PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çanakkaleden usta + tvs apache -ilk motor olarak-

Uykusuzcorap
08 Aralık 2013, 19:30
Selamlar, İzmirliyim ama çanakkalede okuyorum. Ehliyetimi ay sonu motoruda hemen akabinde almayı düşünüyorum. Sorularım şöyle,

1- Çanakkalede güvenilir motor ustası var mı? Çanakkalede olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, daha doğrusu çanakkaleli arkadaşlar ile de tanışmak isterim.
2- Tvs apache düşünüyorum ilk motor olarak. cbr 125'e ne yazık ki param yetmiyor. ybr de hoşuma gitmiyor. cbf için de 5 bin vermek saçma geliyor. Bu arada total bütçe 5 bin tl.
3- Tvs apachesi olup çanakkaleden artçı olarak beni ufak bi sürüşe çıkartıcak varmı? Genelde kız arkadaşım, veya arkadaşlarım büyük ihtimal artçım olacağı için artçı konforuna da önem veriyorum. titreşim olayını ayak peglerinde selede falan yoğunmuş. Titreşimi nasıl engelleriz vs?

Başka tavsiyesi olanlar olursa sevinirim.

elantronikçi
08 Aralık 2013, 19:34
Tvs titriyor emin ol. Honda CBF'te artçının hissettiği titreşimi, TVS de sürücü hissediyor. Bu da demek oluyor ki TVS deki artçıyı sen düşün. İkisini de kullandım TVS şehir içi gideri var, ama 1 saatten fazla sürersen indiğinde ayakların titrer, artçıyı zaten hiç söylemiyorum bile. Ama ilk olacağından hevesini de kırmak istemem tabi. Ben drift kullanıcısı olarak önerebilirim mesela. Orada illaki drfit kullanan bir kalabalık vardır :) Onları bulmaya çalış bence.

Osırıs
08 Aralık 2013, 19:43
Pegde titreme koltuğa oranla daha fazla ama önlenebilir/önlüyorum.. Şu şekilde titreşimi en aza indiriyorum; yüksek devir çevirmiyorum,vitesi seri şekilde yükseltiyorum.. Birde ön dişli 14 arka 43 bende. vites araları uzun yani.
Birde tvs oldukça torklu bir motor,kalkar kalkmaz vitesi 2 3 yapıyorum ben.

Uykusuzcorap
08 Aralık 2013, 20:01
Mondial driftler burda da var tabiki fakat çinli motor olmasından dolayı titreşim vardır diye bulaşmadım hiç açıkcası. Şehir içi kullanıcağım zaten fakat ara ara izmir-çanakkale uzun yol yapabilirim 300 km. Ybr 125 kullanma ve artçı olarak binme şansım oldu yüksek devirlerde çokta rahatsz etmiyordu. Aynı şekilde cbr 125r devamlı artçı olarak bindiğim ve sürdüğüm motor. Ondada biraz titreşim var fakat tvs ninki baya yoğun gibi geldi. Cbr rahatsız etmiyordu hatta çok hissedilmiyordu bile.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Pegde titreme koltuğa oranla daha fazla ama önlenebilir/önlüyorum.. Şu şekilde titreşimi en aza indiriyorum; yüksek devir çevirmiyorum,vitesi seri şekilde yükseltiyorum.. Birde ön dişli 14 arka 43 bende. vites araları uzun yani.
Birde tvs oldukça torklu bir motor,kalkar kalkmaz vitesi 2 3 yapıyorum ben.

