PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pille Çalışan Uzaktan Kumandalı Motor Alarmı:) buyrun Videosu:)

Sayfa : [1] 2 3

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 16:36
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım.Bilgileri edinip köşeye çekilmek olmaz diye düşündüm bu yüzden kendi çapımda bir video hazırladım ve aynı dertten muzdarip arkadaşlara faydası olabileceğini düşündüm:)
Disk kilidi araba ve motor alarmları araştırmalarım sonucu pek işe yaramadığı motora zarar verdiği ve aküyü bitirdiğini öğrendim.Menemen de motoru 6 kişi kaldırıp götürüyor:) disk kilidi olsa ne fark eder:) diğer alarmlarda ise durum aküye giden kabloları kesip çalıyorlarmış.Bu yüzden titreşime duyarlı bir alarma ihtiyaç duydum.Kilidi kestiler diyelim motoru kaldırdıkları anda alarm ötecek aküyle bağlantısı bulunmayacak ve görünen bir yerde olmayacak(sele altı),uzaktan kumandası da oldumu tam süper:) böyle bir alarmı sonunda buldum ve 30 lira gibi bir rakama aldım.Bu rakamı gezdiğim motorcularda sadece alarmın montajı için istemişlerdi.Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum çok memnunum.Motorum bahçede,ara sıra alarmı çalıyor hemen bakıyorum apartmanın çocukları motoru elliyor:) ses düzeyide oldukça caydırıcı.Fakat pil konusunda biraz pimpirikliyim satıcı 5 6 ay rahat gider dedi ama ben 3 ayda 1 değiştircem(hırsızların geldiği gün pilin bitmiş olması geliyor aklıma arada:) titreşimi algıladığı anda siren ötmeye başlıyor buyrun videosu
lPyOFyRrV2A

Sinan Aksu
25 Aralık 2013, 16:37
Yanlış video yüklediniz herhalde.

Murat 48/30
25 Aralık 2013, 16:58
Böyle bir aleti nereden edinebiliriz? hassasiyet ayarı yapılır mı ? Kumanda menzili nedir? :)

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 17:05
Böyle bir aleti nereden edinebiliriz? hassasiyet ayarı yapılır mı ? Kumanda menzili nedir? :)
Sanal pazardan aldım,hassasiyet ayarı malesef yok.Kumanda da yaklaşık 15 metre menzili ev içinden.Eğer 2. ve 3. katlarda oturuyorsanız balkona çıkmanız gerekebilir:)

lickup
25 Aralık 2013, 17:18
İyide fazla duyarlı değil mi titreşime? En ufak rüzgarda ötmeye başlar ne huzur bırakır ne rahat? Hoşgeldin bu arada :)

MrMaydec
25 Aralık 2013, 17:22
İyide fazla duyarlı değil mi titreşime? En ufak rüzgarda ötmeye başlar ne huzur bırakır ne rahat? Hoşgeldin bu arada :)

Ben bunu disk kilidinde yaşadım rüzgarda hiç susmuyordu ama bu etkilemez rüzgar motoru nasıl sallasin :)

sevilesiadam
25 Aralık 2013, 17:23
Hocam kedi falan çıkarsa motosiklete durmadan öter. Hassasiyet ayarı olsa iyi olabilirdi.

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 17:33
Arkadaşlar sele üstündeki hassasiyetine aldanmayın sele altına girince motora dokununca bişey olmuyor:) ancak hafif derece vurmalarda ötüyor:) motorun üzerine atlarsa kedi evet ötebilir ama genelde apartmanın çocukları yüzünden ötüyor benimki:)

Murat 48/30
25 Aralık 2013, 17:38
Link Rica edebilir miyiz? site kurallarına aykırı değil ise :)

Sinan Aksu
25 Aralık 2013, 17:40
Link Rica edebilir miyiz? site kurallarına aykırı değil ise :)

Şöyle birşey.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/motorsiklet-alarmi-montaj-gerektirmeyen-alarm-76053424

http://www.sanalpazar.com/Motorsiklet-Alarmi-120-Desibel-Ses-Montaj-Gerektirmez__isp7963001

