PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 13 Yaşındayım hangi motosiklet bana uygun motosiklet önerirmisiniz

Sayfa : [1] 2

MustafaD
22 Aralık 2013, 20:04
Merhaba, ben 13 yaşındayım daha önce 125cc'lik motosiklet sürdüm bana motosiklet önerir misiniz?
Şimdiden teşekkürler... :) :)

tr_select
22 Aralık 2013, 20:06
http://img530.imageshack.us/img530/5194/x1piykpqhc35lekiggt2wssyi8.jpg

Arkadaşa vurun ama öldürmeyin dostlar...

Ose
22 Aralık 2013, 20:09
http://images.hepsiburada.net/assets/Oyuncak/1500/Oyuncak_2295032.jpg

emrb
22 Aralık 2013, 20:12
cross boru değil

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRSLNWUt40LtyDanjPbakYW5mXabIqO5 CVxfyazs-BuwbqQArvkFQ

tr_select
22 Aralık 2013, 20:17
Neyse, doğru düzgün bir cevap verelim.

Kardeşim, kardeş diyorum bak... Kardeşimden 6-7 yaş küçüksün...
Ehliyetsiz motor kullanmak intihar girişiminden farksızdır. Allah korusun ölümlü bir kazaya karışırsan, hayatının biteceğinin farkındasındır umarım...
+ Polis yakalayınca ruhsat sahibine, sana toplam 3.000TL kadar bir ceza yazacağınıda söyleyelim. + motoru zaten bağlayacaklar...

Daha ne yazıyim ki ? Bu bahsettiğim şeyler intihara teşebbüs gibi bir şey. Belki idrak edemiyorsun ama Allah korusun bir ölümlü kazaya karıştığını düşünsene ? Aklet don filan getirir ailen artık sana :)

Bu arada, burada ehliyetsiz insanları pek sevmezler. Herkes dalga geçicektir, düşenede vuracaktır... Bende vururum ama iyi yanıma geldin. Yaşının 2 katı bir abi tavsiyesi olarak dediklerimi dikkate al. :rendeer:

Macit250
22 Aralık 2013, 20:20
Böyle konuların yeni hesaplar ile açılıp bırakılması bana direk fake işler gibi geliyor ne dersiniz beyler

Wiking
22 Aralık 2013, 20:22
Az resimlere bak ya.:queen:
Banada bilerek açılıyor gibi geliyor.Bu konular birde başlangıç için 1000 cc olur mu konuları bilerek açılıyor gibi.

tr_select
22 Aralık 2013, 20:25
O değilde yaş sınırı iyice düşüyor... Araştırmadan konu açmalar, 3.000 var motor önerin!! yazmalar... Birde ünlem koyuyorlar ya. Direk dövesim geliyor, emredermiş gibi :mrgreen:

Son zamanlarda çok garip tipler türedi bu forumda....

Wiking
22 Aralık 2013, 20:44
O değilde yaş sınırı iyice düşüyor... Araştırmadan konu açmalar, 3.000 var motor önerin!! yazmalar... Birde ünlem koyuyorlar ya. Direk dövesim geliyor, emredermiş gibi :mrgreen:

Son zamanlarda çok garip tipler türedi bu forumda....

Birde şu tipler var.
Adam konu açıyor atıyorum 1000rr ile başlayacağım diyor.Yorumlar geliyor tehlikeli,tecrüben az diye
bu sefer konuyu açan troll kızıyor sizene istediğimi alırım.Ulan o zaman ne diye konu açıyorsun.Konu açmanın amacı fikir almak değil mi?

Ose
22 Aralık 2013, 20:48
Birde şu tipler var.
Adam konu açıyor atıyorum 1000rr ile başlayacağım diyor.Yorumlar geliyor tehlikeli,tecrüben az diye
bu sefer konuyu açan troll kızıyor sizene istediğimi alırım.Ulan o zaman ne diye konu açıyorsun.Konu açmanın amacı fikir almak değil mi?

oda bişemi bi sefer bi veled mondial ile almanya ve amerikaya gidecem diye konu açtı o konuyu görmek herkese nasip olmaz oğuz çok iyi bilir :) en son da da gidecem ben görürsünüz demişti komediydi be :) :)

tr_select
22 Aralık 2013, 20:50
Birde şu tipler var.

