PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üst sınıf mont tavsiyesi

SULH
08 Aralık 2013, 00:43
Arkadaşlar ben full koruma gezmeyi seven bir insanım.

şuan giydiğim ekipmanlarım

nolan: kask
ixs: rüzgar geçirmez balaklava
freemoto: neopren içlik
ufo: ce onaylı en 1621-2 seviye sırtlı koruması
Prohel: bellik
Venom: mont (sırt korumasını knox koruma ile değiştirdim)
Tech90: kevlar pantolon
Prohell: dizlik
Venom: bilekli, karbon korumalı eldiven
Tcx: korumalı bot
Ros: reflektif yelek

Mont ile üşümeye başladım ve sezon kapatmadan kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.
Motoru ilk aldığımda acemilik döneminde aldığım bi monttu ve artık yetersiz olduğunu düşünüyorum.

deri mont almayı düşünüyorum.
üst sınıf bi mont olsun istiyorum, aldığımda yıllarca giyebileceğim bi mont olsun istiyorum.
racing tipi montlar bana olmuyor
boy 190 kilo 125

full korumalı ve almışken en iyisini almak istiyorum. siz üstadlardan bana yardımcı olabilecek birisi var mı? o kadar mont var ve birçok deri çeşidi var ne almalıyım?
bir de deri montlarda goretex olanlarını duydum fikriniz nedir?

bu arada motor cbf 150 80-90ı geçmiyorum.
ilerde 600 lük enduro ile ömürlük bi motor almayı düşünüyorum.

Sinan Er
08 Aralık 2013, 00:56
Şimdilik mevcut montuna ilave olarak neopren mont al montunun altına giyersin rahat edersin.. Daha sonra 600 lük motor alınca ekipmanınıda da motoruna göre ayarlarsın.

tr_select
08 Aralık 2013, 01:03
Deri mont ile ısınabileceğini düşünen zat. Seni saygıyla selamlıyorum...

redlion999
08 Aralık 2013, 01:09
En iyisi işin icine girdi mi konforda katiliyor ki motosikletin yarisi fiyatina mont almak suanlik sacma bence.. 550 tlye suan asiri derecede memnun oldugum difi monzayi oneririm.. 85 liraya da 2. Seviye sirt korumasi taktim mukemmel.. İcime ince nike uzun kollu giyip cikiyorum.. Bende de tech 90 kevlar pantolon var bilirsin ne kadar soguk gecirmedigini.. Pantolondan usudum ustten usumedim bu montla..hafif yagmurda da su gecirmedi..isinma olayi olmaz ama..

tr_select
08 Aralık 2013, 01:13
En iyisi işin icine girdi mi konforda katiliyor ki motosikletin yarisi fiyatina mont almak suanlik sacma bence.. 550 tlye suan asiri derecede memnun oldugum difi monzayi oneririm.. 85 liraya da 2. Seviye sirt korumasi taktim mukemmel.. İcime ince nike uzun kollu giyip cikiyorum.. Bende de tech 90 kevlar pantolon var bilirsin ne kadar soguk gecirmedigini.. Pantolondan usudum ustten usumedim bu montla..hafif yagmurda da su gecirmedi..isinma olayi olmaz ama..

Bende monza kullanıcısıyım. Bellik daha iyi bir alternatif, tavsiye ederim... Karda üşüyorsunuz bu arada hocam. Şimdiden uyariyimde :)

Deri mont yapısı gereği sıcak tutmaz. Sadece vücut sıcaklığını korur. Su geçirmez diyede bir kavram yoktur. Su geçirir fakat 2-5 saatlik bir sürüş sonrası geçirir. Deri kalitesine göre değişir bu süre tabi.

