PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aprillia Scarabeo - Honda PS150i - Diğer ?

yusufgursoy
07 Aralık 2013, 23:28
Arkadaşlar aprillia nın başlığını okumaya başladım kuzenim debriyaj sıkıntısı falan var dedi ama makine hoşuma gitti.

Fikirleriniz önemli daha önceki başlıklarımda "hamama git" tabirlerinin artık sonunu getirmeyi düşünüyorum :) Kısmetse bu hafta alacağım

merkezkale
08 Aralık 2013, 16:07
debiyaj sıkıntısı niye varmış

Ozan Bey
08 Aralık 2013, 16:39
Aprilia'nın distrübitörü ferco motor yani ölü soyucu. Eski bir piaggio sahibi olarak fercomotor'dan uzak dur derim. Servis bakım masrafı, abartılmış parça fiyatları derken sana acaba araba mı alsaydım diye düşündürür.

Honda malum tc'deki en makul yabancı marka zira yedek parçası bol ve hesaplı. Servis bakım ücretleri de uygun.

Performans için aprilia ama stabilite açısından psi... İtalyan motorlar pek sıkıya gelmez, nazlıdır.

Sca üzerinde michelen lastik ile geliyor diye biliyorum, psi'a lastik alman gerek. Sca'nın ön camı ehhh ama psi'a çatı kadar cam takılıyor. Sca alan arkadaş üç ayda sattı, sevemedim dedi, gerçi o vitesli seviyor. Belki uymamıştır. Psi'yı iki gün bizzat kullandım.

Sca'nın oturuşu az daha rahat, psi bildiğin scooter; dizler direkt ön panelde..

Nacizane tavsiyem işkembeden sallayana inanma, italyan motorunu sadece resimlerden görenin sana nasıl bir yardımı olabilir? Sonuçta servise gittiğinde para senin cebinden çıkacak.

Son olarak da psi'ın yan sanayi bir sürü parçasını bulursun ucuza ama ferco dışarı hayatta parça vermez.

Varsa pran git yamaha x-city al ancak mevcut seçeneklerin içinde en MANTIKLISI psi...

Hayırlısı olsun.

satoyama
08 Aralık 2013, 18:09
hehehehe şaka gibi ya! cevap bile yazmam ben bu konuya, hele hele MT de aman abi hiç işim olmaz..

bizim bindiğimiz japon scarabeosu amk. bende süper zenginim. :mrgreen:

debriyaj sorunu mu? bir o kalmıştı iftira atılmadık yeri. :mrgreen:

şu başımıza geleni bir okuyun
http://www.scooturk.net/showthread.php?t=18703

cihangir151
08 Aralık 2013, 18:11
ata biner gibi binersen güzel motordur italyan ama eşeğe biner gibi binersen AEAın dediği gibi yedek parçada kocaman bir ayı bekler.

satoyama
08 Aralık 2013, 19:23
1000km de bir 15tl lik yağ ile gezen adama kalın gelir scarabeo..

yusufgursoy
09 Aralık 2013, 02:21
Valla demek istediklerinizi anlamadım. İlk motorun olacak öyle derin bilgilerim yok. Bir tek ps tercih etmeliyim onu anladım. Şimdi ileride satması daha kolay olur gibi geldiği için ps aklıma yatıyor ama scarabeo çok hoş duruyor hani alelade alınmış motor değil de sahiplenebileceğim bir şey gibi.

Eğer absürt şeyler çıkmazda scarabeo düşünüyorum

motorcu48
09 Aralık 2013, 02:35
ikiside iyi değil kardeşim önermiyorum .yamaha xenter 150 pcx125 iyi bir scoter içinse xcity250 xmax 250 öneriyorum

madlive
09 Aralık 2013, 02:39
Scarabeo Psi 150 ile ancak fiyat konusunda yanyana gelir. İkisi de farklı dünya. Scarabeonun muadili Sh300 dür. Yalnız Scarabeoyu ilk motor için önermem ön farı 900 tl. Düşüp kalkılacak öğrenilecek motor değil. Ps150 nin de parça fiyatı konusunda altta kalacağını zannetmiyorum.
İlk motor için ikisini de önermem.
Nacizane tavsiyem ikinci el parçası nispeten uygun bir motor (düştüğünüzde içinizin acımayacağı) ile başlayıp daha sonra Scarabeoya geçmenizdir.

