PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Motorumu Aldım Kuba Süperlight 200

Sayfa : [1] 2

calderons
01 Aralık 2013, 23:59
Selam abilerim.20 Yaşında 2 yıllık üniversiteyi bu yaz bitirmiş bir gencim.Son 1 senedir Keeway matrix 150 scooter motor ile okula - işe gidip duruyordum.Artık trafigi ögrendim diyerekden artık tarz motora geçeyim dedim.Kuba superlight 200 aldım.
http://u1312.hizliresim.com/1j/1/v2vt2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
--------------------
http://u1312.hizliresim.com/1j/1/v2vwt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
------------------
http://u1312.hizliresim.com/1j/1/v2vy7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Almak isteyenlere bilgi olsun diye söylüyorum titreşim sıfır.Önceki motorum çok rahatsızda en ufak bir çatlakdan geçince bile hissettriyordu.Buna binince hayat varmış dedim

68charger
02 Aralık 2013, 00:02
Hayırlı olsun gülle gülle kullan. Gayet şekil duran bir motor muş.

calderons
02 Aralık 2013, 00:04
Teşekkür ederim.
Fiyatıda uygun.5300 tl ye geldi motor yanında 2 nazi kask(Nolan varken Takmam Ama Hediye diye aldım tabikide) + alarm+motorsiklet gözlüğü+branda+zincir kilidi.

Ramazan Can
02 Aralık 2013, 00:13
hayırlı olsun.....

shooter1
02 Aralık 2013, 00:20
hayırlı uğurlu olsun beni cezbetti doğrusu ::winkwink

calderons
02 Aralık 2013, 00:29
Olumlu yorumlar almak her zaman iyidir

teşekkür ederim arkadaşlar.

lickup
02 Aralık 2013, 00:30
"Duruşu" şekil cidden :queen:

Phoenixs
02 Aralık 2013, 00:32
Maşallah hocam :D benim acayip hoşuma gitti motor hakkında ayrıntılı bilgi verirseniz çok sevinirm

shooter1
02 Aralık 2013, 00:36
1000 km kullanımdan sonra bizi bilgilendirirsen sevinirim üniversite 2 veya 3 te chopper alma niyetim var ufak bütçeli

calderons
02 Aralık 2013, 01:10
Motoru dün akşam aldım.Önceden 13-14 yasında kanuni nin koldan 2 yada 3 müydü tam hatırlamadım koldan vitesli motoru kullandım.Ondan bu yana vitesli motor kullanmadım.
Arabada çok iyi olmasamda ehliyetim var.En azından Arabayı yokus yukarı kaydırmadan kaldırabiliyorum.
Arabada uyguladıgım debraj gaz ayarını bunda uygularsam tutamaz beni kimse mantıgı ile bindim motora ve sorunsuz kaldırdım sürdüm.
Dikkatimi ilk çeken sele konforu ve titreşimin çok ama çok az seviyede olmasıydı.Hatta yok bile denebilir.
Direksiyon turu biraz dar.Yada chopper için normal mi bilmiyorum.Ama önceki scooterıma göre az geldi.
Sesi ne çok abartı ne çok sessiz tam ayarında.Caddede bi ara gaz vermek dikkati çekmeye yetiyor.
Karanlıkda aydınlatması iyi.Ama ekstradan koruma demirine 2 tane sis farı taktırcam.
Korna olayı fena.Arabanın içindeki adamın aklı çıktı.
Plaka ve ruhsat işini halledemedim daha.
Çarşamba günü ugraşcam onunla.Plakasızda mahalle sorun olmasada 20 km ötedeki iş yerime gidemem.
Eski scooterımla gidicem yine. Yani asıl trafik değerlirmesini biraz geçiktircem
Yani şuanki izlenimlerim bu kadar.
Hani az sürdüm ama tadı damagımda hala.Çıkarıp süresim geliyor motoru her dakika

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Kısa bir bilgi.
Motor her ne kadar kuba marka olsa da aslen Macaristan malı olan keeway motordur.
Bende 2006 model ciddi kaza geçirip toplanmıs bakımsız keeway matrix 150 scooter motor var.Ve şuan motorunda sıkıntı olmasına ragmen 2 kisi yokuslarda sıkıntı cıkarmadan köpek gibi tırmanan bir motor.
Markası kuba diye sıcak bakmıyordum ama netten araştırdıgımda motorun keeway oldugunu okudum.Gittim adama sormadan oda söledi bu kuba değil keeway marka.Ama kuba getiriyor bunu türkiyeye diye.Yani almamın en büyük sebebi motoru her ne kadar honda yamaha kadar saglam olmasada keeway olmasıdır.

