PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Malesef Motosikletim Çalındı 1100xx 2007 honda Cbr

1100xx
06 Aralık 2013, 17:02
Öncelikle hepinize selam,
Yeni aldığım honda 1100xx 2007 gri renkte olan motorum çalındı. Allah kimsenin başına vermesin. Çok berbat bir durum. Okmeydanında oturuyorum ve kapımın önünden çalınmış.Anahtarı çipli (emmo) olmasına rağmen çalıştırıp gezebilirler mi.? Böyle bir olay başına gelen arkadaş var mı, motorunu buldu mu ? Bulduysa nasıl ve nerede buldu.?
İnsan ne yapacağını bilemiyor gerçekten. Belki bir daha bu kadar pahalı motor alamayacağım. Bu nasıl Adalet ????????????

17 kasım 2013 çalınma tarihi Sizce şu an ne durumdadır.

Gören Duyan olursa lütfen haber verin arkadaşlar. Duyarsız olmayalım.

serkansertbas86@hotmail.com

2move
06 Aralık 2013, 17:05
çok çok geçmiş olsun. Artık hergün duyar olduk bu haberleri. Dün okudum ya bu sitede yada motordelisinde. 1 sene sonra bulunan motorunu almaya gidecekti. İnşallah sizinkide bulunur.
şerefsiz köpekler

kurubuz
06 Aralık 2013, 17:10
Geçmiş olsun .Çok üzücü. İmmo kolaylıkla kırılabilir. Çoktan parçalara ayırmışlardır , bulacağını sanmıyorum. Çaresizliğini anlıyorum ancak kabullenmekten başka şu aşamada yapılacak bir şey yok gibi.

Unique693
06 Aralık 2013, 17:14
Öncelikle hepinize selam,
Yeni aldığım honda 1100xx 2007 gri renkte olan motorum çalındı. Allah kimsenin başına vermesin. Çok berbat bir durum. Okmeydanında oturuyorum ve kapımın önünden çalınmış.Anahtarı çipli (emmo) olmasına rağmen çalıştırıp gezebilirler mi.? Böyle bir olay başına gelen arkadaş var mı, motorunu buldu mu ? Bulduysa nasıl ve nerede buldu.?
İnsan ne yapacağını bilemiyor gerçekten. Belki bir daha bu kadar pahalı motor alamayacağım. Bu nasıl Adalet ????????????

17 kasım 2013 çalınma tarihi Sizce şu an ne durumdadır.

Gören Duyan olursa lütfen haber verin arkadaşlar. Duyarsız olmayalım.

serkansertbas86@hotmail.com

Çok geçmiş olsun.Allah belasını versin şerefsiz emek hırsızları.Bir ihtimal vebal almak istemem ama yeni aldım değince aklıma eski sahibi geldi aklıma.Böyle bir olay yaşanmıştı önceden.

BİROL 78
06 Aralık 2013, 17:30
Geçmiş olsun.

motosikletiniz varsa dışarıda gözünüzün önünden ayırmıyacaksınız,yada otoparka koyacaksınız.

acayüp
06 Aralık 2013, 17:48
Ya arkadaş neden korkuyorsunuz . Bi telefon yazana rastlamadım bu zamana kadar.
Hadi diyelim gördüm senini motoru nasıl haberin olucak ? Mail mi atıcam
Geçmiş olsun.
Ama
Artık bu tip konulara inanmıyorum diyebilirim.

Smyrna35
06 Aralık 2013, 18:21
Facebook'ta fazer tutkunlari grubundaki birol abi sen misin?

EMREGTR
06 Aralık 2013, 18:38
geçmiş olsun inşallah bulunur :( sanırım o taraflarda (okmeydanı perpa şişli ) bi hırsızlık çetesi mevcut her okuduğum çalınma haberi bu ilçelerden :S

aranel
06 Aralık 2013, 18:43
Ülkede ki emek hırsızlarının ve emniyet güçlerinin durumu belli. Keşke önleminizi alsaydınız o kadar paraya yazık günah. Geçmiş olsun bence de çoktan parçalara ayrılmıştır.

1100xx
06 Aralık 2013, 18:53
Allah nasip ederse bulunur yada yeni bir motorum olursa ya eve sokacağım yada 50 tane farklı kilitle kitleyip kapalı otoparka koyacağım. Bedelini çok ağır ödeyerek öğrendim malesef

Blackeagletr
06 Aralık 2013, 18:57
Öncelikle geçmiş olsun.
Plaka ve motorunuzu diğerlerinden ayırt eden özellikleri varsa (Jant şeridi, egzoz, darbe, yazı vs) yazarsanız en azından insanların aklında kalır.
Ve tabi telefon numarası, gören arkadaş eve gidip size mail atıp siz onu görünceye kadar fazlaca zaman geçmiş olabilir.
İnşallah bulursunuz motorunuzu.

kefeeee
06 Aralık 2013, 18:58
Arkadaşlar, motosiklet takip sistemi taktırmamaya devam ederseniz bu insanlar bunları yapmaya devam edicek. Çok geçmiş olsun. 50 farklı kilitle tutamazsınız.

