PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Size göre motorsiklet nedir?

sevilesiadam
22 Aralık 2013, 23:36
özgürlüğün ta kendisi.

bir tutkudur motosiklet. kendini özgürce yollara vurmaktır. otomobilin penceresinden görünen dünyanın bir parçası olmaktır. rüzgarı hissetmektir.

riske girmektir motosiklet; brokoli yiyip, lahana suyu içerek yüz yıl yaşamaktansa bol yağlı cızbız köfte ve patates kızartması üzerine bir sigara yakmaktır.

yeryüzünde uçmaktır motosiklet, zincirler arasında yüzlerce yıl yaşamaktansa minicik özgür bir kuş gibi uçarak veda etmektir hayata.

kafa tutmaktır tüm dünyaya, size "serseri" diyenlere gülebilmektir.

binlerce kardeşe sahip bir aileye girmektir motosiklet. yol kenarına çektiğinizde yardıma gelen, hiç tanımadığınız motorcu kardeşlerinizle saatlerce muhabbet edebilmektir.

tuzla'dan yeşilköy'e iş çıkışı saatinde 45 dakikada gidebilmektir motosiklet. trafikte sinirlenmemektir, hayatın kötü pençesine yakalanmadan aradan kayıvermektir.

diğer motor aşıklarıyla her hafta buluşmaktır motosiklet, motosiklet sevginizi paylaşmaktır. sevgiyi paylaştıkça arttırmaktır.

aidiyettir motosiklet. yüz motorcuyla beraber şile'ye grup sürüşü yapmaktır. altınızdaki motosiklet 300 km'ye çıkabilmesine rağmen gruba uymak, 80km'yle gitmektir.

güveni görmektir motosiklet. arkanızdaki sevgilinizin bütün kontrolü size bıraktıp başını sırtına rastladığını hissetmektir.

bağlanmaktır motosiklet, her akşam yargun argın eve gelip saatlerce kromaj parlatmaktır. sevgiyle kaplamaktır motoru, cilayla değil.

bir aşktır motosiklet. tatmayan bilemez.

Okudum gerçekten hoşuma gitti sizlerlede paylaşmak istedim. 1 Maddede siz ekleyin, senin için motorsiklet nedir? :)
Uludağ Sözlük'ten ALINTIDIR.

emrb
22 Aralık 2013, 23:44
Türkiye şartlarında Azraille dans etmektir.

dionysos06
22 Aralık 2013, 23:56
Kesinlikle özgürlüğe açılan kapı benim için...

tr_select
22 Aralık 2013, 23:59
AŞK . . . .

MrMaydec
23 Aralık 2013, 00:05
AŞK . . . .

katılıyorum :cat:

aranel
23 Aralık 2013, 00:05
Tarif edilemez yaşanan bir histir

turkish39
23 Aralık 2013, 00:06
OOOoooooo YEEEAAAA ::gazla::::gazla::::gazla::::gazla::::gazla::::gaz la::::gazla::

-EmRe-
23 Aralık 2013, 00:07
Türkiye şartlarında Azraille dans etmektir.

mermiye kafa atmaktır :)
-hayattır motorsiklet yaşam tarzıdır,özgürlüktür, benim için herşeydir motorsiklet :)

cenkito
23 Aralık 2013, 00:09
MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Mamba09
23 Aralık 2013, 00:25
Arabaya binmekten zevk alamamaktır. Arabaya binip o trafikte cebelleşen insanlara üzülerek bakmaktıe :)
Özgürlüktür.

nabukat
23 Aralık 2013, 00:35
bence motosiklet daha çok sevgidir aynı eşimize duydugumuz sevgi gibi.aşktır mesala özlemdir.sabırdır.herşeydir

Benim şu an motosikletim yok ama her motor geçtigimde içim bi heyecanlanıp onu arıyorsa gözlerim ve her internete girdigimde ilk mt.net yazıyorsam ben bir aşıgım evet

SENİ SEVİYORUMMMMMM CBR 250R belke beni aşkımmmmmmmm mart ayında beraberiz elçiklerine sıkıca sarılıp seni sevdigimi haykıracam rüzgarı yararken. :)

agrasiwe
23 Aralık 2013, 01:46
pratik ulaşım aracı. :p

KrioterS
23 Aralık 2013, 02:32
MOTOSİKLET = Yaşam Tarzı.

ogzcngdk
23 Aralık 2013, 02:36
bence motosiklet bağımlılıktır

MotorKafa
23 Aralık 2013, 02:41
Valla ne yalan söyliyim, başlıktaki "motorsiklet" yazısını görünce makara yapmak için girdim konuya ama, çok güzel olmuş yazı :)
Tebrikler...