Bazı forumlarda Keeway motorlarını bombalayan görebilirsiniz. Ama ben keeway oldugunu duyunca tereddüt etmeden aldım motoru.O derece güvenirim keeway'a

Tsubasa
02 Aralık 2013, 01:15
hayırlı olsun gecen sene istanbulda 12 modelini 5 bin filandı kilometresi 2750 lira denk getirmiştim.
bindim filan denedim hoşuma gitmemişti sürüş zevki olarak.
ama güzel motor görüntü olarak
kazasız belasız =)

calderons
02 Aralık 2013, 01:22
İşte herkesin zevki ayrı tabi.
Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Son olarak her satıcı kendi malını kötülemez diye bir söz vardır bu dediğim buna uyacak tam doğru yanlış mı bilmiyorum.

Firmadaki Yetkili adam bu motor şuan sorunsuz motor.Bunlarda önceden titreşim vardı ufak tefek sıkıntıları vardı eski modellerinde.Ama bu motorda her şeyi iyileştirdiler.
Hani gördüğün gibi yok satıyorum dedi.Dükkandan her motordan var ama bi superlight yok bayisi olmasına ragmen.benimkinide 1 hafta sonra getirdi anca.

crxforever
02 Aralık 2013, 01:23
hayırlı olsun küçük cc de cruiser motor alacak olsam ilk tercihim caracal veya senin motor olurdu. :cat:

calderons
02 Aralık 2013, 01:27
Teşekkür ederim. caracal a baktımda görsel olarak kuba daha ağır basıyor sanki

extra_serkan
02 Aralık 2013, 01:39
hayırlı uğurlu olsun gayet yakışıklı motor

calderons
02 Aralık 2013, 01:44
Tesekkur ederim sagolasin dostum

flame
02 Aralık 2013, 01:48
Hayırlı olsun.Boyası filan çok sexy...Fakat bence cruiser değilde commuter :)

brds
02 Aralık 2013, 01:53
hayırlı olsun...

calderons
02 Aralık 2013, 01:58
Commuter olarak siyah cbf derim.ama arkada 3 lu canta olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

tesekkur ederim @brds

inci1903
02 Aralık 2013, 02:25
Hayırlı olsun,mat olması çok hoşuma gitti:)
Sadece sinyaller ve arka stop'u beğenmedim çok kaba duruyor.

CEM.
02 Aralık 2013, 02:32
5bine çok daha iyi seçenekler olabilirdi fakat herkesin kendi tercihidir :cat:

Benim bildigim keawey direk çinden getirip üstüne kendi damgasını çakıyor.

fakat ayrıntılı araştırmadım orası ayrı motor iyimidir kötümüdür bilemem.

hayırlısı olsun kazasız belasız diyoruz..

Linwelin
02 Aralık 2013, 02:36
Hayirli olsun, tekerin her daim düz bassin..

beko12345
02 Aralık 2013, 02:44
Hayırlı olsun...

satoyama
02 Aralık 2013, 02:44
hayırlı olsun.

zamanında (2006) bunun ilk çıkan keeway super light modeli 2600tl idi ama tam da bir eziyet idi, motorunu değiştirmiş üsten egzantirikli modeli + yağ soğutma balasörlü yapmışlar sanırım

güzelmiş.

