PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklette yediğiniz en saçma ceza neydi ?

heineken
05 Aralık 2013, 20:26
:pr:Motosiklette yediğiniz en saçma ceza neydi arkadaşlar ? :pr:

Bide motorla emniyet şeridinden gidince (daha gitmedim) polis ceza kesmiyor galiba.
Ben arabadaydım trafikte, bi motor hem polisin hem EDS kameralarının olduğu yerde rahat rahat emniyet şeridinden gitti, bunu çok gördüm, bu yasal mı merak ediyorum. Nasılsa motor , arkadan ambulans falan gelse hemen kenara çkilip açar yolu dimi ? :silent:

ogzcngdk
05 Aralık 2013, 20:59
:pr:Motosiklette yediğiniz en saçma ceza neydi arkadaşlar ? :pr:

Bide motorla emniyet şeridinden gidince (daha gitmedim) polis ceza kesmiyor galiba.
Ben arabadaydım trafikte, bi motor hem polisin hem EDS kameralarının olduğu yerde rahat rahat emniyet şeridinden gitti, bunu çok gördüm, bu yasal mı merak ediyorum. Nasılsa motor , arkadan ambulans falan gelse hemen kenara çkilip açar yolu dimi ? :silent:

ben bursadan istanbula gittim ilk defa motorla 10 dakiklık gözlem sonrası daldım emniyet şeridine birsürüde eds den geçtim ceza falan gelmedi.. bence önden çektiği için plakadan yazamıyor.. polislerde ses çıkarmıyor

crxforever
05 Aralık 2013, 21:04
emniyet şeridinde yazmıyor.motosiklete pozitif ayrımcılık var. :) ama mevzuat değişirse bilemem.

motosiklette yediğim en saçma ceza kırmızıda geçmiştim o cezaydı. gerçi saçma değil gayet hak etmiştim ama olsun :)

106GT!
05 Aralık 2013, 21:09
Siz hiç orjinal ekzoz'la ceza yedinizmi (GSX-R 600 fabrikadan çıktığı gibi), Ego tatmini peşinde kendini bi halt sanan polis yüzünden :pr:

Sinan Er
05 Aralık 2013, 21:37
Aldığım ceza hakkında hiçbir fikrim yok. Neden oldu nerede oldu bilmiyorum. Bana yapılmış bir tebligatta yok. Buna rağmen motorumu satarkende ortaya çıkmamış. Üzerinden 5 yıl geçmiş. Birkaç ay önce SMS ile gib.gov.tr den gelen mesajla haberim oldu. 280 TL ceza yemişim ödememişim 3 katına çıkmış 840 TL olmuş. Bundan sonra ne olacak onu da bilmiyorum.

Osırıs
05 Aralık 2013, 21:42
Eds sadece önden çekmiyor,bir defa arabayla eds cezası yedim arkalı önlü çekip eve göndermişlerdi :queen:
Motorla ceza yemedim ama eds olan bir ışıkta tam sarı yanarken geçtim ama ceza gelmedi :) kılpayı dedikleri bu olsa gerek

flame
05 Aralık 2013, 21:43
1-Slip-on headers çıkık halde ceza yemedim,komple yoshi ile ceza yemedim,susturucusuz kısa tüp muzzy ile de ceza yemedim,yırtınan derbi ile dur diyen olmadı lakin z 750yi aldıktan 3 gün sonra ORJİNAL SESSİZ egzoz ile ceza yedim.Cinnet geçirecektim.Egzoz cezası olduğu için(yani patlak egzozu tamir etme şansı olduğu için) itiraz da edilmiyormuş.

