PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. el motosiklette kredi cikiyor mu?

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 18:38
Bankadan motosiklet almak icin kredi cekebiliyormuyuz? Hiç bir yerde net bir cevap bulamadım. Örnek olarak diyelim motosiklet 8000 tl 9000 tl kredi çekebilir miyim? Malum ekipmansiz yola cikmak intihar etmekle eşdeğer :)

Chikoo
23 Aralık 2013, 18:49
çok güzel bir konu olmuş bende merak ediyorum ayrıca

0 motor almak icin 5 bin tl kredi vermeleri için ne gibi şartlari var acaba sigortalı olarak çalışıyorum ?

Jeeztro
23 Aralık 2013, 18:51
2. el motor için ihtiyaç kredisi çekebilir siniz. Eğer araç kredisi çekerseniz (ki 2. el araba ve motorlara veriyorlar mı bilmiyorum) bildiğim kadarıyla rehinli oluyor araç. Tabi ihtiyaç kredisi oranları daha yüksek.

mhmtesk
23 Aralık 2013, 18:58
araç kredisinin faizi daha fazla. Ben şahsen ihtiyaç kredisi çektim. Çekeceğim miktarın aynını araç kredisi olarak çekseydim daha fazla ödiyecektim

Ahmet Abi
23 Aralık 2013, 19:00
Faiz bakımından ihtiyaç kredisi daha avantajlıdır.

dionysos06
23 Aralık 2013, 19:03
3 kere ihtiyaç kredisi çektim deniz banktan... Keşke hiç bulaşmasan krediye...

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 19:06
Teşekkür ederim cevap veren herkese.
Krediyi babam çekecek bende babama odicem. Babam emekli ve sigortalı çalışıyor 9000 tl kredi ihtiyaç kredisi çekebilir miyiz?
Yada araç kredisi cekersek motosiklet rehinli olursa bir problem olurmu?

Guray26
23 Aralık 2013, 19:21
Bu motosiklet isi zevk ve keyif degilmidir. Hafta sonu yada bos zamanlarda biniceksiniz. Sahsi fikrim ben o motoru taksitle aldiktan sonra ona keyifle binip gezemem ki aman derim binmiyeyim de taksidi oderken zorlanmiyayim derim. Ama gercekten ihtiyac ve gereklilik soz konusuysa bisey diyemem. Bence biriktirip almaniz da fayda var.

draggy
23 Aralık 2013, 19:30
2. el motorlara kredi veren Banka yok..

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 19:37
2. el motorlara kredi veren Banka yok..

Hocam üstte yorum yapanlar veriyor dedi. Sizin neye dayanarak bunu soylediginizi öğrenebilir miyiz?

cece89
23 Aralık 2013, 19:48
motor falan hiç bahsetme yeni yıl kredisi var şimdi bankaların en düşük faiz oranına ve masraflarına ne kadar kestiklerine bak
0,85 ile çekmiştim geçen ay kasım kredisi 5.000 tl yi 5.300 olarak ödüyorum 12ay sen düşün.(Vakıfbank yalan yok 20-25 tl dosya masrafı kesmişler.)

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 19:52
motor falan hiç bahsetme yeni yıl kredisi var şimdi bankaların en düşük faiz oranına ve masraflarına ne kadar kestiklerine bak
0,85 ile çekmiştim geçen ay kasım kredisi 5.000 tl yi 5.300 olarak ödüyorum 12ay sen düşün.(Vakıfbank yalan yok 20-25 tl dosya masrafı kesmişler.)

Doğrudur hocam yarin bankalarla bi goruseyim ama simdi almiyoruz motosikleti yaklaşık 3 ay sonra kismetse :)

RAMİREZ
23 Aralık 2013, 20:03
Hocam üstte yorum yapanlar veriyor dedi. Sizin neye dayanarak bunu soylediginizi öğrenebilir miyiz?

İkinci el motora araç kredisi alamazsınız. Ayrıca ihtiyaç kredisi kullanırsanız araca rehin konmaz. Yılbaşına doğru bisürü banka kampanya yapar takip edip uygun olanını kullanın. 9000 tl için gerçekten hatırı sayılır bir fark vardır faizde. bu dönem çok uygun. şimdi çekip ödemeye başlarsanız avantajlı olursunuz.

hasansonmez
23 Aralık 2013, 20:05
ikinc,i el araç kredisi veriyorlar fakat buseferde kasko ve sigortadan kaptırıyorlar bence gi t iht,iyaç kredisi çek yada cebine göre uygun motor al ite köpeğe bulaşma

Arda_Karaca
23 Aralık 2013, 20:22
http://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/kredi-urunlerimiz/motosiklet-kredisi.aspx

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 20:35
Malesef hatri sayilir bi faiz ödeyeceğiz çünkü daha ehliyetim yok :)

draggy
24 Aralık 2013, 18:06

Bankacıyım da ondan :mrgreen: ikinci el taşıt kredisi var evet ama Arabalar için :) Bazı Bankalar Harley falan için belki verebilir ama 2. el taşıt kredisinde yaş sınırı 5 yıldır, faiz oranı daha yüksektir, Nakit ihtiyaç kredisi daha mantıklıdır..