PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : verseys650 yolda slalom yapıyor

c90
08 Aralık 2013, 14:55
Benim motosiklet yolu fena okuyor buda yolda gezmeye neden oluyor örneğin yoldaki tırtırlari okuyup yılan gibi geziyor bunun sebebi ne olabilir bir keresinde az kalsın savrulup gidiyordum bunu manisa yetkili servis Rıdvan ustaya sordum doyurucu bir bilgi veremedi bilen var mı neden lastikleri dunlop 2013 üretimi motorum 2012 18bin km de lastikler daha 6 bin km olmadı takali

hisvarlar
08 Aralık 2013, 14:57
Aklıma ilk olarak lastik havası geldi ancak verseys gibi bir makina yoldaki tırtıklara kapılmamalı. Bahsettiğiniz etki ince tekerli motosikletlerde oluyor genelde.

merkezkale
08 Aralık 2013, 15:59
lastik havası olabilir bence de. yoldaki tırtırlarda gezinme versys dahl tüm motosikletlerde olabilir bence. tırtırlar asfalt dışı farklı bir materyal lastiklerin tutuşu azalıyordur muhtemelen. düz yolda asfaltta elleri birakinca gidon sallama yapiyor mu, motoru gidon ustune yakın zamanda devirdin mi arka cantani asiri yukledin mi. yani senin verdigin bilgilerle net teshis koymak zor. insallah slalomun kaynagini bulursun

cenkito
08 Aralık 2013, 16:41
merkezkale ye katılıyorum.

adana da yolu kaplama için kazıdıkları yerlerde benim cross da felaket derece geziyor.

asonkurt7
08 Aralık 2013, 18:02
lastik havası olabilir bence de. yoldaki tırtırlarda gezinme versys dahl tüm motosikletlerde olabilir bence. tırtırlar asfalt dışı farklı bir materyal lastiklerin tutuşu azalıyordur muhtemelen. düz yolda asfaltta elleri birakinca gidon sallama yapiyor mu, motoru gidon ustune yakın zamanda devirdin mi arka cantani asiri yukledin mi. yani senin verdigin bilgilerle net teshis koymak zor. insallah slalomun kaynagini bulursun
Benim motor elleri bırakınca gidon titriyor

merkezkale
08 Aralık 2013, 18:06
Lastik arizasi olabilir
Dengesiz yuk olabilir
Sase arizasi olabilir
Fren diski arizasi olabilir
Jant arizasi olabilir

Fabrika cikisi motor dogru yuk ile makul hizlarda ip gibi gider

Gitmiyorsa sebebini bence en iyi kullanicisi bilir

asonkurt7
08 Aralık 2013, 18:14
Bir kere yan ayaktan düşmüştü ondan olabilir mı

Osırıs
08 Aralık 2013, 18:17
Bizim burdaki yollarda dalgalanma var,sen farketmeden onların üzerinden geçiyorsundur aynısını hemen hergün yaşıyorum yalpalanıyor motor

merkezkale
08 Aralık 2013, 18:20
Bir kere yan ayaktan düşmüştü ondan olabilir mı
Evet olabilir gidon rulmani hasar gormustur ve bosluk yalpa yaptiriyor olabilir

elantronikçi
08 Aralık 2013, 19:26
Bana da olmuştu bir süre sıkıntı lastikteydi hava bastım önce tabi ama baktım yok değiştirdim.

rebel_punto
08 Aralık 2013, 20:00
Yol bozuksa motosikletin kendine yer araması normal ama bu sürücüyü savuracak şekilde olmaz. Lastik basınçlarını kontrol et derim.

canerol
08 Aralık 2013, 20:08
herkes cevaplamışta arkadaşım bu motor her yolda her saniyemi bu slalomu yapıyor...
yoksa sadece tırtıklı yollardamı...tırtıklı yolda yapmayan motor yoktur...

