PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet takip sistemi hakkında

berkezx10
09 Aralık 2013, 03:09
Cümleten hayırlı geceleriniz olsun.Sezon kapanmasına rağmen çalınma olaylarını hergün duymaktayız.Amacım reklam yapmak veya para kazanmak değil.Az çok tanıyanınız vardır belki beni.

Öncelikle takip sistemini anlatayım.20 Saniyede bir sinyal göndererek harita üzerinde 5 metre içerisinde nokta atışı yapıyor,Herhangi bir kesinti veya yanlış gösterme olasılığı yok.Sürekli kontrol ediyorum.Akü bitirme sorunu yok motosiklet 1 metre hareket etmeden 1 saat sabit durduğu sürece elektrik harcamıyor stand by moduna geçiyor.Motosiklet kaldırılıp götürse dahi gps üzerinden hareket edildiği algılanıp sinyal vermeye başlıyor.Herhangi bir uyarı sistemi yok tabiki bu olayda yine siz alarmlarınızla desteklemeniz gerekli.Android cihaz veya herhangi bir internete bağlanabilen cihazdan canlı olarak izleyebiliyorsunuz.Gün içinde canlı olarak nereye gittiği , kaç km süratle gittiği her şekilde belli oluyor.

Çok mekanik detaya girmedim.Sistem GAYET güvenlidir kolay birşey değil kesinlikle.Yazımın sonunda iletişim adresini paylaştım kendisi size gerekli bilgi verecektir

Ben kendim sistemi taktırdım ne olur ne olmaz diye.istediğim kadar sağlam bir yere koysam bile fiyatıda bana uygun geldi hiç değilse çalınmadan iyidir.Sizede gerçekten tavsiye ederim..

Her ay 35 TL ödeme koşuluyla kontrat yapıyorsunuz ve 2 sene boyunca kullanıyorsunuz.Sistemi takan MOTOCAT , Yılmaz Aydemir abimiz zaten motosiklet camiasında tanımayan çok az kişi vardır.Kendisi gayet dürüst ve karakterli bir abimizdir.

Bu sistem sayesinde tanıdığım insanlar motosikletine herhangi birşey olmadan geri alabildi.İsimlerini vermeyeceğim eğer kendileri birşey katmak isterlerse zaten konunun altına yorumlarını bırakırlar..

Kendisinden dinlemek isterseniz facebook adresi ; https://www.facebook.com/profile.php?id=609313257

Eğer cep telefonuyla irtibata geçmek isterseniz özel mesaj yoluyla bana ulaşın ordan paylaşım yapabilirim..

Bir satıcı kesinlikle değilim , Kullanıcıyım ve gayet memnunum , herşey için çok geç değil arkadaşlar verilen parada para değil...

Sağlıcakla kalın

KaPTaNHaSaN
09 Aralık 2013, 11:59
İzmirli olarak yılmaz beyiz bizlerde tanıyoruz.. Daha geçen forumda alarm ile soru sorup uğraşanlara bahsetmiştim.

berkezx10
09 Aralık 2013, 16:06
İzmirli olarak yılmaz beyiz bizlerde tanıyoruz.. Daha geçen forumda alarm ile soru sorup uğraşanlara bahsetmiştim.

Herkes motosikleti çalınınca sızlanmasını biliyor fakat kimse konuya dahil olmuyor.Aylık 35 Tl gibi komik bi rakamdan bahsediyoruz çalınmayanların tabi şöyle bi kafası var bence ; ulan o kadar motorun arasından benimkimi çalıncak hesabı :D

agrasiwe
09 Aralık 2013, 16:10
aylık 35 lirada aylık 50 liraya adam şirkete güvenlik sistemi kuruyor 35 lira el kadar motor için açıkçası çok.

berkezx10
09 Aralık 2013, 16:12
aylık 35 lirada aylık 50 liraya adam şirkete güvenlik sistemi kuruyor 35 lira el kadar motor için açıkçası çok.

Hala saçma sapan açıklamalar bunlar.Kıyasladığın şeyle motosikletin takip sisteminin ne alakası var bana bi açıklasana ? Düz mantık konuşmayın lütfen

kefeeee
09 Aralık 2013, 17:11
Yılmaz abi benim ustam, birçok çalındıktan sonra geri alma durumunu bende biliyorum.

