PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bizi çok ama çok yanlış anlıyorlar yazık yazık..

güvenyahya
08 Aralık 2013, 22:12
s.a öncelikle merhaba forumda bir kaç yıldır takılıyorum ve çogunuzuda kısmen yazdınız cevaplardan tanıyorum. Bugün dikkatimi şu çekti TÜRKİYE de motor anlayışı yok yok yok .... :pr: :pr: :pr: vallahi yazık herkes sanıyorki motorcular bira içen zina yapan insanlar ::yanliss: :jocolor: hayır çoğu motorcunun çocugu eşi annesi babası var herkes bizi yanlış yorumluyor bize küfür ediyorlar biz haklıyken haksız sın diyorlar bu saçma araba kazalarında kavga çıkıyor saçma niye kavga ediyoruz. neden çok merak ediyorum bi kastımı var sana vuranın niye dövüyorsun he bide motorcu ise tamam hadi sende bişey varmı demez. arabamı kim yaptıracak saçma saçma şeyler biz TÜRKÜZ biz HALKIZ VATANDAŞIZ ESNAFIZ ABİYİZ KARDEŞİZ BABAYIZ çoğumuzun bin bir türlü derdi var arabaya binmeyi sevmiyoruz belki ama o kaskın altında da bir insan evladı insan var. bişeyler yapmayı çok istiyorum ama tek olmuyor yeter artık bizde insanız bizimde hayatımız var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

okuyupta begenen herkeze teşekkürler...

redlion999
08 Aralık 2013, 22:26
''herkes sanıyorki motorcular bira içen zina yapan insanlar''

İkisini de yapıyorum.. Sen birilerini alkol kullanıyor,sevgilisiyle oluyor diye dışlarsan millette seni motor kullanıyorsun diye dışlar..

güvenyahya
08 Aralık 2013, 22:28

İkisini de yapıyorum.. Sen birilerini alkol kullanıyor,sevgilisiyle oluyor diye dışlarsan millette seni motor kullanıyorsun diye dışlar..

ama sen yapıyon diye herkezmi yapıyor bende yaptım zamanında

altınkartal
08 Aralık 2013, 22:38

Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı.

agrasiwe
08 Aralık 2013, 22:45
arkadaşa yüklenmeyin biraz yanlış telafuz etmiş, bira içene zina yapana laf atmak istememi, milletin gözünde daha serkeş bir yaşam tarzı olan, serseri, kafası güzel, dengesiz gibi ifadeler yerine bu şekilde betimlemiş, tabi yanlış söylemiş ama haklı yanları var, her motorcuyu apaçi sanan tipler yok değill...

crxforever
08 Aralık 2013, 22:45
valla güvenyahya ben yazıdan çok imzanı beğendim. :cherry:

motoruyla hacca gitmek isteyen motorcu da var, gittiği kampta içki içip zina yapmak isteyen motorcu da var. tanrısına çok şükür edip istavroz çıkaranı da doktoru da amelesi de hepsi var .
büyük ihalelerin avcısı cengaver bir iş adamı da motosiklet sevebilir , tüm bankaları yakmak isteyen hayalperest bir anarşist de .

herkes ne kadar doğru veya yanlışsa biz de o kadar doğru ve yanlışız. bizi biz yapan ise 2 tekerlek üzerinde olmaktan aldığımız zevk ve yollardaki zorluklar.
otomobil kullanıcılarını artık anlamaya çalışmaktan vazgeçtim. yine de istanbul yollarında önceki yıllara oranla motorcuya saygı duyan şoförleri daha fazla görmeye başladım. bunun sebebi ise her aileden bir ya da 2 kişinin motorcu olması ve sürücünün sıkıştırmadan önce kendi kuzenini yeğenini aklına getirmesi.
motosiklet kültürünün yaygınlaşması ile her şey daha da güzel olacak.

