PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mavi Boyalı Lamba Problemi

merak ederim
24 Aralık 2013, 23:01
5 liraya almıştım bajaj marka normal lamba güç aynı 35 w sadece üstü mavi boyalı ilk başlarda harbiden güzel aydınlatıyordu beyaza yakın ışık veriyordu 1 ay geçti far aydınlatmıyor lan dedim ne oldu bir baktım far komple matlaşmış öndeki plastiğide yansıtıcıda mat beyaz olmuş soket erimiş neyse farı dağıttım matlık garip birşey eridi sandım ama erime yok un gibi bir tabaka kaplamış farı silince elime beyaz toz geliyor 30 dk uğraştım eskisi gibi olmasada baya parladı detaylı girişmek lazım.
Hadi soket eridi ama o matlık neden oldu beyaz bir toz hiç erime yok.

Bu soket kaç paradır klasik s2 soket.

yiqit
24 Aralık 2013, 23:02
Bajaj gelmeden markaya b*k atmalar başladı :cherry:

merak ederim
24 Aralık 2013, 23:12
Bajaj gelmeden markaya b*k atmalar başladı :cherry:

Ne bileyim üstünde bajaj yazıyordu 2 model vardı biri 3 lira bajaj 5 liraydı.

Blackeagletr
24 Aralık 2013, 23:26
Bajaj alacak arkadaşlar, motoru alır almaz ampulleri değiştirin :cherry:

eLated.*
24 Aralık 2013, 23:42
Bende benim chopper'a takmıştım güzel olsun diye 5 tlye OFAS mı OFAŞ mı ne ilk başlarda iyiydi sonra bir baktım plastik far tasına yansıdığı yer kararmış :) :)

search16
25 Aralık 2013, 00:04
Philips ve osram ampulden şaşmayın. en kalitelileri pahalıdır ama zararsızdır.

serkanADH13
25 Aralık 2013, 02:28
Beyaz yani dışı mavi olan ampulleri takarken mavi kısıma parmak degmemesı gerekır,
çünki parmaktaki yağ ve nem vs parmak ızın cama yapısır ve ısındıkca mavıkısımı yakmaya başlar,
ve o toz gibi dediğin şey bır nevı duman kalıntısıdır,,,

Tsubasa
25 Aralık 2013, 02:35
başlıga tav oldum.
bayanlarda giriyor bu foruma böyle başlık konmaz.
arkadaşlar biraz seviye lütfen.
kötü bişey demek istemiyorsunuzda anasayfada ırza geçmek filan hoş olmuyor

eLated.*
25 Aralık 2013, 02:35
Beyaz yani dışı mavi olan ampulleri takarken mavi kısıma parmak degmemesı gerekır,
çünki parmaktaki yağ ve nem vs parmak ızın cama yapısır ve ısındıkca mavıkısımı yakmaya başlar,
ve o toz gibi dediğin şey bır nevı duman kalıntısıdır,,,

Merhabalar, Hafta sonu yine aynı ampulü alıp üstündeki köpüğüyle takıp sonra çıkarıp deniyeceğim size sonucu iletirim. Mesajınız için teşekkürler :) .

Düzenleme:Cidden Başlığı "Mavi Boyalı Ampuller Far Tasını Bozuyor" Şeklinde değiştirirseniz çok iyi olur