PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benim Hayatım Senin Müşterinin Midesinden Önemli Değil!!!

merr
17 Aralık 2013, 18:06
Bugün ilk kaza tehlikemi atlattım...

Trajikomiktir yine bi motosikletliye çarpıyordum.

Açgöz patron çekmiş kulağını "Aman ha soğuk pizza götürmüyoruz, götürürseniz parasını sizden keserim"
Hay olmasın senin pizzanda sende.Pizza yoluna gidiyorduk lan tosba!!!

Motosikletli kurye beyfendi, kafada kask yok, kasksız motora bindiği için açıp içini baksan beyinde olmadığını söylememe gerek yok heralde.

Olay şöyle gelişti;

Işıklı bir göbeğe yaklaşıyorum.Çok yavaşım.Yaklaşık elli metre var ışık yeşile döndü, baktım görünürde bişey yok açtım gazı devam ediyorum.Tam ışığın ordayım sağ taraftan bi ses zırrrr.Kırmızının yandığı taraftan bişey geliyor.Abandım arka frene motor sağ tarafa atıyor arkayı tam o sırada düşmeyim paniğiyle ön frene bastım.Şükür düşmedim.Pizza hamurunun içindeki kadar malzeme olmayan beyniyle dengesiz kuryede son anda bana ve kaldırıma çarpmadan durdu.

Ben şoktayım.Sonuçta ilk.Arabayla defalarca kaza yaptım ama o an saksı bitkisi gibi oldum.Değişikmiş motosikletle kaza atlatmak.Bide kafamı çevirdim bu denyo elini kaldırmış abi napıyosun sen yaaa diyo.
Senin abininde seninde görmüyormusun lan kırmızıyı derken kaçtı gitti bu.

Çok düşündüm.Belli nerde çalıştığı.Beş dakikada bulurum.Gitsen dövsem dedim dövemem atarlar beni içeri.
Şikayet etsen açgöz patron doğrudur şudur budur diyecek ben gidince yine aynı şeyleri söyleyecek açgözlü "Soğuk pizza yok"

İşini düzgün yapan motosikletli kurye arkadaşlara hiç sözüm yok hatta ben onların yaptığı işe hayranım.Çok zor çok stresli her an ölüm tehlikesi olan bi iş yapıyorlar.Aldıkları para analarının ak sütü gibi helal olsun onlara.Kapıma gelen kuryeleride her zaman sevindirmişimdir.2 lahmacun söyler 3 lahmacun parası bahşiş veririm.Sorarlar delimisin diye arkadaşlar.Değilim çok akıllıyım aslında.Adam benim boklu midemi doyurabilmek için kış günü motor üstünde dona dona getirdi bu zıkkımlandığınız sıcak lahmacunu derim.Neyse.Demem o ki zor iş yapıyorlar hakkıyla yapana helal olsun.

Hakkıyla yapmayan denyolarada selam olsun.Size sözüm şu ......... Anladınız siz onu...

tr_select
17 Aralık 2013, 18:15
Şimdi motorcuyamı kızsak, patronunamı kızsak... Işıkta geçtiğinemi saysak sövsek bilemedim. Şunu anlamamışımdır. Yahu bu insanlar canını sokaktamı buluyor ? O kask parçası hayat kurtarıyor arkadaş. Bir insan bunu düşünmeden nasıl binebiliyor motora ? Ben kasksız motoru 50 metre ötedeki garaja bile sokmuyorum. Bu insanlar neye güvenerek kasksız trafiğe çıkabiliyor ki ? Garip... Gif koymadan yapamayacağım bu arada :mrgreen:

http://b1209.hizliresim.com/11/b/cv1m6.gif

Blackeagletr
17 Aralık 2013, 18:16
Geçmiş olsun, ikiniz de ucuz atlatmışsınız. Bu 30 dk da götürememenin cezasını da kuryeden kesmeleriyle kuryeler canlı bomba gibi oluyor.

turkish39
17 Aralık 2013, 18:20
Bizim buradaki pizzacıların 30 dakika takıntısıda yok,hava sıcakta olsa soğukta olsa deli gibi gidiyolar.Allahtan 150 lik scooter var altlarında ve caddelerde bile gaz açıyolar.600-1000 CC olsa s.çtık

tr_select
17 Aralık 2013, 18:25
Geçmiş olsun, ikiniz de ucuz atlatmışsınız. Bu 30 dk da götürememenin cezasını da kuryeden kesmeleriyle kuryeler canlı bomba gibi oluyor.