VOLkann
02 Aralık 2013, 02:52
hayırlı uğurlu olsun. 10 numara şekli var.

felix_bjk1903
02 Aralık 2013, 03:37
Hayırlı uğurlu olsun, bence koruma demirini de mat siyah yaptır, nikelajlı biraz sırıtmış

Salih_T
02 Aralık 2013, 12:09
hayırlı olsun.. takip ettiğim motosiklet arasında..
kullanıp, tecrübelerini buradan paylaşırsan ilgilenenler için oldukça faydalı olacaktır..

byaway
02 Aralık 2013, 12:42
Hayırlı olsun kazasız belasız kullan Motorun çok hoşuma gitti boyası orjinal mat siyahmı ? birde 2 tavsiyem olucak şu ondeki camı çıkart direksiyonu biraz daha racing tarza benzeyen türle değiştir son olarakta googleye duke motor yaz görsellerdeki fardan bul taktır değeri şekli çok guzel olacaktır.

calderons
02 Aralık 2013, 13:39
Hayırlı olsun,mat olması çok hoşuma gitti:)
Sadece sinyaller ve arka stop'u beğenmedim çok kaba duruyor.

Aynen banada biraz kaba gelmedi değil.Ama olsun Ön duruşu kurtarıyor herşeyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

5bine çok daha iyi seçenekler olabilirdi fakat herkesin kendi tercihidir :cat:

Benim bildigim keawey direk çinden getirip üstüne kendi damgasını çakıyor.

fakat ayrıntılı araştırmadım orası ayrı motor iyimidir kötümüdür bilemem.

hayırlısı olsun kazasız belasız diyoruz..
Öcelikle teşekkür ederim .
Dediğim gibi keewayın scooter motorunu kullanıyordum bir senedir.
Her ne kadar rahat olmasada mekanik açıdan hiç üzmedi beni.O yüzden güvenerek aldım.Güveni boşa çıkarmaz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Hayırlı olsun...

Teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

hayırlı olsun.

zamanında (2006) bunun ilk çıkan keeway super light modeli 2600tl idi ama tam da bir eziyet idi, motorunu değiştirmiş üsten egzantirikli modeli + yağ soğutma balasörlü yapmışlar sanırım

güzelmiş.

Aynen zamanında bi abim de kullanmış çok sıkıntı çekmişti sonra çıkardı elden.
Yag soğutma şehir içinde yeter sıkıntı çıkarmaz deselerde ben yine şehiriçi kullanıp öle yazarım durumu buraya.
Balansör olayıda tam bir hagi olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

hayırlı uğurlu olsun. 10 numara şekli var.
Teşekkür ederim . Şekli yeter her daim :cat:

Tİme_shİft42
02 Aralık 2013, 13:41
Hayırlı olsun mat siyah olmasaymış iyiymiş

Bende hava soğutmalı kullanıyorum şehir içinde çok kullandım sıkıntı olmadı , Soğutma olduktan sonra bir şey olmaz

calderons
02 Aralık 2013, 13:55
Hayırlı uğurlu olsun, bence koruma demirini de mat siyah yaptır, nikelajlı biraz sırıtmış

sahibinden de araştırmıştım almadan önce mat siyah koruma demirliklerini. Mat bulamasamda normal siyahlarda bolca vardı.Artık zımparalayım Mat siyaha boyamak bana kaldı.
Yaza dogru ufak tefek ekleme ve degişiklik yapıcam.Koruma demirligi de bunun arasında zaten.
Sagolasın önerin için :cat:

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

hayırlı olsun.. takip ettiğim motosiklet arasında..
kullanıp, tecrübelerini buradan paylaşırsan ilgilenenler için oldukça faydalı olacaktır..

Dediğim gibi Plaka ve Ruhsat işlerini hallettik den sonra trafikde kullanmaya başlıcam.
Ona göre + ve - lerini yazıcam buraya

Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Hayırlı olsun kazasız belasız kullan Motorun çok hoşuma gitti boyası orjinal mat siyahmı ? birde 2 tavsiyem olucak şu ondeki camı çıkart direksiyonu biraz daha racing tarza benzeyen türle değiştir son olarakta googleye duke motor yaz görsellerdeki fardan bul taktır değeri şekli çok guzel olacaktır.

Öncelikle sağolasın.

Orjıinal rengi mat siyah.Bi arkadaş mat olmasaymış daha iyimiş diye yazmıs ama cevaplayamadan kaldırmış mesajını.