2- Park cezası...Aydın merkezde bulvarda yedim.Önüm arkam arabaydı onlar yemedi ben yedim.Bir güzelde göstergeye iliştirilmişti.

ferhatkars
05 Aralık 2013, 21:54
orta refüşden atlayıp U dönüşü yaptığım için ceza yedim... suçluyum biliyorum...
ama zoruma giden atladığım yerin 50 metre ilerisinde
motorlu polis ile beraber peş peşe gene orta refüjden atlayıp arabalı polisin yanına gittik...:pr:

celikat
06 Aralık 2013, 00:03
şunca senedir motora binerim, hiç ceza yemedim. gelmiş geçmiş tüm motorlarımda genelde plaka kuyruk altı olduğu için sanırım. polis çevirirse de görmezlikten gelip gazlayıp gidiyorum. birde ceza meza ödeyemem bu devlete. ne kadar az verirsem o kadar kar. dünyanın vergisini ödüyoruz zaten. nefes alsan para be.

caneroz
06 Aralık 2013, 00:14
orta refüşden atlayıp U dönüşü yaptığım için ceza yedim... suçluyum biliyorum...
ama zoruma giden atladığım yerin 50 metre ilerisinde
motorlu polis ile beraber peş peşe gene orta refüjden atlayıp arabalı polisin yanına gittik...:pr:

imam cemaat ilişkisi olmuş :queen:

felix_bjk1903
06 Aralık 2013, 03:09
Benimkisi efsanedir, eminim.. Antalya Kemer'de zabıtayla tartıstım diye, alkollü araç kullanmaktan ehliyeti kaptırdım :pr:
Zabıta efendi aşağı yukarı benle yaşıttı, üniformalıyım havaları falan, iş tartışma boyutuna gelince polis ekiplerini aradı, ben motosikletin yanındayım, polisler geldi, beni karakola götürdü, zorla imza attırdılar ceza kağıdına, tehditle hem de, motosikleti yanlışlıkla çekiciden düşürürüz kardeşim, pahalı bişeye benziyo diyerek.. Gel de o saatten sonra sen memleketinin polisine güven..

tr_select
06 Aralık 2013, 04:16
şunca senedir motora binerim, hiç ceza yemedim. gelmiş geçmiş tüm motorlarımda genelde plaka kuyruk altı olduğu için sanırım. polis çevirirse de görmezlikten gelip gazlayıp gidiyorum. birde ceza meza ödeyemem bu devlete. ne kadar az verirsem o kadar kar. dünyanın vergisini ödüyoruz zaten. nefes alsan para be.

İşte tam benim kafa...
Kesinlikle, asla, katiiyen durmam. Yavaşlar gibi yapar ve oralı olmaz, uzaklaşır giderim... Hiç ceza ödemedim ama ceza ödemek çok koyardı heralde :mrgreen:

Alperciğim, geçmiş olsun canım benim. Senin yerinde olsaydım bu saatten sonra durmazdım bende :P

Linwelin
06 Aralık 2013, 09:10
Hic yemedim, yemeyi de düşünmüorum.. Durmam duramam imkansiz :mrgreen: ha bu arada arabayla da yemedim hic, hem onda durmama gibi bi sansin yok :)

cihan54
06 Aralık 2013, 10:00
Hayatımda bir tek ceza yedim. O da geçtiğimiz aylarda gece 01:00'da adıma yazılmış ve evime gönderilmiş fahri trafik şerbetsizinin yazdığı ceza. Gerekçesi de "Koruma ekipmanı (Kask) takılmaması"... İlginç olan, kask takmadan bırak motor kullanmayı, kontağı bile çevirmeyen biriyim... ::facepalm1::

Felis Leo
06 Aralık 2013, 10:32
Benim minik tvs apache ile otoyolda radar cezası yedim 166tl hemde 100 ile polis 1km den kaybettiğimi söyledi 99 olsaymış ceza kesmeyecekmiş:)

ybalci
06 Aralık 2013, 10:47
en saçması benimki olacak bence. arkadaşımla birlikte geziyoruz, onda henüz ehliyet yoktu. polis durdurdu ikimizi de. baktı çocuk ehliyetsizlikten 2 kez ceza yemiş, hala ehliyet almamış, sana ceza yazarsam batarsın dedi çocuğa. bize şöyle bir teklif yaptı, bana kasksız kullanma cezası yazıp arkadaşın ödesin dedi. biz de kuzu kuzu kabul ettik. böyle bir ceza yemiş oldum işte kasklı olduğum halde kasksız kullanma cezası :)