Bu arada normal dişlileri ön ve arka nedir ki ön 14 arka 43 yapmışsınız? Bende 2012 model bakınıyorum bu arada.

designserhat
08 Aralık 2013, 22:09
Selamlar, İzmirliyim ama çanakkalede okuyorum. Ehliyetimi ay sonu motoruda hemen akabinde almayı düşünüyorum. Sorularım şöyle,

1- Çanakkalede güvenilir motor ustası var mı? Çanakkalede olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, daha doğrusu çanakkaleli arkadaşlar ile de tanışmak isterim.
2- Tvs apache düşünüyorum ilk motor olarak. cbr 125'e ne yazık ki param yetmiyor. ybr de hoşuma gitmiyor. cbf için de 5 bin vermek saçma geliyor. Bu arada total bütçe 5 bin tl.
3- Tvs apachesi olup çanakkaleden artçı olarak beni ufak bi sürüşe çıkartıcak varmı? Genelde kız arkadaşım, veya arkadaşlarım büyük ihtimal artçım olacağı için artçı konforuna da önem veriyorum. titreşim olayını ayak peglerinde selede falan yoğunmuş. Titreşimi nasıl engelleriz vs?

Başka tavsiyesi olanlar olursa sevinirim.

Apache yakit guc sekil ve saglamlik bakimindan rakiplerinden cok ustun bie motor titresim olayina takilma derim motorum 15000 km de ve cogunlukla artcili kullaniyorum bu motorlu devirli kullanmazsan titresimi hissetmezsin malum motorun tek silindir olmasi ve 13.5 beygir olmasi devirli kullanirsan titrer ornek cbr 125 r bu motoruda devirli kullan onda titresim vardir ama markasi honda oldugu icin o motor titresede titremez

ercan41
08 Aralık 2013, 22:44
Titreme kaç defa konusuldu herkes yorumunu söyledi her seferinde motoru sürdüm titriyodu diyenler oluyor ve bu motoru kullananlar yorum yapıyor titreşim rahatsız etmiyor deniliyor ve uzayıp gidiyor .(kime inanıcaksın o motorala yarım saat 40 dk geçirene mi motora sahip olanamı ?)...

Titreşim konusunda benim düşüncem tek silindirli her alet titrer ve tvs de makul seviyede 110-120 arası stabil olarak 2 saat kesintisiz kullandım indiğimde bi okadar yol olsa da gitsem geçiyordu içimden, o 1 saat sonra ayakların uyuşur inince yürüyemezsin uyuşukluktan diyenlere aldanma parasının karşılıgını en iyi verebilen motor ...

Osırıs
08 Aralık 2013, 22:51
Mondial driftler burda da var tabiki fakat çinli motor olmasından dolayı titreşim vardır diye bulaşmadım hiç açıkcası. Şehir içi kullanıcağım zaten fakat ara ara izmir-çanakkale uzun yol yapabilirim 300 km. Ybr 125 kullanma ve artçı olarak binme şansım oldu yüksek devirlerde çokta rahatsz etmiyordu. Aynı şekilde cbr 125r devamlı artçı olarak bindiğim ve sürdüğüm motor. Ondada biraz titreşim var fakat tvs ninki baya yoğun gibi geldi. Cbr rahatsız etmiyordu hatta çok hissedilmiyordu bile.

Bu arada normal dişlileri ön ve arka nedir ki ön 14 arka 43 yapmışsınız? Bende 2012 model bakınıyorum bu arada.

Ben 2. el aldım geldiğinde böyleydi. ama 14 44 olması gerek orjinalinin.

obk11
09 Aralık 2013, 01:10
Rks titanic 150 ye bak bende yaza dusunuyorum.

Uykusuzcorap
09 Aralık 2013, 20:11
Tvs ler evet ben sahibinden duydum açıkcası arka ayaklıklarda titreşim falan diyodu. çalıştırdım motoru tvs yide cbr 125i de biliyorum rölantisini falan ama tvs nin arka selede falan daha bariz bir titreşim hissettim sanki. cbr , ybr falan o kadar titremiyodu sanırım. ama almak istediğim motor tvs cidden.

