PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rks Titanic 150 Hakkında ne düşünüyorsunuz

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 14:03
Yaşım 16 ilk motorumu alıcam. Maliyet acısından ve sürüs acısından amatör motor olarak rks titanic 150 yi buldum ve birkac kiside bana bu motorsikleti önerdi. Bu motorsiklet hakkında tam olarak + ve - görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim. Yalnız bu motorsiklete önceden binmiş veya şu anda kullanan kullanıcılarda yazarsa memnun olurum. Herkese hayırlı sürüşler...

gazo0202
30 Aralık 2013, 14:31
Ehliyet ? Ehliyet ?

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 14:35
Ehliyet ? Ehliyet ?

Ehliyetim yok. Önceki yazımda açıklamıştım bundada açıklasaydım keşke. Yeni başlıyacağım için bizim boş bir arazimiz var orda sürerek başlıycam motora orda düşe kalka süre süre öğrenip ilerliyen zamanlarda ehliyet yaşım gelincede ehliyeti almak istiyorum. Bu arada motor ehliyet yaşını biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.

gazo0202
30 Aralık 2013, 14:52
+
Sağlam motordur. Bahsettikleri diğer Çinliler gibi dökülmez.
Üzerinde ki malzemeler kalitelidir. Eski modellerinde dijital gösterge var zaten ona kapılıp almıştık. Şimdi pek bir esprisi yok.
Vites göstergesi var. Yeni başlayana büyük artı.
Devir göstergesi var.
Dijital göstergeli olanlarda saat var dijital benzin göstergesi var.
İvmelenmesi bana göre güzel.
Hız konusunda yanıltma payı çok az.
Selesi alçaktır. Öğrenmek için büyük avantaj ayakların istediğin zaman yere değer :)
Her sabah soğuk sıcak farketmez tek marşta çalışır.
Sesini seviyorum :)

-
Ben hız sevmem bana göre - değil ancak bu motoru hızlandırmak için elinden geleni yapanlar var. İster yokuş aşağı ister uçarak git 120 yi geçmez.
120 yapmak için canını alman lazım motorun.
Kronik sorunu zincir bir yere sürtüp ses yapıyor alanların hepsinde var . Gerdirenler geçtiğini söylüyor. Başka bir arızası yok.
2 kişi binince zaten alçak sele var iyice yere yaklaşıyorsun motor verimli gitmiyor . (Ben 70 kilo arkadaşım 52 kilo bunda sorun yok. Sorun arkaya 80 90kg arkadaşlar oturunca oluyor ön direksiyon dönmemek için elinden geleni yapıyor :) )
Lastikler aşırı kötü yere tükürseler kayarsın.
1 kere yolda kaldım gaz teli koptu.
Ben şehir içi 2.8 litre yaktırıyorum ancak tanıştığım kimde 3 ün altına düşememiş. Fazla yakıyor.

Sonuç olarak defalarca satmak istedim ama gönlüm elvermedi çünkü çok keyifli bir motor :)
Yedek parçası da bulunmaz diye bir şey yok ne eksik olsa bana anında bulup hallediyorlar.
Ne kadar zorlarsan zorla seni üzmez. Çalıştırırsın gider bırakırsın bekler.
Tavsiye edemem. Çünkü EHLİYETİN YOK ne dersen de :D

obk11
30 Aralık 2013, 14:58
Bende alicam yaza bu motorun ana forumunu oku bastan asagi ben okudum ama suan konu öldü kimse bisi paylasmiyor

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 15:00
+
Sağlam motordur. Bahsettikleri diğer Çinliler gibi dökülmez.
Üzerinde ki malzemeler kalitelidir. Eski modellerinde dijital gösterge var zaten ona kapılıp almıştık. Şimdi pek bir esprisi yok.
Vites göstergesi var. Yeni başlayana büyük artı.
Devir göstergesi var.
Dijital göstergeli olanlarda saat var dijital benzin göstergesi var.
İvmelenmesi bana göre güzel.
Hız konusunda yanıltma payı çok az.
Selesi alçaktır. Öğrenmek için büyük avantaj ayakların istediğin zaman yere değer :)
Her sabah soğuk sıcak farketmez tek marşta çalışır.
Sesini seviyorum :)