Dominos pizzada 30 dakika süresini geçince, kurye arkadaşların maaşından kesilmiyor ücret. Belli bir puanları vardı hatırladığım kadarıyla, o puan üzerinden düşüyor. Puanlar bitince ne olduğunu hatırlamıyorum... Ama kesinlikle maaştan düşmüyor pizza ücreti.

merr
17 Aralık 2013, 18:47

Sağolasın.Canlı bomba tabiri tam olmuş bu kuralsız pizzacı tayfasına.İkisininde ne zaman nerden çıkıp patlayacağı belli değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Bizim buradaki pizzacıların 30 dakika takıntısıda yok,hava sıcakta olsa soğukta olsa deli gibi gidiyolar.Allahtan 150 lik scooter var altlarında ve caddelerde bile gaz açıyolar.600-1000 CC olsa s.çtık

Bence 150 lik fazla 50 cc ile o iş rahatlıkla yapılır...

cem_fb
17 Aralık 2013, 19:10
Panik fren sadece arka frene basarak yapılmaz, motoru durduran ön frendir.

burakragaa
17 Aralık 2013, 19:12
Böyle kuryeli iş yeri açarsam vericem altlarına 50cc sürsün gezsin dursunlar :))

aranel
17 Aralık 2013, 19:26
Beni de çok tedirgin ediyorlar onlar aynada görünce eğer fırsatım varsa geçiyorum sağa geçiyor ondan sonra devam ediyorum. Pizza yetiştirme değilde onlarda bir yarışma isteği oluyor niyeyse kymconun agilityleride deli gidiyor ikisi birleşince potansiyel tehlike oluşuyor zaten.

shooter1
17 Aralık 2013, 23:14
zamanla alışırsın

beko12345
17 Aralık 2013, 23:20
Şurda bir hatanız var.

Tüm güçle sadece arka fren sıkmışsınız , kayınca ön sıkmışsınız.

Bu size hem zaman kaybettirecek hemde düşme riskinizi arttıracaktır.

Halbuki 2 sini birden aynı anda ayarlayarak sıksanız kaymadan çok daha kısa bir sürede durabilirsiniz.

Arka frenin tek başına durdurmadığının hala farkında değilmisiniz ?

merr
17 Aralık 2013, 23:43
Panik fren sadece arka frene basarak yapılmaz, motoru durduran ön frendir.

Teşekkürler herkesin malumu önerin için.Panik anında bu kadar oldu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

zamanla alışırsın

Alışkanlık yapacak derecede diyorsun.Vay halimize :(

Tİme_shİft42
17 Aralık 2013, 23:48
Arkayı sıkıyor yalpalıyor düşmemek için ön frene basıyor ::ouups::

merr
17 Aralık 2013, 23:52
Şurda bir hatanız var.

Tüm güçle sadece arka fren sıkmışsınız , kayınca ön sıkmışsınız.

Bu size hem zaman kaybettirecek hemde düşme riskinizi arttıracaktır.

Halbuki 2 sini birden aynı anda ayarlayarak sıksanız kaymadan çok daha kısa bir sürede durabilirsiniz.

Arka frenin tek başına durdurmadığının hala farkında değilmisiniz ?