Cam olayına gelince kışın devamlı takılı olarak kullanırım zaten cam ayrı bi hava kattı motorda.Diğer tarzlarda cam çok sırıtır şeffaf olmasndan.Ama bundaki siyah cam.Ve çok hoş duruyor.
İşdeyim şuan ama önden de fotosunu çekip atarım.Hak verirsin o zaman bana.

Far için se benim en sevdiğim far yuvarlak fardır. Hatta ybr düşündüm bi ara ama uzay kafa olması hoşuma gitmedi.Eski kasalarındaki yuvarlak far kalsaymış ybr alabilirdim.

O dediğin farda KTM ye yakışmış buna gitmez bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:50 ----------

Hayırlı olsun mat siyah olmasaymış iyiymiş

Bende hava soğutmalı kullanıyorum şehir içinde çok kullandım sıkıntı olmadı , Soğutma olduktan sonra bir şey olmaz

Sagolasın usta

Mat siyah hastalıgı sülaleden gelir bizim. Dayımda 79 model Ford Granada Station kasa vardı. Onuda mat siyah yapmak istedik ama bütçe elvermemişti.
Mat siyah bi aracım olsun isterdim hep ve Motorum oldu sonunda.

Sogutma konusunda rahatlattın beni.İnş sorunsuz devam eder.

Wiking
02 Aralık 2013, 13:57
Hayırlı olsun.
Tasarımı çok hoşmuş.Ön çamurluk falan Nazilerin kullandığı motorları anımsatıyor.:queen:

calderons
02 Aralık 2013, 14:00
Hayırlı olsun.
Tasarımı çok hoşmuş.Ön çamurluk falan Nazilerin kullandığı motorları anımsatıyor.:queen:
Teşekkür ederim.
Valla hiç nazi filmi filan izlemedim. Motorlarınıda görmedim. Ama doğrudur yani :cherry:

Nomad_41
02 Aralık 2013, 14:14
sahibinden.com da gordum sanırım bu ilanı bir kac gun once motosiklet magzasından satılıkdı yanlıs hatırlamıyorsam . O yada değil fark etmez :) . Hayırlı olsun tekerin düz gele

calderons
02 Aralık 2013, 15:18
sahibinden.com da gordum sanırım bu ilanı bir kac gun once motosiklet magzasından satılıkdı yanlıs hatırlamıyorsam . O yada değil fark etmez :) . Hayırlı olsun tekerin düz gele
Sagolasn dostum.aldigum firma ilan koymusti sahibinden e.odur buyuk ihtimalle

Mamba09
02 Aralık 2013, 19:37
Dostum samimi olarak söylüyorum, bu tarz motorları beğenmiyorum lâkin bunu çok beğendim. Eksiğini sorarsan çantaları! :) Umarım kazasız bir ömür geçirirsin motorunla tebrik ederim.

UqUR_
02 Aralık 2013, 19:40
hayırlı olsun mat renk yakısmıs

calderons
02 Aralık 2013, 21:49
Dostum samimi olarak söylüyorum, bu tarz motorları beğenmiyorum lâkin bunu çok beğendim. Eksiğini sorarsan çantaları! :) Umarım kazasız bir ömür geçirirsin motorunla tebrik ederim.

Sağolasın dostum.Tip olarak fazlasıyla tatmin ediyor insanı.

Mekanik olarak çok eleştri aldım bugün.Kuba motor alınırmı tarzında.Moral biraz bozuldu.Umarım tipi gibi mekanigi de saglamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

hayırlı olsun mat renk yakısmıs

Teşekkür ederim :)

ozgurakman
02 Aralık 2013, 21:56
güle güle kullan, ilk fırsatta lastikleri ve zinciri değiştir. lastikleri michelin, avon, pirelli, metzeler, dunlop gibi bilinen belli kalitede bişeyle, zinciri de o-ringli ya da x-ringli rk ya da d.i.d. marka takmanı öneririm. ayrıca, rodaj döneminde sık yağ değiştirmeni ve mümkünse (eğer üstünde yoksa) muadil çin mallarından edinip (mesela driftte var) mıknatıslı karter tapası takmanı öneririm. çinliler çok metal tozu çıkarıyor rodajda.

