PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurtdışından Alışverişin İncelikleri

yunusus
25 Aralık 2013, 16:22
Merhaba arkadaşlar, bazı arkadaşlarımıza göre çok çetregilli olan bu konu hakkinda mümkün olduğunca açıklayıcı bir konu açmak istedim. Umarım faydam dokunur.

Hepimizin bildiği üzere ülkemizde herşeyde olduğu gibi motosiklet aksesuarları ve koruma ekipmanları da biraz vergiden birazda esnafımızın tuttuğunu öpme politikasindan dolayı fahiş fiyatlara satılmaktadır. Bunun önüne geçmek için bazı arkadaşlarımız yurtdışından sipariş verirken bazılarımız ne yazıkki karışık geldiğinden guvenemediklerinden yada duymadiklarindan bu yöntemi kullanamamaktadır.

Kendi alışverişlerimi ekseriyette www.aliexpress.com üzerinden yaptığım için bu siteyi baz alarak anlatım yapacağım

ÜRÜN SEÇİMİ
Siteye girip ürünümüzü bulduk diyelim. Yapacağımız ilk şey satıcı profilini incelemek. Şimdiye kadar kaç satış yapmış yüzdelik olarak kaç olumlu oy almış bunlara bakıyoruz. Şayet satıcının puani % 95in altına düşmüş ise başka bir satıcı aramanızı tavsiye ederim.
Satıcıyı bulduk puanı iyi.. Şimdi yapmamız gereken şey almak istediğiniz ürün hakkında daha önceden alanların yaptıkları yorumlar(feedback)

SATIN ALMA
Beğendiğimiz ürün ülkemizin gümrük sınırı olan 75€ /100$ bedelinin üzerinde ise satın almadan önce satıcı ile mesajlaşarak ürünün düşük fatura edilmesi yada hediye olarak gönderilmesi hakkinda anlaşmalısınız. (Kusursuz bir ingilizceye sahip olmanız gerekmez google translate dahi işinizi görecektir) bu aşamanın ardından satın alabilirsiniz.

KARGO ADRESİ HAKKINDA

Mümkünse adres satırında alışverişi ticari hostermemek adına şirket ismi belirtmeyiniz. Aynı adres ve isime defalarca gönderi yapmayınız. Ve yine tercihen özel kargo şirketleri ile gönderim yapan satıcılara pek yanaşmayınız. Bu satıcının sorunlu olduğu anlamına gelmez ama özel kargo şirketlerinin gümrüge takılan ürünler üzerinden komisyonları olduğundan gümrüge takılma olasılığı artacaktır. China/hongkong air post mail tercihimdir.

TESLİM SÜRECİ

Siz ödemeyi yaptıktan sonra ürünün genelde 1-3 gün hazırlanıp kargoya verilme süreci vardır. Sonrasında satıcı size takip numarası verir. Ürün teslim süresi ve biryerde de onay vermeniz gereken süre sallamasyon olarak 30 ila 50 günlük bir süre verilir(ürün detaylarında geri sayım olarak görebilirsiniz)
Genelde bu süre tamamlanmadan ürün elinize geçmiş olur ancak aksi bir durum olacak olursa geri sayım olan bölgede ekstra zaman isteme butonunu göreceksinizdir bunu kullanabilirsiniz.
Not: verilen kargo takip numaraları ile genelde ilk 1 hafta takip yapamaz ve bu numaraya ait bilgi bulunmamaktadır diye uyarı alabilirsiniz normaldir heyecan yapmayın :)

GÜMRÜK İŞLERİ

Herşey yolunda ürünümüz geliyor derken artık ptt üzerinden yurtiçi takip yaparken detaylarda ürünün bulunduğunuz ilçe gümrügüne teslim edildiğini görecek olursanız bu ilçenizde bulunan gümrük müdürlüğüne gideceksiniz ama hemen üzülmeyin çünkü faturayı zaten düşük kestirdigimiz için hiç kendimizi kasmadan fatura bedeli üzerinden %18 - % 20 arasında bir gümrük bedeli ödeyerek ürünü teslim alabilirsiniz. Genelde gümrüge düşmese de düştüğü zaman ödeyeceğiniz gümrük bedeli ile bile Türkiye fiyatlarından epey düşük fiyatlara sahip olmuş olacaksınız.