Vitus
08 Aralık 2013, 22:47
Bira içmek ve zina yapmakla motosiklet sürmenin alakasını pek anlayamadım. Birisinin kullandığı araçtan bu şekilde bir yaşam tarzı tahlili yapan benim çevremde kimse yok (açıkçası hiçbir zaman da olmamasını diliyorum zaten). Bu tarz insanlardan çevresinde bulunan var ise de çevresini gözden geçirmesini tavsiye ediyorum, çünkü böyle bir çıkarım yapan insanın sağlıklı bir hayat görüşü olmadığını, iyi bir karaktere sahip olmadığını tahmin ediyorum.

Garibime giden diğer bir konu da şu, mesajından şöyle bir anlam çıkıyor sanki; "bira içen zina yapan insan" kavramının zıttının "eşi çocuğu annesi babası" olan "Türk, halk, vatandaş, abi, kardeş, baba" olan insan olması. Bunu da belirteyim istedim. Tekrar kusuruma bakma ama, bu da pek iyi bir bakış açısı değil.

Macit250
08 Aralık 2013, 22:47
Abi bu kadar devrik cümleyi nasıl bir araya topladın, helal olsun istesen olmaz.

Ose
08 Aralık 2013, 22:53
Abi bu kadar devrik cümleyi nasıl bir araya topladın, helal olsun istesen olmaz.
Yazıyı yazan arkadaşda ayrımcılık yapıyor :mrgreen:

auditore
08 Aralık 2013, 23:17
insan bira içip zina yapınca insan olmuyor mu? karaktersiz mi oluyor yani? eğer bir insan ben bira içip zina yapıyorum diye laf ediyorsa zaten etrafımda olmasın.. İnsan "karakteri" ile ölçülmeli önyargılar ile değil

Linwelin
08 Aralık 2013, 23:48
Esrar icen, hap atan falan de bari arkadas, sende de esik ne dusukmus hepimizi disladin bildigin :mrgreen: agzimizla icioz biramizi cok sukur, baska bi yeriyle icenler utansin..

drakyuz
08 Aralık 2013, 23:56
Bira icene de cinsel beraberliği olana da hacca gidene de kliseye gidene de saygı. . Tahammül demiyorum saygı. Ne alaka diyeceksiniz ama insanlardan tepki gördüğü icin yazmaliyim racing ciler su motorlarinizi bagirtmayin kardeşim o kadar çok küfür yiyorsunuz ki bu kulaklar neler duydu

tozluklu
09 Aralık 2013, 00:08
İçkimden s.kimden de kime ne?

OGUZHANKY
09 Aralık 2013, 00:11
arkadaşa yüklenmeyin biraz yanlış telafuz etmiş, bira içene zina yapana laf atmak istememi, milletin gözünde daha serkeş bir yaşam tarzı olan, serseri, kafası güzel, dengesiz gibi ifadeler yerine bu şekilde betimlemiş, tabi yanlış söylemiş ama haklı yanları var, her motorcuyu apaçi sanan tipler yok değill... Katılıyorum. Arkadaş aklındakini yanlış şekilde ifade edince yanlış anlaşıldı bence. Aslında motosikletçilere karşı olan serseri&apaçi ön yargısını belirtmek istemiş. Ama o ifade yanlış olunca...

alikan
09 Aralık 2013, 00:14
dayı insanları sınıflandıran ayrıştıran utansın lingo lingo şişeler...

chooper tarzı motorlara serseri tarzı motor diyen bir dayıya sahibim

güvenyahya
09 Aralık 2013, 00:31
siz beni hala anlamıyorsunuz bende bira içiyorum zinayıda yerinde yaptım ama bunları yapmadanda bu duruma düşenleri gördüm ben bunlar bir güç degildir içki içmek falan bunlar kişsel meseleler tamam benim ona saygım var ama halk bütün motorcuları böyle biliyor siz beni yanlış anladınız.... bira içmeyen biri bir harley davinson alsın bak bak şuna bu içer ingiliz birasını vurur rus karısına derler belkide adam sadece gezmeyi istiyordur siz beni anlamamışsınız benim hiç birinize kastım yoktu eger hatalıysamda özür dilerim....

