PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Naked Kask Hk.

flame
26 Aralık 2013, 19:50
Bu konuda benden daha tecrübelilere bir sorum var.Tanıyan arkadaşların bildiği gibi,Supersport'dan Naked'a geçiş yaptım.Haliyle tüm kıyafetleri değiştirdim.Şu an giyim konusunda bir sorunum yok fakat şu rüzgar sesi ve kafamın sallanması ah...

Shoei Raid 2 - Ls2 FF396Ft2 ve Nolan N86 rüzgar gürültüme pek çare olamadı.En başarısız olanı Ls2'iydi.Nolan geçer not aldı fakat vizör kısmı pek sağlam değil.2. değişimden sonra para iadesi aldım.

Shark Speed-R bu iş için yapılmış fakat Sodalimon'da şahit olduğum spoiler uçması :) problemi diğer ecnebi sitelerde de hayli dile getirilmiş.

Sizden ricam yüksek hızlarda kafamın savrulmasını engelleyecek ve beni sağır etmeyecek güneş vizörlü kullandığınız veya bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ?

Ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler...

ormankebabi
26 Aralık 2013, 21:10
Arai Rebel naked kullanımı için özel olarak tasarlanan bir kask. Bir incele istersen.

flame
26 Aralık 2013, 21:17
Arai Rebel naked kullanımı için özel olarak tasarlanan bir kask. Bir incele istersen.

Teşekkür ederim.Fakat 2 mağazanın elinde var.Birisi kara borsa 2600tl'ye satıyor.Diğer piyasa değerinde ve onda da benim ölçülerim malesef yok :(

dyavol-77
26 Aralık 2013, 21:19
Bu konuda benden daha tecrübelilere bir sorum var.Tanıyan arkadaşların bildiği gibi,Supersport'dan Naked'a geçiş yaptım.Haliyle tüm kıyafetleri değiştirdim.Şu an giyim konusunda bir sorunum yok fakat şu rüzgar sesi ve kafamın sallanması ah...

Shoei Raid 2 - Ls2 FF396Ft2 ve Nolan N86 rüzgar gürültüme pek çare olamadı.En başarısız olanı Ls2'iydi.Nolan geçer not aldı fakat vizör kısmı pek sağlam değil.2. değişimden sonra para iadesi aldım.

Shark Speed-R bu iş için yapılmış fakat Sodalimon'da şahit olduğum spoiler uçması :) problemi diğer ecnebi sitelerde de hayli dile getirilmiş.

Sizden ricam yüksek hızlarda kafamın savrulmasını engelleyecek ve beni sağır etmeyecek güneş vizörlü kullandığınız veya bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ?

Ayırdığınız zaman için şimdiden teşekkürler...

Dostum Shoei x-spirit(x-11)kullanıyorum-memnunum...eldeki diğer 5 kask(lazer,ls2,nitro,agv,suomy-sessiz fakat türbülans oluşuyor...)Shoei'de ne ses,ne türbülans...tavsiye olunur....:wiinkk:

onuroz
26 Aralık 2013, 21:22
kullanmadım şekli güzel :)
http://www.agv.com/tr/agv/GT/AX.8%20EVO%20NAKED/MATT%20BLACK
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1425428_10151960558905349_156665959_o.jpg

flame
26 Aralık 2013, 21:35
kullanmadım şekli güzel :)
http://www.agv.com/tr/agv/GT/AX.8%20EVO%20NAKED/MATT%20BLACK
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1425428_10151960558905349_156665959_o.jpg

Bu tuhaf kaska bende bayılıyorum.Çok transformers :) Kullanıcı yorumları da müthiş ama Türkiye'de yok lanet olsun.

---------- Post added at 19:35 ---------- Previous post was at 19:32 ----------

Dostum Shoei x-spirit(x-11)kullanıyorum-memnunum...eldeki diğer 5 kask(lazer,ls2,nitro,agv,suomy-sessiz fakat türbülans oluşuyor...)Shoei'de ne ses,ne türbülans...tavsiye olunur....:wiinkk:

Shoei x11 listeye eklendi deneyeceğim en yakın zamanda :)

culers
26 Aralık 2013, 22:13
agv ax-8 dual evo mototaş'ta var..

bilginize :cat:

ben de arıyorum ne zamandır ama bedeni yok..

reverse
27 Aralık 2013, 01:13
Rüzgar sesi için kulak tıkacı kullanmanızı tavsiye ederim.

flame
27 Aralık 2013, 01:19
Rüzgar sesi için kulak tıkacı kullanmanızı tavsiye ederim.

Kullanıyorum zaten.Bahsettiğim standart rüzgar sesi değil.Fazla gürültü.Kafam şişiyor düpedüz...Egzoz bile sesi duyamıyorum...

