PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yuki yk250 spitzer lütfen yardım

Sayfa : [1] 2

rhn37
24 Aralık 2013, 01:57
yuki yk250spitzer almayı düşünüyorum fiyat 7500tl fikrinizi almak istiyorum önerebileceğiniz kaliteli makineler varsa tekliflere açığım

Ahmet Abi
24 Aralık 2013, 01:58
2. el cbr250 gt250r ninja250 tavsiye ederim.

serkanADH13
24 Aralık 2013, 02:19
alanlar hep pişman,
gerek yedek parça sıkıntısı gerek mekanik kalitesizlik sebebi ile kesinlikle tavsiye etmiyorum,

2.el
cbr 250R,
cbf 250,
cbx 250,
gt 250R,
vs muadillerini düşünmeni oneririm,

rhn37
24 Aralık 2013, 02:28
Sıfır almayı düşünüyorum max 8000 tl vericem ne önerirsin

Ahmet Abi
24 Aralık 2013, 02:29
Sıfır almayı düşünüyorum max 8000 tl vericem ne önerirsin

Yamaha Wr125

rhn37
24 Aralık 2013, 02:32
Race tarzı olacak

Tİme_shİft42
24 Aralık 2013, 02:37
8 liraya temiz Cbr 250 , Gt 250 r Ninja 250 acele etmessen bulabilirsin Yukiye Çakiye o paralar verilmez 150 cc üzerine çine yönelmemek lazım

rhn37
24 Aralık 2013, 02:38
Benim fazla hız hevesim yok motoru zorlamayacam şekil fiyat olarak önemli

Ahmet Abi
24 Aralık 2013, 02:43
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-nebiogullarindan-0-km-2013-yzf-r125-94195957/detay

130'u_gördüm
24 Aralık 2013, 02:44
alanlar hep pişman,
gerek yedek parça sıkıntısı gerek mekanik kalitesizlik sebebi ile kesinlikle tavsiye etmiyorum,

2.el
cbr 250R,
cbf 250,
cbx 250,
gt 250R,
vs muadillerini düşünmeni oneririm,

Kimmiş bu hepler merak ettim ayrıca mekanıkte hangi sıkıntısı varmış 7.500 km de 1 kez mekanık bir sorun çıkmadı.

rhn37
24 Aralık 2013, 02:45
Sende var galiba makina

yiqit
24 Aralık 2013, 02:46
Hız istemiyorum şekil istiyorum diyorsan git o motorun orjinali olan yzf r125 al

Macit250
24 Aralık 2013, 03:29
Yukiyi sürme fırsatım olmadıda mağazada gördüğüm kadarıyla ben plastik oyuncağım abi diye bağırıyordu.Birde renk kodlari iğrenç geldi bana .8000 tl param olsa her ortamda sizi tatmin edecek honda cbr 250 den yana kullanırdım.Her hobide olduğu gibi bu hobidede bilinmedik ne idüğü birşey alırsanız insanlar size daha aşağı sıfatla bakıyor.

Bunu heryerde görürsünüz silah,balık,motosiklet,araba vs neden bu sektorde kabul edilen bir mal almak varken gidip de yuki alacaksınki.

serkanADH13
24 Aralık 2013, 03:36
Kimmiş bu hepler merak ettim ayrıca mekanıkte hangi sıkıntısı varmış 7.500 km de 1 kez mekanık bir sorun çıkmadı.

sen bır motora sanıyorum ilk motorun olarak bindin,
ben o motora 3 farklı kişinin 3 farklı motoruna bindim,
vuruntulu çalışması,
250 cc hissi zevki vermemesi,
sen sordunmu YUKİ'ye farı varmı diye ?

ben sordum,
sana ana depo adresını ve istersen yedek parça sorumlusunun ismini ve numarasınıda verebilirim,
MASKO MOBİLYACILAR CARSISI 4.KAPI CIKIŞININ ORADA,

hiç cbr 250 veya GT250R ile yan yana gelip sürüş (yarış değil) yaptınmı ?

o sırada anlardın ne demek istediğimi,
Dostum motoru kullanıyorsun dıye kötüleyecek değilim,
ama sende ÇOOKTA KALİTELİ MOTORA BİNİYORUM sanma,

evet sağlam motorlarıda var ama o değil...