Dayanamadım :mrgreen:

- Motorsikletde başka bi zevk be dimi abi ? Kaç para bu ?

crxforever
23 Aralık 2013, 03:18
benim için motosiklet;

en güzel gün batımında içilen bir sigara veya 2 biradır.

cepteki son bozukluklar ile benzin alıp avare avare şehri gezmek, kafan bozulduğunda basıp gitmek kendini çok alakasız bir yerde bulmaktır.

kabaca bir plan yaparak uzun yola çıkıp dinlenmiş halde gelmektir. çanakkaledir, bursadır, iğneadadır, boludur, uçmakderedir.
12 yaşında iken bmx ile arka mahalleyi keşfetmenin 30 lu yaşlardaki halidir.

işsiz ve parasız kaldığında 1-2 ay bir yerlerde çalışmana yardım eden kara gün dostundur.

kendini ne kadar muhalif ve özgür hissetsen de döner dolaşır shell bpden den benzin aldırır. belki de bize sunulan bir özgürlük mastürbasyonudur.

yazın sıcakla kışın yağmur çamur ve sinüzitle uğraşmaktır.
motosiklet üzerinde onca anıyı yaşanmışlığı hiç hesaba katmadan "sat bunu yenisini al", "şunu alcağına bunu alaydın" diyenler ile muhatap olmaktır.

bir çuval civataya bu kadar anlam yüklemektir :)

McBay
23 Aralık 2013, 03:57
Benim için motosiklet kışın kullanmışlığım var pek güzel olmuyor o yüzden yazdıklarım Nisan 15 ile Eylül sonuna kadar olanki dönemi yansıtmaktadır.

Fıstık gibi rüzgarı vücudunda bolca hissedip orgazm tadında zevk almaktır.

Birde yanında kafa adam olabilir eşin olabilir veya kız arkadaşın varsa of o zaman yemede yanında yat.

Ama özgürlük kelimesi de bu söylediklerimi tam olarak tamamlar.

Birde İstanbul koşullarında şu 4 tekerlekli zibiler bizi görse çok sevinicem 5 gün ara ile 2 kere kaza yaptım onlar yüzünden aniden önüme kırdılar 2 kere sol şeritte olmama rağmen.

elantronikçi
23 Aralık 2013, 04:37
Sadece gitmek istemektir.
Rüzgarı hissederek özgürlüğe gitmektir.

sevilesiadam
23 Aralık 2013, 10:24
Valla ne yalan söyliyim, başlıktaki "motorsiklet" yazısını görünce makara yapmak için girdim konuya ama, çok güzel olmuş yazı :)
Tebrikler...

Kusura bakma gpzumden kacmis duzelticem eve gidince:)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Tebrikler...

Kusura bakma gpzumden kacmis duzelticem eve gidince:)

Pekbipicadam
24 Aralık 2013, 12:39
Bu dünyadan ayrılıp sessiz ve kendinle başbaşa kaldığın huzuru ve adrenalini aynı anda yaşamana imkan sağlayan yeni bir dünyaya geçmene olanak sağlayan alettir.
: ))

Murat 48/30
24 Aralık 2013, 13:03
Motosiklet ailenin bir parçasıdır.Sen onu küçük bir aileye soktuğun gibi, o da seni koca bir aileye(camia) sokar.

sailor33
24 Aralık 2013, 13:13
Ufak bir kazada yerde sürüklenirken bile o na bişi oldumu ? diye merak edebileceğiniz tek cansız varlıktır :queen:

ectuna
24 Aralık 2013, 14:03
40 yaşında anneme kullandığımı hala söyleyemediğim, 13 yaşında kızımın arkama binmekten korkarken, 9 yaşındaki oğlumdan ise anahtarı sakladığım;
eşimin motordan vazgeçmem için her gün dua ederken, hayabusa'yı gösterince "asla bunu alamazsın, ben nasıl oturacağım arkasına" dediği;
tamamen kişisel; sevenin sevdiği; sevmeyenin tırstığından 40 bahane bulduğu...
En ucuz saçma sapan arabaların 50 bin TL olduğu ülkemde, o parayı kralını alabileceğin, (görece ucuz);
Az yer çok basar
En çabuk ulaşım aracı...

Hani bazen eldiveni unutursun da, parmakların donar. "Daha da hayır gelmez bu parmaklardan" dersin. Yada "pantolona gerek yok ya 2 adım dersin" binersin de az sonra "3'lü takım" 10 yaşındaki boyutuna küçülür. "Keşke ucuna ip bağlasaydım" dersin çiş için durduğunda soğuktan aleti bulamayınca; İşte o anlarda bile trafikte arabasında yayılıp gevreyenlere; buğulu kaskın arkasından, yarım göz acıyarak bakmaktır motor, sümüklerin donmuş vaziyette...