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

agv ax-8 dual evo mototaş'ta var..

bilginize :cat:

ben de arıyorum ne zamandır ama bedeni yok..

Malesef o kask değil...O offroad için olanı :)

porsuk_y
27 Aralık 2013, 01:24
sessizlik istiyorsan schuberth bir numara ben çene açılır c3 pro kullanıyorum dünyanın en sessiz kaskı..gayet memnunum...full face modelleri de sessizlikte iddalı...c3 pro 100 km hızda giderken kask içinde 82 db...full face s2 85 db..

okican
27 Aralık 2013, 01:26
schubert s2 kafa sallama olayı yok gibi.
aerodinamik gerçekten başarılı.
malzeme kalitesi de başarılı.
gúneş vizörú çok îşlevsel.
yol ve motor sesini ciddi oranda kesiyor.
rúzgar sesi için kulak tıkacı kullanmak şart.

PEHLİVAN94
27 Aralık 2013, 01:44
Schubert SR1 en saglami gibi.. Biraz tuzlu ancak canimizdan daha onemli degil.

flame
27 Aralık 2013, 01:53
Son mesajlar için teşekkür ederim.

Schubert S1 Pro deneyip hiç beğenmemiştim.Çok güvenli güzel kask diyorlar-diyorsunuz bunuda yazıyorum listeye :)

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:49 ----------

schubert s2 kafa sallama olayı yok gibi.
aerodinamik gerçekten başarılı.
malzeme kalitesi de başarılı.
gúneş vizörú çok îşlevsel.
yol ve motor sesini ciddi oranda kesiyor.
rúzgar sesi için kulak tıkacı kullanmak şart.

Özellikle sizin tavsiyeniz önemli.Naked kullanıcısı olduğunuz için...Yalnız bahsettiğim sıradan rüzgar sesi değildi.Egzoz duymuyorum cidden :)

S2 pro kullanan bir arkadaşımız varmış.Ölçülerimizde tutuyor onu bir deniyeceğim.Denemeden almak istemiyorum hayli pahalı çünkü...

Azıcık araştırınca spoyler olmalı gibi yorumlar buldum.Agv ve Shark speed R gibi.Agv'nin 2 modeli var birisi Türkiye'de satışta diğeri ise gelmemiş.

mertoreis
27 Aralık 2013, 02:02
Arai'nin Rebel ve Axces 2 serilerine bakmanızı tavsiye ediyorum bu ara mototas ' a gidip bütün serileri görmeniz lazim onlar bizden daha iyi bilgi verebileceklerini düşünüyorum.

Ben Arai Quantum Dawn kullanıyorum pek ses almıyor içeri 140 dan sonra pek uğultu felan duymuyorum normal sanki 60-80 arası gidiyor gibi önerim AMA GİT Bİ DENE belki beğenmessin çünkü herkezin zevki farklı bakış açısı farklı. Şimdi süper derim gider denemeden alırsınız sonra bu kask tırt felan dersiniz başıma geldi 1 kaç kere ondan diyorum neyse İyi Forumlar İnşallah yakın zamanda bulursunuz uygun kaskı

Tsubasa
27 Aralık 2013, 02:04
Schubert SR1 en saglami gibi.. Biraz tuzlu ancak canimizdan daha onemli degil.

bir kere kullanma şansım oldu bu kaskı.
bu kadar sessiz olacagını hiç aklım kesmiyordu.
harbiden cok az bir ses alıyor içeriye.
kesinlikle uzun yolda kullanılıcak touring kaskı

PEHLİVAN94
27 Aralık 2013, 02:18
Yakin bi abimde var ciddi anlamda mukemmeldi. SR1 ile S1 arasinds farklar vardir heralde. Arai RX-7 GP dusunebilirsin malum Barkin abinin kaski.

porsuk_y
27 Aralık 2013, 06:23
bir kere kullanma şansım oldu bu kaskı.
bu kadar sessiz olacagını hiç aklım kesmiyordu.
harbiden cok az bir ses alıyor içeriye.
kesinlikle uzun yolda kullanılıcak touring kaskı
Sr1 teknik verisi 88db varın 82db olan c3pro yu siz düşünün...

okican
27 Aralık 2013, 12:46
kask üzerindeki spoiler sonradan ek olarak montajlanmışsa düşmesi, uçması gibi durumlar olabilir.
s2 de kaskın şekli arka tarafta spoiler olacak biçimde yapılmış.
daha önce marushin kullanırken arka taraftaki yapıştırma olan spoiler zamanla açılmıştı.
genel olarak schubert modelleri sessizlikleriyle ünlü.
fiyat alman malı ve euro nedeniyle maalesef oldukça yüksek.
s2 yi takınca eski kaskımın konfor ve ses yalıtımı olarak ne kadar yetersiz olduğunu farketmiştim.
naked sürücüleri motordan ve egzostan gelen sesi dinleyerek sürüş yapmayı sever ancak uzun yol için tam bir işkence olabilir bu durum.
ayrıca sessiz kaskla sürüşe daha iyi konsantre olunuyor.