Osırıs
09 Aralık 2013, 20:28
Tvs ler evet ben sahibinden duydum açıkcası arka ayaklıklarda titreşim falan diyodu. çalıştırdım motoru tvs yide cbr 125i de biliyorum rölantisini falan ama tvs nin arka selede falan daha bariz bir titreşim hissettim sanki. cbr , ybr falan o kadar titremiyodu sanırım. ama almak istediğim motor tvs cidden.

Kilo sorunun varsa tvs eritir onu :queen: ama rahatsız etmiyor artık beni,aksine titrediği zaman hoşuma bile gitmeye başladı nedense:mrgreen:

10SuzAsLa
11 Aralık 2013, 01:58
Adalı Motor var bildiğim. gidince uğrarım

Idikut
11 Aralık 2013, 04:03
Hocam merhaba. Çanakkaleliyim ancak kıbrısda okuyorum . 2013 yeni kasa tvs apache sahibiyim. Şu anda Kıbrısda öğrenciyim 1 ay gibi bir süre sonra çanakkaleye geleceğim

SiyahAdam
11 Aralık 2013, 04:09
Kilo sorunun varsa tvs eritir onu :queen: ama rahatsız etmiyor artık beni,aksine titrediği zaman hoşuma bile gitmeye başladı nedense:mrgreen:

İlginç :D bedavadan masaj yani :D

Engin1987
11 Aralık 2013, 09:14
Apache yakit guc sekil ve saglamlik bakimindan rakiplerinden cok ustun bie motor titresim olayina takilma derim motorum 15000 km de ve cogunlukla artcili kullaniyorum bu motorlu devirli kullanmazsan titresimi hissetmezsin malum motorun tek silindir olmasi ve 13.5 beygir olmasi devirli kullanirsan titrer ornek cbr 125 r bu motoruda devirli kullan onda titresim vardir ama markasi honda oldugu icin o motor titresede titremez
Serhatim honda titremez nokta :D

Felis Leo
11 Aralık 2013, 09:18
Ben bir yıldır kullanıyorum şimdiye kadar titreşimden hiç rahatsız olmadım hatta arada eşimi bindiriyorum onada sordum bir tarafın uyuştumu diye, öyle bir sorunu olmadı hiç bir zaman. TVS Apache 125-150cc sınıfındaki yamaha ve honda ile beraber en kaliteli motorlardandır.

designserhat
11 Aralık 2013, 09:44
Serhatim honda titremez nokta :D

Evet cunku honda o :)

Uykusuzcorap
14 Aralık 2013, 17:33
Hocam merhaba. Çanakkaleliyim ancak kıbrısda okuyorum . 2013 yeni kasa tvs apache sahibiyim. Şu anda Kıbrısda öğrenciyim 1 ay gibi bir süre sonra çanakkaleye geleceğim

Merhaba, motoru çanakkaleden mi aldınız acaba? Veya kullanan arkadaşlarınız varmı? 1 ay sonra ocak tatilinde gelcekseniz belki izmirde olabilirim o sebepten soruyorum. Bu arada servis olayı falan nasıl, ben motor ustası pek göremedim? + yorumlarınız nedir tşk.

Idikut
14 Aralık 2013, 19:46
Motoru Çanakkaleden bu yaz aldım şuanda motoru kullanan kimse yok garajda yatıyo. Ben bütün Şubat Çanakkalede olucağım ayarlıyabilirsek biyerde buluşalım sorularınızı elimden geldiğince cevaplarım .Bu ara ben motorumdan inanılmaz memnunum şu ana kadar beni yarıyolda hiç bir zaman bırakmadı ayrıca genelde artçılı kullanmıyorum bende dediğiniz gibi herhangibi titreşim şikayeti almadım

M.balibey
14 Aralık 2013, 20:07
titreşim konusuna açıklık getireyim herşeyiyle orijinal tvs ile kontak kapamadan 400 küsür km gittim

emrb
14 Aralık 2013, 20:10
Kendi motorumda 1 kere artçı oldum oda ilk aldığımda ustanın arkasına binmiştim.Heyecandan hiç titreşim falan hissetmedim.Artçı olarak binenler ''süper abi yeaaa'' diyorlar.Birine sormuştum ayak peglerinde hafif titreşim varmış.