Ona bakarsan saygıda yok. 18 yaşındaki çocuk(üstüne alınmasın kimse, kimin ne olduğunu belli) 30 yaşındaki adama atar yapıyor... Sıkıştırsan bir köşede abicim diye yalamaya başlarda neyse.

Motosiklet modeline göre yargısız infaz, aşağılama...

Adam s1000RR HP4 yazmış kullandığı motora. Ve bu adam 2 ay önce tecrübem ve bütcem yok, bana şu bütçeyle motor önerin diye konu açmış :queen: ve hp4 türkiyede 12 kadar anca olan bir motor...

Daha çok varda yazmiyim neyse :farao:

Wiking
22 Aralık 2013, 20:50
oda bişemi bi sefer bi veled mondial ile almanya ve amerikaya gidecem diye konu açtı o konuyu görmek herkese nasip olmaz oğuz çok iyi bilir :) en son da da gidecem ben görürsünüz demişti komediydi be :) :)

Çok değişik tipler var.:queen:
O günden sonra haber aldınız mı?Hırs yapıp gitmesin.

yunusus
22 Aralık 2013, 20:51
Evet beyler ciddileselim biraz..
Bunun enseye saplagi kim atacak ona karar vermeliyiz artik. ::144::

tr_select
22 Aralık 2013, 20:54
Evet beyler ciddileselim biraz..
Bunun enseye saplagi kim atacak ona karar vermeliyiz artik. ::144::

Bir yere toslayınca polis amcalar 20cm kadar şaplağı atarlar zaten... Gitsin alsın, biz uyarımızı yaptık. Aslında ailelerin çocuklarını bilinçlendirmesi gerekli. Aile denilen şahıslar veletlerine doğruyu yanlışı öğretmedikten sonra biz ne yapabiliriz ?

Yalnız dostum, bana veya çevremden birisine toslarsan ehliyetsiz... Bilki RR arkasında sürüklerim seni, ibreti alem olsun diye :mrgreen:

Wiking
22 Aralık 2013, 20:55
Ona bakarsan saygıda yok. 18 yaşındaki çocuk(üstüne alınmasın kimse, kimin ne olduğunu belli) 30 yaşındaki adama atar yapıyor... Sıkıştırsan bir köşede abicim diye yalamaya başlarda neyse.

Motosiklet modeline göre yargısız infaz, aşağılama...

Adam s1000RR HP4 yazmış kullandığı motora. Ve bu adam 2 ay önce tecrübem ve bütcem yok, bana şu bütçeyle motor önerin diye konu açmış :queen: ve hp4 türkiyede 12 kadar anca olan bir motor...

Daha çok varda yazmiyim neyse :farao:

Dediğin konuyu hatırladım.Gerçek kimliğini ortaya çıkarmıştın.Saygısızlık konusuda ayrı mesele.Burası internet ortamı herkes atıp tutuyor.Bazı konular haddinden fazla ileri gidiyor.(Sanal alemde kavga eden iki insan gerçekte yüzyüze konuşsa tartışma çıkmayacak konu ama sanal ortamda çok farklı boyutlara geliyor.Klavye delikanlılığı deniliyor galiba buna.):queen:

yunusus
22 Aralık 2013, 20:57
Bir yere toslayınca polis amcalar 20cm kadar şaplağı atarlar zaten... Gitsin alsın, biz uyarımızı yaptık. Aslında ailelerin çocuklarını bilinçlendirmesi gerekli. Aile denilen şahıslar veletlerine doğruyu yanlışı öğretmedikten sonra biz ne yapabiliriz ?