byaway
06 Aralık 2013, 11:24
bu yaz öylesine aldığım skygo marka motorum durduk yere çalışmıyordu sanayi bölgesine kadar itttiriyim dedim orada usta halleder diye düşündüm e tabi öncesinde çekiciyi aradım adam sanki arabayı götürecekmiş gibi konuştu daha zor daha pahalı yok arkadaş sprocu adamız dedim ittiricem neyse evden şöyle 700-800 metre uzaklastım köprüyü geçtim emniyet şeridinde ittiriyorum baktım bitane ford sağa çek :D güldüm banamı diyo diye neyse önümde durdular rayban gözlükler fln sonra ehliyet ruhsat ok biri indi bunun anahtarı yokmu var ver bakalım dedi e verdim sonra anahtarı içeri koydu gel suaray bi imza at işlem yaptığımıza dair kayıt yapmamız lazım dedi e bizde attık sonra camı kapadılar 1550 tl ceza diyince dedim kardeşim bu neyin cezası ayrıca motorunuda bağlıcaz dedim bak güzel abicim çalışmaya nb it motor için siz nasıl olurda ceza kesersiniz suslan bizemi yuturuyorsun kaptırmıs deli gibi gidiyordun diyince dedim bak senin bi tarafına bi kaptırırım ozmn grrürsün adamlar öyle böyle yaptılar sonrada çekiciyd i suydu arada bi vurdum birisine onlarda dayadılar kelepçe takmaya calıstılar sana hersey yaparız fln diyice delirdim biraderi arıyım dedim gelsinler tek gucum yetmıyordu o ara video kayıt açılmıs ve onlarda bana vuruyorlar neyse bunlar gitti bn hemen 155 polis imdat ne imdat ama :D şaka gibi adama diyom böyle böyle ee nolmus diyo suclusunuzdur ondan böyle olmus dedim kardeşim ölüyorum gelin 20 dk sonra bi ekip geldi aynı karakolun ekibi sonra gittik dedim bunlardan şikayetciyim dövdüler södüler kayıtlarıda var yaslı birisi benı hastanaye gtürdü doktordan darp raporu aldık sonra geldik ki onlarda benden davacı olmus çakı çıkarmısım silah cıkarmısım ustlerıne atlamısım 5 km kovalamıslar way way way neyse içerde de davalı süpheli ifadenin altına benı supheli onları davalı yazmıslardı ben deıdm kardesım davalı olan benım onlar daha once geldi :D diyo dedım ben buna imza atmam savcılığa gittim o görüntüyüde cd e cektim sonra savcııya anattım şimdi beklioz olay daha uzun ben kısaltarak anlattım yani arkadaslar şahin dışında polis dur desede durmayın hepsi şerefsiz.

flame
06 Aralık 2013, 11:57
İşte tam benim kafa...
Kesinlikle, asla, katiiyen durmam. Yavaşlar gibi yapar ve oralı olmaz, uzaklaşır giderim... Hiç ceza ödemedim ama ceza ödemek çok koyardı heralde :mrgreen:

Alperciğim, geçmiş olsun canım benim. Senin yerinde olsaydım bu saatten sonra durmazdım bende :P