SULH
08 Aralık 2013, 01:18
ne motor alırsam alayım touring tipi olanlar bana oluyor. racing için montlar kullanıcıda nasıl kemer hizzasına geliyosa bende de bu montlar o hizzaya geliyo. o yüzden pek seçeneğim yok tip konusunda.

ben ısınma açısından değil, koruma açısından üst sınıf mont arıyorum. saygılar benden.

valla hocam tech90 ısıtmıyo :) yazmayı unuttum, neopren şort var bende onu giyiyorum anca öyle rüzgarı kesiyorum.
şöyle bişeyde var, orta şeritte 80 ile giderken yanımda ki araba 180 ile geçerken bana dokunsa veya yakın geçse ben panik yapsam düşsem ne olacak? ama benim motorum pahalı değil montuda ona göre aldım bişey olmaz heralde mi diyicem? bana pahalı olmayan motorda pahalı olmayan mont kullanılır düşüncesi pek sağlıklı gelmiyo açıkcası. kusurum varsa affola.

gore tex malzemden yapılmış deri mont gördüm, rukka marka 3800 liraya. bana ömürlük geldi. 12 taksit alıp ayda ortalama 300 liraya ömürlük monta sahip olmuş olabilirim. 12 ay ın 8 ay ı kullanırım heralde. ama bu fiyat bana gerçekten fazla.

redlion999
08 Aralık 2013, 01:23
Tr_select zaten sizden gorup almistim bu montu hatta siparis verdigimde de ozel mesaj atmistim ;) kisa mesafe kullandigim icin bellik almadim onu da sormustum hatta :) benim yagmurlu havada zaten trafikle isim olmaz ki o yuzden yarim saatten fazla yagmura yakalanmadim.. Motorun uzerindeki lastikler yagmurlu havada isinsa bile kayiyor ki karda da surmeyi dusunmuyorum..

Cbf 150 motosiklet.. Fazla hiz yok.. Gunluk kullanimda da uzun sure yagmurda kullanacagini dusunmedim.. 1 saatlik mesafeye icine birsey giy bin motora tarzinda dusunuyorum.. Onceki montum 175 liralik yazlik mont oldugu icin arkadasta da benzer bsi vardir dedim..

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Hii olay biraz farkli gelismis ben daha cok bu sezonu kurtarma plani olarak dusunmustum.. 3800 liralik mont yani adamlar dusunmuslerdir herseyi en ince detaya kadar.. Alirsaniz incelemesini gormek isterim ;)

flame
08 Aralık 2013, 01:28
Deri montların çoğunluğu sağlam soğuduğu için sizide üşütür.Üstüne ufacık tahriş olmuş yerden su alır ve eşşek ölüsü gibi ağırlaşır.Her ne kadar sexy olsada cıks...

Difi veya Revit'in AeroTex veya GoreTex tekstilleri iş görür.Sadece aşırı soğukta kullanacaksanız Ross hörgüçlü kışlık tavsiyedir.Hafif soğuklarda adamı cayır cayır yakar giyilmez.

SULH
08 Aralık 2013, 01:33
Tr_select zaten sizden gorup almistim bu montu hatta siparis verdigimde de ozel mesaj atmistim ;) kisa mesafe kullandigim icin bellik almadim onu da sormustum hatta :) benim yagmurlu havada zaten trafikle isim olmaz ki o yuzden yarim saatten fazla yagmura yakalanmadim.. Motorun uzerindeki lastikler yagmurlu havada isinsa bile kayiyor ki karda da surmeyi dusunmuyorum..

Cbf 150 motosiklet.. Fazla hiz yok.. Gunluk kullanimda da uzun sure yagmurda kullanacagini dusunmedim.. 1 saatlik mesafeye icine birsey giy bin motora tarzinda dusunuyorum.. Onceki montum 175 liralik yazlik mont oldugu icin arkadasta da benzer bsi vardir dedim..

---------- Post added at 23:23 ---------- Previous post was at 23:21 ----------

Hii olay biraz farkli gelismis ben daha cok bu sezonu kurtarma plani olarak dusunmustum.. 3800 liralik mont yani adamlar dusunmuslerdir herseyi en ince detaya kadar.. Alirsaniz incelemesini gormek isterim ;)

hocam bende almak isterim ama 3800 ilk başta bi tokatlıyo fiyat kendine gel diyo, sonra düşnüyorum Allah nasip eder de yaşarsam mesela 2023 yılında hala bu montu giyiyo olurum ve bu rakkam 10 yıl düşünüldüğünde fazla gelmiyo yoksa kendimi mi kendiriyorum :)
ortalama 1250 liraya deri mont bulabiliyorum fakat kaç mm derisi ve ne derisi tam bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Deri montların çoğunluğu sağlam soğuduğu için sizide üşütür.Üstüne ufacık tahriş olmuş yerden su alır ve eşşek ölüsü gibi ağırlaşır.Her ne kadar sexy olsada cıks...

