PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motorumu almak istiyorum

caqqatay
22 Aralık 2013, 19:54
Merhaba arkadaşlar;

İlk motorum olacağı için ve birazda çaylak olduğum için yardımınıza çok ihtiyacım var 3.000-4.000 TL bütçem var kuba superlight 200 düşünüyorum tabiki olumlu ve olumsuz yorumlardan sonra bu motor için düşünceliyim İstanbul da 10 km ev ve iş mesafesinde sürmek istiyorum başka alternatifler var mıdır veya bu marka benim için yeterli midir ilk başka düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

PEHLİVAN94
22 Aralık 2013, 20:00
Ybr,cbf,tvs 150 bunlardan birini dusunebilirsin.

caqqatay
22 Aralık 2013, 20:02
o motorların performansları çok iyi ama ben chopper tarzı düşünüyorum

tr_select
22 Aralık 2013, 20:10
Öncelikle merhaba,
Anladığım kadarıyla İstanbulda kullanıcaksınız.. İstanbulda motor kullanmayı öğrenmiş birisi olarak şunu tavsiye ederim.
İstanbul trafiği hiç bir şehre benzemez. Ben motorcuyum diyen adam İstanbulda motor kullanınca sudan çıkmış balık gibi hisseder kendini. (Bununla ilgili konular mevcut forumda)

Tavsiyem; Çin malı eli yüzü düzgün bir scooter sahibi olup trafiği okumayı öğrenmenizdir. Motor kullanmak çok basit bir iştir, herkes kullanabilir ama herkes trafikte kullanamaz. Bu yüzden trafiği okumak ve reflex geliştirmek sizi bir sıfır öne taşır diyelim.

Yeterince tecrübe edindiğinizi hissettiğiniz anda sürüş eğitimi alarak dilediğiniz chooper modeline geçiş yaparsınız. Tabi 250cc sınırını aşmamak kaydı ile :)

Ose
22 Aralık 2013, 20:17
aynen katılıyorum bugün bile yaklaşık 130 kiloluk hayvan gibi bi karı yola atladı korna çalmama rağmen aldırış etmedi yürüdü karşıdan gelen motorla kafa kafaya girecek noktaya kadar geldik sonra ben ************ karısı dedim bastım gittim ay nı şekil yeşil ıkış yanmasına rağmen sağ tarafa geçecem gene bi karı yola atladı dikiz aynam gögüsüne 1 cm yaklaştı ama değdirtmedim chopper motor bence İstanbul gibi bi yerde çok zor zaten ben bikere 250cc sine bindim freni havaya bastırıyon hiç alışamadım manevra yapmakda bayağı zor sıkışık bi trafik işin içine yayalarda girdimi o zaman chopper motorunu görürüm :)... ama düz yol trafik yok chopper motor ozman çok zevkli olur ama günlük kullanım için bence uygun değil....

Macit250
22 Aralık 2013, 20:18
Beklentin fazla değilse bu paraya alınabilecek 0 crusier başka yok zaten.Ha eski model alırım dersen seçenek çok , bende mct 250 kullanıyorum mesela yetiyormu yetiyor .Bana tavsiye edermisin dersen vibratörle yaşamak istiyorsan hemen al tabi :joker:

obk11
22 Aralık 2013, 21:26
Öncelikle merhaba,
Anladığım kadarıyla İstanbulda kullanıcaksınız.. İstanbulda motor kullanmayı öğrenmiş birisi olarak şunu tavsiye ederim.
İstanbul trafiği hiç bir şehre benzemez. Ben motorcuyum diyen adam İstanbulda motor kullanınca sudan çıkmış balık gibi hisseder kendini. (Bununla ilgili konular mevcut forumda)

Tavsiyem; Çin malı eli yüzü düzgün bir scooter sahibi olup trafiği okumayı öğrenmenizdir. Motor kullanmak çok basit bir iştir, herkes kullanabilir ama herkes trafikte kullanamaz. Bu yüzden trafiği okumak ve reflex geliştirmek sizi bir sıfır öne taşır diyelim.

Yeterince tecrübe edindiğinizi hissettiğiniz anda sürüş eğitimi alarak dilediğiniz chooper modeline geçiş yaparsınız. Tabi 250cc sınırını aşmamak kaydı ile :)

Merhaba ilk once scotterlar kucuk teker oldugu icin manevra hiziniz azaliyor. scoteer tecrube icin alinmamali bence cup tarzi motorla baslasaniz daha iyi olur choper tarzi falcon crown 150 var

caqqatay
22 Aralık 2013, 23:37
superlight da vibratör sorunu yokmuş öğrendiğime göre 200'lüğünü bu yüzden çıkarmışlar birde motorun görünüş itibariyle bir çekiciliği var ve piyasası oluşmaya başladı elden çıkarmakta kolay olur diye düşünüyorum

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

Merhaba, arkadaşımın scooter'ını kullandım bir süre motor çok küçük kalıyor altında ve istediğin heyecanı yakalayamadım trafiğin yoğun olmadığı saatleri seçmeye çalışacağım teşekkürler yinede :cherry:

RODWIN250R
22 Aralık 2013, 23:39
Öncelikle merhaba,

Çok önemli bir konu bu istanbul trafiğini iyi algılamak ve refleks gelişimi. Sizin evle iş yeri ne tarafta? Özellikle hergün e-5 trafiğine çıkacaksan bu konuyu çok ciddiye almalısın. Mahallede kullanmak ile e-5 e çıkmak arasında binlerce km tecrübe var. Bu da sizde yok. Aman dikkat....

