PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fuarda neler var?

redlion999
29 Aralık 2013, 11:06
27 şubatta motosiklet fuarı var ve motosiklet için olmasa da aksesuarlar için gitmeyi planlıyorum.. Daha öncesine katılmış arkadaşlar indirimli vs aldık diyorlar ancak bu indirimler ne düzeyde? Ayrıca hangi firmalar katılıyor.. Özellikle çeşit görmek için gitmeyi istiyorum hiçbir yerde tüm modeller olmuyor..

Kısacası fuarda ellerindeki tüm ürünleri sergiliyorlar mı yoksa elde kalmış şeyleri satmak için öylesine stand mı açıyorlar?

satoyama
29 Aralık 2013, 11:45
hap var ex var cıgara var roj var hepsi var yani

redlion999
29 Aralık 2013, 12:12
hap var ex var cıgara var roj var hepsi var yani

Şu mesaja cevap verecek kadar bile uyuşturucu kültürüm yok ona yanarım..

merr
29 Aralık 2013, 12:50
Ben bu sene fuarın ölü geçeceğini düşünüyorum.Firmalar da umduğunu bulamayacak, katılımcılar da.Geçen sene fuar zamanı euro bugün olduğundan %20 daha ucuzmuş.Fuar da tam yerel seçim öncesi.Bu işler daha yatışacak gibide durmuyor.Yani euro ve doların ateşi kolay kolay sönmez gibi.Umarım yanılırım.

Az önce bir haber okudum otomotiv sektöründe bu yıl %10 luk bir zam beklentisi var.Euro nun aldığı pozisyona göre yıl içerisinde artırımlarda yapılabilir deniliyor.Motosiklet sektöründe de durumlar hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum...

Ben motosiklet ve aksesuarlarının 3 aylık geçmişini biliyorum.Bu üç ay içerisinde aksesuarların %15 zamlandığını takip ettim.Son 10 yılını yorumlayacabilecek üyeler var esirgemesinler...

Çok karamsar bi tablo çizdim.Umarım böyle olmaz.İnşallah yanılırım...

Bi kaç ay sonra yapılacak olan fuarda,yerli firmalara çok büyük iş düşüyor.Artık ders almamız lazım bu yabancı ürünlerden.Yabancının ürünü yabancının parasıyla alınır.Yabancının parası senin paran karşısında değer kazanırsa, bu değer kaybını satıcı yabancıdan yabancı parayla aldığı ürüne yansıtmalıdır ki aynı ürünü yabancıdan tekrar alıp tekrar satabilsin.Yani tüm yük biz alıcılara biner.Bu durumu fırsata çevirecek tüm imkanlara sahipler aslında yerli firmalar.Bugün çok beğenerek aldığımız montları kaskları imal etmek için gerekecek tüm hammadelerin ülkemizde olduğunu düşünüyorum.Yerli firmalar hakkını vererek doğru bir ar-ge çalışması yaparak bu işten karlı çıkar ve bizleride çıkarır.Kim bilir belki birgün biz uzak diyarlardaki motorcuya dizlik üretiriz...

rebel_punto
29 Aralık 2013, 12:57
Şu mesaja cevap verecek kadar bile uyuşturucu kültürüm yok ona yanarım..

En azından uyuşturucu olduğunu anlamışsın :sunny:

3 yıl istanbul da çalıştım. Gitmek kısmet olmadı. İçin için yanıyorum. :salut:

ectuna
29 Aralık 2013, 12:59
Ben bu sene fuarın ölü geçeceğini düşünüyorum.Firmalar da umduğunu bulamayacak, katılımcılar da.Geçen sene fuar zamanı euro bugün olduğundan %20 daha ucuzmuş.Fuar da tam yerel seçim öncesi.Bu işler daha yatışacak gibide durmuyor.Yani euro ve doların ateşi kolay kolay sönmez gibi.Umarım yanılırım.

Az önce bir haber okudum otomotiv sektöründe bu yıl %10 luk bir zam beklentisi var.Euro nun aldığı pozisyona göre yıl içerisinde artırımlarda yapılabilir deniliyor.Motosiklet sektöründe de durumlar hemen hemen aynıdır diye düşünüyorum...

Ben motosiklet ve aksesuarlarının 3 aylık geçmişini biliyorum.Bu üç ay içerisinde aksesuarların %15 zamlandığını takip ettim.Son 10 yılını yorumlayacabilecek üyeler var esirgemesinler...