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 17:51
hoşbuldum bu arada:) evet hassasiyet ayarı olsa gerçekten çok iyi olurdu fakat benim için titreşimi algılama derecesi iyi.6 kişi motoru pek sarsmadan da bahçeden çıkarabilir:) bu yüzden içlerininden birinin motora uyguladığı hafif zorlama alarmı devreye sokabilir.Mesela duyarlılığı az olsa ve çalacak kişiler (allah korusun) nazik olurlarsa alarm hiç ötmeyebilir:cherry:

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Arkadaşlar ben burdan aldım benzer ürün başka sitelerde de satılabiliyor fakat bu satıcıyı dürüst buldum açıkçası
http://www.sanalpazar.com/Bisikletmotorsiklet-Alarmi-Kablosuz-Ve-Kumandali__isp6050947

scooboy
25 Aralık 2013, 18:56
Aynını kullandım. Hevesinizi kırmak istemem ama ilk soğukta piller geberdi bi daha da çalışmadı.

Arda_Karaca
25 Aralık 2013, 20:22
30 lira fazla olmuş biraz.

http://dx.com/p/vibration-activated-wireless-anti-theft-security-alarm-w-remote-controller-120db-loud-139053

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 21:24
Aynını kullandım. Hevesinizi kırmak istemem ama ilk soğukta piller geberdi bi daha da çalışmadı.

Pil bitince çalışmadımı tam anlamadım?

scooboy
25 Aralık 2013, 21:40
Pil bitince çalışmadımı tam anlamadım?

Evet kardeş burda bi soğuk yaptı eksi derecelerde. Motorun yanına indim mıy mıy mıy ötüyor.
o zamana kadar süper bi aletti benim için. Eve çıkardım pili değiştim. Bi daha çalışmadı. :(

SUKRU-35
25 Aralık 2013, 22:12
Evet kardeş burda bi soğuk yaptı eksi derecelerde. Motorun yanına indim mıy mıy mıy ötüyor.
o zamana kadar süper bi aletti benim için. Eve çıkardım pili değiştim. Bi daha çalışmadı. :(
Doğrudur fakat İzmir'de pek eksi dereceler olmadığı için şimdilik bi sıkıntı çıkarmadı benimki.Bozulsa da gene bi tane daha alırım çünkü motorun çalınma olasılığı çok yüksek,arka bahçede.Grup halinde çete bozması kansızlar var kilidi kesip kaldırıp götürüyolar.Yanıbaşımda kurusıkıyla uyuyorum:))

acemi60
31 Aralık 2013, 15:28
İki saat önce teslim aldım. Paketten çıkınca dandik bir şey görüntüsü veriyor. Motora kurdum. Ses şiddeti iyi. Lüzumsuz devreye girmiyor. Pakette gelen pil dandik marka kaliteli bir pil ile değiştirmek şart. Aküden yememesi iyi. İzlenimlerimi yazarım. Fazla bir şey beklememek lazım.

erincengin
31 Aralık 2013, 16:02
Ben bunu disk kilidinde yaşadım rüzgarda hiç susmuyordu ama bu etkilemez rüzgar motoru nasıl sallasin :)

Rüzgar motoru öyle bir sallar ki, bendeki 176 kiloluk bmw f650 yi tamamen yere yatırmıştı bir aksam rüzgarda.. Ertesi gün güvenlik kamerasından izletmişlerdi.. Yani oluyor öyle şiddetli rüzgarda..

raven71
31 Aralık 2013, 16:52
pil enerji seviyesi göstergesi var mı? pilin zayıfladığını ya da bittiğini nasıl anlayacaksınız? ayrıca piller soğukta zayıflar.

35emre35
31 Aralık 2013, 18:04
http://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Motorbike-Scooter-Security-Alarm-9V-Remote/1074042023.html

