PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızı yakalayan polise çift maaş

emrb
09 Aralık 2013, 12:18
İnşallah bu vesileyle daha fazla can yanmaz.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1103346-hirsiz-yakalayan-polise-super-tesvik-geliyor

tr_select
09 Aralık 2013, 12:32
Hırsız yakalama yarışına düşeceklerdir eminim. Düşünsene abi ayda 2 hırsız yakalarsan 4.000TL en az desek... Vur yıla, iyi para :mrgreen:
Aklıma geldi nedense :)

http://www.youtube.com/watch?v=Md9D26E0dBk

drtayfun
09 Aralık 2013, 12:35
Hırsızla anlaşıp ödülü 2'ye bölmesinler ? :pl:

skystar
09 Aralık 2013, 12:39
nasıl olsa ifadesi alınıp salınıyor hırsızlar.

pistolpitt
09 Aralık 2013, 12:40
Hırsızla anlaşıp ödülü 2'ye bölmesinler ? :pl:
aynen, hırsızı tıkan hakimi de ödüllendirmeliler ki ali cengiz oyununa gelmeyelim
düzeltme: tutuklanırsa ödül artıyormuş

Sinan Aksu
09 Aralık 2013, 12:44
Polisin görevi suçluyu yakalamak değil, suçu önlemek.

tombo
09 Aralık 2013, 12:54
Sanki işi zaten bu değil :) memleketin kanunları gittikçe mükemmelleşiyor.

metci
09 Aralık 2013, 13:15
O zaman motor yağını uygun değiştiren ustaya prim, okuma yazma öğreten öğretmene çift maaş, her yeri tertemiz yapan temizlik işçisine çift maaş, olması gerektiği gibi günde 5 vakit namaz kıldıran imama çift maaş, ekmeği kıvamında yapan fırıncıya teşvik verilmeli :)

Ben ilkokulda karnem hepsi 5 eve geldiğimde, babam hiç ifadesini bozmazdı, zaten işin bu, olması gereken bu derdi :)

pistolpitt
09 Aralık 2013, 13:21
evet adamlara normal işlerini yaptırmak için prim gerekiyor maalesef

cousinecruis
09 Aralık 2013, 13:24
Hiç iyi bir öğrenci değildim notlarım hep kötüydü :)

ferhatkars
09 Aralık 2013, 13:25
O zaman motor yağını uygun değiştiren ustaya prim, okuma yazma öğreten öğretmene çift maaş, her yeri tertemiz yapan temizlik işçisine çift maaş, olması gerektiği gibi günde 5 vakit namaz kıldıran imama çift maaş, ekmeği kıvamında yapan fırıncıya teşvik verilmeli :)

Ben ilkokulda karnem hepsi 5 eve geldiğimde, babam hiç ifadesini bozmazdı, zaten işin bu, olması gereken bu derdi :)

13 tane taktir belgesi getirdim...bi haşlık bile görmediydim...:santa:

Agv
09 Aralık 2013, 13:38
sakin olun brüt o kadar net ikramiye 100 200 lira idi sanırım

elantronikçi
09 Aralık 2013, 13:42
Zaten polisin işi ne ki? Yapması gereken işi yaptığı için mi alcakmış primi :farao:

erro
09 Aralık 2013, 14:00
cem yılmaz derdi...bakkal işini yapıyo diye onu takdir ediyo musunuz gibisinden bişeyler demişti...bravo bakkal diyenimiz oldu mu hiç...

İmportant
09 Aralık 2013, 14:11
Yakalayamayan polisinde 2 aylık maaşını kessinler.

yunusus
09 Aralık 2013, 14:15
Arkadaşlar çift maaşdaki olay 2000-2500 üzerinden değil net maaşları üzerinden çift maaş.. Polislerin aldıkları net maaş aslında 50-100 lira arasında değişmekte üstü pirimler katkılar ödenekler v.s şeklinde devam ediyor. Yani hırsız yakaladıklarında kıdemli polisin bile alacağı maksimum para 200 lira oluyor. E adamlar zaten ekmek elden su gölden yaşıyor 100-200 liranın peşinde koşacaklarını sanmıyorum.

