PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ortalama 1700tl ekipman tavsiyesi

Smyrna35
23 Aralık 2013, 00:04
Herkese iyi akşamlar,birçoğunuzu ardı arkası gelmeyen soru yağmuruna tutuyorum farkındayım :cherry: ama bilinçli olarak başlamak istediğim için bütün zamanımı araştırmalara harcıyorum...Motosiklet %90 hyosung gt250r olucak,şimdi de ekipman araştırmasına girdim,ehliyeti almama daha 6 ay var bu arada hem para biriktiriyorum hem de araştırma yapıyorum.Başlığıda ön bilgi sahibi olmak için açtım.Ortalama 1700tl bütçem var ama bu 1800 olur 2000 olur belki de 1500 olur net değil...Bu fiyata kask,mont(deri ilk tercihim),eldiven,dizlik bakıyorum.Kask olarak Agv K3 düşünüyorum diğerleri hakkında hiçbir fikrim yok.Konuyu ipadden yazıyorum imla vs yazım yanlışları olabilir kusura bakmayın :salut:

tr_select
23 Aralık 2013, 00:11
Kask: AGV K3-K4
Deri mont: Difi monza
Eldiven: Bering match-koata
Dizlik: shot anatomic
Bot: Forma dıablo kısa yarış tipi
Boyunluk: Buff

Smyrna35
23 Aralık 2013, 00:18
Oğuz abi İnan ilk senin yazacağın aklıma gelmişti,bütün süreçte yardım ediyorsun motosikleti doğru düzgün kullanmaya başlamaya öğrenince sana bir paket çikolata alıp yanına teşekküre gelicem :thumleft:

tr_select
23 Aralık 2013, 00:23
Oğuz abi İnan ilk senin yazacağın aklıma gelmişti,bütün süreçte yardım ediyorsun motosikleti doğru düzgün kullanmaya başlamaya öğrenince sana bir paket çikolata alıp yanına teşekküre gelicem :thumleft:

Rica ederim dostum ne demek. Sonuçta buraya bilgilerimizi, tecrübelerimi paylaşmak... Bir şeyler öğrenmek için üye olduk değil mi.. :)
Yazın izmire geliceğim motorla. Haber veririm zaten, ufaktan apaçilikte yaparız :pl:
Beni rum tavernasına götürün mutlaka. Birde Rena Dallia - Gul Bahar çaldırdığımda ohhh :salut:

Yazdığım ürünleri bi araştır... :rendeer:

PEHLİVAN94
23 Aralık 2013, 00:26
Oguz Abi'ye +1

Smyrna35
23 Aralık 2013, 01:06
Rica ederim dostum ne demek. Sonuçta buraya bilgilerimizi, tecrübelerimi paylaşmak... Bir şeyler öğrenmek için üye olduk değil mi.. :)
Yazın izmire geliceğim motorla. Haber veririm zaten, ufaktan apaçilikte yaparız :pl:
Beni rum tavernasına götürün mutlaka. Birde Rena Dallia - Gul Bahar çaldırdığımda ohhh :salut:

Abi sen gel de bir İzmir'e taverna falan kolay onlar nereye istiyorsan gideriz :cat:
Hepsine bakıyorum şimdi zaten agv'ler çok hoşuma gidiyor tasarım olarakta.Diğerlerine de bakıyorum hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Agv k3 ile k4 arasında çok fark var mı?K3 te gothic modelini çok beğendim ama aynısı k4'te yok :pr:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Difi Monza'yı baya baya beğendim tam benim için mont hem derinin görüntüsü hem de tekstilin rahatlığı bir arada.İzmir'in soğuğuda zaten bildiğiniz gibi problem değil...Kısacası Difi Monza:cat:

tr_select
23 Aralık 2013, 01:07
Aman aman bi fark yok. Genel olarak tasarım farkı var diyeyim sana :)
Ben gothic halmet modelini kullandım uzun süre.. Sonra kaza yaptım. Tekrar gothic aldım, tekrar kaza yaptım... Şimdi tekrar k3 alıcağım sezonda...
1. kazada gömlek vardı üzerimde, kask hariç bir şey olmadı. 2.kazada yukarıda saydığım korumalıklar vardı. Çizik bile olmadı bedenimde fakat kask yine perte çıktı darbeden ötürü...
Mont çok sağlam bu arada :mrgreen:

Kısacası yazdığım ürünler 2 kaza ortamında test edilmiştir ve hayat kurtarmıştır. Bunun bilincinde olarak ürün seçimi yap derim...

Deri mont kullandınmı bilmiyorum fakat ben dainese, eriders bla bla bir çok model deri kullandım ve hiç birisi difi monza rahatlığında değildir. Monzanın + yanı göğüsün tekstil olması. Montu giyip motor üzerinde seyir aldığında senin yumurta gibi basık bir hissiyata kavuşmana engel oluyor. Uzun yolculuklarda kolunu, omuzunu filan oynatabiliyorsun... Full deri montlarda bu durum böyle değil ne yazıkki...