-
Ben hız sevmem bana göre - değil ancak bu motoru hızlandırmak için elinden geleni yapanlar var. İster yokuş aşağı ister uçarak git 120 yi geçmez.
120 yapmak için canını alman lazım motorun.
Kronik sorunu zincir bir yere sürtüp ses yapıyor alanların hepsinde var . Gerdirenler geçtiğini söylüyor. Başka bir arızası yok.
2 kişi binince zaten alçak sele var iyice yere yaklaşıyorsun motor verimli gitmiyor . (Ben 70 kilo arkadaşım 52 kilo bunda sorun yok. Sorun arkaya 80 90kg arkadaşlar oturunca oluyor ön direksiyon dönmemek için elinden geleni yapıyor :) )
Lastikler aşırı kötü yere tükürseler kayarsın.
1 kere yolda kaldım gaz teli koptu.
Ben şehir içi 2.8 litre yaktırıyorum ancak tanıştığım kimde 3 ün altına düşememiş. Fazla yakıyor.

Sonuç olarak defalarca satmak istedim ama gönlüm elvermedi çünkü çok keyifli bir motor :)
Yedek parçası da bulunmaz diye bir şey yok ne eksik olsa bana anında bulup hallediyorlar.
Ne kadar zorlarsan zorla seni üzmez. Çalıştırırsın gider bırakırsın bekler.
Tavsiye edemem. Çünkü EHLİYETİN YOK ne dersen de :D

Teşekkür ederim. Benim aklım selede ve şu zincirde kaldı siz o zinciri gerdirdiniz mi? Ve şimdi ben 70 kg yım arkaya 70 80 kg bi arkadasım otursa süremiycekmiyim motoru? Ve tekerleklerini alınca değiştirmelimiyim?

gazo0202
30 Aralık 2013, 15:06
Zinciri genelde servislerde bedavaya geriyorlar. Açıkçası rahat bir adam olduğum için o iş beni pek rahatsız etmiyor.
Servise gittiğimde zinciride gerin diyorum bitiyor.
Sürersin gezersiniz tozarsınız ama tek binmeye alışırsan insede kurtulsam dedirttirir bir müddet sonra yani gitmiyor değil :)
Lastikler çoğu motorda böyle bir süre idare eder sonrasında mutlaka değiştirmelisin özellikle kışın da süreceksen.

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 16:04
Zinciri genelde servislerde bedavaya geriyorlar. Açıkçası rahat bir adam olduğum için o iş beni pek rahatsız etmiyor.
Servise gittiğimde zinciride gerin diyorum bitiyor.
Sürersin gezersiniz tozarsınız ama tek binmeye alışırsan insede kurtulsam dedirttirir bir müddet sonra yani gitmiyor değil :)
Lastikler çoğu motorda böyle bir süre idare eder sonrasında mutlaka değiştirmelisin özellikle kışın da süreceksen.

Sonuç olarak alabilirm yani bu motoru :) Sağolun ehliyet yaşı hakkında bi bilginiz varmı?

ogzcngdk
30 Aralık 2013, 16:32
Sonuç olarak alabilirm yani bu motoru :) Sağolun ehliyet yaşı hakkında bi bilginiz varmı?

18 den gün aldığın zaman A2 ehliyet alabilirsin yani 17 bitecek ama şimdi ehliyet sistemi değişti direk A2 ehliyet alamayabilirsin

arslan26
30 Aralık 2013, 16:33
A2 ehliyet alma yaşı 17 kardeşim, bunu öğrenmek bu kadar zor değil yaz google

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 16:38
A2 ehliyet alma yaşı 17 kardeşim, bunu öğrenmek bu kadar zor değil yaz google

Öğrenmek zor değil haklısınız ama herkes doğru bilgi vermiyor. Kimisi 16 bitince diyor kimisi 17 den gün alınca diyor kimisi 17 bitince diyor insanın ister istemez kafası karışıyor yani şimdi 17 nin tamamen dolması gerekiyor öyle mi? Gün almak yetmiyor?

arslan26
30 Aralık 2013, 17:41
Öğrenmek zor değil haklısınız ama herkes doğru bilgi vermiyor. Kimisi 16 bitince diyor kimisi 17 den gün alınca diyor kimisi 17 bitince diyor insanın ister istemez kafası karışıyor yani şimdi 17 nin tamamen dolması gerekiyor öyle mi? Gün almak yetmiyor?

