PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Filtre bakımı?

MotojeN
25 Aralık 2013, 00:27
Arkadaslar motora yaklaşık 1000-1500 km evel filtre taktim k&n marka bakim setide var ama kac km de bi yapmak gerek?

68charger
25 Aralık 2013, 00:41
Merhaba KN filtre en az 20 bin km gider temizlersin ve bir o kadar daha gidersin.Normal de daha uzun gider ama Türkiye şartlarında 20 bin uygundur.
Peki Ktm de bişey fark ettin mi? Performans, ses ve ya yakıt sarfiyatı gibi?

Teşekkürler

6PaTLaR
25 Aralık 2013, 00:50
kullandığın yere göre değişir, tozlu pis yerlerde kullanırsan daha erken temizlemek gerekir de her filtre türü temizlenmez sizinki temizlenen türden mi yoksa kirlenince değiştirilen türden mi öğrenmek lazım.

canerol
25 Aralık 2013, 00:54
Merhaba KN filtre en az 20 bin km gider temizlersin ve bir o kadar daha gidersin.Normal de daha uzun gider ama Türkiye şartlarında 20 bin uygundur.

Teşekkürler
kn filtre 20bin km gidiyorsa hiç temizlemeden karbüratöre gönderiyo ozman...ortalama her filtre 5bin kmde bi bakım yapmak lazım kağıtsa bakıp hava vurup temizlenmeli eğer kötü durumdaysa değişmeli.süngerlerde yıpranmadıkça yıka kurut tak...

68charger
25 Aralık 2013, 14:31
kn filtre 20bin km gidiyorsa hiç temizlemeden karbüratöre gönderiyo ozman...ortalama her filtre 5bin kmde bi bakım yapmak lazım kağıtsa bakıp hava vurup temizlenmeli eğer kötü durumdaysa değişmeli.süngerlerde yıpranmadıkça yıka kurut tak...

Sizin yazdığınız normal filtreler için geçerli sözkonusu KN marka filtre!

ozgurakman
25 Aralık 2013, 16:23
filtreyi söküp filtrenin arkasından güneşe baktığında peteklerden sızan ışık beyazsa temizdir, yoksa temizleme zamanı gelmiştir. kutu içi filtre ise kitapçığın hangi aralıkta bir diyorsa kabaca ikiyle çarpabilirsin, zaten yüksek akışlı filtre olduğundan ve çok sıkı bir dokusu olmadığından (süzmeyk için çok uğraşmadığından) öyle ha diyince kirlenmiyor. zaten ben de kirlenmediğini görünce temizleme oranları ile ilgili araştırmaları okudum, sonra da söktüm kenara koydum, orjinal filtremi taktım. (fz6 fazer)

Sinan Aksu
25 Aralık 2013, 16:34
filtreyi söküp filtrenin arkasından güneşe baktığında peteklerden sızan ışık beyazsa temizdir, yoksa temizleme zamanı gelmiştir. kutu içi filtre ise kitapçığın hangi aralıkta bir diyorsa kabaca ikiyle çarpabilirsin, zaten yüksek akışlı filtre olduğundan ve çok sıkı bir dokusu olmadığından (süzmeyk için çok uğraşmadığından) öyle ha diyince kirlenmiyor. zaten ben de kirlenmediğini görünce temizleme oranları ile ilgili araştırmaları okudum, sonra da söktüm kenara koydum, orjinal filtremi taktım. (fz6 fazer)

Ben filtrem kirlendiği zaman hiç uğraşmayıp direk motoru satıyorum Özgür :P

canerol
25 Aralık 2013, 20:42
Sizin yazdığınız normal filtreler için geçerli sözkonusu KN marka filtre!

ne kadar marka olursa olsun belliki süzmeden geçtiği için kirlenmiyor o kirlenmeyecek ben bakımını uzun sürede yapacam diye motorun içine toz pislik kaçırıpta zamanından önce piston silindirin ömründen yiyemem.

MotojeN
25 Aralık 2013, 23:28
Merhaba KN filtre en az 20 bin km gider temizlersin ve bir o kadar daha
gidersin.Normal de daha uzun gider ama Türkiye şartlarında 20 bin uygundur.

Teşekkürler

Sesi daha güzel çıkıyor dağlar yok arada ama insan fark ediyor gidiş bakımından pek fark görmedim.