TAYFUNBORA
08 Aralık 2013, 20:10
Versys ile alakali degil.Tum motorlar yol bozuk olunca gezer.

motorcu48
08 Aralık 2013, 20:25
gidonu çok sıkı tutuyor olabilirsiniz

umurcan
08 Aralık 2013, 20:29
amortisör keçeleri gitmişse yağ azalmasına bağlı bir saçmalama olabilir. amortisörleri bir durduğu yerde yaylandırıp, gittiği son noktada yağ biriktiriyor mu bir kontrol edin

c90
08 Aralık 2013, 23:36
Motosiklet virajda bile yapıyor bunu motosiklet kesinlikle kazasız elimi bırakıp sigara bile yaka bilirken bozuk safihtan cok aşırı etkileniyor 50 cc Mondial Revival scooter. 90 cc honda 135 cc drift bu motosiklet lastigi den dolayı kafa sallıyor cbf250 hiç biri verseys650 gibi bu kadar fena yolu okuma yapmıyor virajda tam yatıyorum en ufak kot farkı varsa motosiklet yılan oluyor sanki

alp_tunay
08 Aralık 2013, 23:40
Asıl o tırtıllarda slalom yapmazsa sorun ara derim...
Takma kafana sıkıntı yok...
Ama lastiklerin havası çok etkiler...
Az sa tırtıktan etkilenmesi biraz daha fazla olur....

c90
08 Aralık 2013, 23:59
Manisa salihli de bi arkadaş olsa bi binse derdimi anlar ama

alp_tunay
09 Aralık 2013, 00:07
Manisa salihli de bi arkadaş olsa bi binse derdimi anlar amat
Anlıyoruz dostum...
Tek sen değilsin bundan muzdarip.....
İzmirde de her yere TARAK lı... Seçime yakın asfaltlarlar sorun morun kalmaz... :P

c90
09 Aralık 2013, 00:13
Bu tarak derdim değil ama yarın bi havası nasıl bakcam yüksek se dusurcem az ise yukdeltcem amortisör lerde yağ kaçağı yok

alp_tunay
09 Aralık 2013, 00:22
Önü 32
Arkayı34 yap....
Asgari etkilenirsin o zaman... :cat:

SiyahAdam
09 Aralık 2013, 04:09
Benim motosiklet yolu fena okuyor buda yolda gezmeye neden oluyor örneğin yoldaki tırtırlari okuyup yılan gibi geziyor bunun sebebi ne olabilir bir keresinde az kalsın savrulup gidiyordum bunu manisa yetkili servis Rıdvan ustaya sordum doyurucu bir bilgi veremedi bilen var mı neden lastikleri dunlop 2013 üretimi motorum 2012 18bin km de lastikler daha 6 bin km olmadı takali

Aynı sorun bende de var.lastik havası ne kadar doğru olursa olsun devam ediyor.lastiklerim ince :) berbat fabrika çıkışı lastikler var.dümdüz lastik.şerit değiştirirken yerdeki beyaz şeritlerin üstünde bile hafif kayma oluyor :)

İmportant
09 Aralık 2013, 11:10
Daha önce kaza, düşme olduysa şaside sorun olabilir.

KaPTaNHaSaN
09 Aralık 2013, 11:51
tırtıklar çok derin lastikleriniz 150 taban. ön lastiğiniz de 120 taban. Bende er-6 vardı metzeller lastiklede geziyordu taramalı asfaltta. 4 lastik olmadığı sürece ön ve arka lastiklerimiz arasında farkdan dolayı hissedeceksiniz. Kullandığınız motor tork canavarıdır :) zaten her türlü yolda gazı açtığında yanlayabilme durumuna sahip. :)

c90
09 Aralık 2013, 23:19
Evet motosikletimi çok seviyorum çok neşeli atak kıvrak bir de benim arka lastik 160 taban geçen cumartesi Antalya dan geldim yağmur sis ne ararsan vardı yalnız Denizli ve Sarıgöl inisinde yüreğim ağzıma geldi geldi gitti

---------- Post added at 23:19 ---------- Previous post was at 23:17 ----------

Sağol deniycem 32 ön 34 arka

dockerengin
10 Aralık 2013, 00:29
Lastik basınçlarını kontrol ettikten sonra da bozuk yollarda bu sallanma olabilir. Bu durumda dizlerinizle ve topuklarınızla motoru kavrayın ve gidonu sıkmadan rahat bırakın. Motor zaten kendini toparlayacaktır.

n61l
12 Aralık 2013, 23:12
merhaba

90/90-18 ölçüsündeki lastikte farklı desenler düz taranmış asfaltta ,benim deneyimimde, farklı sonuçlar vermişti.