+ 3-4 dereceye kadar soğuk geçirmiyor. Deri mont sıcak tutar diye bir dünya yoktur. Suda geçirir... Bunlar satış yalanlarıdır. Deri mont, deri kalitesine göre 2-5 saat arasında su geçirmeye başlar. Monza 3.5 saate kadar sorunsuz yağmurda sorunsuz diyim... (yol bitti eve geldim)

+ monzanın sırt pedleri biraz ince geldi bana. Zaten sırt pedi yerine bellik kullanıyordum ben motorda. Direk söktüm attım açıkcası. Race serisi veya hızlı bir motor kullanıyorsan bellikte bak derim 50tl civarları.

Smyrna35
23 Aralık 2013, 01:18
Aman aman bi fark yok. Genel olarak tasarım farkı var diyeyim sana :)
Ben gothic halmet modelini kullandım uzun süre.. Sonra kaza yaptım. Tekrar gothic aldım, tekrar kaza yaptım... Şimdi tekrar k3 alıcağım sezonda...
1. kazada gömlek vardı üzerimde, kask hariç bir şey olmadı. 2.kazada yukarıda saydığım korumalıklar vardı. Çizik bile olmadı bedenimde fakat kask yine perte çıktı darbeden ötürü...
Mont çok sağlam bu arada :mrgreen:

Kısacası yazdığım ürünler 2 kaza ortamında test edilmiştir ve hayat kurtarmıştır. Bunun bilincinde olarak ürün seçimi yap derim.
Abi görünüşe göre yanyana durduğumuz zaman ikiz motorcular gibi olucaz :mrgreen: ürünlerin hepsi hem fiyat olarak hem de şekil olarak(apaçi gibi oldu sanki biraz:cherry: )bana uyuyor,sadece k3 biraz pahalanmış 570tl olmuş + siyah vizörü var bunun 50€ o biraz pahalı geldi bana :silent:

tr_select
23 Aralık 2013, 01:33
k3 fiyatında bi ipnelik var o zaman. nakit 470-90 arası alırsın... Kışın indirim yapıcaklarına zammı yapmışlar ne...

Smyrna35
23 Aralık 2013, 01:37
k3 fiyatında bi ipnelik var o zaman. nakit 470-90 arası alırsın... Kışın indirim yapıcaklarına zammı yapmışlar ne...

Euro'nun yükselişinden de kaynaklanıyor olabilir

tr_select
23 Aralık 2013, 01:44
En son 5 ay önce 460 nakit paraya halmet almıştım :pl:

Smyrna35
23 Aralık 2013, 02:27

Iyi almışsın,100tl zam yemiş pek iyi olmamış o zaman :farao:

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Abi son bir sorum olucak şimdi bu k3'ün siyah vizörü çok pahalı olduğu için güneş gözlüğüyle kullanmayı düşünüyorum,öyle bir imkan var mı?Rayban Aviator gözlüğüm sorun çıkarır mı?

Smyrna35
23 Aralık 2013, 11:50
http://u1312.hizliresim.com/1j/r/vtg50.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

http://u1312.hizliresim.com/1j/r/vtg5k.jpg

ectuna
23 Aralık 2013, 13:33
Fuar zamanı daha ucuza bulur musun acaba malzemeleri? Nasılsa vaktin var gibi.

Smyrna35
23 Aralık 2013, 13:37
Fuar zamanı daha ucuza bulur musun acaba malzemeleri? Nasılsa vaktin var gibi.

Ne zaman oluyor dostum fuarlar pek bilgim yok bu konuda

tr_select
23 Aralık 2013, 13:42
Abi son bir sorum olucak şimdi bu k3'ün siyah vizörü çok pahalı olduğu için güneş gözlüğüyle kullanmayı düşünüyorum,öyle bir imkan var mı?Rayban Aviator gözlüğüm sorun çıkarır mı?

Bir sorun cıkmaz. Gözlük takarım ara sıra diyorsan kaskı taktıktan sonra vizörü açıp takarsın... Mis gibi kullanırsın.

yusufgursoy
23 Aralık 2013, 17:23
Daha o ekipmanlar motorlar 6 ay a çok değişir merak etme :) Bence paranı tamı tamına hazırla sonra ne alabiliyorsun ona karar ver sor ve al :)

Smyrna35
23 Aralık 2013, 17:35
Daha o ekipmanlar motorlar 6 ay a çok değişir merak etme :) Bence paranı tamı tamına hazırla sonra ne alabiliyorsun ona karar ver sor ve al :)

Haklısınız daha uzun süre var önümde fikirler değişebilir,ben de ön bilgi almak için açtım konuyu,tercihler şu anlık mantıklı geliyor maddi açıdan fazla sıkıntım yok aslında hiç para biriktirmesemde olur fakat ekipmanları kendi paramla almam beni daha iyi hissettirecek(diğer türlü hepsini babam üstlenecek).Zaten bu fiyatlarda vereceğim maksimum paralar mont eğer işimi görüyorsa 600tl den fazlasını vermem.Kaskta bence koruma düzeyi yeterli sonuçta 250cc diyip,100tllik kask almak bana göre değil.İşimi uzun süre göreceğini düşünüyorum bunların %80 kesinleştirdim...Ha bu arada 1-2 ay sonra başka kask-mont için konu açarsam bana kızma lütfen:cherry:

merr
23 Aralık 2013, 20:02
Düşündüğün AGV K-3 Gothic kaskı kullanıyorum.Uygun bedenini alırsan güzel kask fakat eksileride var.60-65 km hızdan sonra rüzgar kaskın baya bir içinde, boyun bağı double d değil...

