PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kaskı kullanan var mı? SCORPION EXO-2000AIR RPM (veya 1000, 500 de olur 400, 50?

ectuna
25 Aralık 2013, 00:50
İlgili olduğunu düşündüğüm bir topice koydum ama yüz veren olmadı. Kask konusunda açılan onca topice bir de ben ekledim idare edin ne olur?
Özellikle ses yapıp yapmadığını merak ediyorum:

Arkadaşlar bu kaskı kullanan var mı?
http://www.motomaxonlineshop.com/scorpion-exo-2000-air-performer-beyaz-mavi-kirmizi-kapali-kask-pmu2474

http://www.motomaxonlineshop.com/sco...ask-xxl-pmu606

SCORPION EXO-1000AIR RPM SPEED

ilgimi çeken yanları:

1) Standartlara Uygun.
2) Tam Kapalı
3) Double D; profesyonel tip bağlantı
4) Hızlı Vizor Değiştirme diyor ( yeni vizör bulunabiliyor mu bilmiyorum). Buğu Yapmaz diyor??? + UV400 onaylı güneş vizörlü
5) Nefes yönlendirici (Breath deflector); Buğu önleme performansını arttırır. (kullanan olsa da sorsak???)
6) AIRFIT CONCEPT; Helmet Pump™, sadece Scorpion Exo nun sağladığı bu imkan ile yanak pedi kaskın yüzünüze mükemmel uyum sağlamasının yanında üstün bir sessizlik sağlar. (öyle mi acaba gerçekten sessiz mi?)
7) Vizör kilit mekanizması; 3 pozisyonlu ayar kolu sayesinde ister serbest bırakabilir, ister kilitleyebilir, istersenizde hava girişi sağlamak için vizörü küçük bir miktar otomatik olarak aralayabilirsiniz.
8) yıkanabilir, çıkarıp taklabilen astar.
9) Havalandırma sistemi; Ayarlanabilir, yönlendirilmiş ön hava girişleri, arka ventilasyon çıkışları, rüzgar tünelinde şekillendirilmiş, kaskın aerodinamik olarak yukarı kalkmasını en aza indiren arka spoiler aynı zamanda vakum etkisi yaparak içerideki maksimum hava akışını sağlar.

kağıt üstünde aradığım özelliklere sahip. Bilen duyan gören yada o paraya bu özelliklere sahip onu alma bunu al diyen var mı?

blueway2
25 Aralık 2013, 01:20
500 ünü kullanıyorum genel olarak memnunum fakat bu ikinci senesi buğu yapmaya başladı hafif yere düştü vizör çizildi yenisi 80 tl,keşke daha üst modelini alsaymışım diyorum

emrb
25 Aralık 2013, 02:20
Exo 500 var.Genel olarak memnunum.Exo 2000'de iyidir bence parasıda iyi çünkü.

Adamlar yeni kasa 1000rr için kask yapmış heralde

http://www.totalmotorcycle.com/motorcycles/2013models/2013-Honda-CBR1000RR2-small.jpg

http://acidmoto.ch/cms/sites/default/files/img/2012/s/scorpion-exo-2000-performer-3.jpeg

ectuna
25 Aralık 2013, 02:28
Ses yapıyor mu?

hasanfuat
25 Aralık 2013, 02:45
2000 modeli güzel gibi yalnız yanak pedleri çok sıkı bi büyük beden de baş üst bölüm büyük geldi
ağzımı actiğimda yanaklarım içeri basılıyo, kapatırken dişlerime sürtüyor. hızlı kapadığımda yanağımı ısırdım

''Acil durumda yanak pedleri dışarıdan kolayca çıkarılabilir. '' bu özelliği hoşuma gitti
hava pompası da var ama zaten pedler çok sıkı ne kadar basılır bilmiyorum
buğu önleyici , siyah cam ve 2 minik şişe de temizleyici ile geliyor