shooter1
09 Aralık 2013, 15:10
bir de şu yönden bakın çalınan motosiklet daha çabuk bulunabilir

ferhatkars
09 Aralık 2013, 15:10
100-200 lira alacaksa, hırsız 300 vereyim görmezden gel der...:P

Salih_T
09 Aralık 2013, 15:32

Bende mali müşavirim, müşterilerin beyannamelerindeki ödenen vergiden bana da pay versin.. daha fazla vergi ödetmek için etkili olur belkide.. :)

phradrel
09 Aralık 2013, 15:47
hiç kimse anlamamış olayı. geçmişe dönüyoruz beyler; o kadar çok faili meçhul hırsızlık, cinayet vs var ki polis o alacağı primlerle içeriye aldığı vatandaştan suçlu icat edecek. türk polisi kanıtlarla, delillerle suçluya ulaşmaz. yaptığından şüphelendikleri birini bulurlar sonra da suçu kabul edinceye kadar taciz, dayak, işkence yaparlar. böylece dosya da kapanır, primlerle de cepler dolar.

türkiyede suçlu yaratmada işkence münferit değil sistematiktir.

KaPTaNHaSaN
09 Aralık 2013, 16:12
uyuşturucu madde yakalama da yurt dışında bir dernek var adını hatırlayamadım şimdi ordan para geliyor. uyuşturucu ile mücadele kapsamında.
Azılı suçlular konusunda valinin yada emniyet müdürünün yetkisi ile maaşla ödüllendirme mevcut.
Öğretmenler için de bu sistem var. okul müdürü gerekli gördüğü öğretmeni raporlama ile il millieğitime bildirir. il millieğitim de uygun görürse maaşla ödüllendirme yapılır. mesela eşim 7 yıllık öğretmen 6 yılında ödüllendirmeye yöneticileri tarafından layık görünsede il millieğitim onaylamadı :) orda sistem neye göre bilemiyorum :)

alp_tunay
09 Aralık 2013, 16:19
Polisin görevi suçluyu yakalamak değil, suçu önlemek.
Yahu suçu nasıl önlesin ki :)
Suçluyu bulamayan adam , suç işlemeye meyilli adamı nasıl bulacak da önleyecek ...
Polisin görevi huzuru sağlamak....
Gerektiğinde kolluk kuvvetini kullanarak suçluyu yakalamak.... :P

Bu uygulamayla suçu habire yakaladıklarına yıkacaklar...
Ferhan Şensoyun PARDON filmi gerçek olacak demektir...

Karakoldan bi komser kredi borcunu yatıramassa o ay mahalleden 3-5 sicili bozuk adam içeri girer....
Küçükken ağaçlara daldığını bile anlattırırlar adama... :queen:

caneroz
09 Aralık 2013, 17:50
hep derim çok tuhaf memleket bu Türkiye diye

35emre35
09 Aralık 2013, 18:59
son zamanlarda bir cinayetin çözüldüğünü, bir hırsızın yakalandığını, bir çalınan malın bulunduğunu haberlerde gören duyan varmı(çok çok nadir, göstermelik). arkadaşımın bisikleti çalındı, kamera kayıtlarıda var ama ilgilenen, neticeye ulaşan birşey yok. işçiyi, öğretmeni, vatandaşı tartaklasın artık işi bu.
eskiden trafik polisleri hiç olmazsa tutanak tutardı, şimdi onuda yapmıyorlar; sabahtan akşama sadece g*t gezdiriyorlar. artık görevleri sadece ceza kesmek.
geçen tamircimin dükkanında birine denk geldim, bayanın biri yağmurda kaza yapmış yanından geçerken bundan yardım istemiş.
- benim işim değilki, suratına bile bakmadım yurudüm gittim, bu yağmurda kış kıyamette arabadan mı inicem dedi. aynen söylediği bu
"artık ne iş yaparsınız siz" diye sormak dilimin ucuna kadar geldi, stiret dedim

caneroz
09 Aralık 2013, 19:09
cinayetleri müge anlı çözüyo :queen: