PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kontra Tekniği Bir Hayvanın Hayatını Kurtardı

merak ederim
27 Aralık 2013, 22:06
Bugün tam anlamı ile ilk kez uyguladım diyebilirim.

Yolun ortasında güvercin duruyordu kar var yiyecek bulamıyorlar salak kedi pusuya yatmış görmüyorum hızım 50 km civarı bir anda sağdan kedi çıktı aramızda 3 metre ya var ya yok normal şekilde kaçamam fren yapsam duramam aklıma kontra geldi kafam şimşek gibi çalıştı kedi nereden geliyor sağdan nereye dönmem lazım sola kontra nasıl yapılıyordu nereye döneceksen onu it(bir yandanda hadi lan nasıl olacak diyorum ama kaybedecek birşeyim yok) bende solu ittirdim panikle motor sanki büyü yapılmış gibi solu ittim ama motor sağa değil sola döndü fantastik ve kararlı bir şekilde yattı ufacık alanda çok keskin şekilde döndüm içim bir hoş oldu çok zevkliydi sanki biri tuttu çevirdi.

Yol sakin bir yoldu eve kadar kontra yaparak geldim :cherry:

canerol
27 Aralık 2013, 22:25
merak ederim herşeyi merak ediyonda kontrayı ancamı denedin...:)

ufukk
27 Aralık 2013, 22:46
kamyonet benim bacağı kurtardı, ankara soğuğu motoru çalıştırdım yavaş yavaş gidiyorum birden köpek üstüme fırlıyordu ki kamyonet hafiften toslayınca gariban kuyruğunu kıstıra kıstıra gitti eee etme bulma dünyası:mrgreen:

reverse
28 Aralık 2013, 02:04
Bana biraz masal gibi geldi bu kusura bakmayın. 50km hız ile aniden 3 metre önünüze atlayan kediyi görüp kontra yaptınız ve kurtardınız?...

3 gün önce başıma geleni yazayım. Bomboş yolda 30km hızla giderken (50 metre ileride sola döneceğim) yaklaşık 15 metre önümdeki kedi güdümlü füze gibi motorun üzerine koşmaya başladı. O soldan motora doğru koşuyor ben sağa kontra basıyorum. Ne mi oldu? Kediye çarptım. Daha doğrusu o bana çarptı.
Hemen durup arkama baktım kedi yok. İnip geri yürüdüm aradım taradım arabaların altına baktım yok. Çarptım ama bir şekilde zarar görmeden kaçmayı başarmış.

Ha, şunu diyecektim 50km/h az bir sürat değil. Saniyede 13 metre yol gidiyorsunuz demektir. Saniyede...
Kısacası bana göre, 50km/h süratle giderken aniden 3 metre önünüzde beliren kediden kurtarmanız mümkün değildir.

beko12345
28 Aralık 2013, 02:41
Bana biraz masal gibi geldi bu kusura bakmayın. 50km hız ile aniden 3 metre önünüze atlayan kediyi görüp kontra yaptınız ve kurtardınız?...

3 gün önce başıma geleni yazayım. Bomboş yolda 30km hızla giderken (50 metre ileride sola döneceğim) yaklaşık 15 metre önümdeki kedi güdümlü füze gibi motorun üzerine koşmaya başladı. O soldan motora doğru koşuyor ben sağa kontra basıyorum. Ne mi oldu? Kediye çarptım. Daha doğrusu o bana çarptı.
Hemen durup arkama baktım kedi yok. İnip geri yürüdüm aradım taradım arabaların altına baktım yok. Çarptım ama bir şekilde zarar görmeden kaçmayı başarmış.

Ha, şunu diyecektim 50km/h az bir sürat değil. Saniyede 13 metre yol gidiyorsunuz demektir. Saniyede...
Kısacası bana göre, 50km/h süratle giderken aniden 3 metre önünüzde beliren kediden kurtarmanız mümkün değildir.

Ben taa ilk konusunda hikaye olduğunu söyledim Ama 1 kere tepki aldım birdahada söylemedim.