SUKRU-35
08 Ocak 2014, 22:38
Benim aldığımda satıcı sağolsun toshiba pil koymuş pakete bide yarım kilo fındık(trabzonlu satıcı:) Pilinin ne kadar gittiğini bende çok merak ediyorum fakat fazla pil yemeyen bir alete benziyor satıcıda 5 ay gider dedi pili ama takipteyim ne zaman biterse sizinle paylaşıcam:)

oknglr
08 Ocak 2014, 23:35
Benim aldığımda satıcı sağolsun toshiba pil koymuş pakete bide yarım kilo fındık(trabzonlu satıcı:) Pilinin ne kadar gittiğini bende çok merak ediyorum fakat fazla pil yemeyen bir alete benziyor satıcıda 5 ay gider dedi pili ama takipteyim ne zaman biterse sizinle paylaşıcam:)

hangi satıcı o bizde ondan alalım böyle samimi bi satıcıdan alışveriş yapılır :D

Palakadir
09 Ocak 2014, 00:04
Paylaşım için teşekkürler gayet makul ve hızlı bir çözüm bulmuşsunuz .

tgi
09 Ocak 2014, 00:12
http://www.geekbuying.com/item/Wireless-Vibration-Alarm-Remote-Control-Alarm-for-Car---Motorcycle-Bike---Door-306944.html

6.5 dolar kargo ücretsiz.

Mamba09
09 Ocak 2014, 09:54
Arkadaşlar ürün hakkında bilgi verebilir misiniz?
Selenin altına koyduğumda bir hareket esnasında çalıyor, hareket bitince duruyor dimi?

SUKRU-35
10 Ocak 2014, 00:55
hangi satıcı o bizde ondan alalım böyle samimi bi satıcıdan alışveriş yapılır :D

Sanalpazardan almıştım biraz araştırma yaparsanız bulabilirsiniz trabzondan satıcı:) yurt dışı sitelerde 8 dolar 10 dolar civarı evet ama güvenilirmi emin olamadığım için yurdum insanından almayı tercih ettim:) İzmir'de de satan varmış ordan da bir tane alıcam kenarda dursun

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Arkadaşlar ürün hakkında bilgi verebilir misiniz?
Selenin altına koyduğumda bir hareket esnasında çalıyor, hareket bitince duruyor dimi?

Hareket esnasında değil hareketi algıladığı anda çalıyor(videoda olduğu gibi bir kere sert dokun yeter:) kumandadan kapatmazsan 15 saniye kadar çalıyor.Susunca gene titreşim algılarsa bi 15 saniye daha çalıyor:) sürekli çalmaması benim için avantaj çünkü kumandayı yanıma alıyorum ben yokken bi kedi yada motoru kurcalayan apartmanın küçük meraklıları alarmı devreye sokuyor.

TutkuluAcemi
10 Ocak 2014, 01:50
Kardeşim motorun hayırlı olsun heyecanın belli oluyor aramıza hoş geldin.Bu alarmı motorun selesine koyunca bantla yapıştırmak gerekebilir sağa sola vurmasın alet. Mantıklı gibi geldi ama Düzcede sabah don var buz kesiyor sonra öğlen güneş açıp ısınıyor akşam ise yine soğuk nasıl bir havadır çözemedim. Akü falan öldü gittim şarj aleti aldım. Bir de alarmı titreşimden sonra eğer durdurmazsak pili bitene kadar ötüyor mu? Kedi falan gelse ki son zamanlarda beslediğimden sürekli geliyorlar sele komple pati izi gece uyanamazsam bizim komşular ertesi gün beni vurmasın sonra.

SUKRU-35
13 Ocak 2014, 23:32
Kardeşim motorun hayırlı olsun heyecanın belli oluyor aramıza hoş geldin.Bu alarmı motorun selesine koyunca bantla yapıştırmak gerekebilir sağa sola vurmasın alet. Mantıklı gibi geldi ama Düzcede sabah don var buz kesiyor sonra öğlen güneş açıp ısınıyor akşam ise yine soğuk nasıl bir havadır çözemedim. Akü falan öldü gittim şarj aleti aldım. Bir de alarmı titreşimden sonra eğer durdurmazsak pili bitene kadar ötüyor mu? Kedi falan gelse ki son zamanlarda beslediğimden sürekli geliyorlar sele komple pati izi gece uyanamazsam bizim komşular ertesi gün beni vurmasın sonra.
Öncelikle hoşbuldum.Sorularınıza gelcek olursak sabitlemek tabi ki tercih edilebilir ben sabitlemiyorum o ayrı:) 15 saniye çalıp susar alarm darbeden sonra.Bende ilk aldığım sıralar kedilerden dolayı arada ötüyodu bu aralar kediler akıllanmış sanırım gece alarm ötmüyo:))

kemboo
14 Ocak 2014, 00:02
Geçte olsa hoşgeldin kardeşim. Ben çok beğendim çok makul ve mantıklı bir yol. Kilide destek olarak kullanmak çok mantıklı bence. En azından çevredekiler motorun alarmı olduğunu bilir. Bende alacağım bir tane.