ÜRÜNÜN KUSURLU ÇIKMASI

Böyle bir ihtimale karşı ürünü herdaim kargo görevlisi yanında açmalısınız ve şayet kusurlu ise tutanak tutturmalısınız(yurtiçi yurtdışı tüm alışverişlerinde bunu kendinize alışkanlık edinmelisiniz) bu tutanagi sitede onay bekleyen ürünün yanında bulunan open dispute butonunu tıklayarak açılacak sayfada site yönetimine gönderebilir paranızın iadesini talep edebilirsiniz.
Herhangi bir sıkıntısı yok ise ürünün siteden onayı vererek paranın satıcıya aktarılmasını sağlarsınız. Son olarak keyfi bir durumdur aldığınız ürünle ilgili 2 gün içerisinde bir feedback de siz bırakabilirsiniz.

Yazıma burada son verirken siteye giripte telefonların fiyatlarını görünce aşka gelip bunun ticaretine girmeyi düşünecek arkadaşları da uyarmak isterim boşa kendinizi yormayın telefonlar genelde gümrük aktarımı sırasında geri gönderilir ve zaten bilinçli bir satıcı ise karşınızdaki kolay kolay Türkiye ye telefon göndermez.

Hofff bitti :) imla hataları olabilir telefondan yazıyorum kusura bakmayın.

yunusus
25 Aralık 2013, 21:25
Evet imla hatalarim yer yer yanlış harf basmalarim olmuş ama o kadarda olsun yani :)

ectuna
25 Aralık 2013, 22:33
Mūthiş. Eline saglık. Teşekkür ederim.

yunusus
25 Aralık 2013, 22:50
Rica ederim forumdaşlarimizin işine yarayacaksa ne ala..
En azindan ekipmana ayirdiklari bütçe ile çok daha kaliteli ürünler alip kendilerini daha iyi koruyabilmelerini saglayabiliriz bu sayede

emre xt125
25 Aralık 2013, 23:26
kardeşim on numara bir başlık açmışsin emeğine sağlık. Genelde hangi ülkelerden alışveriş yapıyorsun? Bende motosiklete malzeme alacağım ama aşırı pahalı parçaları

yunusus
25 Aralık 2013, 23:58
Tesekkurler Aliexpress.com uzerinden yapiyorum genelde alışverişlerimi uzakdogu ekseriyette çin ve japon saticilar bulunuyor. Çin deyince akliniza çakma ürünler gelmesin cidden cok kaliteli ürünleri var..

yunusus
26 Aralık 2013, 14:14
Öne çıksın da okuyan faydalansın.

106GT!
26 Aralık 2013, 14:32
Teşekkürler ihtiyacı olanlar için faydalı bir paylaşımda bulunmuşsunuz :cat::rendeer:

yunusus
26 Aralık 2013, 16:11
Tesekkurler umarim faydalanan birileri olur

emre xt125
26 Aralık 2013, 17:58
benim almanyada akrabalar var onlara soylesem onlar benim motosiklet parçalarıni alsa bana kargo ile hediye olarak gönderse sorun olur mu gümrükte filan arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mi?

yunusus
26 Aralık 2013, 20:02
Emin degilim ama sanki toplu halde degilde parça parca gondertmeye kalkarsan sikinti cikmaz gibi hic oyle bi tecrubem olmadi

ramizan83
26 Aralık 2013, 21:03
Bende bu siteden ayri ayri beş kez moto eldiveni aldim bir kere urun gelmedi gerisi bir ayda geldi silinti yok Türkiye ile yari fiyatına aldim hayirli isler

zakirhasan
26 Aralık 2013, 23:26
Ben tulum almak istiyorum tek parça veya iki parça. Aliexpress'de hiç tulum yok. Ebay'da bu anlattıkların için geçerlidir değil mi ? Bir sıkıntı çıkmaz herhalde

yiqit
27 Aralık 2013, 00:00
Ben tulum almak istiyorum tek parça veya iki parça. Aliexpress'de hiç tulum yok. Ebay'da bu anlattıkların için geçerlidir değil mi ? Bir sıkıntı çıkmaz herhalde
Ebayden 04.12.2013 tarihinde goggle için lens aldım hala haber yok. Aldığım ürün 30$, kargo takip numarası istediğimde 15$'da onun için ödemediğimi söyledi adam :)

cemolos
27 Aralık 2013, 00:17
yazınız çok bilgilendirici teşekkürler. ayrıca alınabilicek motosiklet ile ilgili ürünleri paylaşmak için bir sayfa da açabilir misiniz?