130'u_gördüm
24 Aralık 2013, 04:02
sen bır motora sanıyorum ilk motorun olarak bindin,
ben o motora 3 farklı kişinin 3 farklı motoruna bindim,
vuruntulu çalışması,
250 cc hissi zevki vermemesi,
sen sordunmu YUKİ'ye farı varmı diye ?

ben sordum,
sana ana depo adresını ve istersen yedek parça sorumlusunun ismini ve numarasınıda verebilirim,
MASKO MOBİLYACILAR CARSISI 4.KAPI CIKIŞININ ORADA,

hiç cbr 250 veya GT250R ile yan yana gelip sürüş (yarış değil) yaptınmı ?

o sırada anlardın ne demek istediğimi,
Dostum motoru kullanıyorsun dıye kötüleyecek değilim,
ama sende ÇOOKTA KALİTELİ MOTORA BİNİYORUM sanma,

evet sağlam motorlarıda var ama o değil...

:)

1.Türkçe'yi düzgün kullan biraz , yazdıklarınızı 6 kez okudum .
2.İlk motorum değil ve birçok motorada bindim.
3.Vurultu nedir anlamadım uğultuysa bu alakası yok , hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım duymadım da.
4.250 cc hissinden beklentin nedir senin 170 yapmak istiyorsan doğru vermemeye bilir.
5.Eğer sen kalkıp bu motor ile cbr , hyo kıyaslıyorsan amuda kalk beyne kan gitsin .
6.Motorun çokta kalite olduğunu kimse söylemez çin malı , bu paraya bu mal.Bakımını yapıp düzgün kullanırsan sorun olmaz.Ben çinli motor ile 5 senede 35.000 km yol yaptım.

Sitede motorun konusu var orda her bilgiyi yazdık çizdik.

Artıları

Tabiki görüntü
Mercek far , led sinyal , led stop
Tüm 250'ccler içerisinde orjinal egzozda en iyi ses.
Mükemmel derecede az yakması , 100 km 3-3,5 litre
Kronik bir sorunu yok
Gösterge paneli çok iyi ve donanımlı
Sürüşü rahat

Eksileri

Motor güçsüz
Son hız düşük
Grenajları kalitesi iyi değil
Fabrika lastikleri berbat
Yedek parça servis berbat
Orta amortisör gıcırdaması var.

Bu motorun sıfırına o para verilmez , tipine aldanıp alıp 1000 km dolmadan satan çok kişi var.

Motordan beklentilerinizi bilin ona göre değerlendirip 2.el alabilirsiniz.

Son hızı önemli değil , bakımlarını düzgün yapar aksatmam.Özenli kullanır yormam , cbr ile kapışmam derseniz zevkinizi tatmin edecek bir motor alabilirsiniz.

serkanADH13
24 Aralık 2013, 11:36
güzel kardeşim zAtEN sIKIntılarını kENDİn yAZMIŞSIN,
Yani Benim aNLAtmak iSTEDİKLERİMİ Kendin Açıklamışsın,

Eksileri

Motor güçsüz
Son hız düşük
Grenajları kalitesi iyi değil
Fabrika lastikleri berbat
Yedek parça servis berbat
Orta amortisör gıcırdaması var.

Ben en baŞINDAn buNlaRı sÖYLEDİM zTEN AmA AnlayamaDIN Sanıyorum,,,

Sen 5 yılda 35 bin yapmışsın,
ben yılda 50 km yol yaptım kuryelik yaparken,
emin ol senden kat kat daha fazla bilgim ve tecrübem var,
Güle Güle kULLAN,
Bu arada serviste sana BU PARÇA YOK dedikleri zaman bilgi verirsen en azından ellerindeki parçayı alabiliriz belki...
Sağlık olsun,,,

ramcixx
24 Aralık 2013, 12:34
yuki nedir ya... başka motor mu kalmadı piyasada. :farao:

cykilic
24 Aralık 2013, 14:05
Ramazan, burada da buldum seni :) Ramazan kardeşim haklı. Yuki Kuki... Bu işler nedir abi? Bu fiyata 250 değil o zaman adam akıllı bir CBR 125 alabilirsin. Hadi o da olmadı Yamaha'nın orjinalini al 250 yuki kuki alacağına. Hiç olmassa orjinali...

