PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Altın Elbiseli Adam Megelli 250r testi

Sayfa : [1] 2

Smyrna35
04 Aralık 2013, 02:21
Barkın abi motoru bulmuş,pazar günü teslim almış.Eli kulağında bugün yarın video yayınlanır.Alacağım motosiklet bu incelemeye bağlı desem yeridir:cherry: Sizce motoru çok ezer mi?Beğenmediği yönleri ne olur titreşim,performans vs? Bu motoru çok istiyorum özellikle Ducati fanı olduğum için ama bir yandan da çıkaracağı sorunlardan servislerinden korkuyorum.Ya Cbr ya da Megelli bakalım hangisi olacak... :silent:

Nomad_41
04 Aralık 2013, 02:28
Bence iki motor arasında kaldıysan ve başka bir alternatifi düşünmüyorum diyorsan. Cbr' derim burda ...... al yada ..... al diyerek kafanı karıstırmak ıstemıyorum kararını kesın verdıysen Cbr derim . Bende 250 alıcısıyım onumuzde ki ay alıyorum kısmetse . Ninja alıcam mesala çok öncesınden kararımı kesın vermıstım bu konuda :) Sanada hayırlı olsun umarım kararların

cbr1907
04 Aralık 2013, 02:29
Cok bi satısı yoktu zaten "sanırım" altın elbiseli adamdan sonra olacağını hiç sanmıyorum.Kendim test ettim çünkü.Yamaha R125 ten daha da ezici bir test geliyor demedi demeyin :D

tr_select
04 Aralık 2013, 02:29
Tip itibari ile hatunları ciiiiiiiuuw diyecektir kesin videoda. Benimde beklediğim videolar arasında... Neler diyeceğini az çok tahmin ediyorum gerçide neyse :pl:

CEM.
04 Aralık 2013, 02:31
Barkın abi motoru test ederken bozulmuştur bence .:cat:
o yüzden video gecikir :cherry:

megelliye kesinlikle karşı degilim sadece topigini okudum. fakat kullanıcılarına sesleniyorum bana cephe almayın süper görünüşü olan bir motosikletiniz var bu konuda hemfikrim dostlarım :cat:

Smyrna35
04 Aralık 2013, 02:34
Bence iki motor arasında kaldıysan ve başka bir alternatifi düşünmüyorum diyorsan. Cbr' derim burda ...... al yada ..... al diyerek kafanı karıstırmak ıstemıyorum kararını kesın verdıysen Cbr derim . Bende 250 alıcısıyım onumuzde ki ay alıyorum kısmetse . Ninja alıcam mesala çok öncesınden kararımı kesın vermıstım bu konuda :) Sanada hayırlı olsun umarım kararların

Öyle kesin bir kararım yok,ninja'da düşünebilirim yakıt vs o kadar önemli değil fakat görünüş olarakta bisiklet gibi durmasın istiyorum her ne kadar acemiliğimi attıktan sonra değiştirecek olsamda motordan soğutmasını da istemem :cherry: bu arada şimdiden hayırlı olsun aldığın zaman incelemeni fotoğraflarını bekliyorum :)

beko12345
04 Aralık 2013, 02:34
Bende bekliyorum o videoyu , sanırım epey eğlenceli olucak :)

Az çok tahmin edebiliyorum Barkın abinin yorumlarını, sanırım yerin dibine sokucak motoru :)

Smyrna35
04 Aralık 2013, 02:39

Öyle kesin bir kararım yok,ninja'da düşünebilirim yakıt vs o kadar önemli değil fakat görünüş olarakta bisiklet gibi durmasın istiyorum her ne kadar acemiliğimi attıktan sonra değiştirecek olsamda motordan soğutmasını da istemem :cherry: bu arada şimdiden hayırlı olsun aldığın zaman incelemeni fotoğraflarını bekliyorum :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

R125'ten daha vahim olacaksa vay Megelli sahiplerinin haline :santa: "Dışarıdan bakıyorsun uzay mekiği sonra gazı açıyorsun alet gitmiyor" hahaha

KeaSH-07
04 Aralık 2013, 02:43
görüntü önemliyse ninja 250 gercekten yakısıklı
ben eski bi cbr 250 kullanıcısıyım mantık olarak cbr alımıstım
ama aklımın yine bi kosesinde ninja var.görünce içim gider
bence fantazi arama magelliiyi dusunerek :)
cbrde ninjada kendini ispatlamıs cok güzel motorlar

