PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet merkezi acilmasi fikrine ne dersiniz?

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 14:12
Foruma yeni uye oldum. Sizler kadar nitelikli motorlar kullanmasamda benim de kücük bir yamaha chappy motosikletim var. Fakat sizinle irtibata gecme sebebim planlanan yeni bir konsept ile ilgili motosiklet kullanıcılarının fikrini almak. Su an plan asamasinda olan pir proje fakat biz bu projeyi motosiklet ile bagdastırmak istiyoruz. İcerisinde tum markaları (satış & servis ) barındıran, cafe & restaurantlar olan ve en onemlisi binaların ustunde akrobatik pistlerin oldugu bir proje planlıyoruz. Bu cercevede forum icerisinde kullanıcıların fikirlerini de alabilmek arzusu icindeyim. Bu konuda bana yardımcı olursanız cok sevinirim.

Lucas
26 Aralık 2013, 14:21
Aynı projeyi şahsen bende düşünmekle birlikte, bir züğürt tesellisi olarak İstanbul gibi bir metropolde bu işten ekmek yenilebileceğini düşünuyorum.
Kurulacak büyük bir yapı ile, buranın motosiklet kullanıcıları için cazibe merkezine dönüşmesi çok da zor değil.

Ramazan Can
26 Aralık 2013, 14:30
Aynı projeyi şahsen bende düşünmekle birlikte, bir züğürt tesellisi olarak İstanbul gibi bir metropolde bu işten ekmek yenilebileceğini düşünuyorum.
Kurulacak büyük bir yapı ile, buranın motosiklet kullanıcıları için cazibe merkezine dönüşmesi çok da zor değil.

bire bir katılıyorum....

KrioterS
26 Aralık 2013, 14:39
::plus1:: bende kesinlikle katılıyorum :cat:

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 17:23

Peki sizce boyle bir yapının nerede olması gerekiyor? mesela ikitelli, kurtkoy, maslak ??

MrMaydec
26 Aralık 2013, 17:28
Fikir güzel birde kolay ulaşılacak bir yerde oldumu süper olur, başka şehirlerden gelenler kolay bulabilmesi için.

Sinan Aksu
26 Aralık 2013, 17:31
AVM tarzı bişeymi bu?

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 17:34
AVM tarzı bişeymi bu?
hayir avm tarzi degil

Sinan Aksu
26 Aralık 2013, 17:36
hayir avm tarzi degil

Peki bütün markaları tek bir firma altında toplayan bir projemi?
Cidden anlamadım.

acemi60
26 Aralık 2013, 17:42
Motosiklet servisi için konut alanlarında ruhsat almak çok zor. Bunları düşünmediniz galiba. Kafe-Restaurant ve sürücü eğitim pisti düşünseniz yine şehire çok uzak olması gerekiyor. Çünkü, merkezi bir yerde böyle bir geniş arazi bulunmaz. Bulunsa da kirası dudak uçuklatır. Aslında motosiklet sürüş okulu ve kampüs içinde Kafe-Restaurant fikri iyi bir fikir gibi görünüyor. Fakat merkezden uzak yerlerde olabilir (Riva-Şile veya Kemerburgaz-Kilyos) Güzel bir pist olursa gazlamak için gelenleri de ağırlar. Sonuç olarak nerede olursa olsun çok ciddi rakamlar gerekiyor. Yılbaşı biletime para çıkarsa yer bile hazır bu işi yaparım. Yani benim işim garanti. Siz kendinize başka bir iş bakın :)

crxforever
26 Aralık 2013, 17:44
harika olur ancak herkesin ulaşabileceği fiyatlar orijinal ve yan sanayi parçaların olduğu 4 mevsim bir fuar görüntüsünün yanında isteyenler için motosikletlerini kendilerinin tamir edebilecekleri veya değişiklikler yapabilecekleri bölümler de olsa harika olur.