Bu arada lütfen yanlış anlama. Amacımız seni rencide eder şekilde yorumlamak değil... Dostca... Bak bu kadar arkadaş birşeyler yazıyor ve çoğu gördüğün gibi deneyimli insanlar. Ben derim ki bu arkadaşların dediklerine biraz kulak kabart. Hiç birimiz bu firmalardan beş beş peşin para falan almıyoruz. Yaşadıklarımızla bilgi vermeye çalışıyoruz. Kimimizin egosu da yüksek olabilir "Olur mu? O ne aaabiii gibi!" gibi sözler de sarfetsek kötülüğün için birşey yazacak rahatsız adamlar değiliz hiçbirimiz :)

arslan26
24 Aralık 2013, 15:50
Ramazan, burada da buldum seni :) Ramazan kardeşim haklı. Yuki Kuki... Bu işler nedir abi? Bu fiyata 250 değil o zaman adam akıllı bir CBR 125 alabilirsin. Hadi o da olmadı Yamaha'nın orjinalini al 250 yuki kuki alacağına. Hiç olmassa orjinali...

Bu arada lütfen yanlış anlama. Amacımız seni rencide eder şekilde yorumlamak değil... Dostca... Bak bu kadar arkadaş birşeyler yazıyor ve çoğu gördüğün gibi deneyimli insanlar. Ben derim ki bu arkadaşların dediklerine biraz kulak kabart. Hiç birimiz bu firmalardan beş beş peşin para falan almıyoruz. Yaşadıklarımızla bilgi vermeye çalışıyoruz. Kimimizin egosu da yüksek olabilir "Olur mu? O ne aaabiii gibi!" gibi sözler de sarfetsek kötülüğün için birşey yazacak rahatsız adamlar değiliz hiçbirimiz :)

Rhn37 arkadaşım, yalın arkadaşımız yazmış doğruları, sanırım racing tarzı düşünüyorsun 8000tl gibi bir bütçen var yazık olur, örneğin cbr250 aldın 2dk sonra satıyorum de aldığın paraya satarsın peki yuki?? Müşteri bulamazsın bulsanda kırk tane bahane bulur sana, arkadaşların önerdiği motorlardan alacağın keyfi lezzeti yuki de bulamazsın, Birde şu sözümü unutma bir malı satarken değil alırken kazanırsın

Ahmet Abi
24 Aralık 2013, 16:39
Yukiden dikiş makinesi alınır, motor için yanlış adres.

nietzsche
24 Aralık 2013, 17:14
Yukiden dikiş makinesi alınır, motor için yanlış adres.

atölye varken makinelerimiz yuki idi. motorunu görünce tekstilde para yokmuş demekki dedim :)

shadyrocq
01 Şubat 2014, 16:00
arkadaşlar yukiden dikiş makinesi falan alınır demiş. Hiç bu motordan bilgileri olmadan internet üzerinden gördükleriyle boş boş konuşuyorlar. Ben spitzer 250 kullanıcısıyım kardeşim bende almadan önce çok araştırdım yuki sadece Türkiyeye getiriyor bu motoru Genata diye bir firma üretiyor. Arjantinde gp250 olarak çıktı mesela piyasaya Türkiye'de Spitzer 250 ve Kadırga 250 olarak aynı motor piyasada. Fiyatına ve görünüşüne göre gayet güzel motor. Bu fiyata alabileceğin en iyi motor titreşim olayı falan çok az .. Motora temiz bakarsan sana bakacak bir motor anlayacağın. Ama yedek parça ve serviste sıkıntı yaşarsın bu bir geçrk

Uway
01 Şubat 2014, 16:22
ha o 7.5 lira paranı klozete atıp sifon çekmişsin yada yuki almışsın..karar senin..7.5 liraya çok güzel su soğutmalı makineler alınır......