Difi veya Revit'in AeroTex veya GoreTex tekstilleri iş görür.Sadece aşırı soğukta kullanacaksanız Ross hörgüçlü kışlık tavsiyedir.Hafif soğuklarda adamı cayır cayır yakar giyilmez.

ağırlığını eskiden giydiğim deri monttan biliyorum. sırtımda küfe taşıyomuş gibi hissediyodum. bu motor bu hız ve talebimde teknolojik tekstil ürünlere mi bakayım öneriniz?
bu arada bende pek sexy durucağını sanmıyorum :) 190 boy 125 kilo:)

redlion999
08 Aralık 2013, 01:40
10 yildir kulladiginiz bir malzemeniz varmi suan evde kiyafet olarak onu dusunmek lazim once.. Ayrica bu urun tere toza topraga yagmura maruz kalacak ufak tefek kazalarda da yipranma ihtimali var.. Bakteri uremesi,koku, kasinti tarzi seylerin olabilecegini goz onunde bulundurun.. Yikama ile de mutlaka kacinilmaz yipranma olur.. 10 yerine 4-5 sene suresini dusunmek daha mantikli bence.. Ayrica venom eldiveniniz nolan kaskiniz prohel dizliginiz icin yukseltme yapabilirsiniz.. Begendiginiz urunleri yabanci forumlarda kazalarini aratip bulabilirseniz incelemeniz daha iyi.. Gozunuzden kacmis olabilecegini dusundugum seyleri yazdim..

SULH
08 Aralık 2013, 01:45
10 yildir kulladiginiz bir malzemeniz varmi suan evde kiyafet olarak onu dusunmek lazim once.. Ayrica bu urun tere toza topraga yagmura maruz kalacak ufak tefek kazalarda da yipranma ihtimali var.. Bakteri uremesi,koku, kasinti tarzi seylerin olabilecegini goz onunde bulundurun.. Yikama ile de mutlaka kacinilmaz yipranma olur.. 10 yerine 4-5 sene suresini dusunmek daha mantikli bence.. Ayrica venom eldiveniniz nolan kaskiniz prohel dizliginiz icin yukseltme yapabilirsiniz.. Begendiginiz urunleri yabanci forumlarda kazalarini aratip bulabilirseniz incelemeniz daha iyi.. Gozunuzden kacmis olabilecegini dusundugum seyleri yazdim..

gözümden kaçmış değil, direk aklıma gelmeyen bişey söylediniz. yabancı forumlardan ilgili ürünlerin kazasını araştırıcam. akıl akıldan üstündür.
eldiven konusunda kimse yardımcı olamadı bana:(
ne bulursam bulayım en büyük 2xl beden bulabildim. ben 3xl giyiyorum ve korumalı olarak bu giydiğim modeli bulabildim sadece. başka 3xl görmedim piyasada ve internette.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9901050332008/VENOM-ELDIVEN-GP-CORSE-DERI-KORUMALI

eğer daha iyi bi seçenek varsa (revit, alpinestar vs) değerlendirebilirim.

flame
08 Aralık 2013, 02:00
hocam bende almak isterim ama 3800 ilk başta bi tokatlıyo fiyat kendine gel diyo, sonra düşnüyorum Allah nasip eder de yaşarsam mesela 2023 yılında hala bu montu giyiyo olurum ve bu rakkam 10 yıl düşünüldüğünde fazla gelmiyo yoksa kendimi mi kendiriyorum :)
ortalama 1250 liraya deri mont bulabiliyorum fakat kaç mm derisi ve ne derisi tam bilemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

ağırlığını eskiden giydiğim deri monttan biliyorum. sırtımda küfe taşıyomuş gibi hissediyodum. bu motor bu hız ve talebimde teknolojik tekstil ürünlere mi bakayım öneriniz?
bu arada bende pek sexy durucağını sanmıyorum :) 190 boy 125 kilo:)

Montlar özelliklerini 4 5 senede kaybediyor.Yani hala giyiyorsunuz ama eskisi gibi olmuyor.Güneş yıkama yağmur falan filan...Tekstil şu an 10 adım önde...Yağmur ve soğuk için.