İmportant
09 Aralık 2013, 12:25
Pcx 125 .

Ozan Bey
09 Aralık 2013, 22:22
hehehehe şaka gibi ya! cevap bile yazmam ben bu konuya, hele hele MT de aman abi hiç işim olmaz..

bizim bindiğimiz japon scarabeosu amk. bende süper zenginim. :mrgreen:

debriyaj sorunu mu? bir o kalmıştı iftira atılmadık yeri. :mrgreen:

şu başımıza geleni bir okuyun
http://www.scooturk.net/showthread.php?t=18703

Arkadaş bir öğrenmişsiniz Honda yağ yakıyor diye, ısıtıp ısıtıp aynı şeyi söylüyorsunuz. 4 yıl bilfiil Piaggio Carnaby binmiş, kamyonla tanıdığının muhtelif model Vespa'sını kullanmış, Gilera GP 800'ün TC'deki ilk test sürüşüne katılmış biri olarak bana kalın gelen Ferco'nun 10 Euro'luk balatayı 40 Euro'ya iitirmesi değil senin gibi fanboyların bok atmak için hemen bikbik etmesi.

Haa, para konusunda da enayi yerine konulmayı insan kendine yediremiyor! Olay o, ama hemen yok kalın gelir yok bilmem ne.... Hayali Tenere olan bir adamım, alsam sanki masraflarından şikayet edebilir miyim? O alete o masraf! Ama İtalya'da öğrenci aracı olan bızdık Vespa'nın TC'de sadece 12 bin bakımının 600 TL'yi bulması nedir?

Sen hiç Ferco'ya açıp bunları sordun mu, tartıştın mı, ben yaptım!

Tek bir konuda haklısın; maalesef MT'de ciddi bir "ay ben hemen buna laf sokayım, ne kadar çemkirirsem o kadar gözde olurum" sanrısı hakim. Scooturk'te olsak "tamam dostum, bu da senin fikrin" der geçer insanlar.

Sanırım sadece motosikletler değil kullanıcıları da hacimlerine göre kategorilere ayırmak gerekiyor!

not: konuyu açan arkadaşa son olarak Yamaha D'elight öneririm. Hem Vespa tipi hem de parça sıkıntısı çekmezsin...

WanD
10 Aralık 2013, 03:01
Scarabeo Psi 150 ile ancak fiyat konusunda yanyana gelir. İkisi de farklı dünya. Scarabeonun muadili Sh300 dür. Yalnız Scarabeoyu ilk motor için önermem ön farı 900 tl. Düşüp kalkılacak öğrenilecek motor değil. Ps150 nin de parça fiyatı konusunda altta kalacağını zannetmiyorum.
İlk motor için ikisini de önermem.
Nacizane tavsiyem ikinci el parçası nispeten uygun bir motor (düştüğünüzde içinizin acımayacağı) ile başlayıp daha sonra Scarabeoya geçmenizdir.

Scarabeo ile Sh300 'ü muadil olarak gösterdiniz ya tebrik ederim sizi :) Tek benzer yanı görsel olur ancak , performans olarak alakası olmayan karşılaştırma olur. Yamaha xmax desen hadi anlarım , Xcity desen yine anlam vermeye çalışırım da ne alaka Scarabeo ile Sh300 ... Pes doğrusu :king:

satoyama
10 Aralık 2013, 04:03
Arkadaş bir öğrenmişsiniz Honda yağ yakıyor diye, ısıtıp ısıtıp aynı şeyi söylüyorsunuz. 4 yıl bilfiil Piaggio Carnaby binmiş, kamyonla tanıdığının muhtelif model Vespa'sını kullanmış, Gilera GP 800'ün TC'deki ilk test sürüşüne katılmış biri olarak bana kalın gelen Ferco'nun 10 Euro'luk balatayı 40 Euro'ya iitirmesi değil senin gibi fanboyların bok atmak için hemen bikbik etmesi.