1100xx
06 Aralık 2013, 19:11
Arkadaşlar, motosiklet takip sistemi taktırmamaya devam ederseniz bu insanlar bunları yapmaya devam edicek. Çok geçmiş olsun. 50 farklı kilitle tutamazsınız.

Tabiki takip sistemleri yapılması gerekenlerin en başında geliyor.

Haklısınız arkadaşlar telefonum; 0531 778 25 63 Motorumda piyasada diğer modeller kadar fazla yok Yinede hatırladığım kadarıyla; 2007 MODEL HONDA CBR 1100 XX GRİ RENKTE SOL CBR YAZISINDA ÇİZİKLER VE KUYRUK KISMINDA ÇATLAK , ARKA LASTİK BRİDSTONE, ÖN LASTİK DUNLOP Sol egzost küçük bir eziklikte vardı.

-unnamed-
07 Aralık 2013, 00:58
öncelikle geçmiş olsun...
temennim en kısa zaman da bulunmasıdır...
diğer arkadaşlardan farklı olarak çoktan parçalarına ayrıldığını düşünmüyorum, xx sonuçta piyasada çokça olan bir motor değil, ve yedek parça ihtiyacıda fazlaca yok...
elinizden geldiği kadar tüm platformlarda resimleriyle paylaşın motoru, ayrıntıları da söylerseniz sizin için çokıça yardımı dokunur...
bu arada Allah belalarını versin!...

crxforever
07 Aralık 2013, 01:03
geçmiş olsun.bir fotoğrafı filan varsa motorun her yerde paylaşmanızı öneririm. ,

işinde gücünde adamı yolda çevirmek yerine gerçek suçlularla ilgilenilse böyle kötü şeyler olmayacak . :pr:

yeni aklıma geldi sahibinden.comda çıkma granaj satan ilanlardan seninkine benzeyenlerin izi sürülebilir aslında.

Sinan Aksu
07 Aralık 2013, 01:14
Geçmiş olsun .Çok üzücü. İmmo kolaylıkla kırılabilir. Çoktan parçalara ayırmışlardır , bulacağını sanmıyorum. Çaresizliğini anlıyorum ancak kabullenmekten başka şu aşamada yapılacak bir şey yok gibi.

Abi bu kadar gerçekçi olma :)

1100xx
07 Aralık 2013, 13:12
123456789/*-

merr
07 Aralık 2013, 13:22
Belki bu olayla hiç alakası yok ama aklınızda bulunsun. 2. el araba olsun motor olsun alırken satarken motosikleti veya arabayı sakladığınız yerde ( evinizin önü,garaj,sitenin önü) göstermeyin.Alıcıyla nerde oturuyorsun aa bende oralardayım tam nerde gibi ahbap çavuş muhabbetine girmeyin, yani motorun yattığı yeri bilmesin...dedi ve gitti.

Çok değerli bir polis memurunun bana öğüdüdür.Bu yazdıklarımı tersten okuyarak bi sürü motor,araba yada parçalanmış halde araç bulmuştur...

agrasiwe
07 Aralık 2013, 13:41
kardeş, bi abiminde çalındı çağlayan tarafında, adam bir hafta hergün sokak sokak gezerek motoru buldu, ben olsam öyle yaparım, hergün motor kiralayın gidin sokak sokak gezerek arayın illaki bulacaksınızdır. çevrede bi yerdedir o.

byaway
07 Aralık 2013, 15:06
Kardeşim ilk önce geçmiş olsun sana dediklerimi harfiyle uygula inşallah bulursun ben başıma gelen olayı kısaca alatıyım 2010 yılında sitenin içinde duran motorum sigorta atmıştı aldığım motorcuyu çağırdım motorcu sigortasını değiştirdi ramazan ayının 27 günüydü iftar için herkes evdeyken motorun calısmasını duydum çıktık ama yetişemedik sonuçta r1 sonra epey bi uğrastık ki bulamadık sonradan 2012 yılında motoru aldığımız adamdan süphelenmiştik ama ıspat edemediğimiz için sadece bekledik ve o sene baskınla tam 27 tane çalıntı motoru depolarından cıkardılar adam suanda hapiste e bizim motora gelince ortada yok ki zaten motoru parcalayıp satmıslar diye düşünüyorum senin yapacağın şey

sen motoru normal kişidenmi yoksa motorsiklet tamircisindenmi aldın ? eğer motor tamircisinden aldıysan emin olki emmo değiştirmiştir ki değiştirmeseler bile yedek anahtarıyla gelip götürmüştür
2. olarak polise başvurduysan o ölgede kamera kayıtlarını al kendin incele en son gittiği yol güzerganına detaylı şekilde bak depo tamirci oto tamircisi parcacı varsa gir bak derim inşallah bulursun

crxforever
07 Aralık 2013, 15:10
Belki bu olayla hiç alakası yok ama aklınızda bulunsun. 2. el araba olsun motor olsun alırken satarken motosikleti veya arabayı sakladığınız yerde ( evinizin önü,garaj,sitenin önü) göstermeyin.Alıcıyla nerde oturuyorsun aa bende oralardayım tam nerde gibi ahbap çavuş muhabbetine girmeyin, yani motorun yattığı yeri bilmesin...dedi ve gitti.