emre xt125
27 Aralık 2013, 00:22
ürün gümrükte takıldı diyelim ne yapıyorum gümrüğe ödeme filan mi yapmak gerekiyor. Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ama fiyatlar cidden iyi. Gelen ürünlerin kalitesi nasıl olur denemek lazım

yunusus
27 Aralık 2013, 00:37
[/COLOR]
Ben aliexpress de onlarca tulum gordum katagorilendirme biraz kullanissiz bulmak zor olabiliyor

---------- Post added at 23:35 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

yazınız çok bilgilendirici teşekkürler. ayrıca alınabilicek motosiklet ile ilgili ürünleri paylaşmak için bir sayfa da açabilir misiniz?

Alinabilecek urunler kisiden kisiye degisiyor bu yuzden tek baslik altinda toplamak epey zor olur

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

ürün gümrükte takıldı diyelim ne yapıyorum gümrüğe ödeme filan mi yapmak gerekiyor. Daha önce hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım ama fiyatlar cidden iyi. Gelen ürünlerin kalitesi nasıl olur denemek lazım
Konunun Gümrük Isleri basliginda aciklamistim durumu. Ben alisverislerimi ordan yapiyorum ve simdiye kadar odedigim paraya degmeyecek kalitede bir urun gelmedi.

onuRRtas
27 Aralık 2013, 01:03
75 euro bizim gümrük sınırımız sanırım.

http://www.ebay.de/itm/...Name=ADME:X:RTQ:DE:1123

bu kaskı satıcıyla konuşup 74 euro'ya alabiliyorum.

Sorum ise 30 euro da kargosu var oda 74 e eklenir mi 74 euroya bunu alırsam vergi ödermiyim ??? Ödersem de girer değil mi türkiyeye ?

blackarca
27 Aralık 2013, 01:14
Tesekkurler. .
Cok iyi olmus boyle bir konu actiginiz,bende gecen dx'ten ivir-zivir bir iki sey aldim denemek icin umarim elime gecer

yunusus
27 Aralık 2013, 09:30
75 euro bizim gümrük sınırımız sanırım.

http://www.ebay.de/itm/...Name=ADME:X:RTQ:DE:1123

bu kaskı satıcıyla konuşup 74 euro'ya alabiliyorum.

Sorum ise 30 euro da kargosu var oda 74 e eklenir mi 74 euroya bunu alırsam vergi ödermiyim ??? Ödersem de girer değil mi türkiyeye ?
Baska bir saticidan yada baska bir siteden free shipping olanini arastirsaniz daha karli cikacaksinizdir.
Urun fatura bedeli onemli olan kargoya odediginizide urun faturasina eklemeyecekse sorun cikmaz sanirim. Ama malum Türkiye de yaşıyoruz memur amcalar gumruge sokacagiz derse sokar

cool113
27 Aralık 2013, 10:29
gümrük işlemlerinde birşey düzeltmek istiyorum. kargo gümrüğe takıldığında sitedeki ürünü aldığınız ekran görüntüsü, paypal hesabınızdaki ödemeyi gösteren ekran görüntüsünden çıktı alıyorsunuz bu şekilde gümrüğe gidip ödediğiniz parayı ıspatlıyorsunuz.

yunusus
27 Aralık 2013, 10:39
gümrük işlemlerinde birşey düzeltmek istiyorum. kargo gümrüğe takıldığında sitedeki ürünü aldığınız ekran görüntüsü, paypal hesabınızdaki ödemeyi gösteren ekran görüntüsünden çıktı alıyorsunuz bu şekilde gümrüğe gidip ödediğiniz parayı ıspatlıyorsunuz.

