PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Durumuma göre; Tvs Apache Rtr 150 mi Honda Cbr 125 r mı ?

serkanabbas
25 Aralık 2013, 22:54
Merhaba arkadaşlar forumu bayadır inceliyorum fakat üyeliğimi yeni açtım,
Öncelikle iyi akşamlar sormak istediğim soru şu ki,
Motora yeni başlicam 18 yasındayım ilk önce ehliyetimi aldıkdan sonra motoruma karar verip ekipmanlarımı tamamlayıp motor hayatıma başlamak istiyorum allahın izniyle.
Size danısmak istediğim bir konu var,aslında bayadır aklımda Honda Cbr 125 R almak vardı kararımıda vermıştim,fakat bir çok arastırma yaptıgımda ve gözlemlerimde Cbr 125 r altıma küçük kalıcakmıs gıbıme gelıyor 1,85 boy 75 kilo,ama acıkca soylım biraz daha şekil dursun sağa sola gittiğimde dıkkat ceksın dıye tercıhımı boyle yapmıstım halada boyle ıstıyorum acıkcası,ama daha sonra saglıklı dusundugumde bana bıraz daha kalıplı bi motor lazım boyumdan dolayı.Ybr,Cbf gibi diğer modellerden daha kaslı durdugundan Tvs Apache Rtr 150 yi alternatıf olarak dusundum özellikle sarı rengını çünki kurye ye benzemek te ıstemıyorum.Ve istediğim zamanda artçı alarak yolda gıtmek ıstıyorum.

Özetlersem:
Ölçülerime göre honda cbr 125 r sızce abartı dururmu ve artcıyla sıkıntı yasarmıyım ?
Alternatıf olarak gt250 ve yzf r125 öneriliyor fakat o kadar bütcem yok,yani ya honda yada apache,
Hayırlı aksamlar şimdiden motosiklet.net e ve üyelerine teşekkür ederim.

Tsubasa
25 Aralık 2013, 23:01
valla yeşil siyah yeni kasa bi apache hepsinden yakışıklı =)
tam parasının hakkını verir. basarsın gider. az yakar canta takarsın yakışır.
lastiğini değiştirirsin viraja girer
egzoz takarsın uzun yola gider.
ikinci el alacagına honda monda. gidip sıfır apache al yeni kasadan. yeşil siyah da oldu mu tadından yenmez

serkanabbas
25 Aralık 2013, 23:15
valla yeşil siyah yeni kasa bi apache hepsinden yakışıklı =)
tam parasının hakkını verir. basarsın gider. az yakar canta takarsın yakışır.
lastiğini değiştirirsin viraja girer
egzoz takarsın uzun yola gider.
ikinci el alacagına honda monda. gidip sıfır apache al yeni kasadan. yeşil siyah da oldu mu tadından yenmez

Vallahi kaptan benimde aklımdan o gecmıyo degıl :) Sarı renkli yeni modelinden alıp gerekırse egzozu degıstırıp bıraz daha spor görünüm elde etmek olabılır,
Ama bir yanımda superspor cbr 125 r gecmıyo degıl kararsız kaldım :(

Ahmet Abi
25 Aralık 2013, 23:25
Cbf150 .

ERROR88
25 Aralık 2013, 23:55
cbr baskadır surmek lazım apache de candır ben olsam acaba ne alırdım

lickup
26 Aralık 2013, 00:05
Apache'nin tip bakımından Cbr'dan aşağı kalır yanı yok bence

ahmetk.
26 Aralık 2013, 00:22
Apache'yle cbr'ı karşılaştırmak bile mantıksız.Bir apacheyi sürün gelin sonrasında hemen cbrı sürün farkı zaten anlayacaksınız...

serkanabbas
26 Aralık 2013, 00:27
Kaptan tesekkurler,ama amacim karsilastirmak degil fiziksel durumum ve diger durumlar neticesinde hangisini cbr i tercih etmem ne kadar dogru olur onda kararsizim.tesekkurler

inci1903
26 Aralık 2013, 00:32
186 boy 70kg'ım.Yakın arkadaşımın cbr sini çok kez kullandım hiçde absürt durmuyor altımda gayet uygun

Tsubasa
26 Aralık 2013, 00:44
Apache'yle cbr'ı karşılaştırmak bile mantıksız.Bir apacheyi sürün gelin sonrasında hemen cbrı sürün farkı zaten anlayacaksınız...

ikisinide sürdüm kardeş ne fark varmış bu kadar mantıksız olan bi anlat da bilelim bakalım

serkanabbas
26 Aralık 2013, 00:45
Inci1903 tesekkurler hocam,peki artci ile kullandinizmi hic cbr 125 r

inci1903
26 Aralık 2013, 01:07
Inci1903 tesekkurler hocam,peki artci ile kullandinizmi hic cbr 125 r

Evet,artçı ile kullanırken de artçıyken de bi sıkıntı yaşamadım.

serkanabbas
26 Aralık 2013, 01:12
Evet,artçı ile kullanırken de artçıyken de bi sıkıntı yaşamadım.

Sagolasin hocam en kisa zamanda motoru 2 motoru gormeye gidicem ve uzerine oturup imkan olursa fotograflarini buraya koyucam birde oyle bakalim,ama tvs apache de aklima yatmiyoe degil ozellikle yeni model sarisi.