flame
27 Aralık 2013, 14:38
kask üzerindeki spoiler sonradan ek olarak montajlanmışsa düşmesi, uçması gibi durumlar olabilir.
s2 de kaskın şekli arka tarafta spoiler olacak biçimde yapılmış.
daha önce marushin kullanırken arka taraftaki yapıştırma olan spoiler zamanla açılmıştı.
genel olarak schubert modelleri sessizlikleriyle ünlü.
fiyat alman malı ve euro nedeniyle maalesef oldukça yüksek.
s2 yi takınca eski kaskımın konfor ve ses yalıtımı olarak ne kadar yetersiz olduğunu farketmiştim.
naked sürücüleri motordan ve egzostan gelen sesi dinleyerek sürüş yapmayı sever ancak uzun yol için tam bir işkence olabilir bu durum.
ayrıca sessiz kaskla sürüşe daha iyi konsantre olunuyor.

O kadar güzel övdünüz ki gidip direk alasım geldi :) Fiyatı hayli yüksek bu sebeple deneyeceğim ilk önce...

Nasıl bir model kullanmam gerektiği,yorumlarınızla ufaktan kafamda şekillendi.Aklım hala Agv'de fakat S2'yi denemeden almayacağım...

Eagle7
27 Aralık 2013, 15:38
Speed-r'ı ben kullanıyorum bir yeri uçmadı :)

CEM.
27 Aralık 2013, 16:35
İcon ama bu çok con connn :cherry:

Konu güncell :cat:

flame
27 Aralık 2013, 16:52
İcon ama bu çok con connn :cherry:

Konu güncell :cat:

İzmir RedLine Motor'a gittim.Murat aldı güzel kask bir de ben bakayım az buz bilgi alayım beğenirsem alırım diye daldım mekana.

İçeri de asıl mesleği iç mimarlık olan metroseksuel bir arkadaş ben Icon dedikçe bana Mt itelemeye çalıştı :) Cinnet geçirecektim neredeyse :)

Sonunda öğrendim ki o dayı hep öyleymiş.Hayırlı işler dileyip arkama bakmadan kaçtım.Bir daha adım atmam oraya şerefsizim :)

loop
27 Aralık 2013, 16:58
Ve fakat S2'nin SHARP'tan sadece 3 yıldız alabilmesi. Başın yan taraflarını kourmayla ilgisi olmamış. S1 Pro daha facia 2 yıldız. (İngiltere devletinin yalancısıyım.)
(Speed-r 4 yıldız.)

CEM.
27 Aralık 2013, 16:59
Aynen tanıyorum onu.

Mt kaskı banada kakalamıştı kim gelirse gelsin onu övüyor :cherry:

Yok ben çin malı kask satmam Mt almanı öneririm adam akıllı kask al MT al falan diyordu :cherry: sanki wiwi sorduk adama

yusufozugenc
27 Aralık 2013, 18:42
icon variant serisi, nakedlar için üretilmiş, youtubeda 1000rr'da kullanan bi eleman da vardı. Renge desene göre fiyatı oynuyor iyi araştırmak lazım. http://www.revzilla.com/motorcycle/icon-variant-battlescar-helmet

flame
27 Aralık 2013, 20:58
Ve fakat S2'nin SHARP'tan sadece 3 yıldız alabilmesi. Başın yan taraflarını kourmayla ilgisi olmamış. S1 Pro daha facia 2 yıldız. (İngiltere devletinin yalancısıyım.)
(Speed-r 4 yıldız.)

Çok inandırıcı bulmuyorum o testi ben...

---------- Post added at 18:58 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

Aynen tanıyorum onu.

Mt kaskı banada kakalamıştı kim gelirse gelsin onu övüyor :cherry:

Yok ben çin malı kask satmam Mt almanı öneririm adam akıllı kask al MT al falan diyordu :cherry: sanki wiwi sorduk adama

Ahahaha çoğu insan tanıyor onu ya :)

porsuk_y
28 Aralık 2013, 00:37
(Speed-r 4 yıldız.)
Marka fanatikliği gibi olacak kusura bakmayın ama öve öve bitirilemeyen arai lerin de sharp sonuçlarına bir bakmanızı öneririm...bu nedenle bana da hiç inandırıcı gelmiyor o test...Çok göreceli olacak ama tamamen benim fikrimdir geçenlerde bir Shoei denedim modelini bilmiyorum fiyatı 1500 tl civarındaydı çok heveslenmiştim almak istiyordum desenine hasta olmuştum ama taktığımda resmen hayal kırıklığına uğradım...çok sert, çok rahatsız ve bunaltıcı geldi bana belkide çene açılır kasktan sonra öyle hissettim ama ben schubert c3 pro dan son derece memnunum birazda çeşitli desenleri olsa ama ne yazikki yok...