SULH
08 Aralık 2013, 02:09
Montlar özelliklerini 4 5 senede kaybediyor.Yani hala giyiyorsunuz ama eskisi gibi olmuyor.Güneş yıkama yağmur falan filan...Tekstil şu an 10 adım önde...Yağmur ve soğuk için.

bu nasıl bi mont?

https://www.motoavm.com/ProductDetails/-revit-defender-gore-tex-ceket-kirmizi-gri/248/2512

http://u1312.hizliresim.com/1j/8/v93sw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

zerzura
08 Aralık 2013, 02:22
Nispeten çok daha ucuz olan Strada modelini kullanıyorum ben.

https://www.motoavm.com/timthumb.php?src=images/Products/2013/06/13/1371127119_1.jpeg&w=340&h=340&zc=2

Kesinilkle üşütmüyor. İçine kazak giydiğim takdirde 0 derecede terlettiğini bilirim.
Bu ürün böyleyse, o sorduğunuz çok daha pahalı mont yolda bırakmıyacaktır eminim.

Bir de çok uzun süre yağmurda kaldığınızda dıştaki ceplerin içi nemleniyor. Bu da not olsun.

SULH
08 Aralık 2013, 02:43
Nispeten çok daha ucuz olan Strada modelini kullanıyorum ben.

https://www.motoavm.com/timthumb.php?src=images/Products/2013/06/13/1371127119_1.jpeg&w=340&h=340&zc=2

Kesinilkle üşütmüyor. İçine kazak giydiğim takdirde 0 derecede terlettiğini bilirim.
Bu ürün böyleyse, o sorduğunuz çok daha pahalı mont yolda bırakmıyacaktır eminim.

Bir de çok uzun süre yağmurda kaldığınızda dıştaki ceplerin içi nemleniyor. Bu da not olsun.

öneriniz için teşekkür ederim.
bu verdiğiniz not, benim eklediğim revit mont için miydi yoksa sizin önerdiğiniz için miydi?

F54
08 Aralık 2013, 03:14
acaba bütün markalar da 2 veya 3 yıkama sonrası su almaya başlıyor mu?
cevap evet se rengi gri al toz pislik göstermesin ben siyah aldım bi dağa çıkıyoruz toz toprak derken makinaya ata ata su ve soğuk almaya başladı

Linwelin
08 Aralık 2013, 03:19
cevap evet se rengi gri al toz pislik göstermesin ben siyah aldım bi dağa çıkıyoruz toz toprak derken makinaya ata ata su ve soğuk almaya başladı

Montun içinde belirtilenden başka yıkama yapmak yanlış, üzerinde su almayı engelleyen katmanı süpürüyor bu yüzden su almaya başlıyor. Tavsiyem yıkadıktan sonra şu tarz su geçirmez spreylerle monttaki deformasyonu yenilemenizdir.
http://mcdn01.gittigidiyor.net/7375/WOLY-AYAKKABI-SU-GECIRMEZLIK-SPREYI__73750215_0.jpg http://mcdn01.gittigidiyor.net/5119/Smart-Su-Itici-Sprey-Ayakkabi-Artik-Su-Gecirmez__51190594_0.jpg

SULH
08 Aralık 2013, 04:03

hocam altın elbiseli adamında ceketi gri tonlarında. hem her motora uyuyo hemde kiri göstermiyo:D aklıma getirdiğin iyi oldu. bu da önceliğim olsun.

clabber
08 Aralık 2013, 04:57
Hudson leather al.