PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cbf 150 vs Yamaha ybr 125 esd ?

duryolcu120
25 Aralık 2013, 22:28
Selamlar iyi aksamlar arkadaslar motora baslangic icin (scooterdan vitesliye gecis icin ) uzun suredir motor arastiriyordum bazi motorlari eledim kendi tarzim ve istegim acisindan en sonunda 2 motor arasinda karar kildim honda cbf 150 ve Yamaha ybr 125 esd motorlar arasindaki ozellik farki pek yok hemen hemen ayni motorlar bi tanesini almaya kalksam otekinde aklim kaliyor sizce hangisinde karar kilmaliyim sizden cevap bekliyorum uzun yol pek gitmem yapacagm en uzun yol 50 kmyi gecmez motoruma bakarim motoru zorlayan yuksek devirlere pek cikmam ama ara sira yapmayacagimdanda degil arkadasmn ybrsine bindim cok hosuma gitti sizden cevap bekliyorum simdiden tesekkur ederim..hersey gonlunuzce olsun tekeriniz duz bassin :)

Ahmet Abi
25 Aralık 2013, 22:36
Ybr: yağ yakmaz, 1lt ile 35km gider sorun çıkarmaz.
Cbf: Yağ yakar, 1lt ile 30km gider sorun çıkarmaz.

İkiside pişman etmez.

Arda_Karaca
25 Aralık 2013, 22:39
Bu soruyu ilk soran sizsiniz tebrikler. :rendeer:

aranel
25 Aralık 2013, 22:41
Hala soruluyor mu bu sorular ya ?

mbuyuk
25 Aralık 2013, 23:00
Ybr: yağ yakmaz, 1lt ile 35km gider sorun çıkarmaz.
Cbf: Yağ yakar, 1lt ile 30km gider sorun çıkarmaz.

İkiside pişman etmez.
eee bizim cbf yağ yakmıyor hiç :bounce: napces şinci :wiinkk:

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:55 ----------

Selamlar iyi aksamlar arkadaslar motora baslangic icin (scooterdan vitesliye gecis icin ) uzun suredir motor arastiriyordum bazi motorlari eledim kendi tarzim ve istegim acisindan en sonunda 2 motor arasinda karar kildim honda cbf 150 ve Yamaha ybr 125 esd motorlar arasindaki ozellik farki pek yok hemen hemen ayni motorlar bi tanesini almaya kalksam otekinde aklim kaliyor sizce hangisinde karar kilmaliyim sizden cevap bekliyorum uzun yol pek gitmem yapacagm en uzun yol 50 kmyi gecmez motoruma bakarim motoru zorlayan yuksek devirlere pek cikmam ama ara sira yapmayacagimdanda degil arkadasmn ybrsine bindim cok hosuma gitti sizden cevap bekliyorum simdiden tesekkur ederim..hersey gonlunuzce olsun tekeriniz duz bassin :)
ikisinide kullan,
hangisininin üzerinde rahat ve huzurluysan onu al,
bu mevzuyu yıllardır konuşulur sonuç bulunamaz,
şimdiye kadar ulaşılan en yakın sonuç horaz dövüşüdür,
benim ybr senin cbf'yi döver :queen:

blueway2
25 Aralık 2013, 23:29
Cbf150'yi gözün kapalı alabilirsin emin ol ybr içinde aklında kalmayacaktır ybr hoşuna gittiyse cbf'e bayılırsın.ikisinide kullandım hayatta değişmem cbf'imi.

PEHLİVAN94
25 Aralık 2013, 23:33
Bi arastirsan da gorsen kac bin tane ayni konu acilmis bu siteye.

duryolcu120
25 Aralık 2013, 23:46
arkadaslar kusura bakmayin ama baskalarinin konularndan ogrenerek yanilacagimi dusundum adam yaziyoki ikisi arasinda kaldim uzun yol yapicam o zaman uzun yolda iyi olan motoru soyluyolar tabikide.. ben kendi kullanm sekillerimi yazarak ona gore cevaplar almak istedm

Tİme_shİft42
26 Aralık 2013, 00:17
Yeni kasa tvs

onurordek
26 Aralık 2013, 00:27
Cıbıf candır.

blueway2
26 Aralık 2013, 10:32
Kışın aldığında nakitte indirim taksitte ise vade farksız alma imkanın olur yazın sezonda pek esnek olmuyorlar.