Bende cbr 125le tvs arasında kalmıştım cıbırın sıfırına param yetmiyordu iyi ki de yetmemiş.Geçende yeni kasa cbr 125le ışıklarda yan yana durdum.Motordan anlamayan adam benim motoru beğenir.Ben bile iyi ki Tvs almışım diyorum...

Gülü seven dikenine katlanır aga.Motorun her şeyi ortada hafif titreşim var onuda kabullenmek lazım.Abi konfora önem veririm ben dersen kimse kusura bakmasın alırsın Cbf 150 emekli öğretmen gibi gezersin..

Tsubasa
14 Aralık 2013, 20:28
titreşim konusuna açıklık getireyim herşeyiyle orijinal tvs ile kontak kapamadan 400 küsür km gittim

çağatay daha iddaalısını yazayım :D
genelde motorla uzun yol yapıyorm
24 saatte 980 km yol yaptım =)

Uykusuzcorap
14 Aralık 2013, 21:10
Emekli öğretmen gibi cbf 150? :) Kardeşim gittiğin yere 300 le gitmiyosun ne şehir içinde ne şehir dışında. 150 cc motordan bahsediyoruz. cbr 125r da tvs ye uzunda kalkışta falan çakıyor o muabbete gelceksen. Ben titreşim olayı konusunda endişeleyim. Kime sorsam vibratör gibi alet ayak pegleri uyuşturuyo falan diyo.

@idilkut şubat gibi burda olurum büyük ihtimal konusuruz :) inşallah ondan önce almam motoru :D

Tİme_shİft42
14 Aralık 2013, 21:12
Tvs si olan bi arkadaş yardım etsin sana madem uygulamalı bak işine gelirse al ama Bajaj pulsarıda bekle :queen:

Uykusuzcorap
14 Aralık 2013, 21:52
Bende o olayı istiyorum ama çanakkaleden tvs si olup foruma üye olan 1 kişi çıktı o arkadaşta şubatta burda olucakmış.

Tsubasa
14 Aralık 2013, 22:44
Emekli öğretmen gibi cbf 150? :) Kardeşim gittiğin yere 300 le gitmiyosun ne şehir içinde ne şehir dışında. 150 cc motordan bahsediyoruz. cbr 125r da tvs ye uzunda kalkışta falan çakıyor o muabbete gelceksen. Ben titreşim olayı konusunda endişeleyim. Kime sorsam vibratör gibi alet ayak pegleri uyuşturuyo falan diyo.

@idilkut şubat gibi burda olurum büyük ihtimal konusuruz :) inşallah ondan önce almam motoru :D
akçaydayım. yeni kasa var bende gel bakalım uyuşma filan varmı benim motorda
ister kullan ister artcı ol.
ezbere konuşmayın,
eski kasa tamam derimde, bi türküdür devam ediyor

emrb
14 Aralık 2013, 23:01
Emekli öğretmen derken motor gücünden değil tipten bahsettim.Tabi zevkler tartışılmaz.Bana cbf 150 emekli öğretmen motoru gibi geliyor.Kimine de vahşi kaplan gibi gelebilir..

M.balibey
15 Aralık 2013, 01:13
çağatay daha iddaalısını yazayım :D
genelde motorla uzun yol yapıyorm
24 saatte 980 km yol yaptım =)

Ali benimki 4.5 5 saatte yapılan yol bea adam bulsam ülke turuna çıkıcam:)

Uykusuzcorap
15 Aralık 2013, 02:44
akçaydayım. yeni kasa var bende gel bakalım uyuşma filan varmı benim motorda
ister kullan ister artcı ol.
ezbere konuşmayın,
eski kasa tamam derimde, bi türküdür devam ediyor