17 yaşını doldurman gerekir yani 18 den gün almaya başlamış olmalısın

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 17:52
17 yaşını doldurman gerekir yani 18 den gün almaya başlamış olmalısın

Sağolun sonuc olarak önerdiğiniz bir motorsiklet öylemi?

mezit
30 Aralık 2013, 19:27
gördüğüm kadarıyla uzak durulması gereken motor..

berketan
30 Aralık 2013, 19:40
17 yaşına girdiğinde alabilrsin ehliyetini. Mevzuatta doldurmak diye geçiyor orası ayrı. Ben 95 ocak doğumluyum, geçen sene ocak ayından sonra otomobil ehliyetimi aldım mesela.

Tİme_shİft42
30 Aralık 2013, 20:15
Ehliyetsiz cevirmeye girerse polis abilerimiz denk getirirse 1407 tl sana 1407 tl de ruhsat sahibine ceza keser yok benim yasım kücük yok zamanı gelince alacaktım gibi bahanelerde fayda etmez 1407 tl sana 1407 tlde ruhsat sahibine ceza kesildigini görünce gözlerin faltaşı gibi açılır:queen:

Mehmet Öz
30 Aralık 2013, 20:38
gördüğüm kadarıyla uzak durulması gereken motor..

nerden bu karara vardınız?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Ehliyetsiz cevirmeye girerse polis abilerimiz denk getirirse 1407 tl sana 1407 tl de ruhsat sahibine ceza keser yok benim yasım kücük yok zamanı gelince alacaktım gibi bahanelerde fayda etmez 1407 tl sana 1407 tlde ruhsat sahibine ceza kesildigini görünce gözlerin faltaşı gibi açılır:queen:

O konuda rahat olabilirsiniz. Bizim burda kapalı arazi var orda sürücem Ankara Gölbaşı içerisinde bir köyde yanı sıra zaten oturdugum mahalledede pek sıkıntı olucagını sanmıyorum nihayetinde polis alkol icenlere afiyet olsun gencler diyo :D

EsesLifan
31 Aralık 2013, 09:27
2 yakın arkadaşımdada 2012 sıfır rks var bindim kullandım sürdüm hızını denedim 2 kişi çekişini denedim ya rks alıcaktım ya mcx ben mcx aldım daha güçlü daha güzel ve teknik olarak daha iyi bir motor... Rks ile ben 3.cü viteslerde aynı hızda gaz açtık ama bırak geçmeyi zorladığı halde aynı gittik ve mcxim daha 200-300 km arasında yani rodajda açılmamış bi motorken :) hız güç istiyorsan mcx al bence rksnin o az gücüne o kalıp ve kilo fazla bence pişman olursun uzun yolda bayırda gitmiyor diye mcxin arka frenide disk bu arada :) ve bana rks söylenenlerr kadar kaliteli bişey gibi gelmedi kendi motorum diye demiyorum ama mcx daha kaliteli bi duruşa sahip biri mondial biri rks yani kuba motorun yan sanayisi deymez bence servis yedek parça yönünden sıkıntı çekmezsin mondide kesinlikle ama rks belli olmaz ve kuba motoruda biliyorsan rksde onun malı olduğuna göre kalitesi az çok tahmin edilir kuba motor neden tutulmuyor acaba bunu kendine sor görünüşe aldanma

gargi amca
31 Aralık 2013, 15:27
Bir yıl boyunca o boş alanda motor sürmeyeceğini sende bizde biliyoruz. 18inden gün aldığında yani 17 yaşını doldurduğunda ehliyetini al ve motoru o zaman edin.