SUKRU-35
15 Ocak 2014, 00:49
Geçte olsa hoşgeldin kardeşim. Ben çok beğendim çok makul ve mantıklı bir yol. Kilide destek olarak kullanmak çok mantıklı bence. En azından çevredekiler motorun alarmı olduğunu bilir. Bende alacağım bir tane.
Hoşbuldum kardeşim:) bornovada da satılıyomuş sanırım bu alarmdan yerini tam öğrenirsem beraber gideriz almaya

ERROR88
15 Ocak 2014, 01:28
adam depoya anahtarla vurdu yaa

iptaluyelik02
15 Ocak 2014, 13:19

yarım kilo fındık ve ekstra toshiba pili her müşteriye gönderecekse alınır :)
Çinde bile 12,67 $
http://www.aliexpress.com/item/FreeShipping-Home-Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Motorcycle-Bike-Door-Window-Detector-Burglar-Alarm-with-9V/1352953510.html
Yalnız bu Trabzonlu kardeş,kendisi yapıyor olmasın alarmı ? :sunny:

şaka bir yana,iyi yada kötü her türlü güvenlik önleminin varlığı hırsızı rahatsız eder.

dental_land
15 Ocak 2014, 19:07
3 tane sipariş verdim , ihtiyacım olan bir şeydi işime yarayacaktır.

Hırsıza kapı dayanmaz ama önemli olan caydırıcılık .

Motoru parkedip bir mekanda otururken sürekli göz ucuyla çoluk çocuk kurcalıyor mu diye izleme derdinden kurtulucam .

Teşekkür ederim .

MotojeN
15 Ocak 2014, 19:44
Mesafe nedir yani uzktan kapatabiliyormusun? yoksa dibinden mi algılıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

15 metre demişsin gördüm :D

EKONOMİ
15 Ocak 2014, 19:55

toshiba 12v pili 0.85 tl ye alıyordum
ama iyi pildir

EKONOMİ
16 Ocak 2014, 12:41
alarm bende 6.10 dolar geeeeellll
kargo bedava geellllllllllllll

www.ebay.com/itm/Security-Wireless-Remote-Control-Vibration-Door-Window-Detector-Burglar-Alarm-/140954056460?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20d184370c

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Mesafe nedir yani uzktan kapatabiliyormusun? yoksa dibinden mi algılıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

15 metre demişsin gördüm :D

nette aciklamada 20 metre diyor

SUKRU-35
21 Ocak 2014, 01:24
Araya duvar girince sanırım menzilide azalıyor:) tam motorla cam arasında(zemin kat) 10 metre var.Odanın sonuna kadar deniyorum sorun yok ama odanın kapı eşiğine gelince çalışmıyor.20 metre diye okuyup alacak olan arkadaşların dikkatine:) Zemin katta oturuyorsanız en yakın odadan 2 ve üstü katlarda balkondan kumanda kontrolünü sağlayabilirsiniz

ugur sengul
21 Ocak 2014, 19:12
Super ya 15 saniye sonra susmasi guzelmis gece uyanip kapatmak zorunda degiliz. Hemen siparis veriyorum vallaha cok saol kardesim arkadaslarimada tavsiye ediyorum.

ugur sengul
21 Ocak 2014, 21:21
http://www.geekbuying.com/item/Wireless-Vibration-Alarm-Remote-Control-Alarm-for-Car---Motorcycle-Bike---Door-306944.html

6.5 dolar kargo ücretsiz.