2013 kasası mı var sizde? 2012 model düşünüyodum ben ama. Çanakkaleye gelirseniz haber edin bi çayımı içersiniz :)

hakan_biolog
04 Temmuz 2014, 03:17
Usta konusuna kimse değinmemiş :) usta olarak tavsiyede bulunabilecek arkadaş var mı acaba ? =)

Uykusuzcorap
04 Temmuz 2014, 09:39
Usta konusuna kimse değinmemiş :) usta olarak tavsiyede bulunabilecek arkadaş var mı acaba ? =)

Hocam konuyu ben acmıstım ben cevaplıyım 4-5 Ustaya gitmişimdir yamaha servisini tavsiye ederim oradaki usta gayet bilgiliydi. Digerleri 5 para etmez :)

hakan_biolog
04 Temmuz 2014, 10:55
Hocam konuyu ben acmıstım ben cevaplıyım 4-5 Ustaya gitmişimdir yamaha servisini tavsiye ederim oradaki usta gayet bilgiliydi. Digerleri 5 para etmez :)

Sağolasın bende garanti dolayısıyla 1 sene daha servise bağlıyım ama sonrası için şimdiden bilgi edinmek faydalı oluyor :)

Uykusuzcorap
04 Temmuz 2014, 11:17
Hocam garanti dolayısıyla servis olayını şey yapma. Benim motorunda 1,5 sene garantisi var tvs apache. Lapsekide servis. Zaten garanti kapsamında olsa ne olur olmasa ne olur? İnternetten veriyorsunuz sipariş birşey oldugunda usta onu takıyor :)

RKS ye hangi usta bakıyor?

hakan_biolog
16 Eylül 2014, 07:34
Hocam garanti dolayısıyla servis olayını şey yapma. Benim motorunda 1,5 sene garantisi var tvs apache. Lapsekide servis. Zaten garanti kapsamında olsa ne olur olmasa ne olur? İnternetten veriyorsunuz sipariş birşey oldugunda usta onu takıyor :)

RKS ye hangi usta bakıyor?

Çanakkalede ADALI MOTOR / MURAT İSKAMYA ve ÖZ MOTOR / SADIK ÖZKAYA bakıyor. Öz motora gittim usta fena değil gibi ama işçiliğe ve yağa biraz fazla yazdı gibi. 2 lt castrol magnatec yağ+yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi kontrolü+ zincir bakımı+ benim temin ettiğim koruma demiri takımına 140 lira para aldı. Bu bakımda ya adalıya giderim yada kendim değiştiririm.

ahmetunuver
16 Eylül 2014, 12:12
Çanakkalede ADALI MOTOR / MURAT İSKAMYA ve ÖZ MOTOR / SADIK ÖZKAYA bakıyor. Öz motora gittim usta fena değil gibi ama işçiliğe ve yağa biraz fazla yazdı gibi. 2 lt castrol magnatec yağ+yağ değişimi+yağ filtresi+hava filtresi kontrolü+ zincir bakımı+ benim temin ettiğim koruma demiri takımına 140 lira para aldı. Bu bakımda ya adalıya giderim yada kendim değiştiririm.

Motosikletlerde debriyaj, motora koyduğumuz yağın İÇİNDE çalıştığı için, kesinlikle motosiklet yağı kullanmalıyız.Mootosiklet yağları debriyaj balatalarının kayma kaçırma yapmadan çalışabilmesi için uygun olarak üretilir..
Castrol Magnatec ise en kaygan otomobil yağlarındandır, zaten sürtünmeyi azalttığı ile tanınır ve tanıtılır..
Castrol un motosiklet yağlarını inceleyin sanırım,yarı sentetik olan CASTROL POWER 1 10-40 veya tam sentetik olan CASROL POWER 1 RACİNG 10-50 sizin motor için en uygun olanlardır, kullanım kılavuzunda da yağ numarası yazması lazım..

http://www.castrol.com/tr_tr/turkey/products.html