PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 600RR ve Arka Fren Problemi

redmachine
31 Aralık 2013, 16:24
Arkadaşlar selamlar

2-3 ay önce 600RR aldım ama balataları değiştirmeme rağmen arka fren kitlemiyor, sanki çok az tutuyor gibi. Daha tecrübeli bir arkadaşım bindi, "bunda ABS mi var ya" dedi. ABS'li gibi kitlemiyor.

Bir anormallik var değil mi? Sorun ne olabilir sizce?

canerol
31 Aralık 2013, 16:31
çok yumuşak en sonda tutuyorsa hidrolikin havasını alıp sıkıştırarak ayarlanıyor arka taraf...
bende hidroliğini değiştim sonra eskisi gibi randıman vermemeye başaldı ustaya gittim ayarlı penseyle hortumu sıkıştırdı falan bişeler yaptı normale döndü.

wolrath
31 Aralık 2013, 18:02
kitlemesi iyi bisey mi?

benımkı de cok fazla basmassan kıtlemıyordu.her daim 2 freni aynı dozajda arttırarak fren yaparım.kitlemesini sadece ısıklarda bos yolda denemek maksatlı saglıyordum.

bence normal ama istersen daha vamp bi sekılde tutabılır frenın.sonucta pistonun ne zaman devreye girecegıne kumanda edebılıyorsun.

hisvarlar
01 Ocak 2014, 02:48
Frende hava vs. yoksa yine çok kolay kitleyen bir makine değil. Ben 2006 modelini test ettim, kendi motorumla kıyaslayınca absli gibi :)

COQ
01 Ocak 2014, 03:31
arka freni kitleyen bir CBR 600 RR kulaga enteresan geliyor.
4 farkli modelini kullandim.
Bir tanesi bile kitlemedi.
Zaten kitlese bozuk diye geri götürürdüm.:)

DKN
01 Ocak 2014, 12:48
abs kitlese o zaman ne anlamı var bu abs nin dimi ? onun görevi kitlememek zaten

flame
01 Ocak 2014, 20:45
Abanınca kilitlemesi gerekir.Normali doğalı budur(abs olan modeller hariç) Bunun haricinde lastikleriniz kötüyse,balata yüzeyi pürüzlü ve bozulmuş ise ve süspansiyonun ayarları bozuk-veya arızalı ise ufak bir dokunmayla bile kilitler...

Ha tutmama sorunu varsa hidrolik yağında veya arka fren tertibatının tamamında sorun vardır...