PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zenon far sorun yapti

cobraxn
29 Aralık 2013, 22:11
Selam arkadaşlar Zenon far taktirdim böyle gözu fazla almayanlarindan. 4-5 gün kullandım gayet rahat bugün farı açayım dedim bir kere yandı yanar yanmaz söndü şimdi calismiyor. Kontrol ettim kablolari yerinde fara elektirik gidiyor çünkü uzun kısa yapınca far hareket ediyor, sizce sorun nerde olabilir? Farimi patladi acaba?

Kaangngr
30 Aralık 2013, 00:31
Aynı sorunu dün akşam yaşadım cızz diye bi ses geliyor farı açıyıp kapatınca yapacağın tek şey öğlen saatlerinde hava aydınlık iken motorun elektrikle ilgili hiç bişey kullanma akü şarj olsun gez motorla bi turla ara mahalleleri gezdim eve geldim bi kaç kere aç kapa yaptım sonra açıldı far marş yaparken ayak marşını kullandım varsa kullan yoksa devam gez bi...

cobraxn
30 Aralık 2013, 01:48
Aynı sorunu dün akşam yaşadım cızz diye bi ses geliyor farı açıyıp kapatınca yapacağın tek şey öğlen saatlerinde hava aydınlık iken motorun elektrikle ilgili hiç bişey kullanma akü şarj olsun gez motorla bi turla ara mahalleleri gezdim eve geldim bi kaç kere aç kapa yaptım sonra açıldı far marş yaparken ayak marşını kullandım varsa kullan yoksa devam gez bi...

Ses gelmedi fakat denedim gezdim motorla hiç farı acmadim yine yanmani yeni taktirdim daha 5 gün oldu.

Kaangngr
30 Aralık 2013, 09:17
Motorunuza bağlı başka bi elektrik alarm vs oblarıda aküden söküp deneyin bende ses geliyodu ondan dedim belki başka bi sorun da olabilir..

cool113
30 Aralık 2013, 09:44
balast yanmış olabilir

Blackeagletr
30 Aralık 2013, 12:45
Xenonun beyni bozulmuştur büyük ihtimalle. Benim de başıma geldi.

Fatih
30 Aralık 2013, 12:48
Motosiklet e xenon takmayın ya.
Amperi düşük akü var. Dalgalı bir voltaj geliyor. Xenondan verim alamazsınız.

cobraxn
30 Aralık 2013, 23:03
Bugün beyni değişti gayat güzel yandı far, şimdi az önce dışarı çıkmak için açtım yanmadi :S

Kaangngr
30 Aralık 2013, 23:22
Bugün beyni değişti gayat güzel yandı far, şimdi az önce dışarı çıkmak için açtım yanmadi :S

Arkadaşım boşuna beyin değişmişin aküden yeterli elektriği alamadığı için yanmıyor yada akü şarj olmuyor tam baktır bi xenonla alakası yok onun bendede oldu 2-3 km gezdim gezmedim geldim açtım kapadım açtım felan bi kaç kere açıldı far motoru çalıştırmadan farları açma.