ERROR88
26 Aralık 2013, 01:24
apache yı en cok bılen bırısı olarak anlatayım kullanım omrum 2006 model 40000 km 2011 model 13000 km
cbr 125henuz 3000 km

cıbırın artıları
yoltutus vıraj kabılıyetı sonhız +15 km ruzgar almaması frenleme denge parcası uygun tvs kadar hatta bı kac parcası daha uygun

tvs nın artıları
tork trafıktekı ataklık hoplayıp zıplama kıvraklık ıkı kısı cbr dan iyidır

kalıte olarak cok bı fark yok dıyebılırım 10 uzerınden honda 9 ıse tvs 7 dır

ıkı motorunda eksı yonlerı

cbr kalkıs zayıf beygıre gore cok devır verırsen herseyı yapıyor ama lastıkler degısmesı lazım

tvs tıtresım suspansıyon baya sertmıs selesıde ve arka koltuk ozelıkle ınce lastık yuzunden yol tutusu cok fark edıyor cbr a gore

sonuc olarak cbr ıle km lerce gıdebılırsın cok rahat bı motor ama her gezıde bırın apachesını calıp ıkı teker yaparım o zevk baska

yiqit
26 Aralık 2013, 01:33
Apache cbr'dan daha mı kalıplıymış ?

babaAkar
26 Aralık 2013, 02:01
Bence alacağın ekipman alacağın motosikletten kat be kat önemli..
sıfır yada 2. el tvs al kullanmadım ama çevremde 1 arkadaşımda var yeşil siyahı çocuk memnun herhangi bi şikayetinden bahsetmedi..
tvs al hem cbr dan daha ucuz iki motor arasındaki farkı fazladan ekipmana ver ekipmanların en marka en korumalı olanlardan olsun eksiksiz tepeden tırnağa giyin...
cbr alırsan ekipmana pek para kalmaz bunu sana asla önermem..
bence en az 2000 tl lik ekipman almalısın zaten ortalama bi kask bi mont 1000 lirayı geçiyor..
ha dersenki benim kafadan 10000 liram var cbr ada ekipmanada fazlasıyla yeter ona bişey demem..
ikiside güzel motor yukarda arkadaşın dediği gibi cbr 10 üzerinden 9 ise apache 7 dir ..
son olarak şunu söyleyim apache al sarı siyah güzel seçim :)

Tsubasa
26 Aralık 2013, 02:12
arkadaş yukarıda söylemiş zaten
kalkarken ışıklarda istemdışı teker yapıyor ya apache o an ı cok seviyorum ya =)

zerzura
26 Aralık 2013, 10:06
Objektif karşılaştırma için Erol'u dinle ;)

serkanabbas
26 Aralık 2013, 11:15
Error,babaakar,tsubasa diger abilerim cok tesekkur ederim,
Benim suan sahio oldugum en buyuk soru isareti cbr in uzerinde buyuk kalmak ekipman icin 1.500 civarinda para ayiracagim tam ekipmanla cbr in bende emanet durmasini istemiyorum diger yandanda biraz kasli bi motor dusundum o yuzden apache yi buldum en uygun ama acikcasi gonlum cbr da :/

Felis Leo
26 Aralık 2013, 11:45
Apache cbf ve ybr den iyi olabilir ama cbr den iyi değil, ayrıca benim apache hiç teker meker yapmıyor ışıklarda kalkarken istemsiz olarak , belki istersem de yaparmı bilmem.

ahmetk.
26 Aralık 2013, 15:51
"İkisinide sürdüm kardeş ne fark varmış bu kadar mantıksız olan bi anlat da bilelim bakalım" diyorsan ben sana başka birşey demiyorum.Yine apache,cbr,cbf,ybr kavgası başlar ben kaçar size iyi günler...

Ramazan Can
26 Aralık 2013, 15:59
motoru kullanacak olan sensin..2 sinide kullanıp kararını öyle vereceksin..

Murat 48/30
26 Aralık 2013, 16:26
Yeni kasa Tvs bilmem ama eski kasa yine ufak duracaktır, en azından cbf 150 den daha fazla saplanmış gibi görünür.Ama Cbf de çok yakışıklı yapıya sahip değil.

kuroscu
28 Aralık 2013, 00:23
ben almadan önce honda bayisine gidip cbr125 e baktık kızımla ona baya yüksek ve kalıplı geldi sonrada tvs apaciye gidip baktık kızıma göre ufak geldi baba honda daha büyük duruyor hondayı alalım buna binmem dedi benim için ikiside aynı aslında yalnız artı olarak cbr lastikleri geniş yol tutuşu daha iyi olması ondan olabilir enjeksiyon ve su sogutması bide servis tvs servis sıkıntılı yada çinden dönme servisler

kemboo
28 Aralık 2013, 00:38
184 cm boyum boyum var. evet apache benim ybr mi geçiyor yalan yok dahada kalıplı bende bazen bakınca söyle bir iç geçiriyorum :) ama ybr mi çok seviyorum o ayrı mevzu :queen: ama titremesi var diyorlar ben hiç sürmedim de ne kadar etkiler bilmiyorum. ama cbr ile kıyaslama ikisi çok farklı ayrıca cbr 125 250 lik olanla aynı kasada baya ağır ve büyük 125 lik bir motora göre bence