Felis Leo
26 Aralık 2013, 10:52
Aynı paralara daha güzel motorlar geliyor bence acele etme, cbf ve ybr sallasan denk geliyor artık piyasa bunlardan bıktı hep aynı hep aynı motor , 2014 de örneğin bajaj pulsar geliyor ikisindende iyi diyorlar acele etme, sıfır alınca yazında peşin fiyatına taksit yapıyorlar aslında bence 200 veya 250 lik ile başlasan daha iyi olur, çünkü 125-150cc ile uzun yolda gitmek tehlikeli oluyor son hızları düz yolda 100-110 ancak kamyonları bile geçemiyorsun , 200-250cc ile ancak gerekli hıza ulaşılıyor 12-130-140 falan bence 125-150 işini geç dost tavsiyesi ben aynı dertten muzdaripim, kaldıki benim apaçi, ybr ve cbf yi her halükarda tokatlar hız bakımından.

duryolcu120
26 Aralık 2013, 12:31
sizce 250 cc de hangi motorlari tercih etmeliyim ?

Blackeagletr
26 Aralık 2013, 13:04
https://www.google.com.tr/search?q=ybr+mi+cbf+mi+motosiklet.net&oq=ybr+mi+cbf+mi+motosiklet.net&aqs=chrome..69i57.6853j0j4&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8#es_sm=93&espv=210&q=site:motosiklet.net+ybr+mi+cbf+mi+

Linwelin
26 Aralık 2013, 13:26
sizce 250 cc de hangi motorlari tercih etmeliyim ?

250cc icinde 232tane baslik acildi, arastirma yap sen once. Cbf, ybr diye girdin 250cc soruyosun simdi de..

Re!S*33
26 Aralık 2013, 20:10
ben cbf yi görüntüsünü sevmediğim için almadım. 2 side iyi motorlar. ben ybr kullanıyorum gayet memnunum 25.000 km geldi hala tık yok maaşallah.

dekmanci
26 Aralık 2013, 22:08
HOCAM
ONCELİKLe sunu belirteyim isyerimde bu iki motordanda var ben ticari olarak kullaniyorum

iki motorda duzgun kullanirsan kolay kolay sorun acmaz ybr cbf e gore biraz daha fiziki olarak kucuk hatlara sahip ve pratik kullanimi var
cbf ise biraz daha ybr ye gore iri ve cusseli ama cbf yakit olara biraz daha cok fazla olmamak kaydi ile az yakiyo tabi kullanici faktoru yakitta cok onemli nerede hangi devirde gidecegini iyi bilmelisin zamanla buna alisip otomatik olarak farkinda olmadan yapmaya baslarsin

cbf ybr ye gore iki kisi daha rahat oturuyor cbf 150 lik oldugu icin ybr biraz daha iyi rampalarda felan daha iyi performans alirisn ikisininde son hizi assagi yukari ayni zaten ucacak halin yok sehir ici icin ikiside ideal
ybr fazla grenaji olmadigi icin motoru dusurur isen daha az hasara ugruyor
ybr nin direksiyon donus acisi cbf e core biraz daha iyi
cbf yan ayagi biraz daha acip kapatmak motor ustunde iken daha zor motoru diger tarafa hafif egmek gerekiyor

benim gozlemlerim bunlar fakat hangisi alacaksan al ilk isin LASTİKLERİ DEYİSTİR cunku ikisinide lastigi cok kotu frenlemedr ve virajlarda zaten memleketin asvalti iyi deyil kaymalara yol aciyor
ayrica ikisinede alir almaz koruma demiri takmayi unutma ufak tefek yatmalarda motorlarin fazla zarar girmez
kazasiz belasiz surusler dilerim