400 seri görsel olarak hoşuma gitti beden çeşiti az kalmıştı

mLh
25 Aralık 2013, 06:26
Yaklaşık 1 yıldır exo 1000 serisini kullanıyorum.Bu göstermiş olduğunuz 2000 serisinide fark ettim yalnız tecrübe etme fırsatım olmadı.
L beden kullanıyorum, arkadaşın söylediği gibi padler biraz sıkıydı ilk zamanlar fakat zamanla yerli yerine oturdu ve hava pompasına uzun yol harici hiç gerek duymuyorum ve hatta defalarca da yıkadım iç padleri hiçbir deforme veyahut eskime yok..Kilit mekanizması da bilindiği gibi en güvenli kabul edilmiş double D..
Tek kıyas yapabileceğim helmet (tecrübe ettiklerim tabiki) ls2 var yalnızca.
Ls2'e sen şahin de exo 1000'ede ben diyeyim merso :)) konfor iyi bu kış aylarındaki rüzgara rağmen.Visorden bahsetmeme gerek dahi yok esnek ve buhu tutmaz.. ama çok çabuk çizilebiliyor tek tiksindirici mevzum bu şuanda aradacsırada yolda gözüme çarpabiliyor.Pek pimpirik biriyim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:21 ----------

ve eklemek istediğim; şu yakın zamanda üretilmiş 1000 serisini bizim ülkede bulman imkansız.Raf ömrü mukayesinden dolayı ellerindeki stokları eritmek zorundalar.
Sana tavsiyem yeni seri olan 2000' yoğunlaş.Alır isen de senin tecrübelerini okumak isteriz.

ectuna
25 Aralık 2013, 11:17
Tamam teşekkür ederim. Paraya kıymayıp almamak için bahane arıyordum. Pek bulamıyacağım sanırım. :) o da olsun bu da olsun derken sonunda gönlüme göre buldum sanırım. Kafamda rahat hissedersem taktığımda alıcam artık sanırım.
O zaman yazarım durumu.
Özenli cevaplarınız için teşekkür ederim.

Başka bir topicde 1000 serisi için bu cevap gelmiş bir arkadaştan. Buraya kopyalamamın umarım onun için bir mahsuru yoktur. Kayıtlara girsin yarın öbür gün başka bir kullanıcı merak ederse görsün die buraya paste ediyorum.

bahsettiğin kaskı ben kullanıyorum, çok memnunum, zaten öncesinde bildiğim bir american malı kasktır. ancak xxl neden??? kafa çevre ölçün kaç cm??? ben 55-56cm ile S beden kullanıyorum. bir yanlışlık olmasın,

sağlamdır,
konforludur
yan rüzgarlardan etkilenmez
hareket kabiliyeti iyidir

nietzsche
25 Aralık 2013, 11:48
Exo1000 almıştım. 1 hafta sonra alt lastikleri açıldı. Motomax'e götürdüm ve değiştirilmesi için çok uğraştım. Değiştirdiler ama bütün pedleri vs sökülebilen herşeyi söktüler eski kastan ve yeni kaska taktılar.

tekrar kask alacak olsam scorpion alır mıyım? Pek sanmıyorum.

ectuna
25 Aralık 2013, 12:28
Exo1000 almıştım. 1 hafta sonra alt lastikleri açıldı. Motomax'e götürdüm ve değiştirilmesi için çok uğraştım. Değiştirdiler ama bütün pedleri vs sökülebilen herşeyi söktüler eski kastan ve yeni kaska taktılar.

tekrar kask alacak olsam scorpion alır mıyım? Pek sanmıyorum.

Size mi öyle denk geldi acaba? Diğer kullanıcılar da öyle bir şikayet gelmedi. Bu da feci bir şey. bir dünya para ver 1 hafta sonra cacık olsun.
Bende özen motordan eldiven almıştım hiç bir zorlama yapmadığım halde işaret parmağı ile orta parmak arası dikişleri açıldı. Geri götüeceğim fırsatım olmadı. Bakalım ne diyecekler. Bir de satıcı ile uğraşmak zor iş. Sanki dileniyor gibi gitmek kapılarına zoruna gidiyor adamın.
Geçmiş olsun.

68charger
25 Aralık 2013, 14:29
Merhaba,

Exo 500 kullanıyorum ve ilk kaskım.

Rahat, güneş vizörünün, iç bedleri şişirme özelliğinin ve yıkanabilmesi, vizörün köşeden hafif boşluklu açılması(yazın çok iyi), pinlook olması (buğu önleyici) gibi özelliklerinden dolayı tercih ettim.

Eksi yanı biraz ağır 1650 gr M boy, vizörü çıkarmak epey zahmetli ve 100 km den biraz gürültülü.
Ama çene kısmından yüzüme rüzgar almaması güzel.Arkadaşta XXL boyu var o çeneden yüzüne vuran rüzgar dan çok ama çok şikayetçi. Sanırım kafa yapısı da çok etken!?!?

Muadillerini denemediğim için ses konusunda çok ta mukayese yapmayacağım.

Genel olarak memnunum.