Smyrna35
04 Aralık 2013, 02:48
görüntü önemliyse ninja 250 gercekten yakısıklı
ben eski bi cbr 250 kullanıcısıyım mantık olarak cbr alımıstım
ama aklımın yine bi kosesinde ninja var.görünce içim gider
bence fantazi arama magelliiyi dusunerek :)
cbrde ninjada kendini ispatlamıs cok güzel motorlar.
Cbr zaten mantık evliliği gibi birşey.Kime sorsam başlangıç için herkes "cbr cbr" diyor,işin kötü tarafı her taraf cbr 250r dolu bu yüzden aklım ninja'ya kaymıyor değil:cat: hele ki kawasaki yeşili "al beni, al beni" diyor :bounce:

KeaSH-07
04 Aralık 2013, 02:52
.
Cbr zaten mantık evliliği gibi birşey.Kime sorsam başlangıç için herkes "cbr cbr" diyor,işin kötü tarafı her taraf cbr 250r dolu bu yüzden aklım ninja'ya kaymıyor değil:cat: hele ki kawasaki yeşili "al beni, al beni" diyor :bounce:

beyazıda yeşilide harika cbra göre çok daha alımlı
ama cbrda para kazanmanın cidden zorlaştıgı bu devirde alıncak en mantıklı 250 cclerden biri

zerzura
04 Aralık 2013, 03:02
Buralar karışacak :pl:

Smyrna35
04 Aralık 2013, 03:14
Buralar karışacak :pl:
Bana da öyle geliyor :pl:

Permatiq59
04 Aralık 2013, 03:18
ilk çıktığında aha dedim makina budur.. alırım ben bunu.. sonra biraz izliyelim dedim bakalım alanlar ne diycek. söyle bir yorum okumuştum topiğinde.. ''-abi motor servisten cıkmıyor ki foto cekip foruma atalım''

Linwelin
04 Aralık 2013, 03:22
ilk çıktığında aha dedim makina budur.. alırım ben bunu.. sonra biraz izliyelim dedim bakalım alanlar ne diycek. söyle bir yorum okumuştum topiğinde.. ''-abi motor servisten cıkmıyor ki foto cekip foruma atalım''

Ahaha aynen bende çok beğenmiştim ilk gördüğümde, fiyatı falanda çok canlıydı hani, sonra başlığa baktık patladı motosiklet :)

Smyrna35
04 Aralık 2013, 03:23
Motordan soğumamı o topic sağladı zaten.Topiğe girmeden önce "motora bak ya bildiğin Ducati yapmışlar."falan diyordum sonra oradakileri okuyunca :farao:... Yine de Barkın abinin testini izlemeden pek yorum yapmayacağım.Ne derse o :cat:

Linwelin
04 Aralık 2013, 03:25
Barkın abi hyosung gt250r'ı da itin bi tarafına sokmuştu ama hyosung alıcam ben misal. kitleme kendini sen yine de, ha git megelli al diyemem tabi sana da :pl:

Pistolero_10
04 Aralık 2013, 04:33
.
hocam hyosung düşünmüyor musun?

burakragaa
04 Aralık 2013, 04:57

Bende CBR diyordum son 1 senedir kesinleşmiş bir şekilde 1 ay da hyosung'a karar verip aldım 1 ay önce :D herkes için hayırlısı neyse o olsun bence..

CEM.
04 Aralık 2013, 05:03
Barkın abi hyosung gt250r'ı da itin bi tarafına sokmuştu ama hyosung alıcam ben misal. kitleme kendini sen yine de, ha git megelli al diyemem tabi sana da :pl:

Aslında o kadarda kötülemedi hyosungu.

frenlerine kötü dedi lastiklerine mukavva dedi :cherry:

gidişinede gerçekten iyi gidiyor demişti.

Fakat yeni nesil hyosung gerçekten daha farklı .. ilk eski nesile binip ahanda hyosung buymuş demek olmaz. yeni nesilide test etmek lazım.

2013 ve 2012 ve alt model kardeşleri enjeksiyonlu olanlar iyi iş çıkardılar.

Garip
04 Aralık 2013, 09:37
bende videosu çıktı sandım.................

Smyrna35
04 Aralık 2013, 10:16
Yeni nesil hyosung larin daha farklı olduğunu bir kaç kişi daha söyledi ama ben motorun cussesinden korktum sanki biraz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Daha çıkmadı dostum maalesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

hocam hyosung düşünmüyor musun?

Ilk motorum olucak ve marka olarak sorun yasamak istemiyorum, kendini kanitlamis bana sorun cikarmayacak motosiklet arıyorum.Hyosung bana fazla sorun çıkarır mı?