buberk
09 Aralık 2013, 00:32
Arkadaşa katılıyorum her motosiklete binen bira içip kadınlarla yatıyor sanılıyor. Ben de motosiklete biniyorum ama kaç ay oldu bir tane düşüremedik! Bi bira keyfimiz vardı maaşımızın azlığından zar zor içiyorduk ona da yasak geldi saat sekizden sonra korkuyor tekelci abiler!
Ne zina var ne alkol depresyona girmek üzereyim. Neymiş motorculara kızlar hastaymış ortamlardan ortamlara koşuyormuşuz. Hep yoklukta gider sınıfından hatunlarla uğraşıyoruz :pr:

auditore
09 Aralık 2013, 00:32
onları diyen insan zaten cahildir , gerçi toplumun çoğu cahil olduğuna göre alışmak lazım..

güvenyahya
09 Aralık 2013, 00:34
Bira içmek ve zina yapmakla motosiklet sürmenin alakasını pek anlayamadım. Birisinin kullandığı araçtan bu şekilde bir yaşam tarzı tahlili yapan benim çevremde kimse yok (açıkçası hiçbir zaman da olmamasını diliyorum zaten). Bu tarz insanlardan çevresinde bulunan var ise de çevresini gözden geçirmesini tavsiye ediyorum, çünkü böyle bir çıkarım yapan insanın sağlıklı bir hayat görüşü olmadığını, iyi bir karaktere sahip olmadığını tahmin ediyorum.

Garibime giden diğer bir konu da şu, mesajından şöyle bir anlam çıkıyor sanki; "bira içen zina yapan insan" kavramının zıttının "eşi çocuğu annesi babası" olan "Türk, halk, vatandaş, abi, kardeş, baba" olan insan olması. Bunu da belirteyim istedim. Tekrar kusuruma bakma ama, bu da pek iyi bir bakış açısı değil.

ailesi olan motorcuya bak bak neler yapıyorlar diyorlar biri sana bunu dese nasıl anlarsın ben kız yigenimi bindirdim adım çıktı bak bak motora karı kız atmış diye anlamamışsın mami beni...

agrasiwe
09 Aralık 2013, 00:34
aslında bunlar hep amerikanın oyunu işte :D

güvenyahya
09 Aralık 2013, 00:38

vitus bir babaya .ezeveng deseler hoş olurmu türkiyede diyorlar işte belkide adam motor hastası yada 2,000 tlye araba alacana dökük saglam bir motor almıştır analamışın beni

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

Esrar icen, hap atan falan de bari arkadas, sende de esik ne dusukmus hepimizi disladin bildigin :mrgreen: agzimizla icioz biramizi cok sukur, baska bi yeriyle icenler utansin..

yok be abicim ben bira içmeyenleride suçluyorlar ona bozuluyom erkeklerin bile o. var arkdaş

crxforever
09 Aralık 2013, 00:40
ailesi olan motorcuya bak bak neler yapıyorlar diyorlar biri sana bunu dese nasıl anlarsın ben kız yigenimi bindirdim adım çıktı bak bak motora karı kız atmış diye anlamamışsın mami beni...

böyle sinir bozucu insanlar var evet. ve bu zihniyetteki insanlar köşe başındaki tinerciden şarapçıdan daha tehlikeli benim gözümde. çok takılmamak lazım yoksa durduk yere üzer insan kendini.

güvenyahya
09 Aralık 2013, 00:42
bitek sen anladın beni saol kardeşim beni yok geri kalanı beni suçluyorlar benim bize bir kastım yok aha bu halka var bize yazık degilmi

celikat
09 Aralık 2013, 00:43
bir race motor alın siz kız aramayın onlar sizi arasın. lifan, bisan, modial filanla olmuyor bu işler. acı ama gerçek maalesef bu.

alikan
09 Aralık 2013, 00:51
bitek sen anladın beni saol kardeşim beni yok geri kalanı beni suçluyorlar benim bize bir kastım yok aha bu halka var bize yazık degilmi

Hea dayı ben anlamadım yani...

seni anlıyorum abi sen genel zihniyeti söyledin lakin forumdaki abilerim bunların birtek motor kullanıcıları için söylendiyini anlamışlar...

bira içip ne yaptığı belli olmayan gamyoncular da var

halkın bilinçlenmesi lazım sanırım burada hemfikiriz

güvenyahya
09 Aralık 2013, 01:22
Ohhh beee anlayanlar geldi icim ferahladı

acayüp
09 Aralık 2013, 01:42
Yazını okudum ve yanlış anlayanlara hak verdim.

