PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. Motor için acil yardım : BMW S1000 RR mı ? GSXR 1000 mi ?

Sayfa : [1] 2

celikat
03 Aralık 2013, 20:05
merhaba arkadaşlar ,

malum kış geldi, motor almanın da zamanı geldi, hali hazırda 2010 hayabusa var yanına şehir içinde oynamak için 2. makina almayı düşünüyorum. İncelediğim ilanlar arasında aşağıdaki 2 si için seçim yapacağım sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sampiyonu-satiyorum-145127810/detay

yada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-orjinal-l3-144305046/detay

sizde görüşlerinizi bildirirseniz, seçimime yön vermiş olursunuz ....

Emreerol
03 Aralık 2013, 20:07
Vay arkadaş özendim ne yalan söyleyeyim. Hayabusa yanına 2. motor. Şimdiden hayırlı olsun.:rendeer:

canerol
03 Aralık 2013, 20:14
adam hayabusanın yanına şehir içi küçük bişe alır :) 1000 den aşağı düşemem diyorsun he :)

celikat
03 Aralık 2013, 20:25
adam hayabusanın yanına şehir içi küçük bişe alır :) 1000 den aşağı düşemem diyorsun he :)

elimin altında güç olması tercih sebebimdir. sağa sola kısa mesafe için 2005 te alıp hala kullandığım asya scooter'ım var zaten. hazır para varken almışken gönlümden geçeni almak mantıklı, zira bugün para olur yarın olmaz, ülkenin durumu malum.

mtasdel60
03 Aralık 2013, 20:31
Para var huzur var abiii, suzuki varmış zaten bmw bmw :))))))

cousinecruis
03 Aralık 2013, 20:34
Bmw candır :)

Nomad_41
03 Aralık 2013, 20:35
bmw :cat: akarrr

emrb
03 Aralık 2013, 20:43
kameralar nerede el sallayalım :king:

canerol
03 Aralık 2013, 20:46
bmw hoş güzelde hayko cepkin gibi gözleri var :)

VlknDnmz
03 Aralık 2013, 21:01
Hocam madem paranız ve hayabusanız var neden ikinci aletide super sport alıyorsunuz ki gene güçlü bir şey olsun ama tarzı farklı olsun derim ben naked olabilir supermoto olabilir...
İlla fantezi yapılacaksa böyle yapılmalı :)...

astorojna
03 Aralık 2013, 21:04
Yazacak hiç birşey bulamadığımdan okumakta olduğunuz yazıyı yazdım. kimi bulamaz kimi çifter çifter biner zalım dünya.

oyunageldim
03 Aralık 2013, 21:32
Bende 3. ve sonrasında düşündüğüm 4. motor lar içinde sürekli ne alsam diye düşünmekteyim,:silent: İşin zor arkadaş

HELLAS
03 Aralık 2013, 21:33
Muzik te BUZUKİ MOTOR DA SUZUKI :cat:

Bmw candir diyen ler CACIKTIR BENCE..bugun var yarin yoklar

SUZUKI HEP VAR.....

Tİme_shİft42
03 Aralık 2013, 21:39
Para pilav gibi :)

valadeut
03 Aralık 2013, 21:42
bir hayabusa bir asya scooter birde yeni geliyor Allah güle güle kullanmayı nasip etsin hepsini

RODWIN250R
03 Aralık 2013, 22:10
Bende ikinci motor olarak tvs apachi düşünüyorum şehir içinde oynamaya varmi ikinci el temiz satacak birileri

initial-D
03 Aralık 2013, 22:15
Bende ikinci motor olarak tvs apachi düşünüyorum şehir içinde oynamaya varmi ikinci el temiz satacak birileri

1100 kmde, 2012 model, 2013 nisan trafik çıkışlı, siyah renk, top case li 3900tl

kefeeee
03 Aralık 2013, 22:15
merhaba arkadaşlar ,

malum kış geldi, motor almanın da zamanı geldi, hali hazırda 2010 hayabusa var yanına şehir içinde oynamak için 2. makina almayı düşünüyorum. İncelediğim ilanlar arasında aşağıdaki 2 si için seçim yapacağım sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-sampiyonu-satiyorum-145127810/detay

yada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-suzuki-orjinal-l3-144305046/detay

sizde görüşlerinizi bildirirseniz, seçimime yön vermiş olursunuz ....