Arkadaslar bu sitedekide aynisi daha ucuz ustelik kargo ucretsiz ancak sormak istedigim anlayan varsa adresemi teslim ediyorlar yoksa gumrukten felanmi aliyorsun?

ugur sengul
22 Ocak 2014, 19:28
Siteden gunruge geliyormus gumrukyende kargoya veriyotlar 45 50 lira tutuyor oyuzden trabzonli abimizde alma karari aldim dun ve aldim bugun kargoya vermis yarin elimde olacak sukru kardesime cok selam ve tesekkurlerini iletti banada findik ve toshiba pil gonderiyor :) yarin ilk deneyimlerimi kurup sizler ile paylasacagim :)

SUKRU-35
22 Ocak 2014, 21:17
Siteden gunruge geliyormus gumrukyende kargoya veriyotlar 45 50 lira tutuyor oyuzden trabzonli abimizde alma karari aldim dun ve aldim bugun kargoya vermis yarin elimde olacak sukru kardesime cok selam ve tesekkurlerini iletti banada findik ve toshiba pil gonderiyor :) yarin ilk deneyimlerimi kurup sizler ile paylasacagim :)

Umarım işinizi görür şimdiden hayırlısı olsun:)

ugur sengul
23 Ocak 2014, 18:22
Kargo bugun gelmedigi icin siLe tecrubelerimi paylasamiyorum muhtemelen yarin gelecek ozaman yinr yazacagim. Saygilar.

gursus
23 Ocak 2014, 18:46
bende geçen yıl almıştım izmirde bornovadan ankara caddesine çıkmadan (tıp fakültesinin karşısında ki shell i geçtikten sonra) hemen sağda bir motorcu var motorax dı sanırım bir tabelası vardı hala duruyorsa ben ordan almıştım 20tl idi sanırım

kemboo
23 Ocak 2014, 19:05
bende geçen yıl almıştım izmirde bornovadan ankara caddesine çıkmadan (tıp fakültesinin karşısında ki shell i geçtikten sonra) hemen sağda bir motorcu var motorax dı sanırım bir tabelası vardı hala duruyorsa ben ordan almıştım 20tl idi sanırım

Bende aldım ordan bir tane geçen gün. Kullanışlı en azından motoru alsancakta falan bir yere bıraksan dokunamazlar kalabalığın içinde :) aslında çelik kapı alarmıymış kapının arkasına mıknatısı ile tutturulup caydırma amaçlı kullanılıyormuş.

gursus
23 Ocak 2014, 19:13
haha çelik kapı alarmımıymış :D benim gönlümde hala bir motosiklet alarmı :)

kemboo
23 Ocak 2014, 19:31
gursus kardeşim sen motorun bagajına mı bırakıyorsun

SUKRU-35
23 Ocak 2014, 19:35
Bence de motor alarmı olarak üretilmesi gereken bir ürün zira mıknatısı çelik kapıyı tutucak kadar kuvvetli değil:)

gursus
23 Ocak 2014, 19:38
gursus kardeşim sen motorun bagajına mı bırakıyorsun

evet dostum bez ile alttan sarıyorum üstü kapanmayacak şekilde benim 600fin bagajda bölmeler var birine tam oturuyor sanki onun için yapmışlar :)

kemboo
23 Ocak 2014, 19:39
Öyle satılıyormuş aslında adam öyle dedi :) Ben geçen gün şu gps trackerlardan sipariş ettim alarmlı falan özelliği varmış. Şubat ortası gibi gelecek olması lazım :queen: onuda denicez bi. Bu alarmıda koyacak bir yer bulamadım bizim motorlarda bagaj yok bendede çanta yok napacaz bilmiyorum

gursus
23 Ocak 2014, 19:43
şükrü bey motorunuz hayırlı olsun bu arada kazasız belasız kullanmanız dileğiyle bende İzmirdeyim bir gün buluşalım tanışalım selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Öyle satılıyormuş aslında adam öyle dedi :) Ben geçen gün şu gps trackerlardan sipariş ettim alarmlı falan özelliği varmış. Şubat ortası gibi gelecek olması lazım :queen: onuda denicez bi. Bu alarmıda koyacak bir yer bulamadım bizim motorlarda bagaj yok bendede çanta yok napacaz bilmiyorum

evet apachinin sele altını incelemiştim bagaj mayetinde plastik parça yok ama videodaki gibi içten kuyruk grenajının içine doğru koymayı denedin mi olmazsa şu plastik cırt kelepçelerle sele altında bir yere sabitle derim .