ErknOzyurt
25 Aralık 2013, 16:23
Dostum 800-1000 TL civarı para veriyorken gidip straforun orta seviye kullanıldığı değilde üst segment kullanıldığı SHARK SPEED-R kaskını alman senin için daha iyi olucaktır.Ben takmadım başkasının kaskını da takmam fakat inceledim gerçekten SPEED-R Fiyat Performans kaskıdır.Prof kaskları alırkende pedlerin %17 ile %13 arasında esneme yapacağını bilerek alman senin yararına olur kaskınıda kimseye verme onların yüzünün şeklini alırsa bitti o kask :)

SPEED-R ANESMOTOR ' Da var nakit ödemede gerçekten iyi indirim yapıyorlar oraya mutlaka danış.

Ben SHARK RACE-R PRO REDDİNG KULLANIYORUM : http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R-pro-redding-mat-black-yellow-white-size-M-medium-Race-R-matt-KYW-/301031184904?pt=Apparel_Merchandise&hash=item4616db5a08&vxp=mtr
Bu benim kaskım ve inan görüş açısı denilen olayın teoride kalmadığı gerçeğe dökülmüş halini en iyi yapan SHARK'tır VİSİON-R bunun en iyi örneğidir.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1401699_10151991571039105_1941923193_o.jpg

corpusluteum
25 Aralık 2013, 17:00
500 ünü kullanıyorum genel olarak memnunum fakat bu ikinci senesi buğu yapmaya başladı hafif yere düştü vizör çizildi yenisi 80 tl,keşke daha üst modelini alsaymışım diyorum

500 ün kutusundan bir adet pinlock çıkıyor. Onu kullanırsanız buğu sorununuz çözülür. Çok başarılı bir pinlock.

ectuna
25 Aralık 2013, 17:25
Dostum 800-1000 TL civarı para veriyorken gidip straforun orta seviye kullanıldığı değilde üst segment kullanıldığı SHARK SPEED-R kaskını alman senin için daha iyi olucaktır.Ben takmadım başkasının kaskını da takmam fakat inceledim gerçekten SPEED-R Fiyat Performans kaskıdır.Prof kaskları alırkende pedlerin %17 ile %13 arasında esneme yapacağını bilerek alman senin yararına olur kaskınıda kimseye verme onların yüzünün şeklini alırsa bitti o kask :)

SPEED-R ANESMOTOR ' Da var nakit ödemede gerçekten iyi indirim yapıyorlar oraya mutlaka danış.

Ben SHARK RACE-R PRO REDDİNG KULLANIYORUM : http://www.ebay.com/itm/Shark-Race-R-pro-redding-mat-black-yellow-white-size-M-medium-Race-R-matt-KYW-/301031184904?pt=Apparel_Merchandise&hash=item4616db5a08&vxp=mtr
Bu benim kaskım ve inan görüş açısı denilen olayın teoride kalmadığı gerçeğe dökülmüş halini en iyi yapan SHARK'tır VİSİON-R bunun en iyi örneğidir.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1401699_10151991571039105_1941923193_o.jpg

çok güzelmiş.
biraz daha biraz daha derken fiyatta geldiğim yere bak. "Arifin golunu ararken nereye geldim a.q." hissettim kendimi.
Söylediklerinde haklısın
bunu düşünmek lazım
tel de 15% gibi bir indirim yapabileceğini ima etti. Geldik aynı fiyatlara.

http://www.anesmotor.com/?urun-1838-SHARK-SPEED-R-REDDING.html

hasanfuat
25 Aralık 2013, 20:15
aynı gün içerisinde 2 kaskıda denedim ( SHARK SPEED-R Sauer Mavi )
sark görsel ve malzeme kalitesi daha iyi geldi
kasktan anlayan biri değilim kafama yatanı almak için gittim
SCORPION EXO-2000AIR çok özellikli
shark daha yakışıklı ve konforlu
ben ikisi arasında kaldım

iki kaskta aynı fiyat

TanImsIz
25 Aralık 2013, 20:26
500 ü bende kullanıyorum. İç pedlerinin şişirilebilir olduğunu aldıktan sonra öğrendim, gerci yanağıma tam oturduğu icin hic ayar yapmama gerek kalmadı. Ama konfor hissi çok iyi, ses makul düzeyde. Diğer kasklarda olan sağdan soldan ufak ufak hava almalar yok.