Şehir için ise neden 690 smc-r düşünmüyosun. Yada 690 duke? Çok daha işine yarayacaktır.

Piste çıkan motoru ben almam, alana hayırlı olsun şimdiden.

beko12345
03 Aralık 2013, 22:19
Neden olduğunu çözemedim ama pek inanasım gelmedi açıkçası.

Hayabusa şehir içinde sıkıntı yaratıyorda , s1000rr alınca rahata mı ereceğinizi düşünüyorsunuz şehir içinde?

Birde asya scooter , madem okadar paranız var neden sorunsuz bir scootera binmiyorsunuz ?

Neden , neden , neden ... Yani kısacası...

Eğerki yanılıyorsam, sizden özür dilerim. İçimden geçenleri yazıya döktüm sadece ...

Serk21
03 Aralık 2013, 22:54
S1000rr çekiş kontrol sayesinde cok guvenli cokta keyifli ama agresif kullanip canini cikaracaksaniz suzuki daha saglamdir. S1000rr oyun bozanlik yapar kol cikarir mazallah :)

COMTAN
03 Aralık 2013, 22:56
arkadaş kusura bakma ama nebilim hayabusa alıp kullanacak işletim maliyetlerini bilecek kadar tecrüben varsa zaten bence ne alacağını bizden daha iyi karar verebiliyor olman gerekir.yok karar veremiyorsan bence tecrübe eksikliği ve fazla paran var demektir....gönlündekine en kısa zamanda ulaşman dilegimle...

tr_select
03 Aralık 2013, 22:57
Ailecek S1000RR aldık, çok memnunuz kardeş.

zakirhasan
03 Aralık 2013, 23:01
hocam AEA anlatımına göre konuşucam biraz kulaktan dolma olacak ama s1000rr şehir içi kullanımda çok yorar seni bana kalırsa suzuki gsx-r 1000 çok daha mantıklı :) tekeriniz düz bassın :)

Lucas
03 Aralık 2013, 23:13
arkadaş kusura bakma ama nebilim hayabusa alıp kullanacak işletim maliyetlerini bilecek kadar tecrüben varsa zaten bence ne alacağını bizden daha iyi karar verebiliyor olman gerekir.yok karar veremiyorsan bence tecrübe eksikliği ve fazla paran var demektir....gönlündekine en kısa zamanda ulaşman dilegimle...
Duygularıma tercüman olmuş arkadaş :)

Bir de konu başlığındaki aciliyet kısmını merak ettim ben. Neden acil ?

bikerboi
03 Aralık 2013, 23:35
Pek inandırıcı gelmedi ama…:)

130'u_gördüm
03 Aralık 2013, 23:36
Biz hafta sonu motora 20 liralık mı 30 liralıkmı benzin alalım planları yaparken millet 3. motorum 50 bin tl mi olsun 42 bin tl mi diye konu açıyor :D

İşin açıkcası bu konu banada samimi gelmedi sanki konu başka yerlere çekilecek gibime geliyor :)

RODWIN250R
03 Aralık 2013, 23:40
1100 kmde, 2012 model, 2013 nisan trafik çıkışlı, siyah renk, top case li 3900tl

İstanbuldamısınız? Özele mesaj atarsanız sevinirim

zerzura
03 Aralık 2013, 23:46
Samimi konuşmak gerekirse,

ilgi gösterilmesinden, tartışma yaratmaktan hoşlanan insanlardan olduğunu düşünüyorum.
Bunu da foruma daha önceden açtığın konulardan / attığın mesajlardan yola çıkarak söylüyorum.

inci1903
03 Aralık 2013, 23:56
Çok komikmiş at kardeş

COQ
04 Aralık 2013, 00:28
üstüne az daha ekle,
al.

HELLAS
04 Aralık 2013, 00:32
Neden olduğunu çözemedim ama pek inanasım gelmedi açıkçası.

Hayabusa şehir içinde sıkıntı yaratıyorda , s1000rr alınca rahata mı ereceğinizi düşünüyorsunuz şehir içinde?

Birde asya scooter , madem okadar paranız var neden sorunsuz bir scootera binmiyorsunuz ?