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 17:56
Hayır, tek bir firma da degil :) Hali hazırda yapımına baslanması planlanan bir projenin(konut değil) bunyesinde ortaya cıkan fırsatlarla burada pist için yaklasik 20000 m² , servis ve satis, yedek parca, aksesuar gibi tum ihtiyacların karsılanması icinde 25000 m² alanı olan bir bina. Umarım acıklayıcı olmustur

mukureis
26 Aralık 2013, 18:00
fiyatlar ucuk olucaksa ben yokum:)

pistolpitt
26 Aralık 2013, 18:04
merkezi bir yer olmalı ama maliyetli olur tabi. o zaman en azından motosiklet etkinliklerinin yakınında bir yerle olmalı. kurtköyde istanbul park otoparkında motosiklet eğitimleri oluyor. hondanın eğitimleri gebze tarafında. Sonra autodrom var kurtköy civarı, motosiklet eğitimleri oluyor. riva, şile yaz aylarında iş yapar, zaten istanbulda olup az viraj yapayım deniz göreyim diyen herkesin gittiği yer. ama merkezi bir yer olmadıktan sonra gider miyim? Biraz zor. Yolum düşerse, ya da alışverişte serviste kampanya promosyon vb. bir fırsat olursa

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 18:36
fiyatlar ucuk olucaksa ben yokum:)

fiyatlar konusunda herkese hitap edebilecek bir yapı olusturma dusuncesindeyiz

Sinan Aksu
26 Aralık 2013, 18:36
fiyatlar konusunda herkese hitap edebilecek bir yapı olusturma dusuncesindeyiz

Kardeş o iş tutmaz.

Türkiyedeki motosikletlerin %70'i düşük CC.
Adam yağı 10 TL'e alıp kendisi değiştiriyor.
Motosiklet satışından zaten bayii'lerin yüksek bi kar'ı yok.

Bence tekrar düşünün.

Ali_Sun
26 Aralık 2013, 18:44
Kardeş o iş tutmaz.

Türkiyedeki motosikletlerin %70'i düşük CC.
Adam yağı 10 TL'e alıp kendisi değiştiriyor.
Motosiklet satışından zaten bayii'lerin yüksek bi kar'ı yok.

Bence tekrar düşünün.

Anliyorum :) icerisinde olucak olan akrobatik pistler, simülasyon parkları ve cafeler, ve tabi ki haftasonu etkinlikleri cazip olur diye dusunuyorum

Sinan Aksu
26 Aralık 2013, 18:50
Anliyorum :) icerisinde olucak olan akrobatik pistler, simülasyon parkları ve cafeler, ve tabi ki haftasonu etkinlikleri cazip olur diye dusunuyorum

Hayalinizi baltalamak istemem ama,
Bu forum 100.000 kişilik, arazide hoplayıp zıplamayi saymazsak kaç kişi akrobasi yapti diye bi konu açsaniz, 3 kişi ya çıkar ya çıkmaz.
Bu arada bahsettiğiniz projenin maliyeti yer yer değişmekle birlikte ortalama 10 Milyon Dolar.
Yine de hakkinizda hayirlisi olsun.

turkish39
26 Aralık 2013, 19:03
Siteye ne oldu yaw.Bi yeniledim tırstım ne oldu diye.
Sinan abi bajaj pulsar konusuna bi bak istersen bayilerin ne kadar kâr yaptığına,biz işin içinden çıkamadık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121889-bajaj-motor-turkiye%27ye-kuralkan-a-s-ile-birilikte-geliyor-yakinda-satisa-sunulacak-12.html

Link bu Sinan abi

okan kartal
26 Aralık 2013, 20:23
motorunu kendi tamir eden arkadaşları bir kenara ayıracak olursak, geri kalan hemen hemen herkesin ortak sorunu SERVİSLER. '' ben kazıklanmadım ''diyen kişi sayısı, bir elin parmaklarını geçmez. işin erbabı olan ustlardan kurulmuş, güven veren, dürüst bir kadro, başını kaşıyacak vakit bulamaz gibime geliyor. 1 aydır ön tekerim sola doğru çekiyor, güvenilir usta bulamadığımdan dolayı yaptırmıyorum. kimbilir ne hikayeler uydurup, alakasız hangi parçaları değiştirecek.