Plaka görünmesin diye teker bile yaparım Oğuz ahahahaha :D

mLh
06 Aralık 2013, 12:10
Yazın civciv sıcağında, çok bunaltıcı bir havada, cillop gibi yepisyeni kaskımla (scorpion exo-1000) okul otoparkının içinde çıkışa yaklaşık 100 metre olan bir alanda kasksızlıktan yediğim saçma sapan bir cezam var ve hiç aklımdan çıkmıyor, unutamıyorum. Halbuki o kadarda dil döktüğüm halde polis hazretlerine :jocolor:

yunusus
06 Aralık 2013, 12:51
Gunlerden birgun pek yogun olmayan bi yolda ilerlerken telefon geldi guzelde bi haber almıştım hazir telefon icin durmusken birde sigara yakayim dedim kaski dirsegime taktim baktim ilerde radar var hiç umrumda olmadi el sallayarak gectim yanlarindan sigarami tutture tutture gittim ceza kesilen noktada durdum sagolsun bizim oranin polisi tanir sever beni:) yaa kardeşim gormedinmi radar aracini ne diye geliyorsun kaçsana dedi:) amaaan sikinti değil abi yaz cezayi hesaplar benden dedim 66lira ceza yazdilar aksamda yemege cikardilar:)

hercul3367
06 Aralık 2013, 12:57
motorda değilde arabada yedim.4 yılönce Antalya kumlucada kırmızı ışıkta durmuş
arkadaşla sohbete dalmışım.yeşil yanmış hala duruyorum,farkedince hemen yürüdüm
ama karşıda polis bekliyormuş,trafiği engellemekten,haşırt....:queen::queen::queen:

scooboy
06 Aralık 2013, 14:14
Taksim galatada her zaman bıraktığım yere bıraktık arkadaşla. Gittik oturduk çay içiyoruz.
Bir arkadaş aradı. -Hemen motorların başına gelin diye. Dedim eyvah bi zarar verdiler kesin.
Geldiğimizde iki motorun ön camınada ceza makbuzu bırakmış zabıta kardeş. 70 küsür. :(

UgurCanSoylu
06 Aralık 2013, 15:54
Taksim galatada her zaman bıraktığım yere bıraktık arkadaşla. Gittik oturduk çay içiyoruz.
Bir arkadaş aradı. -Hemen motorların başına gelin diye. Dedim eyvah bi zarar verdiler kesin.
Geldiğimizde iki motorun ön camınada ceza makbuzu bırakmış zabıta kardeş. 70 küsür. :(

böyle cezamı olurya sacmalık:pr:

alper abi agsozdan ceza neye göre kesiliyor ses ölçümü filanmı yapıyor bu kalın kafalılar

OGUZHANKY
06 Aralık 2013, 16:08
Hgs cezası. Resmen tuzak dikkat edin. İstanbulpark tan dönerken gişe her zamanki gibi öttü. Çünkü genelde okumaz ama hesaptan otomatik düşer. O yüzden bende hiç aldırmadan devam ettim. Meğerse hgs de bakiye yetersizmiş ve ceza yazmış. Normalde internetten kaçak geçiş sorgulayabiliyorsun ve 7 gün içinde gişe tutarı kadar yükleme yaparsan ceza işleme koyulmuyor. Şimdi gelelim tuzağa; Sorgulama, geçişi yaptığın gün sisteme düşmüyor. Altta ufacık yazmışlar "geçişler sisteme 2-3 gün gecikmeli düşebilir" diye. Ama 8.-9. gün sisteme düşürüyorlar! Böylece sen 7 günü geçtiğin için ceza yemiş oluyorsun. Aynı gün gidiş-geliş 300 TL ceza yedim.

pistolpitt
06 Aralık 2013, 16:26
herkesin mayoyla terlikle motor kullandıgı marmariste kask cezası yedim.

MotorKafa
06 Aralık 2013, 16:30
60'la radara girdim arkadaş 60 !
Hız sınırı 50'ymiş.
Pehh !

radyasyonlu
06 Aralık 2013, 16:40
motosiklet ile değil ama gecen ay aracıma 77 tl park cezası geldi ceza yeri hayatımda hiç gitmediğim erzurum dan geldi.. tekirdağ lıyım :) fahri trafik mufettişi yazmış artık neresiyle yazdıysa cezayı. sulh ceza mahkemesine itiraz dilekçesi verdim bakalım sonuç ne olcak..