Neden , neden , neden ... Yani kısacası...

Eğerki yanılıyorsam, sizden özür dilerim. İçimden geçenleri yazıya döktüm sadece ...

FAZLA DOKME IHSAL OLURSUN ...GINE HERZMANKI GIBI SACMALAMISIN .....

ZEVK ya ADAM 1000 CC DIYORYA

cousinecruis
04 Aralık 2013, 00:35

Kardes destekçiniz yazılarını büyük bir heyecanla takip ediyoruz.

İshal olduk sıçalak olduk

HELLAS
04 Aralık 2013, 00:42
Kardes takip etme beni be BMW olanlardan nefret ediyom sari motorunla ticari taksiye benziyo.....:queen:

PEHLİVAN94
04 Aralık 2013, 00:44
Sehir icinde hararet yapmazmi onlar yav ? Birde zor olmazmi sehir ici surmesi?

cousinecruis
04 Aralık 2013, 00:44
Sana bedavaya veriyim motoru kardeş karşılığında ishalini biriktirip gübre yapıcan ama? Motor bedava iyi düşün

HELLAS
04 Aralık 2013, 00:46
Sen hangi gemiye bindin oyle fotorafta ....sanki yunan gemisi gibi nel lines mi ? Anek mi? l
minoen

Sakin ido deme

cousinecruis
04 Aralık 2013, 00:52
Yunan ticaret gemisi. Bakliyatı norveç alesund limanına götürken bir hatıra fotoğrafı

HELLAS
04 Aralık 2013, 00:56
Sakami mu traş mi ...resim ro ro gemisi yuk gemisi degil
Ben 7 sene calistim

Gumulcine asil ben cift vatandas yani
Neyse .......

cousinecruis
04 Aralık 2013, 00:58
Kardes orası kapalı otopark.

HELLAS
04 Aralık 2013, 01:00
Iyimis :queen: nebiliyim tulum yan canta felan filan :queen:

Thunderwolt
04 Aralık 2013, 01:02
S1000rr çekiş kontrol sayesinde cok guvenli cokta keyifli ama agresif kullanip canini cikaracaksaniz suzuki daha saglamdir. S1000rr oyun bozanlik yapar kol cikarir mazallah :)

Tam tersi suzukinin mekanigi daha naziktir. Tercübe sahibi olmadan fikir sahibi olma.

Serk21
04 Aralık 2013, 01:26
Tam tersi suzukinin mekanigi daha naziktir. Tercübe sahibi olmadan fikir sahibi olma.

Sen benim tecrube sahibi olmadigimi nerden biliyosun? Motosikleti bolumunde cb125 yazmasindan mi? Senin gibi cok kisiyle bu tur polemiklere girdim. Karsindakinin kim oldugunu bilmeden boş beleş konuşma. Evet suzuki gsxr1000 bmw s1000rr dan daha saglamdir. Bunu musterilerin talepleri,yasadigi sikintilar ve piyasadaki diger ustalarin bilgeri ile soyluyorum. Ben yillardir Turkiyenin sayili ustalarindan birinin yaninda her bos animda yardim eder ve beraber yurt disindan parca getirir satariz. Daha gecenlerde bir arkadasim yurt disindan plakasiz yaris icin s1000rr getirdi.

Bu arada suan ki motosikletimin cb125 olmasi seni boyle ukala yapiyorsa bundan once 2008 zx6 im da vardi kawasaki VN1500 umde vardi.

Sen sanirim cok saglam suzuki ve bmw toplayan bir ustasin? Lakin ben seni neden tanimiyorum merak ettim? Fatih kilicli bile beni arayip yedek parca soruyor,seninle nasil oldu da tanisamadik? Sayin profesor?

beko12345
04 Aralık 2013, 01:32

Mevlana yı bilirmisin ? Sana cuk oturan bir sözü vardır;

"Suskunluğum asaletimdendir, lakin her lafa verecek cevabım vardır ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adamı mı diye"