calderons
02 Aralık 2013, 22:31
güle güle kullan, ilk fırsatta lastikleri ve zinciri değiştir. lastikleri michelin, avon, pirelli, metzeler, dunlop gibi bilinen belli kalitede bişeyle, zinciri de o-ringli ya da x-ringli rk ya da d.i.d. marka takmanı öneririm. ayrıca, rodaj döneminde sık yağ değiştirmeni ve mümkünse (eğer üstünde yoksa) muadil çin mallarından edinip (mesela driftte var) mıknatıslı karter tapası takmanı öneririm. çinliler çok metal tozu çıkarıyor rodajda.

fabrika çıkışı çogu motorun lastikler çöptür ama bunun dişli filan saglam görünüyor.Yagıslı havada denemem lazım ona göre hareket ederim zaten.

zinciride 500 km bakımından sonra degiştirmeyi düşünüyorum şimdilik dursun diye düşündüm. Yağ konusunda sonuna kadar haklısın aklımın bi köşesinde zaten o.

mıknatıslı karter tıpasını araştırayım hemen. Hiç duymamıştım onu

mezit
02 Aralık 2013, 22:32
hoş motor güle ngüle kullan titreşim olmaması ayrıca çok güzel...

calderons
02 Aralık 2013, 22:45
Kullanmadim ama onceki modelleri titresim kraliymis harbiden.

Sagolasin :-)

felix_bjk1903
03 Aralık 2013, 13:03
Bizim elimizdeki koruma demiri çeşitleri buna uymaz galiba, bağlantıları farklı ama en kötü ihtimal bu koruma demirinin üzerine boya yaptırabilirsin. Nikelajı kaplamanın üzerine de elektrostatik boya tutar ama çok çok sağlıklı, sağlam olmayabilir, oksijenle yakılıp polisajda tekrar işlenir, onun üzerine boya atılırsa daha bi sağlam olur :)

turkish39
03 Aralık 2013, 13:31
Hayırlı olsun...Koruma demiri böyle güzel bence hiç boyama.

calderons
03 Aralık 2013, 15:00
Bizim elimizdeki koruma demiri çeşitleri buna uymaz galiba, bağlantıları farklı ama en kötü ihtimal bu koruma demirinin üzerine boya yaptırabilirsin. Nikelajı kaplamanın üzerine de elektrostatik boya tutar ama çok çok sağlıklı, sağlam olmayabilir, oksijenle yakılıp polisajda tekrar işlenir, onun üzerine boya atılırsa daha bi sağlam olur :)

Bilimsel açıklama yaptın usta.Eger boyarsam irtibata geçerim senle :cherry:

felix_bjk1903
03 Aralık 2013, 15:23
Bilimsel açıklama yaptın usta.Eger boyarsam irtibata geçerim senle :cherry:

hahah her zmaan beklerim hocam :cherry:

calderons
04 Aralık 2013, 17:39
bugün motorsikletin ruhsat ve plaka işlemleriyle ugraştım.Bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

Trafik sigortası en ucuz 315 tl.Nakit verip 300 tl ye indirdim anca.2 ay önce 210 tl ye yapıyordum ben bu motorların sigortasını diyor adam.Böyle zam olmaz arkadaş.
Ek 1 formu 10 Tl
Emniyet Trafik Şube 150 + küsüratı var unutum.
Plaka 11 Tl
Araç tescil dosyası+ fotokopiler filan
hepsi 480 tl yi buldu.
Motoru aldığım firma 600 tl ye biz hallederiz dediydi.İyiki kabul etmemişim.

calderons
04 Ocak 2014, 14:03
Blog sitemde Motorsikletin İnlecemesini Paylaştım Arkadaşlar.
Burdan (http://www.eminkr.com/motosiklet_videolari_inceleme_foto.aspx?tablo=ince leme&id=9) Bakabilirsiniz

pofidik
04 Ocak 2014, 14:12
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dileriz :) bu arada duruşu da gerçekten çok güzelmiş :) Maşallah diyelim :)

ArdiaroS
04 Ocak 2014, 14:13
Blogda superlight 250 yazıyor?