Vitus
09 Aralık 2013, 03:18
s.a öncelikle merhaba forumda bir kaç yıldır takılıyorum ve çogunuzuda kısmen yazdınız cevaplardan tanıyorum. Bugün dikkatimi şu çekti TÜRKİYE de motor anlayışı yok yok yok .... :pr: :pr: :pr: vallahi yazık herkes sanıyorki motorcular bira içen zina yapan insanlar ::yanliss: :jocolor: hayır çoğu motorcunun çocugu eşi annesi babası var herkes bizi yanlış yorumluyor bize küfür ediyorlar biz haklıyken haksız sın diyorlar bu saçma araba kazalarında kavga çıkıyor saçma niye kavga ediyoruz. neden çok merak ediyorum bi kastımı var sana vuranın niye dövüyorsun he bide motorcu ise tamam hadi sende bişey varmı demez. arabamı kim yaptıracak saçma saçma şeyler biz TÜRKÜZ biz HALKIZ VATANDAŞIZ ESNAFIZ ABİYİZ KARDEŞİZ BABAYIZ çoğumuzun bin bir türlü derdi var arabaya binmeyi sevmiyoruz belki ama o kaskın altında da bir insan evladı insan var. bişeyler yapmayı çok istiyorum ama tek olmuyor yeter artık bizde insanız bizimde hayatımız var.
okuyupta begenen herkeze teşekkürler...

vitus bir babaya .ezeveng deseler hoş olurmu türkiyede diyorlar işte belkide adam motor hastası yada 2,000 tlye araba alacana dökük saglam bir motor almıştır analamışın beni

Senin vermek istediğin mesajın ana fikrini anladım, haklısın da. Buradaki sıkıntı kavramlarda.

Benim söylediklerim senin mesajında motosiklet sürücülerini savunma tarzına yönelikti. Demek istediğim, yazdıklarında 'biz bira içen zina yapan insanlar değiliz, bizim de eşimiz çocuğumuz annemiz babamız var, biz de Türk'üz, halkız, vatandaşız...' tarzı bir yaklaşım var. Böyle bir yakıştırmaya karşı bu şekilde bir savunmayı ne senin ne de bir başkasının yapmasına gerek yok. Çünkü bu ülke sınırları dahilinde yaşayan hiç kimse başka birisi 'bira içtiği ve zina yaptığı' için onun 'ailesi annesi babası' olup olmadığını, Türklüğünü, halklığını, vatandaşlığını sorgulayabilecek bir pozisyonda değil.

Bu tarz insanlara ve düşündüklerine çok takılmamanı tavsiye ediyorum. Söz konusu insanların sen veya bir başkasına motor sürdüğü için bu yukarıda yazdığın gibi yakıştırmaları yapması kimsenin kendini savunmasını gerektirecek bir durum yaratmaz, aksine bu o yakıştırmaları yapan kişinin düşüncelerinin yanlış ve çarpık olduğunu, kendi düşünce tarzını, hayata bakışını düzeltmesi gerektiğini gösterir.

Ha, dersen ki trafikte motosikletlere gösterilen (gösterilmeyen) saygı; o tüm motor sürücülerini ilgilendiren, tamamen ayrı bir konu. Ama yanlış insanların yanlış yaklaşımlarının üstüne konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Umarım kendimi anlatabilmişimdir.

mete_han
09 Aralık 2013, 03:22
kuyuya taşı hep ben atardımkine ama dimi :P

işden eve evden işe gidiyom birde kask var kafada tabi denileni duymuyor insan yav :queen:

ha şuna katılırım abartılı egsoz sesli motorculara (bu çapır olur ss olur ..egsozu olmayan veya delik olan ya da deldirmiş apaçi olur) ..

bir de sscilere kıskanclıktan hasedden belkide çevreye verdikleri üst devir rahatsızlıklarından sövülüyordur...onlar hava atıyom diye ego basarken milletde küfrü basıyor...