Şimdiye kadar sadece 2 defa gümrüğe düştü urunlerim ondada ozel kargo firmasi idi kendileri odeyip bana faturasini getirdiler. Ama guzel bilgi, paylasalimki deger kazansin

Tİme_shİft42
27 Aralık 2013, 13:49
Öff eldivene bak Alpinestar

http://www.ebay.com/itm/Alpinestars-SP-8-Leather-Gloves-Black-Medium-NEW-/141099902515?pt=Apparel_Merchandise&hash=item20da35a633&vxp=mtr

?v=uEmfbvNZRHs

-------------------------------------

alemdar2442
27 Aralık 2013, 16:28
Bende ebay dan bir eldiven alacaktım, payball üye oldum fakat; niyeyse banka kartını kabul etmedi, illa kredi kartı mı olacak? Bu arada kredi kartı kullanmayanlar ödeme için havale veya başka bir yol var mıdır?

cool113
27 Aralık 2013, 21:37
Şimdiye kadar sadece 2 defa gümrüğe düştü urunlerim ondada ozel kargo firmasi idi kendileri odeyip bana faturasini getirdiler. Ama guzel bilgi, paylasalimki deger kazansin

evet özel kargo değilde ptt kargo aracılığıyla geliyorsa bu şekilde bir uygulama oluyor. benim başıma gelmişti, bu çıktıları alıp götürünce değeri düşük olduğundan teslim ettiler paketimi. 3-5 TL gibi bir para almışlardı gümrük işlemi olarak.

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

Bende ebay dan bir eldiven alacaktım, payball üye oldum fakat; niyeyse banka kartını kabul etmedi, illa kredi kartı mı olacak? Bu arada kredi kartı kullanmayanlar ödeme için havale veya başka bir yol var mıdır?

kartınızı tanımladığınızda güvenlik nedeniyle paypal kart doğrulaması yapar. kartınızdan küçük bir miktar para çeker ne kadar çekildiğini sorar. oraya bu rakamı yazmayıp doğrulamazsanız paypal hesabınızda kredi kartınızı kullanamazsınız. daha sonra çektiği küçük tutarı ilk alışverişinizde kullanabilirsiniz. isterseniz banka hesabıda tanımlayabiliyorsunuz.

yiqit
31 Aralık 2013, 13:29
Almanya'dan aldıgım kask küçük geldi bir büyük bedeni ile değiştireceğim ikinciye gümrük vergisi isterler mi acaba ?

yunusus
01 Şubat 2014, 13:44
Firma ile gorusup ikincisine fatura kesmemelerini hediye yada urun degisimi olarak gonderi kayidi yapmalarini soylersen sikinti olacagini sanmam

yunusus
03 Eylül 2015, 09:51
http://i.hizliresim.com/poN3Gr.jpg (http://hizliresim.com/poN3Gr)

Ondan sonra küfüre günah derler
http://i.hizliresim.com/poN36r.jpg (http://hizliresim.com/poN36r)

Buna benzer dünya kadar örnek var. Malum sitedeki mağazaya yazıyorum '50$ perakende satış fiyatı olan ürünü neden bu fiyatlara satmaya çalışıyorsunuz, biraz uygun fiyata versenizde bizde yurtdışından alacağımıza sizlerden alsak' niyet gerçekten iğnelemeye calismak falan degil üstüne insan gibi bi kar farkı koy 1 ay kargo bekleyecegime senden alayim sende kazan eywallah. Ama yok olurmu tuttuģunu öpecek bizim esnafımız sağolsun

turkish39
03 Eylül 2015, 10:11
http://i.hizliresim.com/poN3Gr.jpg (http://hizliresim.com/poN3Gr)

Ondan sonra küfüre günah derler
http://i.hizliresim.com/poN36r.jpg (http://hizliresim.com/poN36r)

Buna benzer dünya kadar örnek var. Malum sitedeki mağazaya yazıyorum '50$ perakende satış fiyatı olan ürünü neden bu fiyatlara satmaya çalışıyorsunuz, biraz uygun fiyata versenizde bizde yurtdışından alacağımıza sizlerden alsak' niyet gerçekten iğnelemeye calismak falan degil üstüne insan gibi bi kar farkı koy 1 ay kargo bekleyecegime senden alayim sende kazan eywallah. Ama yok olurmu tuttuģunu öpecek bizim esnafımız sağolsun

Onlarınki sahte diye cevap gelebilir:queen:

yunusus
03 Eylül 2015, 11:21
Yok yok bazıları çin malı olduğunh söylüyor sorduğun zaman. Bazıları da çin malı değil demiyor ithalat ihracat gümrük mümrük sayıyor sayıyor o yüzden bu fiyata geldiğini savunuyor. Bende cemaat olarak imama dönüp diyorum ki zarar ediyorsak kapatalım camiyi hoca.

turkish39
03 Eylül 2015, 14:03
Yok yok bazıları çin malı olduğunh söylüyor sorduğun zaman. Bazıları da çin malı değil demiyor ithalat ihracat gümrük mümrük sayıyor sayıyor o yüzden bu fiyata geldiğini savunuyor. Bende cemaat olarak imama dönüp diyorum ki zarar ediyorsak kapatalım camiyi hoca.