Thunderwolt
04 Aralık 2013, 02:38
Sen benim tecrube sahibi olmadigimi nerden biliyosun? Motosikleti bolumunde cb125 yazmasindan mi? Senin gibi cok kisiyle bu tur polemiklere girdim. Karsindakinin kim oldugunu bilmeden boş beleş konuşma. Evet suzuki gsxr1000 bmw s1000rr dan daha saglamdir. Bunu musterilerin talepleri,yasadigi sikintilar ve piyasadaki diger ustalarin bilgeri ile soyluyorum. Ben yillardir Turkiyenin sayili ustalarindan birinin yaninda her bos animda yardim eder ve beraber yurt disindan parca getirir satariz. Daha gecenlerde bir arkadasim yurt disindan plakasiz yaris icin s1000rr getirdi.
Bu arada suan ki motosikletimin cb125 olmasi seni boyle ukala yapiyorsa bundan once 2008 zx6 im da vardi kawasaki VN1500 umde vardi.

Sen sanirim cok saglam suzuki ve bmw toplayan bir ustasin? Lakin ben seni neden tanimiyorum merak ettim? Fatih kilicli bile beni arayip yedek parca soruyor,seninle nasil oldu da tanisamadik? Sayin profesor?

Hiç bahsi gecen motorlara sahip oldunmu ? Hangisine binip 299 redline gittin ? Suzukinin veya bmwnin muhendisleriylemi çaliştin ? Galiba kocaelinde oturuyosun ustalarınız harbi kasap oldugunu biliyormusun? Arkadaşım heves edip kocaelinden k7 almış motora yaptıgınız işlemler cok amatörce bisiklet tamircisi yapmaz yaptıklarınızı. Ben suzuki bmw toplayan usta degilim ama ustam topluyor kendisi s1000rr ile draglarda yarışıyor. Yılların ustasıda suzukilerin mekanık olarak hassas oldugunu soyluyor. Suzukiyi tercih etmemin tek sebebi japon yen i ile calışmaları parca fiyatları yüzünden. Zx10un yataklar 500 lira iken gsxrin 240lira!
Bmwde çalışan cok sevdigim otomobil ve motor sporlarında yıllarca yarışmış bmwde 5 yıl genel müdürlük yapmış olan Şuanda s1000rr a binen abim kesinlikle bmw diyor ve bu adamın sahip olamadıgı motosiklet yok.
Madem parça konusunda iddalisin niye fatıh kılıçlı yerine seni aramıyoruz paşam?

Serk21
04 Aralık 2013, 02:51
Bir model hakkinda bilgi sahibi olmak icin binip redline 299 ile gitmek gerekiyor he? Cok komiksin :) kocaelide hangi usta mahvetti motorunuzu cok merak ettim? Benim ustam Murat Ulusu.. bugune kadar 1 tek kisi cikip isçiligine bok atmadi atamaz da . Hee var bi usta daha sozde kawasaki servisi olan ama hyosung gt 250r i senteye dahi alamayan.. onlarda piyasadaki dunyadan haberi olmauanlari avlayarak para kazaniyorlar yani senin arkadasin gibileri sömürerek. Madem cok anliyosunda neden arkadasina o motoru aldirdin?

Senin mantigina gore megelli 250r mukemmel bir model? Cunku muhendisler ve bazi kullanicilari ensaglam en kaliteli en teklonojik 250cc oldugunu idda ediyor ama benim bire bir konustugum kullanicilari arizalarini saya saya bitiremiyorlar,.sifir km aldiklari motorlari daha 1.000 km.ye gelmeden defalarca yolda kalip cekici cagirmislar. Simdi ben diyorum ki megelli 250r cok kronik sorunlu, o paralara deymeyen bir model..

Haydi bakalim cevap ver yalan mi? Suna da cevap ver; ben megelliye sahip olup redline mi gezdim? Yoksa muhendisleri ile beraber mi calistim?

Bu arada gecenlerde komple R1 krank kol ve yataklarini 1.000 tl ye verdim sifir gibiydi, 2000 model zx6 orjinal komple farini kafa demiri ve tesisati ile 500 tl ye verdim. Carbon cift tup titanyum ara borusu ile devil R1 egzozunu 300 tl ye verdim çizik dahi yoktu.. hadi simdi buna da cevap ver bakalim kiliçli bu fiyata bu parcalari veriyor mu?