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 20:20
Anladık iPadın var :) :)

Smyrna35
23 Aralık 2013, 20:53
Anladık iPadın var :) :)

Öyle bir etki biraktiysam ozur dilerim

Ahmet Abi
23 Aralık 2013, 22:00
200-300 fazla ver verdiğin paraya değsin.

http://www.mototalonline.com/N63-IMPULSE-FBlack-44,PR-1519.html
http://www.anesmotor.com/?urun-2020-ROSS-Futura-Uc-Katli-Mont--Kirmizi-.html
http://www.anesmotor.com/?urun-2240-ROSS-Travel-Cordura-Pantolon.html
http://www.anesmotor.com/?urun-412-iXS-Shorty-Aramid-Eldiven.html
http://www.anesmotor.com/?urun-1277-IXS-Estoril-White.html

Smyrna35
23 Aralık 2013, 22:48
200-300 fazla ver verdiğin paraya değsin.

http://www.mototalonline.com/N63-IMPULSE-FBlack-44,PR-1519.html
http://www.anesmotor.com/?urun-2020-ROSS-Futura-Uc-Katli-Mont--Kirmizi-.html
http://www.anesmotor.com/?urun-2240-ROSS-Travel-Cordura-Pantolon.html
http://www.anesmotor.com/?urun-412-iXS-Shorty-Aramid-Eldiven.html
http://www.anesmotor.com/?urun-1277-IXS-Estoril-White.html
Monta 270,kaska 530 veripte çizmeye 800 küsur lira vermek bana pek mantıklı gelmedi..Eldivenin pahalılığı da cabası.Yine de teşekkürler hocam tavsiye için,araştırıcam...

yusufgursoy
24 Aralık 2013, 13:43
Haklısınız daha uzun süre var önümde fikirler değişebilir,ben de ön bilgi almak için açtım konuyu,tercihler şu anlık mantıklı geliyor maddi açıdan fazla sıkıntım yok aslında hiç para biriktirmesemde olur fakat ekipmanları kendi paramla almam beni daha iyi hissettirecek(diğer türlü hepsini babam üstlenecek).Zaten bu fiyatlarda vereceğim maksimum paralar mont eğer işimi görüyorsa 600tl den fazlasını vermem.Kaskta bence koruma düzeyi yeterli sonuçta 250cc diyip,100tllik kask almak bana göre değil.İşimi uzun süre göreceğini düşünüyorum bunların %80 kesinleştirdim...Ha bu arada 1-2 ay sonra başka kask-mont için konu açarsam bana kızma lütfen:cherry:

Estağfurullah kızmak nr haddime brndr faha geçenletdr burada soruyordum. Cbr 250 il ebaşlık açıp binbir çeşit scooter lara yöneldim sonra tekrar cbr 125 e dönüş oradan megelli falan mı lan derken bi anda ktm oldu. Ekipmanlarda öylr. O yüzden fikir tabii ki al ama kendini şartlama geniş bi yelpaze var önünde. Hoşuna gidenleri ayıkladıktan snra baya daralıyor gerçi. Hakkında hayırlısı ekipman önemli hyosung zor Sürüşü varmış ama alışırsan havalı makine gerçekten

Pasali1921
24 Aralık 2013, 15:47
agv k3 gothic bende kullanıyorum çok guzel tavsiye daytonadan aldım 530 liraya 2 ay önce.havalandırma kanallarını acarsan biraz rüzgar giriyo haliyle ama geçen kapalı dolandım buhar falan hiç olmadı.tek sıkıntısını gördüm çene altında file var ne işe yarıyor tam bilmiyorum ama benim tavsiyem onla çok oynamaman hemen yalama oluyo oğuz abi k3'te daha tecrübeli taktiği varsa öğrenebilirmiyiz.bi kere çıkardım şimdi takılmıyo hemen düşüyor

sevilesiadam
24 Aralık 2013, 16:17
Öyle bir etki biraktiysam ozur dilerim

Yanlış anlamayın şaka olsun diye öyle yazdım :mrgreen:

Smyrna35
24 Aralık 2013, 16:44
Yanlış anlamayın şaka olsun diye öyle yazdım :mrgreen:

Kötü bir amaçla yazmadım ben onu, bulundugum baska forumlarda bu tur konular onemliydi hemen uyarirlardi imlaya dikkat falan diye.Alışkanlık olmuş :)

Redneck
24 Aralık 2013, 17:24
montuna kaskından daha fazla para verme

Smyrna35
24 Aralık 2013, 17:45
montuna kaskından daha fazla para verme

Fiyatlar ayni olucak büyük ihtimalle

Smyrna35
03 Şubat 2014, 20:07
Monza'nın fiyat biraz uçmuş.Revit Leader'de bakıyorum sürekli Large bulursam alıcam.