emre xt125
01 Şubat 2014, 18:32
o kadar paran varsa türkiyede alınacak motorlar
ktm duke (tarzina uymayabilir)
honda cbr 250
veeeeeeeeee
uzun vade kullanırım, görsellik önemli, max 135 140yeterli diyorsan
YAMAHA YZF 125
ben kesinlikle bi yzf alır iyi bir sekilde gidebildiği kadar kullanırdım.
fazla aramaya gerek yok zaten türkiyede belli başlı race motorlar. Al yamaha ya da honda keyfine bak. Arkadaşlarin dediği gibi yamaha hondayi istediğin an satabilirsin. Çok iyi takaslara girebilirsin ancak çuki ile zor dostum. Zaten çuki , yzf 125in taklidi, kopyası..
bunlarıda istemiyorsan al sana gösteris motoru Megelli 250r

tr_select
01 Şubat 2014, 18:39
Hadi beni boşverinde serkan ustaya bile laf giydirme çabalarına giriyorsunuz ya YUH size. Adam karşılık beklemeden onlarca kişiye yardım ediyor, gözü kapalı motor söküp takıyor ve hala sidik yarıştırıyorsunuz...

Anca yuki ile 130 görülür zaten :cat:

Tsubasa
01 Şubat 2014, 18:44
arkadaşlar yukiden dikiş makinesi falan alınır demiş. Hiç bu motordan bilgileri olmadan internet üzerinden gördükleriyle boş boş konuşuyorlar. Ben spitzer 250 kullanıcısıyım kardeşim bende almadan önce çok araştırdım yuki sadece Türkiyeye getiriyor bu motoru G
Motorunu satıyorsan 500 lira veririm kardeş

ha o 7.5 lira paranı klozete atıp sifon çekmişsin yada yuki almışsın..karar senin..7.5 liraya çok güzel su soğutmalı makineler.alınır......

az bile demişsin. bu motorlara örnek olarak megelli bumoto da var. bugun aldın yarın satsan 3 bine zor gider.
hepimiz bu örnegi görmedik mi ?

adem80
01 Şubat 2014, 20:11
yuki yerıne bajaj 200 ns, hero karizma düşünülebılir. 2 ci el olarak cbr 250, sym wolf 250 olabilir. Az yazarım, öz yazarım.

ques1
01 Şubat 2014, 23:46
abi bıkmadınız şu konulardan 0 olcak 8bin tl olcak 250 cc olcak hızlı gidicek parçası ucuz olcak ucucak kacıcak

yok kardesim yok !

ne kadar ekmek o kadar köfte anlayın artık şunu git çin al zaten kafana koymuşsun bu konuyu açıyorsan burda millet ne derse desin gidip 0 diye yukiyi alcaksın

o dediğin paralara 2.el cbr 250 ini alırsın ninjanı alırsın (ninjada 8bin tl ye bi çıt defolu bulursun ''sorunsuz'')

diyorum ve kaçıyorum yetti çünki ne zaman girsem şu foruma motor tavsiyesi şudur budur kardesim

barkının videolarını açın seyredin neyi övmüş neye ne demiş yuki dediğin makina megellinin kalitesinde bir makina
aç izle

Tsubasa
02 Şubat 2014, 00:03
abi bıkmadınız şu konulardan 0 olcak 8bin tl olcak 250 cc olcak hızlı gidicek parçası ucuz olcak ucucak kacıcak

yok kardesim yok !

ne kadar ekmek o kadar köfte anlayın artık şunu git çin al zaten kafana koymuşsun bu konuyu açıyorsan burda millet ne derse desin gidip 0 diye yukiyi alcaksın

o dediğin paralara 2.el cbr 250 ini alırsın ninjanı alırsın (ninjada 8bin tl ye bi çıt defolu bulursun ''sorunsuz'')

diyorum ve kaçıyorum yetti çünki ne zaman girsem şu foruma motor tavsiyesi şudur budur kardesim

barkının videolarını açın seyredin neyi övmüş neye ne demiş yuki dediğin makina megellinin kalitesinde bir makina
aç izle
megelli nin bayileri servisleri motorun sorunlarından bıktıgı için 40 olan servis sayısı 10a inmiş.
bizim burdaki servis lanet olsun diyip bıraktı en sonunda.
megelli fanları başlıklı konuda rodajda dökülmeye başlayan grenajı catlayan motor mu ararsınız, parasını geri kurtarmaya calışan mı ararsınız ne ararsanız var. bu konuları bende takip ediyorum.
diyecegim şudur ki 3 bin liradan sonra alacagınız her çin malı motosiklet el bombası niyetindedir. ya şimdi patlar yada yarın patlar.
paranızı çöpe atacagınıza, ikinci el 2-3 yaşında bilinen markalara yönelin.
benim gözümde bu motorların 500 lira bile değeri yok.