Linwelin
04 Aralık 2013, 10:26
Aslında o kadarda kötülemedi hyosungu.

frenlerine kötü dedi lastiklerine mukavva dedi :cherry:

gidişinede gerçekten iyi gidiyor demişti.

Fakat yeni nesil hyosung gerçekten daha farklı .. ilk eski nesile binip ahanda hyosung buymuş demek olmaz. yeni nesilide test etmek lazım.

2013 ve 2012 ve alt model kardeşleri enjeksiyonlu olanlar iyi iş çıkardılar.

Cem izmir ici hyo bulursam beraber gitcekmisiz zate, yuksek bi yerden duyum aldim :mrgreen:

Pistolero_10
04 Aralık 2013, 14:32
Yeni nesil hyosung larin daha farklı olduğunu bir kaç kişi daha söyledi ama ben motorun cussesinden korktum sanki biraz :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:05 ----------

Daha çıkmadı dostum maalesef :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:07 ----------

Ilk motorum olucak ve marka olarak sorun yasamak istemiyorum, kendini kanitlamis bana sorun cikarmayacak motosiklet arıyorum.Hyosung bana fazla sorun çıkarır mı?
milletin abarttığı gibi sorunlu makine değil bunlar merak etme.Sorun yaşamazsın yüksek model aldıktan sonra

merr
04 Aralık 2013, 14:45
Facebook tan Altın Elbiseli Adamı takip edenler bilirler.Bu megelli testine başladığı gün motorun bi fotoğrafını paylaşmış ve şu notla yayınlamış:

"Sabahtan beri debelenmek"

Çok manidar geldi bana.Bakıcaz artık...

initial-D
04 Aralık 2013, 14:57
pazar günü rivada çekimleri vardı.giderken arkadaşım görmüş ben farketmedim.

Terapist
04 Aralık 2013, 15:05

Motor konusunda hiç bir şüphen olmasın mükemmel alet 2012 naked kullandım 5000 km en ufak sorun yaşamadım. Ama servisleri rezalet sakın parça ihtiyacın olmasın bana bir gidon gelecekti ben motoru sattım hala gelmedi. rezalet bir servis ağı var kendin motordan anlamak zorundasın 1 ay motorun yattığını biliyorum 1-2 parça değişecek diye.

Smyrna35
04 Aralık 2013, 15:54
Daha cok tecrubesiz olduğum için servis çok önemli, ilk motorum olacağı için bunlarla uğraşmadan kendimi geliştirmek istiyorum...

Mamba09
04 Aralık 2013, 17:56
.............

Shrieker
04 Aralık 2013, 23:32
Çıkamadı mı daha canı çıkasıca...

Smyrna35
04 Aralık 2013, 23:33
Şu an canlı yayında Barkın abi

Smyrna35
06 Aralık 2013, 00:23
Ne videoymus arkadaş...

Tsubasa
06 Aralık 2013, 00:28
megelli parca kalitesi kötü olan
kronik problemi olan,
balıkesirde gittiğim ustanın hay ben böyle motosikletin diye başlayan cümleyle anlatmaya başladıgı bi marka (megelli servisi)
resimlerde öyle abartmışlar herkesin beklentisi hyosung gibi bişeydi. cbr 250 gibi cılız bir motosiklet.
barkın abi cok saydırmıştır.

Smyrna35
06 Aralık 2013, 00:35
Bizim de tahminimiz bu yönde keşke lanse edildiği gibi bir model olsaydı.

agrasiwe
06 Aralık 2013, 01:01
edit : marka karıştırması oldu :D

Shrieker
06 Aralık 2013, 01:02
O motor daelim'di diye hatırlıyorum.

agrasiwe
06 Aralık 2013, 01:07
O motor daelim'di diye hatırlıyorum.

saol kardeşim iyi söyledin ben megelli diye aklımda kalmış ya la...

Smyrna35
09 Aralık 2013, 00:36
Ah megelli,vah megelli...

Ose
09 Aralık 2013, 00:43
Bence siz megelliyi unutun :) BuMoto/jingling Calibreyi yapsaydı bari :)

Smyrna35
09 Aralık 2013, 00:45
Megelli'yi aklımdan çıkardım ama yine de merak ediyorum.

UqUR_
09 Aralık 2013, 00:48
Bence siz megelliyi unutun :) BuMoto/jingling Calibreyi yapsaydı bari :)

Onuda yapacak. Facebookta bumoto calıbresini test için verecek varmı diye yazı paylaştı.

