PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni ruhsatım geldi. Ruhsat araç sınıfı L3, koltuk sayısı 1. Yanlış dimi?

2move
02 Aralık 2013, 16:18
1) Hemen emniyete gitsem değiştirirlermi ücretsiz? Koltuk sayısı 2 olmadığında muayeneden geçmiyor ve ceza yeme ihtimalim var biliyorum.
2) Emniyetin yaptığı hata bana mı patlayacak?
3) Sizde bıktınız mı bu saçmalıklardan?
4) Neden kimse işini adam gibi yapmıyor bu ülkede?

KaPTaNHaSaN
02 Aralık 2013, 17:00
Evet 2 yazmalı. 2005-2006 yıllarında sıfır motorların vize süresi 1 yıldı ruhsatlarında ..
Ruhsatta daksil ile düzeltme varsa vize kabul etmiyor.
(arabadan başıma geldi bilirim. renk kısmı daksille düzeltilmişti.)
ek 1 ile yenilediğimi bilirim. tabi masrafı da benden gitti..

onurordek
02 Aralık 2013, 17:01
Bu işte yeniyim. Ruhsatıma baktım; araç sınıfı L3, Koltuk sayısı 2 olarak gözüküyor.

Benli
02 Aralık 2013, 22:54
Hemen tescile götür durumu izah et , benimkini (İzmir de) masrafsız 5 dakikada hallettiler .

Serk21
03 Aralık 2013, 03:27
Arac sinifi dogru,koltuk sayisi yanlis. Trafikte para isterlerse hatanin senin olmadigini ve para vermeyecegini soyle.Eger diretirler ise sikayet edecegini soyle ve oradan ayril. Daha sonra bimer e sikayet maili at,gun ve saati de bildir. Sonrasinda seni arayip ozur dileyip ucretsiz olarak ruhsatinin yenilenecegini goreceksin.

elantronikçi
03 Aralık 2013, 06:57
İki hafta içinde yapılan yanlışlığı onlara yıkabilirsin diye biliyorum. Tabii ki onların yaptığı bir hatayı sen niye üstlenesin. Arıza yapan olursa peki tamam ben üstlenicem ama yaka numaranızı öğrenebilir miyim dersin şikayet etmek için, zaten düzeltmek için bir şeyler yapar diye tahmin ediyorum.

2move
05 Aralık 2013, 16:21
SONUÇ: Arkadaşlar satışı yaptığım semte yani maltepe emniyete gittim, görevli memur sisteme koltuk sayısının 1 olduğunu kendi hatası olmadığını söyledi. belkide ek1 formunu yanlış doldurmuşlardır vs vs vs dedi VE 66 TL KAĞIT ücreti alması gerektiğini söyledi. Ruhsatı dolduran bölge şişli emniyeti olduğu için oraya gitmemi ama gitsem dahi bu ücreti alacaklarını söyledi.
Soluğu şişli emniyet müdürlüğünde aldım. Durumu izah ettim. 2 günüm yollarda geçti oradan oraya gönderiyorlar dedim. İnsanlıktan nasibini almış bir memur arkadaş allah razı olsun, 5 dk bekle bütün problemini çözerim dedi. Yeni ruhsatı bastı verdi ve sistemdende yanlışlığı temizledi. Sağolsun. Maltepe emniyetteki görevli memurlarada selam olsun. Umarım gün gelir onlarında işleri birgün çıkmaza varır. Ellerinde imkan olmasına rağmen yardım etmediler, artı yanlış yönlendirdiler.

_pLay_06
05 Aralık 2013, 17:52
koltuk sayısı basına dert olur hemen duzelttır bence