Uway
02 Şubat 2014, 00:16

yok kardesim yok !

aç izle

7.5 lira vereceğim hava soğutmalı racing alacağım öylemi?malzeme kaliteside bellide kötü olan bir motora neymiş sıfırmış..neymiş ne kadar ekmek okadar köfteymiş..arkadaşlar güldürmeyin kendinize..giderim aynı paraya 10 binde 2011-2012 model temiz kullanılmış YAMAHA YZF R125 alırım hani madem racing almaya taktık kafaya ve o modeli beğendik..Neden çakmasını kötüsünü ve özellikle HAVA SOĞUTMALI olanını alayım?Bana birisi açıklasın mantık arıyorum????? su soğutmalı temiz yamaha varken neden yuki nin hava soğutmalı çakma motoruna para vereyim?Bana birisi mantıklı bir açıklama yapsın inanayım..

agrasiwe
02 Şubat 2014, 00:18
Benim fazla hız hevesim yok motoru zorlamayacam şekil fiyat olarak önemli

yzf r125 sana gidecek model o zaman, sıfıra yakınını bulursun..

linkinpark20
02 Şubat 2014, 00:49
Zaten yzf ile yukinin son hizi ayni maceraya gerek yok.

Tsubasa
02 Şubat 2014, 00:56
Zaten yzf ile yukinin son hizi ayni maceraya gerek yok.

yukinin 150 yapacagına pek inanmam. ama yzf yapıyor

Mamba09
02 Şubat 2014, 01:02
yukinin 150 yapacagına pek inanmam. ama yzf yapıyor

Efenim bir bilgi eksiğiniz var burda, yzf r125, 133 km/h üstüne çıkmıyor... Sevgiler.

Uway
02 Şubat 2014, 01:24
Yahu çıkmasın 90 la gitsin ama Yamaha ya binelim kapiş ;) made in china olmasın..biraz marka olsun tarz olsun...so soğutma olsun..

Ahmet Abi
02 Şubat 2014, 01:27
Efenim bir bilgi eksiğiniz var burda, yzf r125, 133 km/h üstüne çıkmıyor... Sevgiler.

Power Commander,Komple Ngk ateşleme sistemi, iridyum buji, dereceli eksantirik, tepeli piston, 1 litre benzine 100gr riner + eğim + hafif sürücü ve arkadan rüzgar desteği ile 200e kadar yolu var.

http://www.youtube.com/watch?v=6bj8yqR5ur0

ques1
02 Şubat 2014, 05:25
7.5 lira vereceğim hava soğutmalı racing alacağım öylemi?malzeme kaliteside bellide kötü olan bir motora neymiş sıfırmış..neymiş ne kadar ekmek okadar köfteymiş..arkadaşlar güldürmeyin kendinize..giderim aynı paraya 10 binde 2011-2012 model temiz kullanılmış YAMAHA YZF R125 alırım hani madem racing almaya taktık kafaya ve o modeli beğendik..Neden çakmasını kötüsünü ve özellikle HAVA SOĞUTMALI olanını alayım?Bana birisi açıklasın mantık arıyorum????? su soğutmalı temiz yamaha varken neden yuki nin hava soğutmalı çakma motoruna para vereyim?Bana birisi mantıklı bir açıklama yapsın inanayım..

yazdıklarımı belliki iyi okumamışsınız diyorum ki gidip cbr al ninja al yuki alma !

emre xt125
02 Şubat 2014, 10:37
KTM RC 125 supersport

Mamba09
02 Şubat 2014, 12:01
Power Commander,Komple Ngk ateşleme sistemi, iridyum buji, dereceli eksantirik, tepeli piston, 1 litre benzine 100gr riner + eğim + hafif sürücü ve arkadan rüzgar desteği ile 200e kadar yolu var.