ahmetk.
25 Aralık 2013, 21:21
Motomax'ta çalışıyorum Scorpionun 500,900,1000 ve 2000 serisini hiç tereddüt etmeden,gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Birçok dünyaca ünlü markanın yedek vizörünü bile doğru düzgün bulamıyorken,scorpion kaskların vizörden tutun da vidalarına kadar yedek parçasının kolaylıkla bulunabildiğini biliyormusunuz?! Şimdiye kadar tek bir geri dönüş oldu o da müşterimizin 1000 serisi kaskının vizörünü deterjanla temizleyip aşındırmasıydı... (2000 serisi şu an moto gp de kullanılıyor zaten vizörün üzerindeki etiketinde ibaresini görebilirsiniz).

ectuna
25 Aralık 2013, 22:36
Motomax'ta çalışıyorum Scorpionun 500,900,1000 ve 2000 serisini hiç tereddüt etmeden,gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.Birçok dünyaca ünlü markanın yedek vizörünü bile doğru düzgün bulamıyorken,scorpion kaskların vizörden tutun da vidalarına kadar yedek parçasının kolaylıkla bulunabildiğini biliyormusunuz?! Şimdiye kadar tek bir geri dönüş oldu o da müşterimizin 1000 serisi kaskının vizörünü deterjanla temizleyip aşındırmasıydı... (2000 serisi şu an moto gp de kullanılıyor zaten vizörün üzerindeki etiketinde ibaresini görebilirsiniz).

Madem motomaxda çalışıyorsun şunu sorabilir miyim;
Fiyat nette gözüken fiyat mı, yoksa indirim fırsatımız olur mu?

yusufozugenc
25 Aralık 2013, 23:36
Exo 500 kullanıyorum gayet memnunum. İlk aldığımda yanaklar bende de sıkıyordu ama zamanla tam oturdu. Ufak tefek oyuncakları cidden güzel. 3 kademeli vizör benim gibi gözlük kullanıyorsanız işe yarıyor. Vizör buğu yapmıyor ama bazen gözlük yapabiliyor, havalandırma konumuna aldığınızda bu sorun ortadan kalkıyor. Airfit sistemi hem dışardan aldığı sesi azaltıyor hem de kaskın ufak titremelerini sönümlüyor. Bir arkadaş ikinci senesinde buğu yapmaya başladığından bahsetmiş, pinlock sezonluktur, vizörü değil de pinlocku değiştirmek gerekli. Ses alma konusunda scorpionun nispeten ses aldığını söylerler ama rahatsız edici bir seviyede değil bir sorun yaşamadım. Yedek parçası bulunuyor, motomax servis konusunda yardımcı oluyor. Havalandırması güzel,kompozit fiber kabuk var. Kaliteli bir kask. Bir arkadaş da shark tavsiye etmiş, ben de tavsiye ederim ona da bir bakın. Kalite olarak bence kafa kafayalar fakat shark yandan darbelerde bir puan daha iyi. İki markada da modelden modele kullanılan malzemeler değişiyor, düşük modeller ikisinde de termoplastik. Alacağınız modeli iyi araştırın, sıkan kask bol gelenden daha güvenlidir unutmayın, iki marka da güvenilir

ahmetk.
26 Aralık 2013, 00:13
Yusufozugenc arkadasımızın a'dan z'ye scorpion hakkında dedikleri doğrudur.Bizzat ürünü kullanıp bilinçli yorum yapmış.Eklemek isterim sanıldığının aksine marka Amerikan malı değil Fransız malıdır.Fiyatlarımız internette de tüm mağazalarımızda da aynıdır.İndirim söz konusu değildir çünkü sattığımız markaların bizdeki fiyatları avrupadaki satış fiyatlarından çok daha uygundur(Çoğu üründe yarı yarıya diyebilirim).

blueway2
26 Aralık 2013, 00:50
Exo 500 kullanıyorum gayet memnunum. İlk aldığımda yanaklar bende de sıkıyordu ama zamanla tam oturdu. Ufak tefek oyuncakları cidden güzel. 3 kademeli vizör benim gibi gözlük kullanıyorsanız işe yarıyor. Vizör buğu yapmıyor ama bazen gözlük yapabiliyor, havalandırma konumuna aldığınızda bu sorun ortadan kalkıyor. Airfit sistemi hem dışardan aldığı sesi azaltıyor hem de kaskın ufak titremelerini sönümlüyor. Bir arkadaş ikinci senesinde buğu yapmaya başladığından bahsetmiş, pinlock sezonluktur, vizörü değil de pinlocku değiştirmek gerekli. Ses alma konusunda scorpionun nispeten ses aldığını söylerler ama rahatsız edici bir seviyede değil bir sorun yaşamadım. Yedek parçası bulunuyor, motomax servis konusunda yardımcı oluyor. Havalandırması güzel,kompozit fiber kabuk var. Kaliteli bir kask. Bir arkadaş da shark tavsiye etmiş, ben de tavsiye ederim ona da bir bakın. Kalite olarak bence kafa kafayalar fakat shark yandan darbelerde bir puan daha iyi. İki markada da modelden modele kullanılan malzemeler değişiyor, düşük modeller ikisinde de termoplastik. Alacağınız modeli iyi araştırın, sıkan kask bol gelenden daha güvenlidir unutmayın, iki marka da güvenilir
Pinlock'un senelik kullanıldığını bilmiyordum teşekkür ederim ayrıca satılıyormu acaba?bence bu pinlock olayı ve vizörünün çabuk çizilebilmesi eksi özellikleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