Bisiklet kullanmaya başladığım 1998 senesinin yaz aylarından beridir farkındayım.Sağol önerin için.
Şunu herkes kabullenmeliki reflekslerimiz her zaman azami derecede çalışmıyor.Panik anına, paniğe neden olan şeye, ruh haline, tecrübeye,hava durumuna göre, ruh haline göre, sağlık durumuna göre, düşünce durumuna vs vs duruma göre değişkenlik gösterir.
Yani bir gün kamyona çarpmaktan kurtulursun.Ulan ne refleks ama ne güzel motor kullanıyorum dersin.
Bir gece şehirler arası yolda gittiğin şeridin kenarındaki kamyon ters şeritten aniden farları açar gözüne ulan üstüme kamyon geliyor dersin kendini motorun üstünden biliçli atarsın.Hastanede refleks falan fasa fiso dersin...

shooter1
17 Aralık 2013, 23:55
taksiciler ,şehir içi otobüsler ,pizzacılar,bazı dengesiz yayalar daha sayılacak çok şey var sana bir uyarım yayalara da dikkat et

Teşekkürler herkesin malumu önerin için.Panik anında bu kadar oldu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:41 ----------

Alışkanlık yapacak derecede diyorsun.Vay halimize :(

merr
18 Aralık 2013, 14:56
Arkayı sıkıyor yalpalıyor düşmemek için ön frene basıyor ::ouups::

Walla aynen öle oldu.Napım çok korktum.Allahtan tersini yapmadım.Ona şükrediyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

taksiciler ,şehir içi otobüsler ,pizzacılar,bazı dengesiz yayalar daha sayılacak çok şey var sana bir uyarım yayalara da dikkat et

Yayalar...Geçen kırmızı ışıkta bekliyorum.Yolun en sağ tarafındayım.Yayalar geçiyor karşıya.Işık yeşile döndü ablanın bitanesi geçmekle geçmemek arasında kaldı vazgeçti tamda önümde durdu.Bekliyorum ablayı geri çekilecekmi diye yok.Beni görmüyor.Kornaya bastım.İrkildi bi.Sonrasında da şu veciz cümleyi kurdu:

AAAAA sen burdamıydın ben seni görmedim arabaya benzemeyince...

Motosikletlerin trafikteki durumunu en iyi anlatan cümleyi kurdu hiç farkında olmadan bu yurdum kadını.
Sonuçta bu yurdum insanı ehliyet alıp arabaya biniyor kafa yine aynı, yine görmüyor.Pizzacı oluyor, otobüs şöförü oluyor, taksici oluyor, her bi halt oluyor fakat o sahip oldukları mükemmel beyin bir motosikletliyi algılayamıyor, algılasa da görmezden geliyor...

WanD
18 Aralık 2013, 15:29
Birkaç ay önce kadar da , kebabcı da görev yapan bir arkadaş herhangi bir şekilde kask ve koruma kıyafeti olmadan ters şeritten gelerek son sürat kafa kafaya çarpışıyorduk ki ani refleskle motosikleti şarampole sürdüm kurtardım.
Kornaya bastım durmadı kaçtı. Arkasından kovaladım ara caddede yakaladım müşteriye teslimat yaparken. Amacın ne senin dedim ? Abi müşteriye paketi teslim edeyim istediğini söyle dedi :) Konuştuk biraz hadi kendi canını hiçe sayıyorsun karşında ki insanlara acı dedim vs vs... iş yerine davet etti , müsafirim ol lütfen dedi...

İnşallah akıllanmıştır ama trafikte buna benzer olaylarla şahsi olarak nadiren karşılaşsam da tanık olarak epeyce görüyorum. Hatalı olmasına rağmen , aracın önüne geçip kaskını çıkartıp ön camına vuran serseriler mi dersin , aynasına vurup kıran denyolar mı dersin. Gerisini sizler diyin artık :)

phradrel
18 Aralık 2013, 15:37
panik fren çalışılarak öğrenilebilecek bir şey. panik anında sağlıklı fren yapmanız için kendi kendinize yapmanızı öneririm. belli mi olur aklınıza kazınır e bir gün tam da olması gerektiğinde işinize yarar. konu sahibin arkadaşa değil sözüm.

Osırıs
18 Aralık 2013, 16:02
Bende akşam eve gidiyorum köşeden döndüm o da ne, üzerime sürüyor arkamda kardeşim var sağ tarafım diz boyu sarı çamur, çapmıyayım diye mecbur sürdüm oraya motor çamura oturdu bende şarteller attı dominosun oç kuryelerinden biriydi ama plakasını alayım diyene kadar basıp kaçtı.