Haa, para konusunda da enayi yerine konulmayı insan kendine yediremiyor! Olay o, ama hemen yok kalın gelir yok bilmem ne.... Hayali Tenere olan bir adamım, alsam sanki masraflarından şikayet edebilir miyim? O alete o masraf! Ama İtalya'da öğrenci aracı olan bızdık Vespa'nın TC'de sadece 12 bin bakımının 600 TL'yi bulması nedir?

Sen hiç Ferco'ya açıp bunları sordun mu, tartıştın mı, ben yaptım!

Tek bir konuda haklısın; maalesef MT'de ciddi bir "ay ben hemen buna laf sokayım, ne kadar çemkirirsem o kadar gözde olurum" sanrısı hakim. Scooturk'te olsak "tamam dostum, bu da senin fikrin" der geçer insanlar.

Sanırım sadece motosikletler değil kullanıcıları da hacimlerine göre kategorilere ayırmak gerekiyor!

not: konuyu açan arkadaşa son olarak Yamaha D'elight öneririm. Hem Vespa tipi hem de parça sıkıntısı çekmezsin...

şimdi sana ne yazsam tektek üşenmeden hepsine bir cevap bulacaksın, gururuna yediremiycek biraz daha dozu arttıracaksın. dikkat edersen "mt de bişey yazmam bu tarz konulara" demişim yukarıda

onu için az yazıyorum. kimseden alıntıda yapmadım şunu al da demedim ve adama scarabeo al da dememişim. ki kimseye tavsiye etmem herkes kendi baksın test etsin beğenirse alsın tikimde değil yani..

ben test ettiğim bindiğim motoru bilirim incelerim takip ederim.

bak 2006 dan beri burada 91 den beri motor üzerindeyim, artık bir yerden sonra ne yazıldığı umrumda bile değil.. bu forumda bir kulağımızın arkası kalmış, kimler geldi kimler ne ateşli adamalar gitti bu forumdan.

meydan sizin olsun, acılarınızı yazı durun.. :rendeer:

saygılar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:52 ----------

ayrıca scootürkden verdiğim linkte o konuyu başlatan benim.

madlive
10 Aralık 2013, 04:37
Scarabeo ile Sh300 'ü muadil olarak gösterdiniz ya tebrik ederim sizi :) Tek benzer yanı görsel olur ancak , performans olarak alakası olmayan karşılaştırma olur. Yamaha xmax desen hadi anlarım , Xcity desen yine anlam vermeye çalışırım da ne alaka Scarabeo ile Sh300 ... Pes doğrusu :king:

Elimi sıkarak tebrik etmeni tercih ederdim. Buradan olmuyor böyle :)
İkisini de kullandığım için yorum yaptım dostum. İşkembeden sallamadım. Uzaktan görüp yorum yapmadım. Üstüne bindim ve gaz açtım ondan sonra yorum yazdım.
Sırayla Sh300 Scarabeo 200 Xcity 250 binip test ettim. Çok yakın muadil skuterler. Nerdeyse kafa kafaya.

Ps150 ile Scarabeoyu karşılaştırana pes doğrusu.

hercul3367
10 Aralık 2013, 09:01
ilginç atışmalar olmuş,seviye korunarak devam ederse okunması keyifli olacak.

smiles
10 Aralık 2013, 11:07
Scarabeo iyi motor güzel motor, seri motor, sorunsuz motor :) (kült motor olma iddiasında motor)

Ben karşılaştıracak olsam Xcity 250 ile, Beverly 250 ile karşılaştırırdım. (büyük teker iyidir)

Hepsinin üzerine şöyle bir oturup hangisi hoşunuza giderse onu tercih edin bence.

Keyifli sürüşler...

WanD
10 Aralık 2013, 13:02
Bizzat kullandığım icin açık ve net sekilde yorum yaptım. Sh300 ile scarabeo arasında performans olarak oldukça büyük fark var. Kişileri yaniltmanin anlamı ve manası yok ;) ps150 ile scarabeo arasında fark var doğru performans olsun rahatlık olsun her türlü daha iyi ama diğer karşılaştırmaların konu ile alakası yok. Saygılar...

DEISIS
10 Aralık 2013, 14:23
bi çok motor değiştiren -geneli hondadır- bir arkadaşım var.

Pcx125 ten sonra bi heves ps150 aldı. Hatta bi ara kısa süre için scarebeo su da vardı

. Pcx i kullandım ama ps150 ve scarebeo sunu kullanmadım.

Dediğine göre her bakımdan pcx daha iyiymiş. 25cc lik güç farkı elbette vardır ama

kombine freni start stop özelliği ve şekliyle pcx daha iyidir

Scarebeo içinse iyi hoşta bakım maliyetti yedek parçası sıkıntılı demişti

WanD
10 Aralık 2013, 15:59
bi çok motor değiştiren -geneli hondadır- bir arkadaşım var.

Pcx125 ten sonra bi heves ps150 aldı. Hatta bi ara kısa süre için scarebeo su da vardı

. Pcx i kullandım ama ps150 ve scarebeo sunu kullanmadım.

Dediğine göre her bakımdan pcx daha iyiymiş. 25cc lik güç farkı elbette vardır ama

kombine freni start stop özelliği ve şekliyle pcx daha iyidir

Scarebeo içinse iyi hoşta bakım maliyetti yedek parçası sıkıntılı demişti

Ferco'nun yüksek fiyatli parça politikası ve yan sanayinin olmayışı scarabeo alanları düşündürüyor zaten. Buna benzer olayları bizzat yasadım ve satmak zorunda kaldım. Yakın arkadasım ise kaza yaptı ve hatırı sayılır mevlada odeme yapmak zorunda kaldı ve bir sure sonra kendiside elden çıkardı .

Ps150 nin de scarabeo dan pek kalır yani yok ama! Bu sene sıfır ps150 aldım tekrar arka jant çukura girdi ve hafif jant egrildi servis tarafından sadece jant 740 tl fiyat verildi işçilik dahil degil. En basit ornek ve ona göre karar verin;)

Tekrar etmek gerekirse ; scarabeo ve ps150 yi en az 1 yıl kullanmış biri olarak şahsi düşüncem.

Scarabeo konfor ve performans olarak ps150 den daha üstündur. Konu scarabeo ve ps150 dir...

Ra_Messu
10 Aralık 2013, 17:09
Bu mesajım da kimseye laf sokma yahut çamur atma içermediği için dikkat çekmeyebilir ama ben gene de yazayım =) Geçen yaz Scarabeo'mu şehir içinde iş görmek, arada da hanımla yine şehiriçinde gezmek için almıştım. Daha önceden CBF150 kullanıyordum ama şehir içinde kullanmak için sukuter daha cazip geldiğinden böyle bir değişiklik yaptım. Naked model şasesinden klasik sukuter şasesine geçince ilk farkettiğim motosikletin g*tünün başının ayrı oynaması oldu. Bir de yoğun trafiklerde sürekli dur kalk yapıldığı (anormal trafikten bahsediyorum) anlarda kayıştan sıyrılmaya benzer bir ses geliyordu. Bunun haricinde şehiriçinde hiçbir sorun yaşamadım. Hiç de dikkat ederek kullanmıyorum. Kaldırımdan atlarım, çukurda pek gaz kesmem. Eşimle de İstanbul'un civar köylerine bir kaç kez, bir seferde E5 üzerinden Bursa'ya bir sefer olmak üzere kullanım amacıma uygun geziler yaptım. Pek çekiş problemi de yaşamadım. Tek başıma maksimum ulaştığım sürat 160km/s, eşimle de 140 km/s civarları idi. Genelde artçılı iken daha güven veriyor sürüşler ağırlıktan dolayı. Toplamda da iki sefer bakım yapıldı, yağ değişti. Pek birşey tutmadı fiyatı. Alırken ben de İtalyan olmasından dolayı biraz çekiniyordum acaba pahalı bir idame masrafı çıkarır mı diye ama şimdilik olmadı. Şu an sanırım 6000km'ye yaklaştı. Genel olarak kullanım amacınızı biliyorsanız ve bu amaca uyuyorsa hiç düşünmeyin alın derim. Zira benim sukuter seçerkenki kıstasım güven vermesinden ötürü yüksek teker ve şehir içinde kullanım kolaylığından dolayı ufak ölçülerdi. Tabi iki kişi bindiğimizde de rahatça taşıyabilmeliydi. Eğer böyle bir isteğiniz varsa zaten çok fazla seçim şansınız yok. Güç eksikliğinden ve artçıya kalan yerin dar olmasından ötürü PCX i eledim. Keza BWs de çok hoşuma giden bir araçtı ancak onu da sele küçüklüğünden eledim. Yamaha'nın diğer yüksek teker grubu zaten fiyat olarak bakıldığından rekabet edebilecek yerde değildi (yaklaşık 7000TL civarına satın almıştım) Honda PS ise yine ufak tekerden kaybetti. Zaten başka bir model de yoktu sanırım. Hala da yok.

İşin özeti: kendi tercihlerinizi yapın, akabinde gidin beğendiğinizi fazlaca forum dikkate almadan satın alın. İnsana kafa karışıklığından başka birşey kazandırmıyor genelde. Ayrıca zaten gidip de saçma sapan çin markaları almıyorsanız tüm motosikletler (otomobiller) artık zaten belli bir standardın üzerine ulaşmış durumda. Bu arzın karşısında bu kadar tartışma bence yağı bol bulduğumuzdan, fevkaladenin fevkini aramamızdan kaynaklı bir şımarıklık bence. Kararınızın hayırlı olmasını dilerim.

satoyama
10 Aralık 2013, 21:42
Bu mesajım da kimseye laf sokma yahut çamur atma içermediği için dikkat çekmeyebilir ama ben gene de yazayım =) Geçen yaz Scarabeo'mu şehir içinde iş görmek, arada da hanımla yine şehiriçinde gezmek için almıştım. Daha önceden CBF150 kullanıyordum ama şehir içinde kullanmak için sukuter daha cazip geldiğinden böyle bir değişiklik yaptım. Naked model şasesinden klasik sukuter şasesine geçince ilk farkettiğim motosikletin g*tünün başının ayrı oynaması oldu. Bir de yoğun trafiklerde sürekli dur kalk yapıldığı (anormal trafikten bahsediyorum) anlarda kayıştan sıyrılmaya benzer bir ses geliyordu. Bunun haricinde şehiriçinde hiçbir sorun yaşamadım. Hiç de dikkat ederek kullanmıyorum. Kaldırımdan atlarım, çukurda pek gaz kesmem. Eşimle de İstanbul'un civar köylerine bir kaç kez, bir seferde E5 üzerinden Bursa'ya bir sefer olmak üzere kullanım amacıma uygun geziler yaptım. Pek çekiş problemi de yaşamadım. Tek başıma maksimum ulaştığım sürat 160km/s, eşimle de 140 km/s civarları idi. Genelde artçılı iken daha güven veriyor sürüşler ağırlıktan dolayı. Toplamda da iki sefer bakım yapıldı, yağ değişti. Pek birşey tutmadı fiyatı. Alırken ben de İtalyan olmasından dolayı biraz çekiniyordum acaba pahalı bir idame masrafı çıkarır mı diye ama şimdilik olmadı. Şu an sanırım 6000km'ye yaklaştı. Genel olarak kullanım amacınızı biliyorsanız ve bu amaca uyuyorsa hiç düşünmeyin alın derim. Zira benim sukuter seçerkenki kıstasım güven vermesinden ötürü yüksek teker ve şehir içinde kullanım kolaylığından dolayı ufak ölçülerdi. Tabi iki kişi bindiğimizde de rahatça taşıyabilmeliydi. Eğer böyle bir isteğiniz varsa zaten çok fazla seçim şansınız yok. Güç eksikliğinden ve artçıya kalan yerin dar olmasından ötürü PCX i eledim. Keza BWs de çok hoşuma giden bir araçtı ancak onu da sele küçüklüğünden eledim. Yamaha'nın diğer yüksek teker grubu zaten fiyat olarak bakıldığından rekabet edebilecek yerde değildi (yaklaşık 7000TL civarına satın almıştım) Honda PS ise yine ufak tekerden kaybetti. Zaten başka bir model de yoktu sanırım. Hala da yok.

İşin özeti: kendi tercihlerinizi yapın, akabinde gidin beğendiğinizi fazlaca forum dikkate almadan satın alın. İnsana kafa karışıklığından başka birşey kazandırmıyor genelde. Ayrıca zaten gidip de saçma sapan çin markaları almıyorsanız tüm motosikletler (otomobiller) artık zaten belli bir standardın üzerine ulaşmış durumda. Bu arzın karşısında bu kadar tartışma bence yağı bol bulduğumuzdan, fevkaladenin fevkini aramamızdan kaynaklı bir şımarıklık bence. Kararınızın hayırlı olmasını dilerim.

işte budur.........

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

kimseye bişey ıspatlamak zorunda değilim ben objektif ve ispatlı konuşurum, kimseye ille bunu seç diye tavsiye de etmem ama haksız yerede iftira attırmam. beğenen alır beğenmeyen, pahalı gelen almaz o kadar. önümüzdeki 12000km bin bakımda kayış değişimi öngörüşüyor ama bu sadece duygusal bir öngörü. eğer 12bin bakımda kayış değşirse 500tl civarlarında bir ağır bakım masrafı oluyor değişmezse zaten 200tl geçmez. 40 küsürbin km de halen orj kayış ile devam eden arkadaşlarımız var, ben kendi adıma kayış koptuğuna denk gelmedim. (12binden önce kayış koparsa garanti dahilinde tabi.) zaten o erken km de kayış koparsa başka bir sorun var demektir.

1000 ve 6000km bakım faturam. (ha bana normal gelir sana pahalı ona bişey diyemem o motorla ne kadar seviştiğine bağlı..)

not: 6000km bakımda isteğim üzerine 90tl tutarında orj aksesuar takılmıştır onu yekünden düşünüz.

http://img46.imageshack.us/img46/3743/dkbg.th.jpg (http://img46.imageshack.us/i/dkbg.jpg/)

http://img826.imageshack.us/img826/7404/wsyl.th.jpg (http://img826.imageshack.us/i/wsyl.jpg/)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

italyan motorlarının ve parçalarının € azizliğine uğradığı zaten bariz bir gerçek. hor kullanılmış her markanın her motoru problem çıkartır. hele italyanın ölüsü denk gelir birde motordan anlamıyorsanız allah yardımcınız olsun.

Ozan Bey
13 Aralık 2013, 05:32
Konuyu açan arkadaşım, gördüğün üzere ciddi fikir farklılıklarına rağmen İtalyan kullanmış/halen kullanan herkes temelde Ferco sayesinde bu motorların ciddi bakım masrafı getirdiğinde hemfikir. (Ferco gibi bir diğer ocağa incir diken distrübitör ise Kawasaki'yi getiren Z Moto)

Bundan ötesi senin zevkine ve kararına kalmış. Rahat kullanım, konfor ama pahalı yedek parça dersen İtalyan; daha az rahat kullanım ama sebil yedek parça, daha hesaplı servis fiyatları dersen de Japon..

yusufgursoy
13 Aralık 2013, 14:11
Üstadlar öğrenci adamım ben bu kadar masrafı nasıl karşılayayım ya :s e ps nin de 750 lira arka tekeriymiş allahım kafam çorba oldu ya...

Yok mu kampanya bu motorlarda gidip sıfır alayım uzun süre bineceğim

satoyama
13 Aralık 2013, 18:12
2013 yamaha xmax 7000bakımı (şunu da hatırlatmak isterim bu yamaha ve hondaların bakımı italyanlar gibi 6000km de bir değil daha kısa aralıkta) dediğim gibi bunlar pahalı geliyorsa en mantıklısı cub ve commutere binmek. japon du italyan dı farketmez hemen hemen aynı paraya parça işçilik. hatta alttaki arkadaş italyandan daha acımasız geçirmiş. daha kötü örnekleride var ama elimdeki ispat bu.

http://img24.imageshack.us/img24/3057/zh7y.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

ayrıca bunlarda diğer önekler (bu adam italyana binse verdiği paraya üzülmez)
benim garantili (scarabeo) motorumun 2 hatasını 1 kuruş para almadan giderdiler hemde öyle az boz ucuz parça da değil.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119832-bir-daha-honda-servis-mi-asla.html

buda ayrı bir honda servis güzelliği yine cbf150

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119353-mototal-da-4000-km-bakim-1-litre-yag-102-lira-opmece.html

madlive
13 Aralık 2013, 18:52
Bunlar belgeler. İsteyen istediğine baksın boru gibi ispatı. Marka partizanı değilim. Önceki iki motorum da Hondaydı. Aprilia Sportcity 250 motoruma 20.000 kmdir biniyorum Yetkili serviste ödediğim para 700 liradır.

Ozan Bey
14 Aralık 2013, 20:27
Hasbinallah, yahu amma İtalyan avukatı-fanboy-Ferco ninjası varmış.

Şimdi sevgili Ferco Motor savunucusu, o firmada mı çalışıyorsun bilmiyorum ama iyi dinle.

1- bak kardeşim aprilia iyidir, sca da iyidir. Kötü olan distrübitör firmanın fahiş fiyata yedek parça satması ve servis bakım ücretlerini yüksek tutmasıdır.

2- illa konunun bir köşesinde bile olsa haklı çıkmak için olmadık argümanlar denemen siyaset biliminde "hellen stili" olarak bilinir. Yani yunan oyunu. Yani haklı falan değildir, dener, zorlar, eğer en küçük bir açık kapı bulursa da orada yürümeye çalışır.

Kendince örnek diye gidip x-max'in bakım faturasını bulmuşsun. Bilmeyene satarsın kabul ama bilen adam yemez. Çünkü;

a- ben piaggio fly 100'ün bakım faturasını getirip "bak ne kadar ucuzmuş aslında" desem rasyonel bir mantık güdebilir miyiz? Hayır. Zira fly 100 ile scarabeo'nun veya piaggio x9 500 yahut gilera gp 800'ün ne bileyim 250'lik radyatörlü vespalar'ın bakım masrafı aynı fiyat mı tutar? HAYIR!

b- peki honda pcx ile honda sh 300, yamaha x-city, yamaha x-max, suzuki burgman vs'nin bakım masrafları aynı olur mu? OLMAZ!

c- o halde ne diye gidip de çocuğa "yok ben bunu buldum, aslında japon da o kadar ucuz değil" diye YALANA YANLIŞ fikir veriyorsun? x-max sorsaydı peşinen pahalı deriz, silwerwing sorsa ha keza.. yamaha ve suzuki her genre'de honda'ya oranla pahalıdır! Yamaha 125'lik çakma racing'ini 10 küsur bine satarken honda cbr 120 7000 tl.. örnekler arttırılabilir. Bu siteden metehan inazuma aldı da adam korkudan gitti sattı. Zira suzuki adamı gerer!!! ama gene de bir ferco kadar değil..

d- commuter veya cub dedin de sana itiraz mı ettim? onca fikir karmaşası üreteceğine, maddi durumunun da iyi olmadığını zaten beyan etmiş şu genç kardeşimize "genç, git iyi kullanılmış ikinci el bir innova al. wave al, ybr al" desene. dedin de hayır mı dedik? ben bir yıl wave kullandım, sorarsa kardeşimiz anlatırım.

e- mt'de ciddi bir sosyokültürel eksiklik var. Bu doğru. Ama bu kullanıcı demografisinden ileri geliyor. O yüzden çok da üst düzey fikir paylaşımı bekleme. Haaa, scooturk çok mu meret? Evet daha çok paraları var burdaki kullanıcıya kıyasla ama onlar da pek matah değil. (engin bey hariç!!!!!!) sen ilk mesajı attığımda beni klasik cbf'çilerden biri sandın ve "yok kalın gelir bilmemne" moduna girdiğin ve sonrasında panikleyip iyice komikleştiğin için oturup bu kadar detaylı yazdım. Daha da cevap veremeyeceğim sana zira Ferco'yu bu kadar körü körüne savunan biriyle mantık süzgecinde tartışma şevkim yok. Bana ne!

f- cbf'e binen tonla avukat, mali müşavir, işletmeci tanıdım son 10 ayda. hepsi kıro değil yani, laf çakmaya çalıştığın adamın vereceği cevap sana "kalın" gelebilir sonra....

not: başlık sahibi kardeşim, sahi neden cub düşünmüyorsun? Wave düşünürsen msj at, yanıtlayayım...

satoyama
15 Aralık 2013, 00:08
Hasbinallah, yahu amma İtalyan avukatı-fanboy-Ferco ninjası varmış.

Şimdi sevgili Ferco Motor savunucusu, o firmada mı çalışıyorsun bilmiyorum ama iyi dinle.

1- bak kardeşim aprilia iyidir, sca da iyidir. Kötü olan distrübitör firmanın fahiş fiyata yedek parça satması ve servis bakım ücretlerini yüksek tutmasıdır.

2- illa konunun bir köşesinde bile olsa haklı çıkmak için olmadık argümanlar denemen siyaset biliminde "hellen stili" olarak bilinir. Yani yunan oyunu. Yani haklı falan değildir, dener, zorlar, eğer en küçük bir açık kapı bulursa da orada yürümeye çalışır.

Kendince örnek diye gidip x-max'in bakım faturasını bulmuşsun. Bilmeyene satarsın kabul ama bilen adam yemez. Çünkü;

a- ben piaggio fly 100'ün bakım faturasını getirip "bak ne kadar ucuzmuş aslında" desem rasyonel bir mantık güdebilir miyiz? Hayır. Zira fly 100 ile scarabeo'nun veya piaggio x9 500 yahut gilera gp 800'ün ne bileyim 250'lik radyatörlü vespalar'ın bakım masrafı aynı fiyat mı tutar? HAYIR!

b- peki honda pcx ile honda sh 300, yamaha x-city, yamaha x-max, suzuki burgman vs'nin bakım masrafları aynı olur mu? OLMAZ!

c- o halde ne diye gidip de çocuğa "yok ben bunu buldum, aslında japon da o kadar ucuz değil" diye YALANA YANLIŞ fikir veriyorsun? x-max sorsaydı peşinen pahalı deriz, silwerwing sorsa ha keza.. yamaha ve suzuki her genre'de honda'ya oranla pahalıdır! Yamaha 125'lik çakma racing'ini 10 küsur bine satarken honda cbr 120 7000 tl.. örnekler arttırılabilir. Bu siteden metehan inazuma aldı da adam korkudan gitti sattı. Zira suzuki adamı gerer!!! ama gene de bir ferco kadar değil..

d- commuter veya cub dedin de sana itiraz mı ettim? onca fikir karmaşası üreteceğine, maddi durumunun da iyi olmadığını zaten beyan etmiş şu genç kardeşimize "genç, git iyi kullanılmış ikinci el bir innova al. wave al, ybr al" desene. dedin de hayır mı dedik? ben bir yıl wave kullandım, sorarsa kardeşimiz anlatırım.

e- mt'de ciddi bir sosyokültürel eksiklik var. Bu doğru. Ama bu kullanıcı demografisinden ileri geliyor. O yüzden çok da üst düzey fikir paylaşımı bekleme. Haaa, scooturk çok mu meret? Evet daha çok paraları var burdaki kullanıcıya kıyasla ama onlar da pek matah değil. (engin bey hariç!!!!!!) sen ilk mesajı attığımda beni klasik cbf'çilerden biri sandın ve "yok kalın gelir bilmemne" moduna girdiğin ve sonrasında panikleyip iyice komikleştiğin için oturup bu kadar detaylı yazdım. Daha da cevap veremeyeceğim sana zira Ferco'yu bu kadar körü körüne savunan biriyle mantık süzgecinde tartışma şevkim yok. Bana ne!

f- cbf'e binen tonla avukat, mali müşavir, işletmeci tanıdım son 10 ayda. hepsi kıro değil yani, laf çakmaya çalıştığın adamın vereceği cevap sana "kalın" gelebilir sonra....

not: başlık sahibi kardeşim, sahi neden cub düşünmüyorsun? Wave düşünürsen msj at, yanıtlayayım...

usta sen ne gocundun be? ne ezdin kendini? ne döktün sosyokültürel karakterini.. ıspatlı konuşacaksın havaya değil bende yazar yazarım yazar yazarım uzar gider. haksız yere honda da olsa suzukide olsa laf ettirmem. ferconun bazı parçaları komik derecede pahalı doğrudur. daha öncede yazdım.

çok kafana takma ben yıllarca ne adamlar gördüm bu forumda

kalını inceyi çok üzerine alınmayacan.

Ozan Bey
15 Aralık 2013, 19:00
Yav he he.... öyle, tamam, o dediğinden..........

Bu arada konu sahibi genç kardeşim, sen ne durumdasın? Bak kalını inceyi üstüne almayan onca abin sana fikir vermeye çalışıyor. Bir sonuca vardın mı kafanda??