Arkadaşlar biz bu sistemleri taktırmadıkça motosikelt hırsızları yakalanamayacak ve her motosikleti çalınan gelip buraya konu açacak.

Yılmaz abiden sistem taktırıp çalındıktan sonra geri bulunan motosiklet sahipleri değerini anlamıştır zaten.

En iyi ihtimalle 5.000TL kayıbınız olacağına (ki ben cbf sahibi falansanız diye diyorum), aylık 35 lira para değil.

okican
09 Aralık 2013, 17:14
35 tl ye hat ücreti de dahilse fiyat iyi.
gsm kullanılmıyorsa, bu durumda gps sinyali olmayan kapalı mekanlarda takip yapmak mümkün olmuyor.
takip sistemiyle ilgili birçok konu açıldı ve yazıldı.
benim uygulamam da oldu.
o konulara da göz atmanızı öneririm.
sistemler genel olarak çok kullanışlı ve kesin bilgi veriyor.
pil ve enerji sorununa dikkat edin. aracınızı benim gibi haftada 1 kullanıyorsanız akü sorunuyla karşılaşılıyor. stand by moduna rağmen akü yeterli olmuyor.

berkezx10
09 Aralık 2013, 17:22
35 tl ye hat ücreti de dahilse fiyat iyi.
gsm kullanılmıyorsa, bu durumda gps sinyali olmayan kapalı mekanlarda takip yapmak mümkün olmuyor.
takip sistemiyle ilgili birçok konu açıldı ve yazıldı.
benim uygulamam da oldu.
o konulara da göz atmanızı öneririm.
sistemler genel olarak çok kullanışlı ve kesin bilgi veriyor.
pil ve enerji sorununa dikkat edin. aracınızı benim gibi haftada 1 kullanıyorsanız akü sorunuyla karşılaşılıyor. stand by moduna rağmen akü yeterli olmuyor.

Herşey dahil fiyat 35 TL , Sistem pille çalışmıyor aküden alıyor elektriği ve şöyle bir durum var standby modunda kesinlikle elektrik çekmiyor.3 hafta motosikletimi hiç çalıştırmadım ve hiç ıkınmadan aküden zayıf vermeden çalıştı motosikletim.Bu tarz konu kesinlikle olmuyor.Zatne yerin altında hiç bir uydudan iletişim söz konusu olamıyor malesef fakat.Girdiği yere kadar sinyal verip en son sinyali verdiği yeri orada tutuyor.Zaten elimizi çabuk tutmassak sistem olmasada motosikletin peşine hemen düşmemiz lazım çünkü götürdükleri anda sökmeye başlarlarsa herşey için çok geç olabilir..

yunusus
09 Aralık 2013, 18:00
her ay 35lira vermektense 10 liralık bir telefonu motora gömmek ve ayda 5 lira sistem kullanım bedeli vererek hat üzerinden takip yapmak çok daha mantıklı geliyor. Tabi tercih meselesidir kimisi hazırı ister kimisi kendi bildiğini yapar

berkezx10
09 Aralık 2013, 18:16
her ay 35lira vermektense 10 liralık bir telefonu motora gömmek ve ayda 5 lira sistem kullanım bedeli vererek hat üzerinden takip yapmak çok daha mantıklı geliyor. Tabi tercih meselesidir kimisi hazırı ister kimisi kendi bildiğini yapar
Maşallah zehir gibisiniz helal olsun.Ölümsüzlüğü bulabilirsin biraz kasarsan bence dostum :D

yunusus
09 Aralık 2013, 18:25
Hayırdır bu reklamı yapılan ürün üzerinden bi kazancınız mı var? Neredeyse sunulan tüm alternatiflere hatta fikirlere laf sokma çabası içindesiniz..
Neyse bu da sizin dünyanız sizinde kendinize göre haklı yanlarınız vardır elbet

berkezx10
09 Aralık 2013, 18:28
Hayırdır bu reklamı yapılan ürün üzerinden bi kazancınız mı var? Neredeyse sunulan tüm alternatiflere hatta fikirlere laf sokma çabası içindesiniz..