Yalnız dostum, bana veya çevremden birisine toslarsan ehliyetsiz... Bilki RR arkasında sürüklerim seni, ibreti alem olsun diye :mrgreen:
Ben enseye saplakla epey iyi niyetliymisim adama bak cani çıktı : ))))

celikat
22 Aralık 2013, 21:40
13 yaşında motora binilmez. ölmeyi bayılmaktan ayırabildiğin yaşa geldiğinde motor alınır.

blueway2
22 Aralık 2013, 21:49
Bu şekilde açılan konulara cevap yazmamamız bence verilebilecek en güzel cevaptır diye düşünüyorum.Çünkü dediğiniz gibi düzenli olarak açılıyor.

MustafaD
22 Aralık 2013, 21:59
Sağolasın Oğuz abi.. :) zaten TRAFİĞE KAPALI ALANDA HOBİ OLARAK KULLANICAGIM İÇİN ARAKADAŞLAR YANLIŞ ANALAMIS :(

tr_select
22 Aralık 2013, 22:00
[/COLOR]Sağolasın abi.. :) zaten TRAFİĞE KAPALI ALANDA HOBİ OLARAK KULLANICAGIM İÇİN ARAKADAŞLAR YANLIŞ ANALAMIS :( TR_SELECT

Hayırlı olmasını dileyelim o zaman... :wiinkk:

Proud
22 Aralık 2013, 22:01
http://0.tqn.com/d/motorcycles/1/0/7/C/-/-/08YZFR1_FR3-4_red.jpg Motosiklet sürmek için 17 yaşına gelmelisin ve a2 ehliyetini almalısın. Benim de senin yaşlarındayken motosikletlere çok hevesim vardı, ama hevesim var diye gidip hemen almadım ehliyet almayı bekledim. Doğru olan bu :cat:

MustafaD
22 Aralık 2013, 22:05
Sağolasın abi bir güzel sen konustun... anlayan anlasın forumun eskiden üyesiydim şifremi unuttum... :( yeniden açtım :)

---------- Post added at 20:05 ---------- Previous post was at 20:03 ----------

Sağol Mert abi bende hobi olarak trafiğe kapalı alanda kullanıyorum teşekkürler... :)

tr_select
22 Aralık 2013, 22:06
Sağolasın abi bir güzel sen konustun... anlayan anlasın forumun eskiden üyesiydim şifremi unuttum... :( yeniden açtım :)

Eski veya yeni olmak bir marifet değil. Her şeyden önce insan olmak önemli... Ben büyük olarak diyeceklerimi dedim, başına gelebilecekleri ve sonuçlarını sana söyledim... Seninde dediklerimden bir ders çıkardığını düşünüyorum.

Mondial drift sorunsuzluğuyla biliniyor forumdan. Forum geneli oldukça memnun motordan. Hobi amaçlı tercih edilebilir... Parçasıda ucuz en azından.. Ehliyetini alana kadar takılırsın işte. Lise önünde hatun ayarlarsın :queen:

Proud
22 Aralık 2013, 22:08
Nasıl bir yerde sürüyorsun motorunu ?

MustafaD
22 Aralık 2013, 22:09
Trafiğe kapalı alanlarda ekipmanlarımı tam alıp giyip kaskımı takıp sürüyorum...

Proud
22 Aralık 2013, 22:22
Trafiğe kapalı alanlarda ekipmanlarımı tam alıp giyip kaskımı takıp sürüyorum...

17 yaşına kadar hep trafiğe kapalı alanda süreceksen birşey diyemeyiz. Toprak Razgatlıoğlu'da 6-7 yaşlarında başladı motor kullanmaya ve senin yaşlarında 600cc ile yarışlara girdi. (Bunuda hatırlatırım herkese).

İşsizRider
22 Aralık 2013, 22:49
İmrendiğimiz motosiklet yarışcıları röportajlarda hep 6 yaşında başladım 10 yaşında başladım gibi cümleler kuruyolar.Ama bu iş sokaklarda olmaz

MustafaD
22 Aralık 2013, 22:50
Sagol abi gerkes baska anlamis bebek motoru filan koymuslar valla ustune alinan varsa forum a dala gecmek icin gelmesinler bence

amaninmb
22 Aralık 2013, 22:51
Pistte veya kapalı alanda Bir Toprak Razgatlıoğlu olabilirsin... yoksa 18 ini bekle.