Bizim halkımız ağlaşmayı,kazanamıyoz demeyi âdet haline getirmiş malesef.Ama kâr+kâr+kârdan kâr yapmayı çok seviyor.Şükür zaten hiç yok.Dışarıda yemeğin yanına şişe kola söylüyorsun,üzerinde eşşek kadar 50 krş yazıyor.Depozitolu 75krş diyor,şişeyi yemeyeceğine göre 50krş.Hadi yedik diyelim.Hesap öderken 2 TL :queen: Bunun için kim tartışır ??? Ortaokuldan beri iş hayatındayım.15 yılı esnaf yanında,hiç biri de kazanamıyor hep zarar.Yaşım 36 oldu aynı esnaf hala zarar,gerçi şu an tatilde:) Ne diyelim,iyi tatiller:queen:

yyoldolaa
03 Eylül 2015, 14:33
Dünden beri y.dışından nerden ürün almalıyız gibi soru sormayı düşünüyorum bu konunun direk karşıma çıkması çok iyi oldu.

Benim gümrükle veya malın getirilmesiyle ilgili sorunum yok. Malum hem ulus. naklıye fırmasında calısıyorum hemde gumruk komısyoncusuyum.
Benım sorum hangı urunler alınır hangılerı alınmaz. Internetten urun detaylarına bakıyorum ama karar veremıyorum. cok ıyı gorunenler genelde cok pahalı orta olceklıler ıse ne kadar guvenılır bılmıyorum.
Tek tek urunlerı arastırmakta uzun vakıt alacagından en azından kımler ne kullanıyor. Veya bu sıtelerden hangı markaları takıp etmelı bır kac ıpucu benı baya hızlandıracaktır.

Tum korumalar ıcın tavsıyelerınızı beklıyorum.

yunusus
03 Eylül 2015, 14:44
Bizim halkımız ağlaşmayı,kazanamıyoz demeyi âdet haline getirmiş malesef.Ama kâr+kâr+kârdan kâr yapmayı çok seviyor.Şükür zaten hiç yok.Dışarıda yemeğin yanına şişe kola söylüyorsun,üzerinde eşşek kadar 50 krş yazıyor.Depozitolu 75krş diyor,şişeyi yemeyeceğine göre 50krş.Hadi yedik diyelim.Hesap öderken 2 TL :queen: Bunun için kim tartışır ??? Ortaokuldan beri iş hayatındayım.15 yılı esnaf yanında,hiç biri de kazanamıyor hep zarar.Yaşım 36 oldu aynı esnaf hala zarar,gerçi şu an tatilde:) Ne diyelim,iyi tatiller:queen:

Koskoca adamlar yalan söyleyecek değiller ya tabiiiki zarar ediyorlar. Hatta onlarınki bir nevi amme hizmeti. Esnaf olmasa halk geçinemeyecek. Neden? E adamlar zararına iş yapıyor millet geçinebilsin diye.

Ya işin gırgırı şamatası bi yana kimseye kazanmasın demiyoruz tabiiki kazansın ama 50 liralık malı getiripte 450 liraya da satmasın, insanlar aptal yerine konulmasın. Derdimiz bu

turkish39
03 Eylül 2015, 14:50
Koskoca adamlar yalan söyleyecek değiller ya tabiiiki zarar ediyorlar. Hatta onlarınki bir nevi amme hizmeti. Esnaf olmasa halk geçinemeyecek. Neden? E adamlar zararına iş yapıyor millet geçinebilsin diye.