Benim herhangi bir kazancım yok.Ben motosiklet kullanıcısıyım ve tüm bu camiayada bu bilgiyi paylaşmak istedim çünkü yararlı bir sistem ve tüm alt yapısı hataları giderilmiş.Sadece çok acayip çözümler sunduğunuz için acayibime gidiyor.Ben kimseye düşman değilim amacım herkese duyurmak dediğim gibi :)

yunusus
09 Aralık 2013, 18:43
Sana acayip geliyor olabilir ama insanlarda burda fikirlerini belirtiyorlar laf sokma girişimin oldukça yersiz geldiği için o şekil bir cevap yazdım bende sana.
Ayrıca o senin acayibine giden acayip çözümleri kullananlar var. Nacizane tavsiyem; bence amacından şaşmamalısın -tabi bu sadece bi tavsiye bildiğin gibi devam et- iyi forumlar

astorojna
09 Aralık 2013, 18:45
inşallah birgün büyük cc bir motorum olursa yapacığım ilk işlerden en başında gelen bu sistem. ordan burdan kısıpta varını yoğunu verdiğin motorun sabah kapının önünde olmaması kadar acı birşey yoktur sanırım. 35 tl küçük cc motorlar için biraz fazla gelebilir kabul ama 600cc ve üstü motor sahipleri için alınası bir ürün.

okican
09 Aralık 2013, 18:57
Herşey dahil fiyat 35 TL , Sistem pille çalışmıyor aküden alıyor elektriği ve şöyle bir durum var standby modunda kesinlikle elektrik çekmiyor.3 hafta motosikletimi hiç çalıştırmadım ve hiç ıkınmadan aküden zayıf vermeden çalıştı motosikletim.Bu tarz konu kesinlikle olmuyor.Zatne yerin altında hiç bir uydudan iletişim söz konusu olamıyor malesef fakat.Girdiği yere kadar sinyal verip en son sinyali verdiği yeri orada tutuyor.Zaten elimizi çabuk tutmassak sistem olmasada motosikletin peşine hemen düşmemiz lazım çünkü götürdükleri anda sökmeye başlarlarsa herşey için çok geç olabilir..bu tür sistem alternatiflerini o kadar çok inceledim ki az buçuk uzman sayıyorum kendimi:)
stand by modunda enerji harcamaması mümkün değil öncelikle.miliamper seviyesinde de olsa enerji kullanılıyor.
sonra pil olmaması kötü.çünkü akü kablosunu kestiğin anda sistem devre dışı kalır.yani pil şart.
Yer altında tabi ki uydu çekmiyor ancak işte o zaman devreye gsm giriyor.sim kart ve hat bu aşamada gerekli.gps yoksa gsm lazım.
son sinyalin takibi güzel bir konu.en azından çalınan aracı bir yere kadar takip edebilirsin.
Takip sistemi iyidir, senin kullandığın da iyidir.Şunu söyliyeyim, yazdığın sistemden çok daha fazlasını içeren bir paket kullandım.Ancak enerji sorunu nedeniyle iade ettim.
Pil yoksa sistemi devre dışı bırakmam çok kolay.Hırsızlıktan önce akü kablosuna bir kesik ve takip sistemi devre dışı kalır.
Ayrıca gsm desteği olmadan da sistem yetersiz kalıyor.

berkezx10
09 Aralık 2013, 19:00
bu tür sistem alternatiflerini o kadar çok inceledim ki az buçuk uzman sayıyorum kendimi:)
stand by modunda enerji harcamaması mümkün değil öncelikle.miliamper seviyesinde de olsa enerji kullanılıyor.
sonra pil olmaması kötü.çünkü akü kablosunu kestiğin anda sistem devre dışı kalır.yani pil şart.
Yer altında tabi ki uydu çekmiyor ancak işte o zaman devreye gsm giriyor.sim kart ve hat bu aşamada gerekli.gps yoksa gsm lazım.
son sinyalin takibi güzel bir konu.en azından çalınan aracı bir yere kadar takip edebilirsin.
Takip sistemi iyidir, senin kullandığın da iyidir.Şunu söyliyeyim, yazdığın sistemden çok daha fazlasını içeren bir paket kullandım.Ancak enerji sorunu nedeniyle iade ettim.
Pil yoksa sistemi devre dışı bırakmam çok kolay.Hırsızlıktan önce akü kablosuna bir kesik ve takip sistemi devre dışı kalır.
Ayrıca gsm desteği olmadan da sistem yetersiz kalıyor.