500 ün kutusundan bir adet pinlock çıkıyor. Onu kullanırsanız buğu sorununuz çözülür. Çok başarılı bir pinlock.

Evet pinlock takılı vaziyette kullanıyorum ilk senesi çok güzeldi bu ikinci kışı Cumartesi günü soğuk ve sisli havada az bi bölüm dışında kalan her yerinde buğu oluştu

ectuna
26 Aralık 2013, 01:34
Herkese özenle yorumları için minnattarım.
Hafta içi dükkanlara yetişemiyorum. Cumartesi kısmetse 2 şini de gözümle görüp birini sececeğim artık.
İzlenimleri de yazarım.

:rendeer:

corpusluteum
26 Aralık 2013, 12:14
Pinlock'un senelik kullanıldığını bilmiyordum teşekkür ederim ayrıca satılıyormu acaba?bence bu pinlock olayı ve vizörünün çabuk çizilebilmesi eksi özellikleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Evet pinlock takılı vaziyette kullanıyorum ilk senesi çok güzeldi bu ikinci kışı Cumartesi günü soğuk ve sisli havada az bi bölüm dışında kalan her yerinde buğu oluştu

O zaman yeni bir pinlock alma zamanı gelmiş :)

nietzsche
26 Aralık 2013, 13:14
O zaman yeni bir pinlock alma zamanı gelmiş :)

90-100 tl arasındaydı. ben de düşündüm de sonra vaz geçtim. günde 30-40 km yol yapıyorum. kaskın kilit mekanizmasını aşağıya çekince çok az bir hava boşluğu yapıyor. düşük hızlarda buğu yapmaması için yeterli oluyor. 60 km ve üzeri hızlarda da hava kanalları iş görüyor.

ectuna
26 Aralık 2013, 16:55
90-100 tl arasındaydı. ben de düşündüm de sonra vaz geçtim. günde 30-40 km yol yapıyorum. kaskın kilit mekanizmasını aşağıya çekince çok az bir hava boşluğu yapıyor. düşük hızlarda buğu yapmaması için yeterli oluyor. 60 km ve üzeri hızlarda da hava kanalları iş görüyor.

Yapma ne olursun?
90 TL çok para ama görüş esas. 1 sn önce görmenin bedeli yok.
Bir yolunu bulabiliyorsan ihmal etme ne olur. İlla bir denk gelir, kapalı kalır, buğulu olur, yün olur tüy olur.
Neyse haddimi aştı isem affola...

ectuna
29 Aralık 2013, 02:08
http://www.anesmotor.com/?urun-1838-SHARK-SPEED-R-REDDING.html

Anes'demn bu kaakı aldım. Herkese bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

ilk izlenimlerim hoştu. Tafikte az kullandım gerçi. Fazla da yol yapmadım. Rahattı. Gözlük için yeri olması çok hoş. Gerçi düşük hızda gene buğu oldu. Vizör değil gözlük buğu oldu. Gene önü hafif kaldırarak buldum çözümü. Vizörde gram buğu yokken benim gözlük buğulandı.
Güneş varken vizörü kaldırıp güneş vizörünü indirip kullanmakta hoştu trafikte ağır ağır.

mLh
29 Aralık 2013, 05:10
Hayırlı olsun, izlenimlerini zamanla aktarırsın umarım.Birileri illaki faydalanır.
Bol keyifli, kazasız, belasız sürüşler.

ectuna
29 Aralık 2013, 12:45
Hayırlı olsun, izlenimlerini zamanla aktarırsın umarım.Birileri illaki faydalanır.
Bol keyifli, kazasız, belasız sürüşler.

Teşekkür ederim