Sinan Aksu
26 Aralık 2013, 20:30
Siteye ne oldu yaw.Bi yeniledim tırstım ne oldu diye.
Sinan abi bajaj pulsar konusuna bi bak istersen bayilerin ne kadar kâr yaptığına,biz işin içinden çıkamadık...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/121889-bajaj-motor-turkiye%27ye-kuralkan-a-s-ile-birilikte-geliyor-yakinda-satisa-sunulacak-12.html

Link bu Sinan abi

Hocam motora biçilen 7000 TL'lik fiyatın %3/5 gibi bi orani Bayii'e kaliyor.
Bayiler genelde yedek parça, aksesuar, varsa teknik servis vb, gibi yollarla para kazaniyor.

Yani parayi götüren Distribütör firmalar.

Motosikletçilerin %70'i düşük cc kullaniyor.
Büyük çoğunlugu kendi bakimlarinida kendileri yapiyorlar.
Durum böyleyken bu projenin pek karli bi yatirim olacağini zannetmiyorum.
Benim 150 CC bi motorum daha var, onunda bakimlarini ben yaparim mesela.

hellboys
26 Aralık 2013, 22:44
bence bu iş güzel olur motosiklet kullananların bir araya geleceği güzel bir yer etkinlikler çok hoş olur bardağın her zaman boş tarafına bakmamak lazım tamam satış servis olayını bilemem fakat bütün markaların aynı çatı altında olması iyi ve hoş olur neden derseniz adam gelecek bir o semte bir bu semte gitmek zorunda kalmayacak gidicek direk oraya gezicek bütün firmaları hoşuna gideni alıcak ve takılacak yer olacak aslında içine eğitim de girse tam bir motosiklet merkezi olur. Bence tutar bu fikir yılın belli günleri özel toplantılar yapılır :) Bu arada bu gerçek bir proje mi yoksa sadece hayal mi ?

acayüp
26 Aralık 2013, 22:53
Benim yıllardır hayalim , zor birşey değil .
Yeterince para olsun yeterli.

RODWIN250R
26 Aralık 2013, 23:52
Kompleksin içersine her markadan bayiler toplayabilirseniz ve kira bedeli makul seviyelerde küçük tamirhaneler açılırsa birazda restaurant ve eğlence oldumu her zaman gidilecek canlı bir motosiklet fuarı sanayisi ve eğlencesi olur çok ta tutar civar iller hafta sonları takılır buraya ..... Ortak lazımmısa bakılalım :)

Ali_Sun
27 Aralık 2013, 00:47
bence bu iş güzel olur motosiklet kullananların bir araya geleceği güzel bir yer etkinlikler çok hoş olur bardağın her zaman boş tarafına bakmamak lazım tamam satış servis olayını bilemem fakat bütün markaların aynı çatı altında olması iyi ve hoş olur neden derseniz adam gelecek bir o semte bir bu semte gitmek zorunda kalmayacak gidicek direk oraya gezicek bütün firmaları hoşuna gideni alıcak ve takılacak yer olacak aslında içine eğitim de girse tam bir motosiklet merkezi olur. Bence tutar bu fikir yılın belli günleri özel toplantılar yapılır :) Bu arada bu gerçek bir proje mi yoksa sadece hayal mi ?
bu tamamiyla gercek bir proje. uzerinde uzun saatler calisilan, projeyi daha iyi hala getirmek adina gun icerisinde bir cok toplanti yapilan herseyden ote buyuk bir sermaye ayrilmis bir proje. ve sizlerin fikirlerini dinleyerek neler ekleyebiliriz ve neleri cikarmaliyiz konusunda katkiniz olacak.