Shrieker
09 Aralık 2013, 00:54
Fridolin kaşınıyor gene anlaşılan ::rantinp:

barrow
12 Aralık 2013, 13:57
https://www.youtube.com/watch?v=4cBdM0AcVKY&feature=c4-overview&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A

dün akşam yayınlanmış megelli testi

phradrel
12 Aralık 2013, 14:27
almayın demiş kısaca.

Linwelin
12 Aralık 2013, 15:00
İnce dokunmuş bence.. Bi yerde zaten söylüyor 9bin neymiş 1 daha koy cbr al 1.5 daha koy kawasaki al diye.. Videoda da zaten genel olarak dalga geçiyor motorla, sütekli kahkaha atıyor, pis pis sırıtıyor falan :) bulaşmayın dememiş de demeye getirmiş işte..

agrasiwe
12 Aralık 2013, 15:07
megellide ön yargılı değilim ama iki üç noktada soğudum,

1- Titreşimin aşırı olması, sağlık içinde iyi değil diye.
2- Hararet göstergesinin olmaması.
3- Alüminyum şase olması.

bide motorun kalitesinden bihaberiz, yani motor sağlammı, bakımını suyugu yağını verince 80 000 - 90 000 km gidermiyim, uzun ömürlü mü bilemiyoruz.

Serk21
12 Aralık 2013, 15:11
Ve beklenen geldi, megellinin ultra turşu ötesi oldugunu barkin bayoglu da ilan etmis oldu.. az kalsin bende tipine bakip alacaktim ucundan dondum..

Bazi kullanicilarin videodaki teneke elbiseli adam gibi koru korune ovmesinin 2 aciklamasi var; ya hic motosikletten anlamiyorlar ve bindikleri tenekenin farkinda olmayip bilincsizce afaki yorum yapiyorlar yada yogurdum ekşi dememek icin ve altindaki motosikletlerini yarin obur gun kolay ve pahaliya satabilmek icin insanlari kandiriyorlar.. 2. Şık çok alçakça bence,umarim bu övenler bilmediginden ovuyordur..

Ayrica Barkin Bayoglu megelli videosunu yayinladiktan sonra ki canli yayinini izlerseniz megelliyi oven videodaki adama verip veristiriyor ve megellinin dyno da 16 beygir verdigini soyluyor..

Tevekkeli degil megelli servisleri benim gordugum 2 tanesi gecmisi kirli,dolandiriciliklariyla unlu kisiler..

Birde megelli basliginda fake uyelikler acilip berbat ve adi cikmis servisler icin "aa olur mu benim isimi hemen cozdu,bedava parca verdi,soyle iyi adamlar boyle mukemmel adamlar" diye sahte yorumlar yazildi :) diger uyeler bu kisilerin fake oldugunu ve dokuyucunun parmagi oldugunu hemen anladi :)

Kisadan hisse aman ha arkadaslar sakin ha aldanipta bu tekerlekli turşuya para vermeyin.. gidin hyosung alin,cbr alin,yzf alin ninja alin.. su saatten sonra megelli turşu250r in sifiri 4.999 tl olsa yine durur dusunurum deger mi diye ;)

cemal41y
12 Aralık 2013, 15:13

bide motorun kalitesinden bihaberiz, yani motor sağlammı, bakımını suyugu yağını verince 80 000 - 90 000 km gidermiyim, uzun ömürlü mü bilemiyoruz.

usta cbr 125 bile o motorun canını alır ya :D boşver zaten megelli felan :D

scooboy
12 Aralık 2013, 15:15
Barkını ilgi ve takdirle izleyenlerden biri olarak.
Daha ilk saniye -Neydi megelli? diye sorması. İlerleyen dakikalarda hafif,yer yer ağır tiye alan uslubunu biraz yadırgadım.
Evet bir honda yamaha kawasaki değil ama bir motorda bu kadar afedersiniz itin bi yerine sokulup çıkarılırmı? Barkın beyin takdiri.
Kesinlikle söylediklerinde haklı olabilir. Ama uslup biraz daha iyi olabilirdi.

hisvarlar
12 Aralık 2013, 15:18

Megelliyi canlı bile görmedim ancak

1-tek silindir titreşimsiz makine varsa bizde bilelim, bmw nin bile tek silindirini kullandım. titriyordu. Zaten tek pistonu dengeleyecek bir şey olmadığı için tek silindirmiş, aa titriyor demek bence doğru değil.
2-neye lazım ? şart değil.
3-bu artı bir özelliktir, neden soğudunuz onu anlayamadım. kazalısını alıp şasesini yaptıracaktınızda aliminyumun işçiliği zor diye mi vazgeçtiniz :)