PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar Var, Don Olacakmış

lickup
05 Aralık 2013, 01:49
Motor garajda duruyor. Okula motorla gidip geliyordum ancak hava şartları izin vermeyecek gibi. Napayım aküyü söküp bahara kadar veda mı edeyim yoksa günlük garaja gidip çalıştırayım mı? Bi sıkıntı olur mu?

Osırıs
05 Aralık 2013, 01:54
Ben istanbuldayım aldım kilere motoru,hava fena soğuk ısınıncaya kadar yatacak 2 3 ay ama ekipman varsa araban yoksa devam..

ogzcngdk
05 Aralık 2013, 01:57
hergün gerek yok haftada bir çıkarıp 10-15 km gezsen yeterli bence oda hava denk gelirse

lickup
05 Aralık 2013, 01:59
Ben istanbuldayım aldım kilere motoru,hava fena soğuk ısınıncaya kadar yatacak 2 3 ay ama ekipman varsa araban yoksa devam..

Soğuk sıkıntı değilde yerler berbat durumda. Gözümün önünde iki tane araba yan yan kayarak gidiyoru 2 saat önce :queen: Ben ne duruma gelirim Allah bilir. Ancak Motorda çok lazım oluyor... Akü sök depoyu temizle falan birsürü iş

hasansonmez
05 Aralık 2013, 02:04
soğuk sıkıntı değil kıyafet düzgün olunca ama kaygan yol sıkıntı karda çıkmayız kuru havada devam

crxforever
05 Aralık 2013, 02:20
konyada kışın yollar kuru olsa bile dikkat et. geniş açık alanlar yüzünden rüzgardan dolayı yollar önceden donabiliyor. bosna hersek mahallesinde 70 cc mobilet ile bile drift yapmışlığım var :cherry:
kaliteli lastik al. kış lastiği irc winter iş görüyor diyorlar. ben denemedim ama alacağım. bir de kar yağdığında veya çok soğuk olduğunda motorun kontağı donuyor. bol bol wd 40 sıkmayı ihmal etmemek lazım. ekipmanı ihmal etme derim. 2005 te başladım motor sürmeye çok eski değilim ama şu an ceremesini çekiyorum.

kar yağışı olan günlerde kaskın ön camına kar doluyor ve buğu birikiyor. camı açınca da ayrı bir dert.

Redneck
05 Aralık 2013, 02:41
Kışlık kıyafet al,kalın giyin

Tİme_shİft42
05 Aralık 2013, 02:47
Yağmurda az kayan fazla kaymayan , fren mesafesi iyi olan , yol tutuşu iyi olan hangi lastikler vardır herkes kullandığı lastikten örnek versin madem

Lastik bu sonuçta nerde yolu tutup nerde tutmayacağı hiç belli olmaz :queen: Mişhel yağan yağmur altında bile yola tutundu İrc Pirelli Swallow kullananlar ne durumda :cherry:

Karlı yolda kaymayan lastik varmıdır :queen: kar yağdığındada binmeyiveriyorum :cherry:

lickup
05 Aralık 2013, 03:27
Yağmurda az kayan fazla kaymayan , fren mesafesi iyi olan , yol tutuşu iyi olan hangi lastikler vardır herkes kullandığı lastikten örnek versin madem

Lastik bu sonuçta nerde yolu tutup nerde tutmayacağı hiç belli olmaz :queen: Mişhel yağan yağmur altında bile yola tutundu İrc Pirelli Swallow kullananlar ne durumda :cherry:

Karlı yolda kaymayan lastik varmıdır :queen: kar yağdığındada binmeyiveriyorum :cherry:

Valla benim binmeyivereyim gibi bir şansım yok. Her gün okul var ve satte bir otobüs geçiyor, kaçırdım mı ikinci şansım yok. Yok yazılıyorum :queen: Onun için motorla gitmem lazım. Zincir falan yaptırsak tekere?

motorcu48
05 Aralık 2013, 05:12
aküyü sokmeye gerek yok o kadar zaman için birşey olmaz. tedirgin olursanda arada çalıştırırsın.tıpı kar kıyamette de ne kadar tutkunu olursan ol sürmemek en iyisi

Linwelin
05 Aralık 2013, 05:47
Araya kaynayip lassanin viral reklamini çakayim az gulumseyin soguk moguk..
http://alkislarlayasiyorum.com/m/content/162254

Saglam basacaksin, tekeriniz hep duz bassin :)

crxforever
05 Aralık 2013, 06:29

metzeller vardı ilk aldığımda motoru çok iyiydi ama pahalı diye bir daha almadım. irc ler 2 seneden fazla idare etti beni. çok şahane diyemesem bile güvenli bir sürüş sağladılar.

irc winter veya pirelli dura traction arasında kararsız kaldım. karda binmek ızdırap lastiğe zincir yerine plastik kelepçe takıyorlar veya ip doluyorlar ama kısa mesafe tehlikeli çözümler.

flame
05 Aralık 2013, 16:06
Kar ve buzda enduro cross tipi makineler hariç yola çıkmak yalan :D Onların mevsimi başladı.Adamlar çok eğlenecek biz ağzımızın suyunu akıtacağız yapacak bir şey yok :)

merak ederim
05 Aralık 2013, 17:31
taktım zinciri buzda bile gidiyorum emniyet şeridi güzel birşey insan olmayan araba geçmeyen çok kar olan yerlerde kaldırımdan yapıştırıyorum