RODWIN250R
27 Aralık 2013, 01:12
Beylikdüzündeki otoport veya otopia gibi motoport motopia yapacaksanız içinde mutlaka ekipman satan mağaza ve motor yıkama bölümünüde eklemeyi unutmayın. Sigortacı muameleci plakacı hatta motor hurdacısı da unutulmasın

Ali_Sun
27 Aralık 2013, 11:05
Beylikdüzündeki otoport veya otopia gibi motoport motopia yapacaksanız içinde mutlaka ekipman satan mağaza ve motor yıkama bölümünüde eklemeyi unutmayın. Sigortacı muameleci plakacı hatta motor hurdacısı da unutulmasın

Foruma katılma sebebim zaten bu. proje tamamen hazır oldugunda sizlerle paylasıp fikirlerinizi almak

metci
27 Aralık 2013, 11:18
Bence, satış - servis işini devre dışı bırakıp akrobatik pistler ve küçük çaplı eğlencelik yarışlar + cafe-restaurant yanına arkadaşların önerdiği motosiklet ekipman satışı bence de servis-satış işinden çok çok daha karlı olacaktır. Aranızda bir de eğitmen varsa ve eğitim verebilir durumda iseniz çok güzel olur... Şimdiden başarılar...

Hayalinizi baltalamak istemem ama,
Bu forum 100.000 kişilik, arazide hoplayıp zıplamayi saymazsak kaç kişi akrobasi yapti diye bi konu açsaniz, 3 kişi ya çıkar ya çıkmaz.

Abi uygun yer vardı da biz mi zıplamadık :mrgreen:
Bu işi uygun olarak yapan yer pek olmadığından millet sağda solda zıplıyor, çukura girip kaldırıma çıkmaya çalışıyor :D
Bu söylediğin husus, işin tutmaması için değil de tutması için bir sebep bence :)

Sinan Aksu
27 Aralık 2013, 11:22
Bence, satış - servis işini devre dışı bırakıp akrobatik pistler ve küçük çaplı eğlencelik yarışlar + cafe-restaurant yanına arkadaşların önerdiği motosiklet ekipman satışı bence de servis-satış işinden çok çok daha karlı olacaktır. Aranızda bir de eğitmen varsa ve eğitim verebilir durumda iseniz çok güzel olur... Şimdiden başarılar...

Abi uygun yer vardı da biz mi zıplamadık :mrgreen:
Bu işi uygun olarak yapan yer pek olmadığından millet sağda solda zıplıyor, çukura girip kaldırıma çıkmaya çalışıyor :D
Bu söylediğin husus, işin tutmaması için değil de tutması için bir sebep bence :)

Mehmetim bu iş yatar.
Aha tekrar söylüyorum :P

uçan pırasa
27 Aralık 2013, 17:21
harika olur ancak herkesin ulaşabileceği fiyatlar orijinal ve yan sanayi parçaların olduğu 4 mevsim bir fuar görüntüsünün yanında isteyenler için motosikletlerini kendilerinin tamir edebilecekleri veya değişiklikler yapabilecekleri bölümler de olsa harika olur.

Veya serviste araç tamir edilirken vakit geçirebilecek şeyler olsa bir de ufak bir alanda (bu pek maliyetli olmaz konsol, tv olabilir mi?)

Yalnız bu kadar maliyetli bir işin ilk başlarda kendini amorti etmesi nasıl olur

ectuna
27 Aralık 2013, 18:41
Bence merkezi yerde yapmaya çalışıp, dar mekanlar düşük m2'ler yerine, biraz uzak olsun ama adam gibi yer olsun.
Biz 4 tekerli değiliz ki. Önce motora binip sonra nereye gideceğinizi düşündüğünüz olmadı mı hiç? Sadece gitmek için yolda olduğunuz???
Sırf yol olsun diye giderim hafta sonları.
Orada 3-5 tanıdık görsek yada dost edinsek mesela.
Ufak tefek servis bakımlarını kendimizin yapabileceği, garajlar olsa. Yüzümüze gözüme bulaştırdığımızda oradaki ustalardan yardım alabilsek. Bakım ve modifiye işlerini de öğrenebileceğimiz bir garaja Allah derim.
Mutlaka dolaplar olmalı kiralayabileceğimiz yada depolar. Yeri geldi mi motoru park edebileceğimiz. Lastikti şuydu buydu bırakabileceğimiz. Uzun süreli kiralayamasakta gün boyu bizde kalacak.
(uzun süreli, motorunda girebildiği depo kiralamayı mutlaka düşünün. Altı motor üstü dolap olan 2 X 3 yer yeter. Tavana kadar boş yeri de dolap yaptın mı tamam işte)
Ha bir de aman bizi keriz sanmasın kimse. Öyle derdi gücü para kazanmak olan 1 kolanın 5 tl ye satıldığı, her köşe de gözü cebimizdede olan bir yerde kimse kendini yontturmaz. İllaki para kazanacak ama bizi de kollayacak.