MustafaD
22 Aralık 2013, 22:55
Aynn oyle dusunuryorum hobi amacli...

cool113
22 Aralık 2013, 22:59
100 lük cup motosikletle başla mantığını kavra daha sonra debriyajlı sisteme geçersin

Proud
22 Aralık 2013, 23:03
Al bi tane Mondial 100 mg süperboy, sür kendine.

MustafaD
22 Aralık 2013, 23:24
Ben kuzenimin yamaha ybr 125 surdum 2,3 kere surebiliyorum 125lik 125lik daha iyi bir motor biliyormusunuz

Proud
22 Aralık 2013, 23:26
Kuba xcg 150'ye bak o zaman. Motorun boyuda ufak biraz zaten zorlanmazsın yani.

MustafaD
22 Aralık 2013, 23:28
Vall bakiyim abi boyum 1.61

rambomert
22 Aralık 2013, 23:34
kardeşim paran varsa şu pit bike lerden al keyfine bak istediğin hareketi yap dağ da bayırda sür :cherry:

http://image.made-in-china.com/2f0j00hBcEkjnIkeqv/150CC-Pit-Bike-With-KLX-Style-WBL-57C-.jpg

tr_select
22 Aralık 2013, 23:35
kardeşim paran varsa şu pit bike lerden al keyfine bak istediğin hareketi yap dağ da bayırda sür :cherry:

http://image.made-in-china.com/2f0j00hBcEkjnIkeqv/150CC-Pit-Bike-With-KLX-Style-WBL-57C-.jpg

O motoru 10 dakikada hurda yaparım :mrgreen:

kurubuz
22 Aralık 2013, 23:36
Benim oğlum senden 1 yaş küçük. O da kıvranıyor ama mümkün değil oğlumun motor kullanmasına izin vermem. Çok istiyorsan elektrikli scooterlar ile tenha yollarda kask takarak takılabilirsin. Tabi ailenin iznini aldıktan sonra.

rambomert
22 Aralık 2013, 23:37

bendede olsa binmeye kıyamam evin bir köşesine dekor olarak koyarım :cherry:

MustafaD
22 Aralık 2013, 23:37
Sagol valla bakiyim abi valla sonradan forumdan duzgn cevaplayanlar geldi ...

rambomert
22 Aralık 2013, 23:46

bunu da hurda yapabilirmisin :bounce:
http://p1.bikepics.com/2010%5C12%5C27%5Cbikepics-2120974-full.jpg

Smyrna35
Bisiklet tavsiyesi vereyim sana bütçen 1000~ civarındaysa kendi bisikletim olan sedona 321via'yı öneriyorum.Genç adamsın daha yaşayacağın çok şey var kendine yazık etme kardeşim benim...

Proud
Bu forumda sürü içgüdüsü var zaten, birileri konuyu ciddiye alırsa herkes alıyor, tam tersi dalga geçilirse herkes dalga geçiyor.

tr_select
22 Aralık 2013, 23:51
Bu forumda sürü içgüdüsü var zaten, birileri konuyu ciddiye alırsa herkes alıyor, tam tersi dalga geçilirse herkes dalga geçiyor.

Hem döveriz, hem severiz kardeş... Bu furyayı başlatan benim, ilk uyarıyı yapanda benim... :wiinkk:

MustafaD
22 Aralık 2013, 23:52
Smyrna35 sagol abi

MustafaD
23 Aralık 2013, 10:19
İlginenler varsa bir motorum Ktm sx65 var satılık ilginenen varsa fotoğrafını mail ine yollarım ilgilenenler yazsın ayrıca foruma yazıcam...

yunusus
23 Aralık 2013, 11:16
Sen buraya gelip de
Merhaba, ben 13 yaşındayım daha önce 125cc'lik motosiklet sürdüm bana motosiklet önerir misiniz?
Şimdiden teşekkürler..