Çok değerli bir polis memurunun bana öğüdüdür.Bu yazdıklarımı tersten okuyarak bi sürü motor,araba yada parçalanmış halde araç bulmuştur...

çok önemli bir bilgi.

byaway
07 Aralık 2013, 15:13
bu arada aslında istanbulda değilmi yada istanbulda olan arkadaşlarımızın bir birlik yapıp bu motoru bulma ihtimali var bak güzel kardeşim ben avcılar küçükçekmece ikitelli halkalı sefaköy şirinevler bahçeli evler bu bölgelere sürekli gider gelirim ve gittiğimde de her motorsiklet tamircisi parcacısı gördüğümde girip göz gezdiricem ama sen motorunun bi resmini koy daha hızlı tanırım en azından herkes bölge bölge yapsın bence

Serkang
07 Aralık 2013, 16:59
Çok geçmiş olsun.

Çalıştığım yerde bir arkadaşın dl 650 si çalınmıştı o taraflarda. Polis falan çok ilgilenmedi. Adam hırs yaptı, bölgenin hırsızlarını buldu ki polislerde bu adamlara aşina. Adamla telefonla irtibata geçyi ve sıkı bir pazarlık sonucu motorunu 5 bin tl ye geri aldı. Bu sistemi uygulayan bir çok insan duydum.

İki ihtimal var ya büyük bir polis bulacaksın ve ricacı olacak( il emniyet genel müdürü, yardımcısı, emniyet müdürü gibi) yada bölgeyi araştırıp hırsızı bulmaya çalışacaksın sonrasıda pazarlık ve motoru alma. Ama ikinci olay çok riskli. Konuşmaya kalksak bir saat alır. ihtiyaç duyarsan durumu yaşayan arkadaştan sana tecrübelerini aktarması için aracı olabilirim gibi geliyor.

Tez zamanda motoruna kavuşman dileğiyle

SelimCeran
08 Aralık 2013, 23:36
çok geçmiş olsun, ALLAH kimsenin başına vermesin.. kredilerle borçlarla alınan motorları emek hırsızları alıp götürüyor.. yazık günah ağır küfürler etmekten başka çaremiz kalmıyor...

1100xx
10 Aralık 2013, 15:04
Hepinize çok teşekkür ederim acımı paylaştınız. Motorum şuanda bendedir tamirciye bıraktım yinede kontrol etsin diye. Allah kimsenin başına vermesin. Aman dışarda yada kapalı garajda her ihtimali düşünün güvenliğinizi alın.

Sinan Aksu
10 Aralık 2013, 15:15
Hepinize çok teşekkür ederim acımı paylaştınız. Motorum şuanda bendedir tamirciye bıraktım yinede kontrol etsin diye. Allah kimsenin başına vermesin. Aman dışarda yada kapalı garajda her ihtimali düşünün güvenliğinizi alın.

Geçmiş olsun hocam.
Nasıl buldunuz?

cemolos
10 Aralık 2013, 19:06
aynen nasıl bulunda bari anlatın da biz de bilgilenelim

_pLay_06
10 Aralık 2013, 19:22
çok geçmiş olsun

2move
11 Aralık 2013, 01:54
Bir zahmet anlatinda insanlar bilsin nasil bulundugunu. Bunu bizim soylememize bile gerek yok
Sizin dusunmeniz lazim.

acayüp
11 Aralık 2013, 02:24
Hadi hayırlı olsun.
Burada verdiğiniz numarayı arayıp Yanlış hatırlamıyorsam Aykut isimli bir arkadaşla konuştum. Faydası olmuştur umarım.

COQ
11 Aralık 2013, 02:37
Ulem film gibi okudum topigi.
Sene olmus 2013
Motorum çalindi nasil bulacam diye topic açiliyor hala.
Allah akil fikir versin hepinize.:)

Geçmis olsun bu arada.

WanD
11 Aralık 2013, 03:14
Ulem film gibi okudum topigi.
Sene olmus 2013
Motorum çalindi nasil bulacam diye topic açiliyor hala.
Allah akil fikir versin hepinize.:)

Geçmis olsun bu arada.

Abdest alınacak , dua edilecek ve rüyasına yatılacak ki motosiklet bulunsun :pl:

Neyse ki , bulunmuş. Tekrardan geçmiş olsun. Umarım bundan sonra kullanıcılar daha çok dikkat ederler... :bounce:

_arda_
11 Aralık 2013, 16:24
bulunmus tmm iyi olmusda sal bulunmus?

Rasim000
13 Aralık 2013, 12:20
geçmiş olsun