http://www.youtube.com/watch?v=6bj8yqR5ur0

Vaay resmen aydınlandım şuan. Çok teşekkurler

antilop_skul
02 Şubat 2014, 12:20
dostum sonucta sen ıyı bır motor arıyorsun anladıgım kadarıyla fakat tıpı guzel dıye ona yınelmıssın hayatının hatasını yaparsın 7-8 e onu alırsın 3 ay sonra 5 satarsan belkı satılır ama dıger makınalar hem saglamlık hem satıs potansıyeı olarak kendını kanıtlamıs markalardır

130'u_gördüm
02 Şubat 2014, 15:59
ha o 7.5 lira paranı klozete atıp sifon çekmişsin yada yuki almışsın..karar senin..7.5 liraya çok güzel su soğutmalı makineler alınır......

Bilader yuki ile kaç km yol gittin de hava soğutmalı olduğu için sıkıntı yaşadın ? Tutturmususn su soğutma diye.

__redandblac
03 Şubat 2014, 02:30
yzf r125 bak 8 8 bucuğa rahat bulursun.

Uway
03 Şubat 2014, 02:39
Bilader yuki ile kaç km yol gittin de hava soğutmalı olduğu için sıkıntı yaşadın ? Tutturmususn su soğutma diye.

tutturdum çünkü aynı paraya su varken neden hava alayım? lecola da 1 lira cococolada 1 lira gider lecola mı alırsın?..

Ahmet Abi
03 Şubat 2014, 02:48
tutturdum çünkü aynı paraya su varken neden hava alayım? lecola da 1 lira cococolada 1 lira gider lecola mı alırsın?..

Hangisi ucuzsa onu alırım.

Uway
03 Şubat 2014, 03:21
Hangisi ucuzsa onu alırım.
Yahu işte arada herhangi gözle görülür bi ucuzluk yokki?ayrıca kola yada tavuk dürüm döner değil bu?Karnım doysun bugünde karnımız doydu çok şükür.. :) üzerine binecez..çok az bi fiyat farkı varken varken yuki almam derim.daha da bu başlığa gelmem.. çok uzadı konu :D

lickup
03 Şubat 2014, 03:52
Güç olarak r125 ile aynı hemen hemen. E şekilleri de aynı. Tek fark birinin markası, kalitesi, su soğutması var ancak birini sıfır alacağın paraya digerini ikinci el alabiliyorsun. Karar senin, ben olsam temiz 10 binlerdeki bi yzf 125'e binmeyi tercih ederdim. Ha derdim şekil değil diyorsan gtr250 var o fiyatlara ikinci el.

bY_aLp
03 Şubat 2014, 09:09
paranı çöpe atma honda al kawa al hyo al ama çinliye bulaşma yazık günah vereceğin paraya paranla dert sahibi olursun bakma burda kullanıcılarının iyi dediklerine kim yoğurdum ekşi der...

130'u_gördüm
03 Şubat 2014, 11:33

Aynı paraya mı bırı sıfır birini ikinci el alıyorsun. Asın ben 125 cc lik motora 10.000 vermem

ozrace
03 Şubat 2014, 12:16
parana yazık olur gerçekten.Motoru kötülemiyorum ama o paraya daha iyi motorlar bulabilirin.sıfır alırsan en az 3000TL zararın olur satarken bunlarıda hesap et.
ama alacaksan bunu almanı öneririm...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-daelim-dealim-roadwin-250-kore-li-k-kartina-8-550-tl-18-taksit-150521492/detay

yqavuzhyan
23 Şubat 2014, 22:02

Jet motorunu unutmuşsun abi.

http://previewcf.turbosquid.com/Preview/Content_2009_08_25__21_34_09/Aircraft_jet_engine_2.jpga9f92c1d-ef24-4e9f-aa5f-6d08b30d192bLarger.jpg

Geçen bi arkadaşın Yuki'sine attık 340 a kadar sağlam, ondan sonra hafif titreşim başlıyor. Anlıyacağın sadece üst devirlerde azıcık titreşim oluyor. Ama keyfe keder yani.

Motor arkadaş bu, değiştirmedik yeri kalmamış mübareğin :D