PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CBR 250R Lastik Seçimi Çok Arada Kaldım Dostlar Bir Yardım :)

egemen5454
24 Aralık 2013, 11:21
Arkadaşlar 8 Kasım'da CBR 250R alarak Motor camiasına girdim :D İlk yapmak istediğim şey bu tekerleri değiştirmek yağ gibi kayıyor, internette çok araştırdım zaten herkes değiştirilmesi yönünde. Fakat değiştireceğim lastiği bir türlü seçemiyorum.

Şu an Michelin Pilot Power, Pirelli Diablo Rosso II ve Pirelli Sport Demon arasında kaldım. Forumda okumadığım konu kalmadı ama herkes farklı bir şey söylüyor hiç biri hakkında kötü bir yorum yok. Benim istediğim özellikler yolu çok güzel tutsun, virajlara korkmadan yatayım, ıslak zeminde de hani işe yarasın yani almışken o da bulunsun olur mu mecbur kalırım ıslak zeminde binmeye. Şimdi sizce hangi lastiği almalıyım aşırı kafam karışık. Bunun haricinde de öneriler olabilir ama bu lastikleri kullanıp evet ben virajada girdim ıslakta da kullandım şu lastik iyidir diyebilen arkadaşlar var mıdır?

Teşekkürler herkese şimdiden.

nietzsche
24 Aralık 2013, 12:03
Valla bende bi sıkıntı var galiba. Bende CBR125 kullanıyorum. Herkes lastiklere laf ediyor ama hiç bir sorun yaşamıyorum. Yağmur çamur kullanıyorum ben. Yerde kar olmadığı müddetçe kullanmadığım gün yok.
Akyazı'ya gidip geldim. toplam 500 km yolun büyük kısmı yağmur çamurdu. Yine sorun yaşamadım.

Michelin, Pirelli tabii ki çok daha iyidir ama orjinal lastikler de öyle yağ gibi falan değil.

ramcixx
24 Aralık 2013, 12:25
kardeşim pirelli diablo rosso II iyidir. Michelin de olabilir ama rosso kafan rahat takablirsin. :cat:

egemen5454
24 Aralık 2013, 12:40
kardeşim pirelli diablo rosso II iyidir. Michelin de olabilir ama rosso kafan rahat takablirsin. :cat:

Peki arka tekeri 150/60/17 yapmalıyım sizce ve bunu 150 yaparsam önüde genişletmem gerekir mi?

Pirelle Demon Sport ve Rosso II arasında ne gibi farklar görülür?

egemen5454
25 Aralık 2013, 22:39
Rosso II alacağım durumu ayarlayıp nasıl olduğu hakkında deneyimlerimi yazarım arkadaşlar.