metre uzakda olmama ve fiilen kimseye dokunmamama rağmen ,Yüce adalet tarafından görevli memura saldırı ve basit yaralama suçundan 13 bin lira para cezası aldım dosya hala temyizde.Şimdi insanın zoruna gidiyor dokunmadığınız kişiler hakkında bu kadar ceza almanız.Keşke o gün orda polisinde kavgada olan kişilerinde içinden geçseymişim.

Kamera kayıtı var hakim görmüyormu kimseye dokunmadığımı görüyor ee nerde adalet.Bence bu memleketteki çoğu savcı hakimde (küfür) dir.

Geçmiş olsun size sizin olayınıza kendi olayım gibi üzüldüm cidden.Bu memleketteki hakim ve savcıların banka hesaplarını bilseniz sanırım dudaklarınız uçuklar.

PEHLİVAN94
31 Aralık 2013, 17:42
Kafanizda kask varken mi yumruk atti size ?

Thracian
31 Aralık 2013, 18:10
Aman kardeşim bu ülkede git küçük kızlara tecavüz et,makamını kullanarak milletin alın terinden toplanan vergileri cebe indir,ayaakkabı kutularıyla milyarları yürüt,çal çırp yolsuzluk yap oğluna gemicikler al,polis ünifroması giy milleti katlet yarala milletin malına mülküne zarar ver,hatta baban belediye başkanısıyla arabayla adam bile ezebilirsin...Bunların hepsi serbest bu ülkede,hiç cezası yok ama sakın ola ki haklı durumda kendini savunmaya kalkma işte böyle cezayı yersin.Burası Türkiye ne yazık ki adalet buraları terkedeli yıllar oldu.Karnını doyurmak için baklamava çalana yıllarca hapis veren ama milletin milyarlarını cebe indirenlere dokunmayan bu adalet sistemin çok şey bekliyorsun.

Macit250
31 Aralık 2013, 18:27
Üstad şu baklava muhabbeti ne acıdır yahu sözün bittiği yer ,büyük acı elem keder.

Seko
31 Aralık 2013, 18:43
Dayak çözüm değil diyen arkadaşlar bir okusun burayı...

Osırıs
31 Aralık 2013, 20:12
bende trafikte biriyle küfürleştim karşılıklı mahkemeye intikal ettirdik, 6 yıl (yanlış okumadınız) tam 6 yıl sonra 500 tl ceza yedik ikimizde :queen: ama ödemedim tabi. noldu bilmiyorum

skystar
31 Aralık 2013, 23:04
Memlekette olmayan birşeye çirkin diyemem doğrusu çünkü yok.

Adalet gözümde = koca bir hiç

MrMaydec
31 Aralık 2013, 23:08
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/994568_257868064338088_1696042531_n.jpg

leons
01 Ocak 2014, 00:36
Kaskı çıkarmıştım.

Artık ciddi olarak inanmaya başladım yani iç makamlarda bin bir türlü şeyin döndüğüne.

crxforever
01 Ocak 2014, 00:50
zorba ve kavgacı insanlar haksız olsalar dahi her an kavga etmeye alışık oldukları için 1-0 galip başlıyorlar kavgaya.
başlarına daha fazla böyle mevzu geldiği için karakolda filan bizden daha tecrübeli ve soğukkanlı olup olayı avantaja çevirebiliyorlar.
birkaç tane böyle mevzuya girdim(korumalı eldiven ve kapalı kask gerçekten randımanlı:cherry: ) ama bundan sonra ne olursa olsun sinirli korna çalmamaya bile özen gösterip mümkün olduğu kadar çabuk uzaklaşmayı tercih ediyorum. stresten ve baş belasından başka bir getirisi yok.

Ahmet Abi
01 Ocak 2014, 02:20
Sağlam avukatınız olmadığı sürece haklıyken haksız duruma düşersiniz. Geçmiş olsun.

Benli
01 Ocak 2014, 02:54
Öncelikle geçmiş olsun , kötü bir durum ! , bilahare "Yargıya gitmeyin demenizi yadırgadım doğrusu !!! , Tabiyki Alahın adaletide vardır ! fakat sizin durumunuzu tam olarak bilemediğimiz için , mutlaka eksik ifade ettiğiniz şeylerin varlığına inanıyorum .

speed_dream
01 Ocak 2014, 02:55
ne birisi adalet mi dedi :sunny:

F54
01 Ocak 2014, 03:06
türkiyede adalet aramak kerhanede kız aramaya benzer..

by_001
01 Ocak 2014, 03:09
vurduğunu indirecektinn :)

cemolos
01 Ocak 2014, 20:57
Öncelikle geçmiş olsun.
Yargı sonucunda bir hata var. Bunu düzeltmek de sizin elinizde. Bu ülkede aman boşver, ben uğraşmayım vs vs düşünceler sayesinde bir ilerleme sağlayamıyoruz. Yargıyı tanrıdan bekleyebilirsin fakat elinde somut bir sonuç olur mu? Büyük ihtimalle olmaz. İtiraz etmenizi istiyorum. Dilekçeyi hazırlayın bir avukat eşliğinde. Bu iş böyle olmaz!