tr_select
22 Aralık 2013, 23:48
Merhaba ilk once scotterlar kucuk teker oldugu icin manevra hiziniz azaliyor. scoteer tecrube icin alinmamali bence cup tarzi motorla baslasaniz daha iyi olur choper tarzi falcon crown 150 var

Bu tamamen tecrübe edinmekle esas olan bir konudur. Cup sahibi bir arkadaşın, istanbul trafiğinde içinden girer çıkarım scooter ile.... Gerçi ben apaçiyim, yaparımda neyse :)
Piyasada alt segmentte satılan cup motorlar, yani çin malı bir çok cup motor belli bir süre sonra dağılmaya başlıyor. Adamın biraz hevesi var bari onun içine etmeyelim yanlış yönlendirerek değil mi ?
Çin scooter en azından gidiyor, kaza harici dağılma yaratmıyor... Bakınız uzun süre sahibi olduğum; Kanuni ronny 150. Ki ben bu motora her bir haltı yaşattım, yinede banamısın demedi...

linkinpark20
22 Aralık 2013, 23:58
superlight da vibratör sorunu yokmuş öğrendiğime göre 200'lüğünü bu yüzden çıkarmışlar birde motorun görünüş itibariyle bir çekiciliği var ve piyasası oluşmaya başladı elden çıkarmakta kolay olur diye düşünüyorum

---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:34 ----------

Merhaba, arkadaşımın scooter'ını kullandım bir süre motor çok küçük kalıyor altında ve istediğin heyecanı yakalayamadım trafiğin yoğun olmadığı saatleri seçmeye çalışacağım teşekkürler yinede :cherry:

Abi vibratör sorunu nedir ya kahkaha attim evde

Proud
23 Aralık 2013, 00:08
aynen katılıyorum bugün bile yaklaşık 130 kiloluk hayvan gibi bi karı yola atladı korna çalmama rağmen aldırış etmedi yürüdü karşıdan gelen motorla kafa kafaya girecek noktaya kadar geldik sonra ben ************ karısı dedim bastım gittim ay nı şekil yeşil ıkış yanmasına rağmen sağ tarafa geçecem gene bi karı yola atladı dikiz aynam gögüsüne 1 cm yaklaştı ama değdirtmedim chopper motor bence İstanbul gibi bi yerde çok zor zaten ben bikere 250cc sine bindim freni havaya bastırıyon hiç alışamadım manevra yapmakda bayağı zor sıkışık bi trafik işin içine yayalarda girdimi o zaman chopper motorunu görürüm :)... ama düz yol trafik yok chopper motor ozman çok zevkli olur ama günlük kullanım için bence uygun değil....

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

caqqatay
23 Aralık 2013, 01:04
Bende şimdi farkettim vibrasyon olacak o yorumu yazan arkadaşın gazına gelmişim :thumleft:

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 22:59 ----------

hahhahahaha

Tİme_shİft42
23 Aralık 2013, 02:50
vibratör sorunu yokmuş :mrgreen::mrgreen:

merr
23 Aralık 2013, 23:32
Merhaba arkadaşlar;

İlk motorum olacağı için ve birazda çaylak olduğum için yardımınıza çok ihtiyacım var 3.000-4.000 TL bütçem var kuba superlight 200 düşünüyorum tabiki olumlu ve olumsuz yorumlardan sonra bu motor için düşünceliyim İstanbul da 10 km ev ve iş mesafesinde sürmek istiyorum başka alternatifler var mıdır veya bu marka benim için yeterli midir ilk başka düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

3000-4000 tl var demişsin.Bir kısmınıda ekipmana ayır.Falcon crown 150 tavsiye ederim.Chopper yavrusu diyorum ben ona(aslında çirkin ördek yavrusu) Ekipmanada para ayırmış olursun...

babaAkar
23 Aralık 2013, 23:42
kardeşim cruiser i boşver..
cross kullan cross başkadır
az daha para biriktir yakında hero impulse geliyo..
bi düşün derim..

agrasiwe
23 Aralık 2013, 23:48

bide bazı özürlü teyzeler var, yola atlıyo beyinsiz kafasını çevirip ne geliyor diye bile bakmıyor ya, yırtıyorum kendimi taa dininden, kafasını çevirip bakmıyor, geliyorum yanına ablacım beyin özürlümüsün kafan dönmüyormu yola atlamadan önce dönüp baksana ne geliyor ölmeyi mi istiyosun diyorum, mala bağlayan teyze gibi bakıyor deli oluyorum bu tarz insanlara, istanbulda yaşıyorsun biraz uyanık olucaksın ya, yada çıkmıcaksın dışarı, bak aklıma geldi yine sinirlendim :D

shooter1
24 Aralık 2013, 00:04
hero bajaj diyorsunuz ama distribütör bu motorları ne hale getircek görürsünüz oradan kırp buradan kırp yine aynı mal olucak

caqqatay
24 Aralık 2013, 01:10
İnan onuda çok düşündüm hatta bir ara kafayı hysoung rt125'e iyice taktım ama sele ince ve oval olunca üstünde uzun saatler oturmak yorucu oluyor ve motor altımda küçük kalacak diye de korkuyorum

babaAkar
24 Aralık 2013, 09:58
hyosıng rt125 türkiyeye gelecek mi ?
diğer özellikleri iyi olsunda sele kolay air hawk la hallederiz..