Kardeşin kardeşi sallamadığı, komşunun komşuyu tanımadığı, sokak ortasında adam soysalar herkesin arkasını döndüğü memlekette, motorcuya dayılananları görünce, tanısın tanımasın diğer motorların durduğu "nooluyo birader" dediği, sağa çekip motorunun orasına burasına baksan 10 dakikada 10 motorun yavaşlayıp yardım lazım mı diye işaret ettiği bir gizli kardeşliktir motor.

Forumlarda herkesin kral motorcu olduğu, mangalda külün kalmadığı, herkesin ayrı telden çaldığı, ne dersen de illa tersinin doğruluğu için kavga çıkabileceği, gene de her haltı o forumlardan öğrendiğin için devamlı kontrol ettiğin bir camiadır motorcu alemi...

Binmeyene binenin "bin" demediği; Ama her binmeyenin, binene "in" dediği, sevdiklerinin dırdır vesilesi, olura düşersen saklamaya çalıştığın (dırdır katsayısı 10 la çarpılır bir anda) bir mücadeledir.

Ahmanamra
24 Aralık 2013, 14:27
Öyle bişeydir ki. Onun için hatunu terk edersin mesela. Mesela düşüpte ayağın altında kaldığında motor zarar görmesin diye nazikçe tepiklersin.Kıyamazsın ona. Çevren bir anda değişir. daha önce kardeşim dediğin adamları bile ayda bir görür olursun çünkü yerine yol arkadaşları gelmiştir onların ve iş güç dışında vaktinin bir çoğunu onlarla geçirmeye başlarsın ve kardeşim dediklerine yenilerini eklersin. Dedikleri gibi yolda kenarı çeksen geçen 4 motordan 3 durup sorar yardım lazımmı diye. Hiç tanımadıklarınla saatlerce sohbet ettirir. Ortak aşktır çünkü koca bir camia için motor.Hele elin anahtar tutuyorsa dağatıp toplamanın verdiği zevki gezmek vermez bazen. Ama benim için en büyük anlamı araziye girdiğimde doğaya karşı verdiğim mücadeledir. Ruhu dinlendirir. Hele ki sağnak yağmurda bazen - 10 larda , tipiden göz gözü görmezken buzun üstünde gitmeye çalıştığında. Sanırım başka hiç bir sevda böyle saçmalatmaz adama.

wolrath
24 Aralık 2013, 14:40
*her guneşli pazar günü kavga meselesidir.

*alısverıs yaparken 1tl nın hesabını yapmak ama kendısıne 1xxx tl ler harcarken 1sn dusunmemektir.

*dizel otomatik araban 6.7 degıl 6.8 yakınca kufretmek ama 200km de bır depo doldurunca aslanım hakedıyor diyebılmektir.

*karşıdan arkadaşların cagırdıgında IBB trafıge bakmadan direk evden cıkabılmektır.

*eve geldıgınde montu asarken egzoz kokusunu snif snif ıcıne cekmektır.

*arabayı yıkamaya usenırken,2 saat ıncık cıncık parlatabılmektır.

*kontagı actıktan sonrakı homurtuyla beraber "ne var la orda" bakıslarını toplamaktır.

*oturus pozısyonundan mutevellıt opusmek,sevısmek 250kmh civarı orgazm olmaktır :D

ramcixx
24 Aralık 2013, 14:51
Yola çıkıp... "Imm bugün nereye gitsem?" demektir.

desert3737
24 Aralık 2013, 15:08
4 tekerciler gibi bir yere gitmek için araca binmek değil, aksine motosiklete binmek için bir yere gitmektir.

APALA
24 Aralık 2013, 16:16
en yakın arkadaşımdır. Aşkımızın meyvesidir :flower:

yunusus
24 Aralık 2013, 16:37
Kimileri icin hatundan ayrılma sebebidir
+almayacaksin o motoru gezmek istiyorsan araba alirsin beraber gezeriz ya motor ya ben diyen hatuna kendine hiç şans tanimiyorsun diyebilmektir

otopsici
24 Aralık 2013, 16:59
bana sorarsan : hayattan kaçış
babama sorarsa: itlik
anneme sorarsan: allahım sen evladımı bana bağışla
karıma sorarsan: sat şunu çocuğunla ilgilen
kardeşime sorarsan: ulen adam ol az
komşuma sorarsan: seninki aptallık
mahalleliye sorarsan: o motorlu serseri
minibüsçüye sorarsan: ezilecek böcek
taksiciye sorarsan: slalom atan ya....
....