Ben pille calısmıyo derken yanlıs soyledım yani şöyle bir olay var.Eğer elektrik kesilirse aküden , sistem 72 saat boyunca çalışıyor elektriksiz.Onun detayını malesef bilmiyorum

okican
09 Aralık 2013, 19:20
Sistemin bir web sayfası varsa yazın bakıp değerlendirelim.
Piyasada Turkcell Vodafone gibi firmaların çözüm ortağı olan araç takip sistemi markalarını da inceledim.
Teknik olarak işe yarar ve fiyat olarak mantıklı bir sistemse herkese öneririz.

berkezx10
09 Aralık 2013, 19:42
Sistemin bir web sayfası varsa yazın bakıp değerlendirelim.
Piyasada Turkcell Vodafone gibi firmaların çözüm ortağı olan araç takip sistemi markalarını da inceledim.
Teknik olarak işe yarar ve fiyat olarak mantıklı bir sistemse herkese öneririz.
Sistemin adı atosis takip sistemleri

redmachine
09 Aralık 2013, 19:59
Bende reklam olmayacaksa 600RR'ıma ARTE TAKİP SİSTEMİ taktırdım.

http://www.aractakipsistemleri.net/

İlk takım ücreti 12 aylık toplam 470 TL KDV Dahil.
13. Aydan itibaren ayda 12 TL KDV Dahil ödeyeceğim.

Sorduğuma göre motosikletlere arabalardaki gibi MOTOR BLOKAJ sistemi koyulmuyormuş yani motoru uzaktan durdurma şansınız yok ama belli başlı alarmlar ile zaten sistem destekleniyor.
İstediğiniz KM'yi yazıp bunu aştığında, Ani frenlemelerde, Ani gazlamalarda, rölantide durma süresi vs. gibi şeylerle size anında email ile haber geliyor.
Benim kapalı garajım olmasına rağmen taktırdım, gözüm arkada değil, geceleri rahat uyuyorum en azından.

okican
09 Aralık 2013, 20:05
Sayfada görüleceği gibi 3 model var araç için.
Standart model için konuşuyor olmalıyız.
Dahili pil yok, ancak pil opsiyon olarak satılıyor.
Gsm desteği var.
24 ay avea kontratlı olarak alındığında herşey dahil 26 tl ye geliyor.
Diğer şekilde ödemeyle aylık 36,58+5=41,58 tl maliyeti var.Bu durumda 12 ay ödemeyle cihaz sahip olunuyor.Hesap yaparken dikkat etmek gerek.
Bildirimleri mail olarak mı yoksa mail+sms olarak mı yaptığı bilgisine ulaşamadım. Sms kullanılması kullanış açısından önemli.
Piyasadaki benzer sistemlerden üstün olan bir yönü yok ancak eksik bir yönü de yok.
Başarılı görünüyor, tavsiye edilebilir.

Agv
09 Aralık 2013, 20:10

katılıyorum telefon fikrini sunan arkadaşa o da bir alternatif demek yerine dalga geçiyor bir de

ots
09 Aralık 2013, 20:29
Selam Dostum söylediğiniz cihazın internet sitesindeki fiyatına baktım Cihaz+servis+montaj 20 tl data paketide 6 tl toplam 26 tl fiyatı var avea hattın kampanyası bu bilgin olsun
Sistemin özelliklerinde dahili bataryadan bahsedilmemiş ama opsiyonel olarak çok özellik sunulmuş aracın uzaktan durdurulması ortam resmi çekme ortam dinleme kontak kapalıyken hareket ederse sms gönderip bilgi veriyor vs...

http://atosis.com.tr/s/24-ay-avea-faturali/

tmsn
30 Eylül 2016, 16:07

aynen ben de düşündüm onu , ama sonradan hat kullanım parası, telefonun şarjı bitçek vs gibi sorunları napçam dedim. bi de motor calınınca telefondan da olcaz...
bilmiom bi arkadaşım taktırmış. şimdilik memnunum dedi ama ben motoru değiştirmeden taktırmayı düşünmüyorum şuan için.
izmir araç takip diye aratınca çıkan sitelere baktım ben de..
reklam yapmiim şimdi

mzy
30 Eylül 2016, 16:20
Dayı yazan adam kör oldu sen nerdeydin

tmsn
30 Eylül 2016, 16:21
Dayı yazan adam kör oldu sen nerdeydin

ooof çok güldüm ya :D

yunusus
30 Eylül 2016, 16:56
Laaannn biz daha ölmedik :)