Ali_Sun
27 Aralık 2013, 19:09
Bence merkezi yerde yapmaya çalışıp, dar mekanlar düşük m2'ler yerine, biraz uzak olsun ama adam gibi yer olsun.
Biz 4 tekerli değiliz ki. Önce motora binip sonra nereye gideceğinizi düşündüğünüz olmadı mı hiç? Sadece gitmek için yolda olduğunuz???
Sırf yol olsun diye giderim hafta sonları.
Orada 3-5 tanıdık görsek yada dost edinsek mesela.
Ufak tefek servis bakımlarını kendimizin yapabileceği, garajlar olsa. Yüzümüze gözüme bulaştırdığımızda oradaki ustalardan yardım alabilsek. Bakım ve modifiye işlerini de öğrenebileceğimiz bir garaja Allah derim.
Mutlaka dolaplar olmalı kiralayabileceğimiz yada depolar. Yeri geldi mi motoru park edebileceğimiz. Lastikti şuydu buydu bırakabileceğimiz. Uzun süreli kiralayamasakta gün boyu bizde kalacak.
(uzun süreli, motorunda girebildiği depo kiralamayı mutlaka düşünün. Altı motor üstü dolap olan 2 X 3 yer yeter. Tavana kadar boş yeri de dolap yaptın mı tamam işte)
Ha bir de aman bizi keriz sanmasın kimse. Öyle derdi gücü para kazanmak olan 1 kolanın 5 tl ye satıldığı, her köşe de gözü cebimizdede olan bir yerde kimse kendini yontturmaz. İllaki para kazanacak ama bizi de kollayacak.

yonlendirici tespitleriniz icin tesekkurler. sizin de belirttiginiz gibi tabi ki para kazanacak fakat bunu 1-2 yılda degil cok daha uzun bir vadede isletmeyi ayakta tutarak ve isletmenin yasamasını saglayarak yapacak.

---------- Post added at 17:09 ---------- Previous post was at 17:04 ----------

Veya serviste araç tamir edilirken vakit geçirebilecek şeyler olsa bir de ufak bir alanda (bu pek maliyetli olmaz konsol, tv olabilir mi?)

Yalnız bu kadar maliyetli bir işin ilk başlarda kendini amorti etmesi nasıl olur

bu belirttikleriniz hali hazırda planlanmis durumda

loop
27 Aralık 2013, 19:39
Bu yatırımın capex'i hayatta onaylanmaz bence :queen:

rebel_punto
27 Aralık 2013, 19:50
binaların ustunde akrobatik pistlerin oldugu

Sakata gelmeyelim :queen:

AVM tarzı bişeymi bu?

Keşkeee... :salut:

Oldjack
27 Aralık 2013, 20:03
Sinema mutlaka olmalı bence :)

ERROR88
27 Aralık 2013, 20:21
Ooonaaaayliyorum

rumelian
27 Aralık 2013, 23:00
Ulasimi kolay olmali, cunku servise motorunu birakan musteri acikta kalmasin. Ya da saat basi belli bir ulasim hattina musteri servisi olmali. İnsanlarin hic isi olmasa bile atlayip gidip takilabilecegi bir yer olmali. Butce coksa tuzla orhanli daki autodrom gibi bir yer yapilabilir. İcinda fazladan cafe, servis, aksesuar magazasi vb de olur.

onuRRtas
28 Aralık 2013, 01:50
Aslında hayal ettim. Mükemmel !!