flame
28 Aralık 2013, 01:19
Marka fanatikliği gibi olacak kusura bakmayın ama öve öve bitirilemeyen arai lerin de sharp sonuçlarına bir bakmanızı öneririm...bu nedenle bana da hiç inandırıcı gelmiyor o test...Çok göreceli olacak ama tamamen benim fikrimdir geçenlerde bir Shoei denedim modelini bilmiyorum fiyatı 1500 tl civarındaydı çok heveslenmiştim almak istiyordum desenine hasta olmuştum ama taktığımda resmen hayal kırıklığına uğradım...çok sert, çok rahatsız ve bunaltıcı geldi bana belkide çene açılır kasktan sonra öyle hissettim ama ben schubert c3 pro dan son derece memnunum birazda çeşitli desenleri olsa ama ne yazikki yok...

Yapım amacına bağlı aslında o.Denediğiniz Shoei pist için tasarlandıysa öyle oluyor...Bu başlığı açma sebebim Naked motosikletlere has kaskları öğrenmekti.Nasıl offroad kaskı taktığınızda +100lerde kafanızı sabit tutamıyorsanız Naked kasklarda biraz farklı.

Ha büyük markaların dandik kaskları yok mu ? Var tabii ki...Şu bahsettiğimiz MT kask.Dandiklik ötesi boyasında bile hayır yok ama Sharp'ta 5 yıldız almış :)

VOLkann
28 Aralık 2013, 05:02
Motorum: Honda CB600F Hornet
Kaskım: AGV K4 Evo

Bu motorda iki kask denedim biri Nolan G62 Genesis diğerii AGVK4 Evo.
Sizden daha tecrübeli olmamakla şunu söyleyebilirim ki mümkün olduğunca dar formlu bir kask almanız yerinde olur. Ayrıca arkasında spoiler tarzı bir eklenti veya bağlı biir parçası olması rüzgarda kafanızın istemsiz salınımını bi nebe azaltıyor. Nolan N62 Karpuz gibi olduğundan trafik ışıklarında satılan vücudu sabit kafası hareketli köpeklere benziyorum :)

flame
28 Aralık 2013, 15:28
Motorum: Honda CB600F Hornet
Kaskım: AGV K4 Evo

Bu motorda iki kask denedim biri Nolan G62 Genesis diğerii AGVK4 Evo.
Sizden daha tecrübeli olmamakla şunu söyleyebilirim ki mümkün olduğunca dar formlu bir kask almanız yerinde olur. Ayrıca arkasında spoiler tarzı bir eklenti veya bağlı biir parçası olması rüzgarda kafanızın istemsiz salınımını bi nebe azaltıyor. Nolan N62 Karpuz gibi olduğundan trafik ışıklarında satılan vücudu sabit kafası hareketli köpeklere benziyorum :)

Sharl ve Agv bu işi iyi beceriyor cidden :) E-bay'den sipariş etmeyi deneyeceğim bakalım.Agv Naked çok başarılı gözüküyor :)

aranel
28 Aralık 2013, 15:38
Shubertlerin ses konusundaki ününü zaten biliyorsunuzdur. Ama sonuçta naked motosiklette 0 sese ulaşmak mümkün değil.Ben shark speed-r kullanıyorum bundan önceki kaskım ls2 ye göre 10 gömlek üstte fakat bir süre sonra ses yine rahatsız etmeye başlıyor. Bunun kaskla çözümü yok. garanti çözüm siperlik ama naked motor adı üstünde çıplak olduğu için siperlik hiç yakışmıyor ama kardeşim benim param var sanane dersen puig'de çok şahane modeller var nakedlar için. 2. bir çözümde kulak tıkacı eczanelerde kullan at kulak tıkaçları var parmakla bastırınca küçülüyor kulağına yerleştiriyorsun kulağının içinde şişiyor böylelikle rüzgar sesinden kurtuluyorsun.

VOLkann
28 Aralık 2013, 21:26
Kulak tıkacı gerçekten işe yarıyor özellikle uzun yollarda. Forumda konusu vardı ortalama 120 ile 2 saat sonra duyma sinirleri bi daha yerine gelmemek üzete ölüyormuş yanlış hatırlamıyorsam :(. Ancak kulak tıkacı ile kullanırken daha hızlı gidiliyor buna dikkat edelim :)