Çok karamsar bi tablo çizdim.Umarım böyle olmaz.İnşallah yanılırım...

Bi kaç ay sonra yapılacak olan fuarda,yerli firmalara çok büyük iş düşüyor.Artık ders almamız lazım bu yabancı ürünlerden.Yabancının ürünü yabancının parasıyla alınır.Yabancının parası senin paran karşısında değer kazanırsa bunu satıcı yabancıdan yabancı parayla aldığı ürüne doğal olarak yansıtmalıdır ki aynı ürünü yabancıdan tekrar alıp tekrar satabilsin.Yani tüm yük biz alıcılara biner.Bu durumu fırsata çevirecek tüm imkanlara sahipler aslında yerli firmalar.Bugün çok beğenerek aldığımız montları kaskları imal etmek için gerekecek tüm hammadelerin ülkemizde olduğunu düşünüyorum.Yerli firmalar hakkını vererek doğru bir ar-ge çalışması yaparak bu işten karlı çıkar ve bizleride çıkarır.Kim bilir belki birgün biz uzak diyarlardaki motorcuya dizlik üretiriz...

Dün kask aldım. Hafta içi telefon ile konuşup takribi bir fiyata inmişti. Vakit olmadığından cumartesi gelirim demiştim ve gittim.
Teldeki fiyattan yüz yüze biraz daha iner mi derken, o fiyata bile verirken kıvrandığını gördüm satıcının.
€ nun son 2-3 gündeki artışından malı aynı fiyattan yerine koyamayacaktı çünkü.
Ben konuştuğumuz fiyata aldım ama benden sonra gelene o fiyattan vermez gibi hissettim.
Ellerinde hesap makineasi bu kaça deyince habire çarpıp bölüyorlar. En çok işler böyle giderse kar marjlarını düşürürler. Kur artışının dönüp bize zararı olması kaçınılmaz gözüküyor.

dental_land
29 Aralık 2013, 12:59
Fuara giderken istediğim ürünü ucuza alırım diye niyetlenmeyin . Ayrıca firmaların internet sitelerinde olan ürünleri bile standlarında bulamayabiliyorsunuz . En büyük avantajınız birçok ürünü aynı yerde bulup deneme fırsatınızın olması . Ucuza bulabileceğiniz ürünler sadece firmaların elinde kalmış ürünler olacaktır . Bir de benden size tavsiye adım adım gezin mağazaları her görüdüğnüzü deneyin ama satın alma işini pazar gününe bırakın . Fiyatlar pazar günü düşebilir .

redlion999
29 Aralık 2013, 14:10
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. Ürün çeşidi olsun da.. Netten alışverişe tövbe ettim gibi motosiklet konusunda..

Gitmeden önce aklımdakilerin liste-fiyatını çıkartıp öyle gitmek lazım.. 2 gün gitmek açıkcası çok zor geliyor ataşehir tarafından.. Hafta içi boşken gezmeyi planlıyordum..

RODWIN250R
29 Aralık 2013, 14:14
Firmalar satmak istiyor biz almak istiyoruz ama döviz kuru bu oyunu dağıtıyor. Çözüm yerli markaların yerli ürünler üretmesinde. Bizlerinde yerli malların tercih etmesi çok önemli.

Darkfriairs
29 Aralık 2013, 19:14
Dolar ve euro hengün yükseliyor. Fuara gideceğiz (inşallah) bakınıp geri döneceğiz.

turkish39
29 Aralık 2013, 21:54
Benim anlamadığım firmalar ürünü tedarik ederken dövizin yükselmesini mi bekliyor ve döviz düşünce fiyatlar niye düşmüyor.Mesela firma Geçen yıl tedarik ettiği ürünü düşük kurdan alınca 1 yıl düşük kurla aldığı ama satamadığı ürünü döviz yükselince yükseltmek zorundamı.Zaten satamamış niye yükseltsin.Uzun zamandır zaten 50 Tl kar yapıyoz deyip 1000 tl ye sattığı ürünü nasıl oluyorda sonra 700 e satıyor.Çooook serbes piyasamı yoksa abi artık tövbeliyiz yeter kazıkladık bu insanları gerçek fiyatınami verek diyorlar.

merak ederim
29 Aralık 2013, 21:55
euro 3 lira dolar 2.20 fuar bomba gibi geliyor bu sene kol gibi.