CEM.
04 Aralık 2013, 03:01
Bu arkadaşın gerçekten hayabusası var. günahını almayalım. gerçekten yardım istiyor kullanıcılarından benim görüşüm.

buda hayabusayı yeni aldıgında açtıgı konu ozamanlar ilgimi çekmişti bakmıştım fakat fazla olmadı bu ne hız celikat..

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/123038-evin-yeni-esyasi.html

Thunderwolt
04 Aralık 2013, 03:02
Bir model hakkinda bilgi sahibi olmak icin binip redline 299 ile gitmek gerekiyor he? Cok komiksin :) kocaelide hangi usta mahvetti motorunuzu cok merak ettim? Benim ustam Murat Ulusu.. bugune kadar 1 tek kisi cikip isçiligine bok atmadi atamaz da . Hee var bi usta daha sozde kawasaki servisi olan ama hyosung gt 250r i senteye dahi alamayan.. onlarda piyasadaki dunyadan haberi olmauanlari avlayarak para kazaniyorlar yani senin arkadasin gibileri sömürerek. Madem cok anliyosunda neden arkadasina o motoru aldirdin?
Senin mantigina gore megelli 250r mukemmel bir model? Cunku muhendisler ve bazi kullanicilari ensaglam en kaliteli en teklonojik 250cc oldugunu idda ediyor ama benim bire bir konustugum kullanicilari arizalarini saya saya bitiremiyorlar,.sifir km aldiklari motorlari daha 1.000 km.ye gelmeden defalarca yolda kalip cekici cagirmislar. Simdi ben diyorum ki megelli 250r cok kronik sorunlu, o paralara deymeyen bir model..

Haydi bakalim cevap ver yalan mi? Suna da cevap ver; ben megelliye sahip olup redline mi gezdim? Yoksa muhendisleri ile beraber mi calistim?

Bu arada gecenlerde komple R1 krank kol ve yataklarini 1.000 tl ye verdim sifir gibiydi, 2000 model zx6 orjinal komple farini kafa demiri ve tesisati ile 500 tl ye verdim. Carbon cift tup titanyum ara borusu ile devil R1 egzozunu 300 tl ye verdim çizik dahi yoktu.. hadi simdi buna da cevap ver bakalim kiliçli bu fiyata bu parcalari veriyor mu?

Şimdi gene aynı noktaya geldik tecrube sahibi olmadan bilgi sahibi olmana :) bir motosiklet hakkında sagdan soldan duydugun internetten okudugun kadar bilebilirsin bir motosiklete 10bin km yapmadan yorumlayamazsin. Arkadaşım heves etmiş kimseye sormadan internnet görmüş laf oyunuyla cocuga satmışlar. Ustanin ben işciligine bok atmadım o ustayada iş yaptırmadan işlicigine laf attıgımda yok.
Madem parça tedarik ediyorsun banada çift tüp veya ara borulu two brothers getir fatih kılıçlıdan alacagıma senden alayım

İmportant
04 Aralık 2013, 06:43
s1000rr bayırda çekmez. Gsxr1000 alın.

bikerboi
04 Aralık 2013, 11:48
O degilde s1000rr mi daha saglam yoksa gsxr mi diye tarisiliyor da, su ana kadar s1000rri bozmus veya kirmis adam var mi? Neye gore yapiliyor bu yorumlar merak ediyorum!? Zaten bahsi gecen motor kac kiside var kac kisi canli olarak gormus ki? Kurdan dolayi yenisinin su an fiyati 79.000tl civarinda:)

celikat
04 Aralık 2013, 22:47
cevap verip fikrini beyan eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, yalan söylediğimi düşünen arkadaşlarla ilgili herhangi bir yorumum yok vakitlerini başka topiclerde geçirsinler, bizimde mesaimizi çalmasınlar. benim topiğimdede rica edicem polemik yaşamayın sonra fatura bana kesiliyor, varsa tecrübeniz ve fikriniz söyleyin yoksa sizide başka topiğe rica edicem.

bir kaç motora bakma şansım oldu bu arada fakat hepsi folofoş olmuş anlıyorum ki bizim memlekette motorada binmeyi bilmiyorlar, resmen ırzına geçilmiş motorların, ne doğru düzgün bakım geçmişi var nede km leri orijinal. falan usta filan usta martavalı kimse okumasın mallar meydanda ...