Diye konu açıp hiç bir açıklama yapmazsan herkes dalga geçer laf sokar ayrıca bunun sürü psikolojisiyle bi alakası yoktur. Sen ilk söylenecek şeyi en son söylemeseydin yani buraya gelip konu açarken ilk yazına alacağın motoru trafiğe kapalı alanda ve korumalı olarak kullanacağını belirtmiş olsaydın (ki madem daha önceden de üyeliğin var böyle eksik bi anlatımla açtığın konuya tepki alacağını bilmen gerekirdi) herkes sana yardımcı olmaya çalışırdı.
Anlaşılır olmayı denemeden kimse beni anlamıyor dalga geçiyor diye sızlanmak kadar yersiz bir hareket yoktur gözümde.

phradrel
23 Aralık 2013, 11:53
kardeşim biraz daha açar mısın konuyu? motosiklet tecrüben var mı? hangi tip motosikletleri sürmekten hoşlanıyorsun? ailenin desteği nedir? imkanların nelerdir? bir söyle bakalım.

cross yapmak istiyorsan sorun yok. zaten trafikte kullanmayacaksın, yaşın engel değil.
racing modeller hoşunda gidiyorsa pistleri araştırman lazım.

ama hepsinden önce eğitim almalısın.

ectuna
23 Aralık 2013, 12:51
Mini Bike lar var. Özellikle yurt dışında çok yaygın. Buraya pocket bike adında şeyler de geliyor. Galiba çok küçük onlar. Özel yapım falan yaptırılır mı diye düşünüyorum. çok da masraflı olmadan. Dün akşam oğlum soruyordu bana ne zaman öğreteceksin kullanmayı diye. ( 9 Yaşında. ) Kapalı garajda arkamda 2 tur gezdirdim keyfinden yanına varılmıyor. İsteğine saygı duyuyorum. Açıkcası ben de oğluma KESİNLİKLE TRAFİĞE KAPALI ALANDA, ehliyet gerektirmeyen mini bike larla kullanmayı göstermek ve hevesine yardımcı olmayı aklımdan geçirmedim değil. Tabii ki TAM KORUMALARLA.
Geçen gün televizyonda çocuklar arasında yarış seyrettim Acuna çıkmıştı çocuk. Pek de küçüktü. Resmi yarışları bile oluyormuş galiba aralarında. Çocuk show bile yapıyordu.
Konu ile ilgili bilgisi olan varsa bizleri aydınlatır belki.

Bir sözüm de bu tur konular açıldığında, ciddi olmadığını düşünerek ciddiye almamak gerektiğini düşünen arkadaşlara eğer alınmazlarsa fikrimi söylemek istiyorum;
Bu tür konular açıldığında açan kişi dalga bile geçse, arama motorlarında çıkıyor. Bugün olmasa yarın, birisi arama yaptığında sonuçlarda görüyor ve bilgileniyor. O yüzden şahsim adıma çok faydalandığım bu forumda, lütfen desteklerinizi eksik etmeyin.
Diğer konu da eğer bu genç arkadaşımız ciddi ise ve eğer siz onla dalga geçer yollarsanız, o sokakta gördüğü apaçilere gidecek. Sonra 3 sene sonra, ayağında terlikle, kafada kask olmadan, tekere kaldırılan bir mobilette 16 yaşında bir gencin feci haberini gazete okuduğunuzda aklınıza bile gelmeyecek belki 3 sene önce o çocukla dalga geçip elinizle onu apaçiliğe yönlendirdiğinizi.
Kimseyi alındırmak değil amacım, öyle oldu ise affalo. Sadece aklıma gelenleri paylaştım.
Herkese sevgiler. Güvenli sürüşler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

http://www.dailymotion.com/video/x6rnhu_pit-bike-3rd-gear-pinned-partie-4_sport

bu linki koymuşlar forumda geçmiş zamanlarda. Pit bike adı ile. Genç arkadaş ne der bilmem ama ben bayıldım

Proud
23 Aralık 2013, 13:08
La adamın 1.61 boyu varmış ne poket bisikleti ?