PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aralık 2013 plaka ruhsat işlemleri( 0 motor) Merak edenler buyursun:) (tubless lastik

SUKRU-35
05 Aralık 2013, 21:10
Arkadaşlar forumda yeniyim hem bilgi paylaşmak hemde bilgi edinmek amacıyla bu konuyu açmış bulunuyorum yardımcı olan arkadaslara simdiden teşekkürler.Öncelikle motoru İzmir honda bayisinden 0 aldım.Motoru aldığım andan plakayı elime aldıgım ana kadar olan bütün masraflar;
Motor: 3.790 honda cb125e 75 lira koruma demiri 200 tl Michelin Street (Bu konuda bilen bir arkadaşın tavsiyesine ihtiyacım olucak sibopları değişmesi gerekiyormuş maliyet 45 tl)
Sigorta:185 axa(yaş 22 izmir),20 lira ek1 belgesi,156 tl ruhsat parası,15 lira plaka basım ücreti =376 lira plaka ve ruhsat işlemleri

Öncelikle tekerlek seçimim sizce nasıl? satıcının elinde tek bu model vardı başka model bulamazsın şehir içi kullanımda idealdir dedi.Üzerinde street yazdığı için peki dedim aldım servise götürdüm.Servis ücretsiz takıcaktı fakat biraz önce aradılar benim motor şambrelli lastık aldığım tubles yada dublex tam anlamadım ondanmış.Servis isterseniz direk takalım ama tubbles olmasını istiyorsanız tornacıya gitmesi gerek size maliyeti 45 lira çıkar dedi? daha sağlıklı olurmuş.benim anlamadığım tekerleğe 200 verdim bir sibobunun değişmesi 45 lira tutarmı yada yaptıkları tam olarak ne.Sizce yaptırmalımıyım sağlıklı olurmu? Yada bu işlemi daha önceden yaptıran arkadaşların tavsiye ve yorumlarını bekliyorum:cat:

crxforever
05 Aralık 2013, 21:27
sadece sibop değişir diye biliyordum.demek cb nin jantlarda bu da gerekliymiş. tubeless olması daha avantajlı olur. patlasa bile belirli bir süre daha gitmeye devam eder tubeless. lastiklerin michelin street pilot ise gayet iyi bir lastiktir.

Sinan Er
05 Aralık 2013, 21:34
Plaka ruhsat bilgisi yanlış olmuş. Bu ücrete sigortayı dahil etmemelisin. Plaka ruhsat 191 TL tutmuş.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.