PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motoru çalınan arkadaşlara küçük bir öneri...

okan kartal
09 Aralık 2013, 01:16
merhabalar. forumda gezerken birkaç arkadaşın '' motorum çalındı '' diye konu açtıklarını gördüm. bende motoru çalınan arkadaşlara küçük bir fikir vermek için bu konuyu açtım,diğer arkadaşlarında aklının bir köşesinde bulunsun.

şayet motorunuz çalındığında yakıtınız azsa,çevrenizdeki benzin istasyonlarına gidip plakanızı sorgulatabilirsiniz.eğer oradan yakıt alınmışsa ,tarih, saat gibi bilgiler ayrıntısıyla çıkar. oradanda zaten kamera kayıtlarına ulaşabilirsiniz. '' çalan adam plakayı yazdıracak değilya '' diye düşünen arkadaşlar olabilir. farklı plaka yazmak istasyonlarda yasak.pompacı arkadaş gelen aracın plakasını yazmak zorunda.

yaklaşık 8-9 ay boyunca yakıt alan araç plakaları kayıt altına alınır. çevrenizdeki istasyonlar bir kenara, alakasız yerlerde, yolunuzun üstündeki istasyonlara bir uğrayıp plakanızı sorgulatmakta yarar var.gerçi, motoru çalan adam o motora binmez,genelde parçalar. yukarıdada dediğim gibi küçük bir umut. hepinize iyi akşamlar...

shooter1
09 Aralık 2013, 01:24
benim motoru çalan yaşadı hiç yedeğe düşmüyor :)

merkezkale
09 Aralık 2013, 01:25
Zekice. İnsallah hirsizlar forumu takip etmiyordur

okan kartal
09 Aralık 2013, 01:31
Zekice. İnsallah hirsizlar forumu takip etmiyordur

:pale: bak bu hiç aklıma gelmedi. yorumunuzu okuyunca kendi kendime'' acaba yazmasamıydım '' dedim

kefeeee
09 Aralık 2013, 01:31
Ayda 25 lira verip bi takip sistemi taktıramadınız valla.

okan kartal
09 Aralık 2013, 01:35
Ayda 25 lira verip bi takip sistemi taktıramadınız valla.

bu öneri ,ayda 25 lira verip bi takip sistemi taktırmayanlar için di sevgili kardeşim.

kurufasulye
09 Aralık 2013, 01:36
Ve başlık açarken başlığa mutlaka plakayı yazın. Google araştırmalarında bulmak daha kolay olur.

SULH
09 Aralık 2013, 01:36
hocam adamlara fiş almak istemiyorum diyince yazmıyolar.

umurcan
09 Aralık 2013, 01:43
Benim plakaya da defalarca "MOTOR" veya mtr yazıldı. %30 oranında yapılıyor bu olay.
Yaşadığımız memleketin bir muz cumhuriyetine dönüştürüldüğünü unutmamak lazım. Yine güzel ve başvurulabilir bir yöntem ama :cat:

Polisin olayları tınmadığı ortada. Büyük oranda çalan hırsızlar da tanınmakta polis tarafından. Ben ancak aşağıdaki haberden umutlanırım.
Emniyet hırsızı yakalayan polise 2, tutuklatana ise 6 maaş verecek! (http://www.son.tv/gundem/polise-hirsiz-yakalatmada-buyuk-tesvik/haber-221215)

Belki bundan sonra birşeyler yapılmaya başlar.

norace
09 Aralık 2013, 01:50
Aslında çok mantıklı buldum ama yorumları okuyunca çok geçerli olmayacak gibi geldi. Peki şöyle yapsak nasıl olur: Motorun bir yerine bir telefon gizleyin, ara sıra eve çıkarıp şarj edersiniz, hep sessizde durur, numarasını kimseye vermeyeceğiniz için kimse aramaz, motor çalınırsa polise numarayı söyleyip yerini buldurtursunuz. Şu an aklıma geldi.

OGUZHANKY
09 Aralık 2013, 01:52
Polisin olayları tınmadığı ortada. Büyük oranda çalan hırsızlar da tanınmakta polis tarafından. Ben ancak aşağıdaki haberden umutlanırım.
Emniyet hırsızı yakalayan polise 2, tutuklatana ise 6 maaş verecek! (http://www.son.tv/gundem/polise-hirsiz-yakalatmada-buyuk-tesvik/haber-221215)

Belki bundan sonra birşeyler yapılmaya başlar.
Polis o paranın daha fazlasını hırsızdan alıyor zaten, altın yumurtlayan tavuğu kesmez =D

okan kartal
09 Aralık 2013, 01:56
maliyeden kesin emir var. plakalar yazılmak zorunda ama dediğiniz gibi halen ''motor'' vb. şeyler yazılmakta.en azından bu oran %10-15 lere indi.bu vesileylede arkadaşlardan rica edelim buna müsade etmesinler. plakalarını mutlaka yazdırsınlar.

umurcan
09 Aralık 2013, 02:07
Polis o paranın daha fazlasını hırsızdan alıyor zaten, altın yumurtlayan tavuğu kesmez =D

Onu vurgulamıyım demiştim ben de kendi kendime ama madem adı geçti :mrgreen:
Ya devlet de para verdikten sonra, belki bahsettiğimiz tarz polislerden kendi karaktersizliğinden dolayı midesi bulanan çıkar da, 3-5 az olsun (lafa gelince mangalda kül bırakmayacağı gibi) helal para olsun diye düşünmeye başlayan çıkar.

agrasiwe
09 Aralık 2013, 02:39
bi ara iki gün önceden, tsk kandile iki sonra şu saatte operasyon düzenleyecek haberleri vardı, onun gibi olamsında bu :)

okan kartal
09 Aralık 2013, 02:57
bi ara iki gün önceden, tsk kandile iki sonra şu saatte operasyon düzenleyecek haberleri vardı, onun gibi olamsında bu :)

birkaç tane hırsızı uyandırmayı göze alarak, yüzlerce dostumuzu uyarmaya çalıştık caner bey.

agrasiwe
09 Aralık 2013, 03:05
birkaç tane hırsızı uyandırmayı göze alarak, yüzlerce dostumuzu uyarmaya çalıştık caner bey.

iyide yaptınız okan bey :) saolun.