PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kawasaki EL250 hk.

bY_aLp
09 Aralık 2013, 11:54
Arkadaşlar uzun bir aradan sonra aranızdayım tekrar :) Kawasaki EL250 almayı düşünüyorum bu motor hakkında bildiğiniz duyduğunuz nelerdir. Motor öncelikle restore edilmiş hiç bir sorunu olmadığını söylüyor sahibi... Tavsiye edermisiniz?

tr_select
09 Aralık 2013, 12:02
2 Silindir , DOHC , 8 Valf , Su Souğutmalı ve 4 Zamanlı bir Motora Sahiptir. 27 HP @ 11800 RPM dir. 248 cc Hacime Sahiptir. Benzini , Suyu , Yağı ile Beraber Tam Takır 159 kg dır. Max Hız ; 140 - 150 km/h.. Sınıfındaki Chopper / Custom / Cruiser lara göre Lastik Ebatları Yüksektir. 16k Devir Saati ve Muhteşem Sesi ile Ademoğullarının İlgisini çeker.. =P 6 Vites Olup Redline Devir Saati Her viteste 15 k ya kdr Zorlanabilir .. 11 Lt lik Benzin Deposuna Sahip Olup Ön Freni Disk Arka Freni Tambur dur. Son Olarak O Orjinal bir Japondur..

Şeklinde bir bilgi buldum gezinirken + olarak zzr250 motoruna sahip olduğunu hatırlıyorum.

bY_aLp
09 Aralık 2013, 12:17
Şeklinde bir bilgi buldum gezinirken + olarak zzr250 motoruna sahip olduğunu hatırlıyorum.
aynen öyle zzr motoru var ve 16 000 devir çeviriyor fazla devir çevirmesi iyi değilmiş herhalde motor ömrünü kısaltıyormuş

flame
09 Aralık 2013, 16:26
Zzr 250 kawanın göz bebeğiydi zamanında.Aşırı uzun ömürlüdür motoru.Teknolojisi zamanının çok ilerisindedir...Beton gibi bloktur anlayacağınız.

Haricinde El250 gerçek anlamda sağlam motosiklettir.Kronik sorunu yok bildiğim kadarı ile.Yalnız dez avantajları yok mu ? Kocaman bir Var :) Tüm 250cc japon cruiserlar gibi piyasası düşük.Pek bilinmez.Ben bunca yılda 2 adet gördüm...1 kere bindim...O da binmek sayılmaz...2009da bir gezide 8 10km kadar.

Sesi hoştu.coğu 500+ccden performanslıydı.Hafif makine görüntüsü güzel,fren tertibatı virajları filan çok iyiydi.Tabi bu kadar iyi olması zzr motor bloğu olduğu için :) Satarken biraz kıvrandırır.Tüm japon 250cc cruiserlar gibi.Kolay sorun yaratmaz.Parça sıkıntısı çekmezsiniz,şayet e-bay kullanabilirseniz...

Amerikada fan klüpleri filan var :) Bayağı sevilir...

bY_aLp
11 Aralık 2013, 12:48
Zzr 250 kawanın göz bebeğiydi zamanında.Aşırı uzun ömürlüdür motoru.Teknolojisi zamanının çok ilerisindedir...Beton gibi bloktur anlayacağınız.

Haricinde El250 gerçek anlamda sağlam motosiklettir.Kronik sorunu yok bildiğim kadarı ile.Yalnız dez avantajları yok mu ? Kocaman bir Var :) Tüm 250cc japon cruiserlar gibi piyasası düşük.Pek bilinmez.Ben bunca yılda 2 adet gördüm...1 kere bindim...O da binmek sayılmaz...2009da bir gezide 8 10km kadar.

Sesi hoştu.coğu 500+ccden performanslıydı.Hafif makine görüntüsü güzel,fren tertibatı virajları filan çok iyiydi.Tabi bu kadar iyi olması zzr motor bloğu olduğu için :) Satarken biraz kıvrandırır.Tüm japon 250cc cruiserlar gibi.Kolay sorun yaratmaz.Parça sıkıntısı çekmezsiniz,şayet e-bay kullanabilirseniz...

Amerikada fan klüpleri filan var :) Bayağı sevilir...
rivayetlerdeki uzun devir kısa motor bunda geçerli değil galiba? ayrıca verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

KaPTaNHaSaN
11 Aralık 2013, 13:57
merak ettim nasıl bir motor bi google amcadan görseline bakayım :)
İnturuder 250 görmüşlüğüm var da bunu duymadım görmedim..