Böyle çok büyük olmasa da teker stoppie bilimum şeylerin çalışılabileceği alanlar. Çevresinde seyretme için düzenek de kurulur tabii, insanlar zevkle izlerler.

Minik kafeler. Birkaç motosiklet servisi.

Sadece motor işinden değil arkadaşın hayali.

Aslında ben her hafta gider günümü öyle bir yerde geçirmek isterim.

Pist işi zor.. Hakkaten zor. Ama belli bir alanda boş alanlarla minik aksesuar satan dükkanlar, kafeler, motosiklet bayi ve tamircileri
, minikten bi sağlık merkezi (teker falan diyoruz sakat :) ) nebileyim öyle bilimum şeyler.

Biz motorcular için müthiş ötesi olabilirdi..

Do it yourself ( kendin yap ) mantığıyla çalışabileceğimiz atölyeler, içinde kendi takımları vs si bulunan falan =))

Müthiş olurdu.

hellboys
02 Ocak 2014, 18:26
bence satış servis bulunmalı çunku burası bir motosiklet merkezi olacak ana konu motosiklet olsada amaç insanların eğlenebilceği çeşitli etkinliklerin olacağı bir yer (böyle kurguladım kafamda doğrumudur bilmem) küçük bir pistin olduğu çünkü diğer pistlere düzgün giremiyoruz insanların hafta sonu geleceği vakit geçirip eğleneceği bir yer

canerol
02 Ocak 2014, 18:57
olur çok güzel olur ama çok para gerekir...
bu parayıda iş olduktan sonra bizden çıkarırsan iş yatar...suyu çayı 2 liradan satarsan bi daha kimse gelmez :)

agrasiwe
02 Ocak 2014, 19:02
ben şahsen motosiklet ile ilgili şeylerin çok gelişmemesinden yanayım, korkum devlet ! Devlet neye çok talep olursa ona getirebildiği kadar zorluk ve vergi getiriyor.. sırf bu korkudan istemiyorum herkesin motor almasını felan... ama bi yandanda istiyorum :)

yasdal
02 Ocak 2014, 19:10
Peki sizce boyle bir yapının nerede olması gerekiyor? mesela ikitelli, kurtkoy, maslak ??

Kusura bakmayın ama her şey düşünülüp planlanıyor sürekli toplantılar yapılıyor diyorsunuz ama devasa proje için milyonlarca verip satın alınacak arsanın yerini forum ahalisine soruyorsunuz. Bahsettiğiniz işleri gayrı ciddi buldum. Akrobasi pistlerini karting alanı gibi gelen müşteriye kiralamayı düşünüyorsanız kaç cross cu arkadaş var forumda bir sorun isterseniz. Ya hayal dünyanızı dinliyoruz burada veyahut durumu iyi açıklayamadınız ve böyle bir konu ziyan oluyor.

merr
02 Ocak 2014, 19:29
İçinde pist olmazsa himse gelmez.Mutlaka ama mutlaka pist olmalı.Proje istanbulda yapılacaksa bir istanbul park daha yapmanız gerekecektir.Buda pek mümkün değil.Diyelim yapdınız, istanbul parkın 5'te 1'i büyüklüğünde oldu.İstanbul parkın 5'te 1'i fiyatına insanları pistte ağırlayabilecekmisiniz?Ağırlasanız bile bu para size ne kadar zarar ettirecek?

İçinde servis olmalı.Şehirden uzak bir servise kimse gelmek istemez.Şehre yakın olmak demek daha çok para demek.Proje için bütçe ne?

Yıllardır motosiklet satış ve servis işi yapan büyük ve büyük sayılabilecek firmalar var ve gördüğüm kadarıyla bi yerlere gitmeye niyetleri yok.Portföyleri oluşmuş ve bazıları(%50)kıt kanaat yaşıyorlar.Hal böyleyken burdan ne kadar bir pasta hedeflediniz.Yada yeni portföy oluşturmak için ne yaptınız?Yapılacak olan proje portföyü oluştururmu diye baktınız(yanılıyorsunuz)? Yeni firmalarla bu işi yapacağım diyorsanız sırf yenilikten doğan sıkıntıları nasıl aşacaksınız? Motosiklet ve motosiklet kullanımına böyle acayip bakan bir millet içinde bu işe girecek,yatırım yapacak sermayedarları nerden bulacaksınız?Görüşmeleriniz oldumu?

Bunlar sadece 10 saniye düşündüğümde aklıma gelen sorular...

Özel değilse öğrenebilirmiyim bu bir gencin tozpembe hayallerimi? Yoksa gerçekten bunu arzulayan yapabilecek sermayesi olan bir grup-şahıs-konsorsiyum mudur?

Ali_Sun
03 Ocak 2014, 11:32
Kusura bakmayın ama her şey düşünülüp planlanıyor sürekli toplantılar yapılıyor diyorsunuz ama devasa proje için milyonlarca verip satın alınacak arsanın yerini forum ahalisine soruyorsunuz. Bahsettiğiniz işleri gayrı ciddi buldum. Akrobasi pistlerini karting alanı gibi gelen müşteriye kiralamayı düşünüyorsanız kaç cross cu arkadaş var forumda bir sorun isterseniz. Ya hayal dünyanızı dinliyoruz burada veyahut durumu iyi açıklayamadınız ve böyle bir konu ziyan oluyor. Arazinin yeri belli ve 31 Aralik itibari ile tüm ruhsatları alındı. Burada lokasyon sorma sebebim sizlerin de ne düsündügünü anlamak.

Pekbipicadam
03 Ocak 2014, 12:04
Böyle bir merkez gayet güzel olur tabi ama devamlı canlı tutmak için devamlı bir aktivite ve motorcuları bir arada tutacak organizasyonlara ihtiyacınız olacaktır, yoksa yalnızca servis ve alışveriş için bir yerde bir merkez rekabet ortamını düşürür fiyatlar her dükkanda aynı olur bu sebepten kullanıcıya karı olmayacaktır. Yazıların başında okudum birde başka bir yerde okumuştum uygun fiyata tamir garajı gibi bir şey kiralanıp motorcu kendi sökme takmasını yapabilmeli yapamadığı zaman alandaki bir usta bu konuda kullanıcıya yardımcı olmalı gibi bir konsept olursa bence çok ilgi çekecektir, birde ufak bir pist olursa güzel olur tabi istanbul park gibi 120 TL lik bir rakam olmamak koşulu ile belki saat başı ücretlendirme olup motorcular birleşerek bu saat dilimini ortaklaşa kullana bilir.

Unutmayın ki biz bir yere gitmek için sürmüyoruz, sürmek için bir yerlere gidiyoruz bu sebepten umarım çok şehir içinde değildir : ))

Ali_Sun
03 Ocak 2014, 12:31
Böyle bir merkez gayet güzel olur tabi ama devamlı canlı tutmak için devamlı bir aktivite ve motorcuları bir arada tutacak organizasyonlara ihtiyacınız olacaktır . Yazıların başında okudum birde başka bir yerde okumuştum uygun fiyata tamir garajı gibi bir şey kiralanıp motorcu kendi sökme takmasını yapabilmeli yapamadığı zaman alandaki bir usta bu konuda kullanıcıya yardımcı olmalı gibi bir konsept olursa bence çok ilgi çekecektir, birde ufak bir pist olursa güzel olur tabi istanbul park gibi 120 TL lik bir rakam olmamak koşulu ile belki saat başı ücretlendirme olup motorcular birleşerek bu saat dilimini ortaklaşa kullana bilir.

Unutmayın ki biz bir yere gitmek için sürmüyoruz, sürmek için bir yerlere gidiyoruz bu sebepten umarım çok şehir içinde değildir : ))

Bu forumdan en buyuk kazanımımız bu "atölyeler" oldu diyebiliriz. Burada bu konuya deginen arkadasa sizin vesilenizle tesekkur ederim