PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kedi Motoru Bozmuş...

acemi60
02 Aralık 2013, 17:30
Motosikletimin brandasının altında geceleri kedi konakladığının farkındaydım. Çoğu zaman brandanın altına naftalin koymayı unuttuğum için seleyi tüy ve pati izlerinden temizlemem gerekiyordu. Fakat bu sabah brandayı açtığımda şok oldum. Motorumda konaklayan kedinin bağırsakları bozulmuş. Selenin üzeri ve yan karenaj sıvanmıştı. Üstelik naftalin koymayı da unutmamıştım. Bir müddet öyle bakakaldım. Evden sıcak su ve deterjan getirip yıkamaktan başka çare yoktu. Öyle de oldu. Midem bulanarak temizliği yaptım. Motorunuzda konaklayan kedinin motorunun bozulmaması dileklerimle...

ybalci
02 Aralık 2013, 17:32
geçmiş olsun berbat bir durum.

umurcan
02 Aralık 2013, 17:33
maşşallah valla çöllerden uzak durmanda fayda var :sunny:

Macit250
02 Aralık 2013, 17:40
Ya o patileri bir yakalarsam varya ,koltuk heryeri çizik pati izi :joker:

KaPTaNHaSaN
02 Aralık 2013, 17:49
Kedi köpek insan vb.. tabiyetini ayıramadığımız malzemeler ile bir arkadaşın park halindeki motosikletinin gidon koltuk elcik gibi yerlerine sürmüşlerdi..
insan tutup yıkamaya tanzikli suyla temizletmeye bile gidemiyor. :)

shooter1
02 Aralık 2013, 17:53
benim motora da dadanan var yavru kedi seleden depoya kadar minder örtüyorum tüy minderde kalıyor biraz da terbiyeli motorun üstüne işemiyor :)

crxforever
02 Aralık 2013, 18:11
ben de kedi sever bir motorcu olarak hiç karışmam kedilere. bundan sonra dikkat etmek lazım.
geçmiş olsun.

tata
02 Aralık 2013, 18:18
Otomatik koku spreyi ile çözdüm bu sorunu.
Citrus karışımlı spreyi en düşük püskürtme ayarında ayaklık arasındaki tümseğe, püskürtme ucu seleye bakacak şekilde bıraktım.
Brandayı da motor altından kırtasiyeden aldığım çelik kağıt mandalıyla mandalladım (çamaşır mandalını açabiliyorlar).
2 hafta boyunca durdu motor, tek kedi patisi yok o bölgede.
Egzosda 2-3 pati izi var, meraktan girip bakmış, ve hemen uzaklaşmış kokuyu duyunca.
Selenin üstüne ayrıca koruyucu kılıf taktım, koku kimyasalı sele yüzeyine zarar vermesin diye.

Sağlıcakla.

poyraz
02 Aralık 2013, 18:28
Aynı şey benim başıma gelmişti.örtülü branda üzerindeki pislikleri görünce brandayı komple çöpe attım.

ormankebabi
02 Aralık 2013, 18:33
Benim montuma işemişlikleri bile var :/ Naftalin ile devam...

boora
02 Aralık 2013, 18:35
kötünün iyisi olmuş yine. kussa dağa beter. arkadaşın arabasının kaputuna kusmus mide asiti boyayi bozmuş tu

kurubuz
02 Aralık 2013, 18:37
Raid kokusuz sinek ilacı kesin çözüm. İki fıs, iki gün yaklaşmıyorlar.

cousinecruis
02 Aralık 2013, 19:07
Harekete duyarlı branda altı tesla coil kesin çözüm.

Şaka bir yana karabiber işe yarıyor

Samet Ağır
02 Aralık 2013, 20:00
peki neden böyle olduğunu çözebildinizni??

yani kedinin neden motoru bozduğunu??

ne yemişti zavallı kedicik?? mademki ortadaymış,bii daha yememesi söylenebilirdi..:pl::pl::queen::queen:

umurcan
02 Aralık 2013, 20:12
Harekete duyarlı branda altı tesla coil kesin çözüm.

Harekete duyarlı tesla coil? :sunny:
Onlar bildiğim kadarıyla iletken her naneyi çarpıyor? Emin de değilim tabi ama

http://www.supertightstuff.com/wp-content/uploads/2009/03/faraday-cage.jpg

!!MAY THE GEEK FORCE BE WITH YOU!!

http://www.youtube.com/watch?v=N_YSF7mRSs0

cousinecruis
02 Aralık 2013, 20:14
Harekete duyarlı tesla coil? :sunny:
Onlar bildiğim kadarıyla iletken her naneyi çarpıyor? Emin de değilim tabi ama

http://www.supertightstuff.com/wp-content/uploads/2009/03/faraday-cage.jpg

!!MAY THE GEEK FORCE BE WITH YOU!!
http://www.youtube.com/watch?v=N_YSF7mRSs0

Fantezi dünyam geniştir :P

ilkerabi
02 Aralık 2013, 20:23
Pire için yorgan yakmak neyse; kedi için de motor yakmak için kesin çözüm. Tesla kıvılcımlarından biri elbet buharlaşmış benzine denk gelicek.. Gümm!
Ancak resimdeki gibi FARADAY kafesi kedilere karşı da iş görür. :) Hele bööle şemsiye gibi açılır kapanır bişi olsa.. Portatif..

nietzsche
02 Aralık 2013, 20:52
belki naftalin bozmuştur hayvanın midesini :P

acemi60
02 Aralık 2013, 21:14
Bilindiği gibi kediler yuva olarak gördüğü yere asla dışkısını yapmaz. Benim motorun yanında duran komşunun motoru her zaman brandasız. Sahibi de kedilere karşı önlem almadığı için o motoru yuvası olarak görüyor. Yatma ve işeme dışında bir yanlış yapmıyor. Fakat ben brandanın altına zaman zaman naftalin koyduğun için yuva olarak görmüyor. Benim motoru kenef olarak görüyor. ishal olunca da benim motor gözüne güzel gözüktü galiba. Bir kedinin bu kadar sıçabildiğine ilk defa tanık oldum. Sanki bütün mahallenin kedileri bir araya gelip sıçma eylemi yaptı. :))

woxow
03 Aralık 2013, 16:36
mazur görmek lazım. hayvan hastaymış işte, mecbur kalmış idare et :D

TanImsIz
03 Aralık 2013, 16:51
Yalnız, kedi pisliği kadar kökü kokan biseyde yoktur heralde. Bizim aracın kaputun içine bırakmıştı ganimeti, motorun rolantisi şaştı :)

cousinecruis
03 Aralık 2013, 17:46
Bilindiği gibi kediler yuva olarak gördüğü yere asla dışkısını yapmaz. Benim motorun yanında duran komşunun motoru her zaman brandasız. Sahibi de kedilere karşı önlem almadığı için o motoru yuvası olarak görüyor. Yatma ve işeme dışında bir yanlış yapmıyor. Fakat ben brandanın altına zaman zaman naftalin koyduğun için yuva olarak görmüyor. Benim motoru kenef olarak görüyor. ishal olunca da benim motor gözüne güzel gözüktü galiba. Bir kedinin bu kadar sıçabildiğine ilk defa tanık oldum. Sanki bütün mahallenin kedileri bir araya gelip sıçma eylemi yaptı. :))

Bu paragrafı aile ortamında konuşup gülüştük :))

Redneck
03 Aralık 2013, 18:16
kedi koltuğa sıçmaz,kusmuştur o az açın bakın ya