Ya işin gırgırı şamatası bi yana kimseye kazanmasın demiyoruz tabiiki kazansın ama 50 liralık malı getiripte 450 liraya da satmasın, insanlar aptal yerine konulmasın. Derdimiz bu

Derdimiz bu da,artık hastalık haline gelmiş.Doğru söyleyemiyolar.İlgili bir esnafla karşılaşınca gözlerim doluyor yaw,adamdan hiç ihtiyacım olmayan şeyleri bile alasım geliyor.Uygun fiyat,güleryüz,alışveriş sonrası bi sorun var mı diye aramaz mı? Harbiden duygu seline kapılıyorum o an.Dürüst esnafa ne kadar açmışım yarabbim:queen:

oenaj
06 Ocak 2016, 15:36
Ben aliexpresden bir kaç ürün aldım ama takibini yapamıyorum, yani ptt ile sorguladığımda herhangi bir şey çıkmıyor, sizin her aldığınız her ürün için ptt den takip yapabiliyor musunuz?

yunusus
06 Ocak 2016, 16:24
Ben aliexpresden bir kaç ürün aldım ama takibini yapamıyorum, yani ptt ile sorguladığımda herhangi bir şey çıkmıyor, sizin her aldığınız her ürün için ptt den takip yapabiliyor musunuz?

Takip numaraları çin air maile ait numaralar ise genelde 1 hafta 10gun icinde takip edilebilir hale geliyor. Ayın yakin zamanda aldiysaniz eger cogu ulke Aralik ayinin 20sinden sonra Ocak ortalarına kadar genelde tatildir. Bu sure arasinda satin aldiysaniz ve takip numarasi verildiyse aslinda kuvvetli ihtimal kargoya bile verilmemistir urununuz. Ama site uzerinde satin aldiginiz urunlerin belirli bir proses, yani siz odeme yaptiktan sonra kargoya verilmesi gereken süre oldugundan, satıcı siteye bos bir takip numarasi koyarak işini devam ettiriyor. Musait bir zamanda kargoya veriyor elbet ama takip edememis oluyorsunuz.
Ben tum urunlerimi takip edebiliyormuyum? Hayir. Ama onca alisverisimin tamami geldigi için ustune de dusmuyorum. Pahali yada agir bir urun ise yani gumruge dusme riski varsa ve takip edemiyorsam o zaman satici ile irtibata gecerek gercek takip numarasini aliyorum bi sekilde.

Peder
28 Ocak 2016, 01:04
eline emeğine sağlık

yunusus
28 Ocak 2016, 08:57
eline emeğine sağlık

Tişikkirler :) faydası dokunursa ne ala

zenon
28 Ocak 2016, 09:11
Gümrük görevlisi Gümrüğü konu malzeme olarak belirtirse yeniden internetten araştırıp değerlendirme yapar ( faturaya bakmaz ) emsal fiyat üzerinden %18 yada %20 Gümrük işletir.

yunusus
28 Ocak 2016, 09:35
Gümrük görevlisi Gümrüğü konu malzeme olarak belirtirse yeniden internetten araştırıp değerlendirme yapar ( faturaya bakmaz ) emsal fiyat üzerinden %18 yada %20 Gümrük işletir.

Bizim memlekette devlet memurlarının bilgisayarları 'solitaire' den başka birşey açmıyor diye biliyorum :)

hakanens
28 Ocak 2016, 09:47
yunusus allah ne muradın varsa versin yavrıııııım :mrgreen:

Tüm sorularımı yanıtlamışsın. Bende güvenemiyordum bu siteye

yunusus
28 Ocak 2016, 10:15
yunusus allah ne muradın varsa versin yavrıııııım :mrgreen:

Tüm sorularımı yanıtlamışsın. Bende güvenemiyordum bu siteye

Diger konuya da bak amcaciiiiim :) işine yarar ürünler olabilir. Begendigim ürünleri paylaşıyorum arada. Siteden yana sikinti yok. Gelmeyen urunum olmadi simdiye kadar. Gerci 1 defa oldu para iadesi aldim. Sorun olmuyor yani.

hakanens
28 Ocak 2016, 10:30
Diger konuya da bak amcaciiiiim :) işine yarar ürünler olabilir. Begendigim ürünleri paylaşıyorum arada. Siteden yana sikinti yok. Gelmeyen urunum olmadi simdiye kadar. Gerci 1 defa oldu para iadesi aldim. Sorun olmuyor yani.

Gerçekten çok cazip ürünler var. Türkiyeden alamayacağımız rakamlarda. Tamam takip ediyorum. Teşekkür ettim.