SiyahAdam
09 Aralık 2013, 03:24
http://u1312.hizliresim.com/1j/9/vbdl8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

yunusus
09 Aralık 2013, 09:35
İşte bunlar hep seks

c3nk
09 Aralık 2013, 09:46
Türkiye'de sadece motor anlayışı mı yok? birçok anlayış yok malesef, çok eğitimsiziz çoookk..

İmportant
09 Aralık 2013, 11:14
Dağıtılan kömür için oy veren zihniyetten ne beklersin.

soycan
09 Aralık 2013, 11:20
Bence bu laf cıkaranlar bunları yapamadıkları ıcın dıyolardır :))

drakyuz
09 Aralık 2013, 11:28
ya motorsular hakkındaki ön yargıların önemli bir kısmı ss cilerden kaynaklı...chopper saygı ss egsozu küfür etme isteği uyandırıyor insanlarda...tecrübe ve gözlemle sabit..ss ciler de sanıyor ki millet hasta oluyor onlara:P

Seko
09 Aralık 2013, 11:35
Bir motorcu olarak pek çok motorcu tipine görüntü itibariyle ben de gıcık oluyorum. Tabi tanıyınca aslında çoğunluğu iyi insanlar. Mesela cruiser veya chopper kullananların kafalarında bandanalarıyla, püskülleriyle, deri montlarıyla görüntüsünden ben de hoşlanmıyorum. Motorlarını gereksiz gazla bağırtmalarına gıcık oluyorum. Geçen sene Çeşme'de tam Alaçatı girişinin olduğu yerde bir grup 50'li yaşlarda Harley'ci abiler 10 dakika durdukları yerde hep birlikte gazlayıp tozu dumana katmışlardı. Bu yaşta bir insan bunu neden yapar anlamak mümkün değil.

güvenyahya
09 Aralık 2013, 18:28
en güzeli şöyle anlatayım motorcuda bir insan o kaskın altındada insan yatıyor ve bunun yaptıgı bizi ilgilendirmez ama türkiyede millet arkasından afedersin sülale kuruyor saygı insanlara karşı sıfır bira içmek ve s.x bir güç degil dir asıl güç saygı içten sevgidir her motorcu insandır hayvan değil beni anlayanlara teşşekürler anlamayanlarda lütfen birazcık düşünsün saygılarımla

_pLay_06
09 Aralık 2013, 19:38
bu konunun ana fıkrı nedır ? neye gore acılmıstır ? cozemedım anlayamadım . . .

phradrel
09 Aralık 2013, 23:01
seks mi diyemiyorsunuz? sorun orada mı acaba?

forzaBJK
10 Aralık 2013, 01:14
crxforever "mutlaka ailede bir iki motorcu vardir, dolayisi ile motorculara sayginlik artti" yazmisti. aklima söyle birsey geldi..

sticker mi yaptirsak?
"Dikkat! Kaskin altinda tanidigin olabilir!"

http://imageshack.us/a/img14/4833/t4ia.jpg

kotucocuk13
10 Aralık 2013, 01:31
telaffuz ne kadar yanlıs olsada anlatmak istedikleri dogru altındaki motora bakıpta sana apaçi yada başka birsey diyebilirler mesele motorun ne oldugu degil motorun ustundeki adamın ne oldugu şu söz aklıma geldi 'süren öküz olduktan sonra kaputun altındaki beygirler ne fayda' mesele motorda degil çok racing kullanan gördüm hareketleri apaçi çok cub kullanıcısı gördüm adam gibi kullanan işte bunların hepsi ön yargıdır arkadaş önyargıyı konu etmeye çalışmış anlayanda var anlamayanda neyse önemli degil , kişi ne yaparsa kendine yapar lafın özü bu

crxforever
10 Aralık 2013, 02:23
crxforever "mutlaka ailede bir iki motorcu vardir, dolayisi ile motorculara sayginlik artti" yazmisti. aklima söyle birsey geldi..

sticker mi yaptirsak?
"Dikkat! Kaskin altinda tanidigin olabilir!"

http://imageshack.us/a/img14/4833/t4ia.jpg

bence mantıklı.:cat: