PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuryeliği önerir misiniz?

norace
07 Aralık 2013, 23:14
Para biriktirmek için yarı zamanlı olarak motokuryelik yapmayı planlıyorum. Ne diyorsunuz bu konuda? Nasıl bir iştir?

Nerede olacağı kesin değil ama ilaç deposu gibi.

crxforever
07 Aralık 2013, 23:21
bence bekle şu kara kış bitsin öyle dene. yapacak başka bir iş varsa da onu yap bence.

norace
07 Aralık 2013, 23:27
bence bekle şu kara kış bitsin öyle dene. yapacak başka bir iş varsa da onu yap bence.

Yaza motor almak istediğim için şu aralar başlamam lazım. Hem motor deneyimi de olur diye düşünüyorum. Yoksa haklısınız tabii, karda buzda kullanmak zordur sanırım.

crxforever
07 Aralık 2013, 23:49
motor tecrüben de az ise bence hiç girme.motosiklet sürerek para kazanmayı 2 sene önce bıraktım. şoförlük yapıyordum o işten de ayrıldım. 3 aydır boştayım hala daha direniyorum tekrar kurye olmamak için.

garson vs olabiliyorsan aynı parayı çok daha sıcak bir ortamda kazanabilirsin. :cat: ne yazık ki yorduğu kadar para kazandırmıyor. yine de sen bilirsin. ilaç kuryeliği başlangıç için mantıklı gibi en azından acelesi az ve adresler bellidir. çok daha tecrübeli üyeler var sitede biraz da onlar anlatsın.

mudix
07 Aralık 2013, 23:51
ilac depoları genellikle part time calıstırmazlar. paket servisler de part time is bulma sansın daha fazla .ayrıca bahsısı de olur...

Rider95
08 Aralık 2013, 00:02
Hava güzel oldumu ve işler durmadan sürekli git gelli olmadımı kuryelik iyi bir iş.Ama Sıparişler yagıyor ve hava kötü ise işte ozman işkence.
Ben yazın 3 ay çalıştım burgerkingde.Zor değildi ama kurye eksiği oldumu zor oluyor.
Şu bi gerçek riskli bir iş.

norace
08 Aralık 2013, 00:09
motor tecrüben de az ise bence hiç girme.motosiklet sürerek para kazanmayı 2 sene önce bıraktım. şoförlük yapıyordum o işten de ayrıldım. 3 aydır boştayım hala daha direniyorum tekrar kurye olmamak için.

garson vs olabiliyorsan aynı parayı çok daha sıcak bir ortamda kazanabilirsin. :cat: ne yazık ki yorduğu kadar para kazandırmıyor. yine de sen bilirsin. ilaç kuryeliği başlangıç için mantıklı gibi en azından acelesi az ve adresler bellidir. çok daha tecrübeli üyeler var sitede biraz da onlar anlatsın.

Geçici olarak düşündüğüm için parası çok önemli değil aslında. 400-500 verseler iyi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:05 ----------

ilac depoları genellikle part time calıstırmazlar. paket servisler de part time is bulma sansın daha fazla .ayrıca bahsısı de olur...

Ben de tam tersine, bir sürü lokantaya/yemek dükkanına sordum ama part time istemiyorlar.

tekoklava
08 Aralık 2013, 00:27
ilaç deposunda 2 gün çalıştım
yaz olmasına ragmen hayattan bezdim 2 günde
öğle yemegi bile yemek çok zor önermem

SiyahAdam
08 Aralık 2013, 02:10
Para biriktirmek için yarı zamanlı olarak motokuryelik yapmayı planlıyorum. Ne diyorsunuz bu konuda? Nasıl bir iştir?

Nerede olacağı kesin değil ama ilaç deposu gibi.

Valla ben kuryeyim.ben hiç tavsiye etmem açıkcaksı.başka işlere yönelme şansın varsa oralara git.iğrenç. trafikte biryere birşey yetiştirme acelesi,soğugu,sıcağı hiç tavsiye etmem.bütün gün allaha emanet gidiyoruz hayırlısı bakalım...

HuSRaN
08 Aralık 2013, 03:33
[B]arkadaşim bende kuryelik yapiyorum tamam parasi güzel ben 1.600 tl + paket başina 75 kuruş alıyorum ama son derece tehkikeli ben 2 defa ölümden döndüm desem yeridir calişma nedenim cok sıkıltıdayım hızlı bir şekilde kapatman lazım borclari yoksa y[B]apilcak bir iş deyil benım arkadaşim 2 kolunu kırdı ben ayagımı catlatdım niye siparişi yetiştirmek için 2 kişiyiz kurye sıkıltısı var mecbüren basıyorus ama şünüda söylemek isterim asla ve asla kasksiz ekipmazsız motor tepesine cıkmıyorus ışıklarda beklirum sucumuz yok deyil bazen hatalarimiz oluyor ama bu istanbulda yapilcak iş deyil inan bana kırmızı ışıkda bekliyorum neyse ışık yeşil oldu 3 araba yan yana gidiyorus birden kırmızıda ışıkda beklemeyip birden önümüze cıkan aracla kafa kafaya carpiştim inan bana 3 metre fırladım allah korudu beni bana birşey olmadi ama motorum gitti activa vardı ozaman bende
neyse polis fln cagırmadık adamla anlaştim motoru yaptirdi bütün masraflari + bana kanuni trex 150 cc motor hediye etti konu kapandı ama bunun gibi cok şeyler gördüm kuryelik yapan elemanlar kasksız ve ekipman olmadan bu işi yapiyorlar + cogunda ehliyet yok yani ben şaşiriyorum nasıl bi casaret bu uzun lafın kısası şü borclari bitirim bu işi yapmıcam ayakabı boyarım sokak sokak gezerim ama bu işi yapmam az daha dişimi sıkıyorum neyse kardeşim sen başka bi iş bak havalar sogudu yerler ıslak hele birde motor tercüben yoksa off off offf arabalar üstüne üstüne geliyor aman dikkat saglıcakla kalın [B]

SiyahAdam
08 Aralık 2013, 03:44
[B]arkadaşim bende kuryelik yapiyorum tamam parasi güzel ben 1.600 tl + paket başina 75 kuruş alıyorum ama son derece tehkikeli ben 2 defa ölümden döndüm desem yeridir calişma nedenim cok sıkıltıdayım hızlı bir şekilde kapatman lazım borclari yoksa y[B]apilcak bir iş deyil benım arkadaşim 2 kolunu kırdı ben ayagımı catlatdım niye siparişi yetiştirmek için 2 kişiyiz kurye sıkıltısı var mecbüren basıyorus ama şünüda söylemek isterim asla ve asla kasksiz ekipmazsız motor tepesine cıkmıyorus ışıklarda beklirum sucumuz yok deyil bazen hatalarimiz oluyor ama bu istanbulda yapilcak iş deyil inan bana kırmızı ışıkda bekliyorum neyse ışık yeşil oldu 3 araba yan yana gidiyorus birden kırmızıda ışıkda beklemeyip birden önümüze cıkan aracla kafa kafaya carpiştim inan bana 3 metre fırladım allah korudu beni bana birşey olmadi ama motorum gitti activa vardı ozaman bende
neyse polis fln cagırmadık adamla anlaştim motoru yaptirdi bütün masraflari + bana kanuni trex 150 cc motor hediye etti konu kapandı ama bunun gibi cok şeyler gördüm kuryelik yapan elemanlar kasksız ve ekipman olmadan bu işi yapiyorlar + cogunda ehliyet yok yani ben şaşiriyorum nasıl bi casaret bu uzun lafın kısası şü borclari bitirim bu işi yapmıcam ayakabı boyarım sokak sokak gezerim ama bu işi yapmam az daha dişimi sıkıyorum neyse kardeşim sen başka bi iş bak havalar sogudu yerler ıslak hele birde motor tercüben yoksa off off offf arabalar üstüne üstüne geliyor aman dikkat saglıcakla kalın [B]

Aynen öyle.kaza olayını yazmayı unutmuşum.yemin ederim günde 1 2 defa atlatıyorum kaza olayını.artık trafiği çözdüğüm için hangi aracın ne şekilde hareket edeceğini çözmüş durumdayım.

örnek vereyim bugün siparişe gidiyorum yine.adam önümde gidiyor ileride sola ve sağa kavşak var.adam sola sinyal verdi bende sollayıp sola gireyim dedim bu sağ sinyal verdiği halde sola girdi bende o anda tam sollama aşamasındaydım.aklıma gelmişti böyle birşey olacağı ama durmadım devam ettim sollmaya.araya bariyerle arabanın arasına sıkışıyordum az kalsın.daha sonra adamın camına yumruk attım süreceğin arabayı vs vs giydirdim adama.özellikle kadın sürücülerden nefret ediyorum..sağ aradan bir çıkıyor direk sol şeride geçip yavaşça gidiyor :pr:

clabber
08 Aralık 2013, 05:03
Motor bir zevktir,ticari amaçlı kullanmak ise eziyettir...