ferhatkars
06 Aralık 2013, 17:01
60'la radara girdim arkadaş 60 !
Hız sınırı 50'ymiş.
Pehh !

sen benden de şanssızmışsın hacı...
ben 63 ile ankara bilkent üniversitesi içinde radara girmiştim...

ferguson
06 Aralık 2013, 18:55
82 km/h ile (sınır 77 iken) radar cezası yemiştim.

jedilight
07 Aralık 2013, 19:07
Kasksız olarak durduruldum, minibüsde emniyet kemeri takmamak ve mucur yolda işaretlere uymamaktan ceza yedim 156tl... İstanbul sirkecide oluyo bu olay... Gittim mahkemeye itiraz ettim, itirazim reddedildi. Canım memleketim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

http://s13.postimg.org/50k5puyuv/image.jpg

phradrel
08 Aralık 2013, 01:10
Aldığım ceza hakkında hiçbir fikrim yok. Neden oldu nerede oldu bilmiyorum. Bana yapılmış bir tebligatta yok. Buna rağmen motorumu satarkende ortaya çıkmamış. Üzerinden 5 yıl geçmiş. Birkaç ay önce SMS ile gib.gov.tr den gelen mesajla haberim oldu. 280 TL ceza yemişim ödememişim 3 katına çıkmış 840 TL olmuş. Bundan sonra ne olacak onu da bilmiyorum.

bununla ilgili gorumda konuşulmuştu. bir de geçenlerde haber okumuştum tebligat sana ulaşmadıysa itiraz et, faizini en azından ödemiyorsun diye biliyorum.

blt_59
08 Aralık 2013, 01:43
Adliyenin önune park eden araçların yanina park ettigim için kesilen, motorla yediğim tek cezam 77 TL,sicil kaydi alip ciktim motorun basinda 8 polis:-) hayirdir dedim,kardeşim ne birakiyon bursa diye de firca atiyo,5 kere mobese sen çeviri gelmiş,her biseyimi kontrol edip bi halt bulamayınca hatali parktan yazdi,isin güzeli ben daha ayrılmadan arkasında bir Hatunla plaksiz motorlu bi tip geldi,tam hareket etmişken durdum,elemanlar kiyak geçiyor hatun olunca,Birak gitsin gibisinden,ben durup kaski cikarinca başlarındaki yasli tip,alin alin yok ole diye bagirmaya başladı,o kadar moralin bozulmuştu neden içime bi serinlik geldi o anda anlamadim.:-)

TheCooL
08 Aralık 2013, 01:52
Şehir içersinde benim ufak scooterla evden markete çamaşır deterjanı almak için giderken plakaya ceza yazmışlar ağustos ayında Ekim ayında tebliğ edildi deniliyor bana bişey edilmedi haberim yok 2 gün önce scooter ın vergisini yatırıken öğrendim ceza 255 lira olmuş.Üzerimde t-shirt altımda eşofmanla giderken yediğim kasksızlık cezası..... vay arkadaş şehir içi don paça markete giden adam 20km/s hızı geçemez........

Barones
08 Aralık 2013, 02:22
Beyaz yanaklardan yedim 77 tl Hayati tehlikeye etki ettiği için hız sebebi ile kazaya sebebiyet verdiği için

Deli Çerkes
08 Aralık 2013, 13:59
4-5 sene evvel bebek kuruçeşme Arenada tarkan konseri vardı. Konsere giremeyen dışardan dinlemek için yollara taşmışlar.
150 metrelik yolu 15 dakikada gidebiliyorsunuz. Bu yolda kontağım kapalıyken ve motorumun üstünde yolu açılmasını beklerken " tehlikeli araç kullanmaktan " ceza yedim.

yamyamaha
08 Aralık 2013, 15:44
Yakıta yapilan düzenli zamlar bana verilen en büyük cezadir.

stalking
08 Aralık 2013, 15:52
Köpeğimi motora kasksız bindirdigim icin 67 tl ceza yemistim. Yan sepette oturuyodu hayvancik